2. trimester a fraxiparin - môžem k moru?

simcika
8. aug 2018

Ahojte,

som v 16 týždni a toto horúce leto, žiaľ, trávim bez vody. Podľa slov lekára a múdrych článkov je kúpanie tehotnej ženy riskantné (infekcie, potraty...) a ideálne je kúpať sa vo vlastnom bazéne, kde si človek sám reguluje stav čistoty a vie, kto navštevuje bazén. Rovnako je dobré je navštíviť more. Dnes som hovorila s lekárom a pýtala som sa na dovolenku pri mori (Chorvátsko, žiadna exotika). Vravel, že môže sa stať a nemusí. Fraxiparin sa mám, samozrejme, pichať stále a nemám si opaľovať bruško. Ženy, tehuľky, ako riešite kúpanie, dovolenky vy?? Už som potratila raz, tak ja nič neriskujem a názor lekára je názor lekára. Len neviem si predstaviť, čo budem robiť pri mori, keď aj v tieni predsa "opaľuje". Ďakujem za vaše skúsenosti. A prosím, aj napíšte v ktorom ste týždni a či tiež picháte fraxiparin, ak áno. 🙂

pininka
8. aug 2018

@simcika to s vlastnym bazenom je blud, ja som sa kupala len v nasom a len raz a aj tak som chytila infekciu, aj moja doki jednoznacne odporuca iba more. Ja aj ked som si pichala clexane, chodila som vsade. Je to na tebe, ale kupanie som radsej ozelela.

ukulela
8. aug 2018

@simcika mas uz jeden potrat za sebou, neriskuj .. leto vydrzis aj bez mora predsa. ja by som sa asi obavala cesty (ale teda ja uz taham 32 TT, to je ine). casta sprcha, osviezovanie, nebude hic predsa vecne, uz je tu polka augusta pomaly, leto sa uz konci 🙂

marylynn
8. aug 2018

My sa chystáme, budem na konci prvého trimestra. Infekcie sa nebojím, lebo more 🙂
Doktora som sa pýtala, povedal, že kľudne, keďže picham fraxiparine mala by som byť chránená aj pred trombozou na ceste autom. Ale samozrejme budeme robiť veľa prestávok.
A čo sa týka opalovania, budem sa držať v tieni a na pláž len mimo najväčšieho slnka.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lupcup
8. aug 2018

Ja som teda bola pri mori v tom 16 tt, cesta bola unavna, ale dala sa zvladnut. Strasne som sa bála kúpať , mala som aj tie tampóny s vazelinou. Ten strach po prvom dni opadol, voda bola studena, ale užili sme si to velmi. Chorvatsko ma teraz studenšie more, nič som nechytila snorchnovala som aj všetko mozne. A na slnku som bola s tým, že som si prekryla brucho a väčšinou potom v tieni. Ale normalne na plazi som bola cca pol dňa. Povedala by som že cesta autom je na tom celom najnáročnejšia. Choďte niekam na sever čo najbližšie ak sa rozhodnete.

janinah
8. aug 2018

sedela som doma v záhrade pod stromom s nohami v lavori a cestovať kdesi mi ani nenapadlo,priveľké riziko,nestojí to za to

kubkovamama
8. aug 2018

@simcika tiež som fraxiparinova😀 Nejde o to,či sa má tehotná kúpať,či opaľovať,cestovať ..každá sme iná,každá znáša tehotenstvo inak a kto sa na dovolenku a všetko s tým spojené nech ide. Ja by som sa bála.Po potrate už rozhodne nikam a s Fraxiparine ani omylom.Riedi krv,do toho dlhšie cestovanie,tam slnko,nie moc dobrá kombinácia.Mne osobne prišlo na slnku po pol hodine tak zle,že mala sa chcela dostat v 24tt von,to teplo vyprovokovalo sťahy maternice a skončila som v nemocnici a ležala až do termínu.Ak máš dobrý pocit, tešíš sa tam,tak choď len si dávaj pozor. Inak asi to za to nestoji

adulienka11
9. aug 2018

Ja som bola v 4 mesiaci tiez som si pichala fraxiparin do bruska dr povedal ze neodporuca dovolenku pri mori lebo som mala rizikove kvoli prvemu potratu a aj tak som sla k moru v 4 mesiaci a aj brusko som si opalovala a teraz mam krasnu polrocnu dcerku

simcika
autor
9. aug 2018

Dakujem za vsetky nazory a mam doma velkeho plavca, syna, ktory velmi chcel ist. Tesil za na ti cely rok ...v kazdom pripade si vsetko vezmem k srdcu a budeme doma premyslat.

simcika
autor
9. aug 2018

@adulienka11 inak to je otazka aj na ostatne ...ked beriem fraxiparin ako je tons dojcenim

marylynn
9. aug 2018

@simcika nikto nič neriešil, dcérku stále kojim.
inak ja osobne som sa po potrate bála aj dýchať, preto si myslím, že je ozaj nemiestne ako ťa strašia. predpokladám, že fraxiparine máš práve kvôli tomu potratu, tým pádom, ako mne stále lekár prízvukoval, teraz je to už normálne tehotenstvo 😘

pininka
9. aug 2018

@simcika normalne, ja som dojcila a pichala som si lebo som isla na operaciu. Doktorka vravela ze je to ok.

adulienka11
9. aug 2018

Mne fraxiparin po porode hned vysadili

simcika
autor
9. aug 2018

@marylynn presne bojim sa vsetkeho.... ale na druhej strane nechcem obmedzovat aj svoju rodinu. Ja som vobec taky clovek, ze ja by som tiez najradsej bola doma s knihou v ruke, nohy v lavori ale mame doma 9 rocneho syna, ktory bol jedinacik a o chvilu sa mu zmeni cely svet... a dovolenku pri mori ma vysnivanu. Aj si vravim, ze ked nepojdeme usetrime, lebo uz mam v hlave vsetky tie sumy, ktore sa pri malom babätku budu len hromadit 🙂. Ale vzdy mam v hlave , co ked... Na druhej strane aj Slovensko mame krasne 🙂. Uvidime, skutocne, keby sme sli, pojdeme len niekde blizko - na sever. A ci som rizikova - to stale neviem, asi nie som.... kedze nechodim ku lekarom, co maju na starosi rizikove pacientky. Alebo uz mozno som 🙂

janinah
9. aug 2018

@simcika no,fraxiparin z nejakého dôvodu ordinovaný máš,nielen tak preničzanič,takže riziková si....

simcika
autor
9. aug 2018

@adulienka11 mne vravela hematologicka, ze ho budem brat aj v sestonedeli, je to kvoli mojej krvi, mam tam hranicne hodnoty....

simcika
autor
9. aug 2018

@adulienka11 nadherna je 🙂

kubkovamama
9. aug 2018

@simcika kľudne kojit môžeš,niekto si to pichá celý život.Injekcna forma neprechádza do mlieka.Keby ti to po 6nedeli zmenili napr na Anopyrin tak ten už prechádza do mlieka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre