Aké vitamíny užívate v tehotenstve?

sisinka29
29. okt 2012

Aké vitamíny odporúčate v tehotenstve? FEMIBION a podobné ?

magic08
29. okt 2012

@sisinka29 v prvom tehu Femibion, poctivo kazdy den, teraz Pregnium od Walmarku, ale veeeelmi nepravidelne... 😝 no teraz v zimnom obdobi sa asi polepsim... 😉

lucka_or
29. okt 2012

ja som brala centrum materna cele hotenstvo aj pocas kojenia

horseshoe
29. okt 2012

femibion 800 do 12.tt. A teraz uzivam femibion 400+DHA. A este probiotika ProbioFix Imun. 😉

sisinka29
autor
29. okt 2012

hovoria, ze sa dost pribera z tých vitamínov, a piť susené mlieko ???

lucka_or
29. okt 2012

@sisinka29 myslis celkovo z tych vitaminov ze sa pribera, alebo z nejakej konkretnej znacky?

sisinka29
autor
29. okt 2012

ano z vitaminov zevraj 🙂

lencika
29. okt 2012

Ahoj ja som brala femibion, ale teraz je toho tolko na trhu, zalezi na tebe co si z toho vyberies

lucka_or
29. okt 2012

@sisinka29 no to som nepocula. ani nemam pocit,ze by som z vitaminov pribrala

zuzi0911
29. okt 2012

Ja som neuzivala ziadne vitaminy.ale z materny zevraj babatko je vacsie ze uz sa neodporuca jest par tyzdnou pred porodom.

ankaevka
29. okt 2012

nebrala som žiadne vitamíny, pestrá strava je to hlavné 😉

sisinka29
autor
29. okt 2012

kamoška pila susene mlieko, je to vhodne?

lucina7
29. okt 2012

@sisinka29
žiadne vitamíny. celé tehotenstvo som brala iba kyselinu listovú a jedla ovocie, ktorého som sa nevedela dojesť. a okrem toho všetko na čo som mala chuť. a sušené mlieko neviem, ale ja som pila aj kávu aj kofolu, ale nie denne.

bubinko83
29. okt 2012

neuživam žiadne vitaminy,všetko je len umelina čo človek vycika 😀 Jem vela bananov a mandariniek .Všetko s mierou a babatko narastie ake ma aj bez umelych vitaminov 😉

lucina7
29. okt 2012

presne, tak a moja doktorka mi hovorila, že ani nemám nič brať, lebo zo všetkých tých preparátov sa rodia zbytočné veľké deti a človek z toho priberie a tých kíl sa už nezbaví. 😀

miss_stanya
29. okt 2012

Femibion....od zaciatku..... z vitaminov sa nepribera, tomu kocky neverte....a aj rodenie "velkych" deti vdaka vitaminom je na povazenie. @sisinka29 samozrejme, ze sa snazim mat pestru stravu, ale kys. listova ma svoj vyznam

jaruska6
29. okt 2012

Ja som užívala cca 3 mesiace Maternu a pribrala som za to obdobie 7kg 😝 , sám gynekológ mi povedal, nech neužívam podobné nezmysly,je to len farmaceutický biznis a zbytočne sa z toho priberá.Predpísal mi magnesium, železo a keď bolo chrípkové obdobie užívala som čistý vit.C z DM drogérie.Za celý čas tehotenstva som nebola chorá, aj malý sa narodil úplne zdravý.Konečné rozhodnutie je však na každej z nás.

vonicka
29. okt 2012

@lucina7 - zaujimave, ze mne sa narodilo dieta 4.1kg a ziadne vitaminy som nebrala. neda sa to zovseobecnovat.

ichbinich
29. okt 2012

Ja som brala aj teraz beriem Femibion.

Co sa tyka tzv. velkych deti: moj syn sa narodil den pred terminom, mal 45cm a 2850g 😉
Ja som pribrala tych "idealnych" 12 kg, pricom mam vysoku "vychodziu" (nad)vahu. Behanim za synom po celom sidlisku som schudla 2 velkosti, nemozem sa stazovat 😀
Takze tak, je to viacej o genetike ako o vitaminoch...

mowinka1
29. okt 2012

ja beriem Prenatal od Jamiesonu na odporúčanie dokt., v tomto období je ťažké mať "vyváženú stravu" (aj ked sa o to snažim) hlavne pri tej kvalite ovocia a zeleniny akú predávajú v našim supermarketoch. Radšej nech mám prebytok, ktorý sa vylúči z tela ako by mi malo niečo chýbať 😀

lucina7
29. okt 2012

@vonicka
no ved aj naša mala 4 kg ked sa narodila. ale myslela som vačšie.

mata1976
29. okt 2012

ziadne, je to reklamny tah farma firiem, treba uprednostnit cerstvu zeleninu a ovocie, potraviny bohate na kyselinu listovu...

alenka600
29. okt 2012

Neberiem ziadne, naco sa pchat prave v tomto citlivom obdobi zbytocnou chemiou????? Staci si nastudovat nieco o zdravej strave. A cenim si, ze moj gyndos mi hned na zaciatku povedal, ze to je blbost, pokial sa dobre stravujem, nemam sa pchat pilulami

1234lubka
29. okt 2012

ja som brala gs mamavit, 110 tabletiek stalo okolo 21eur----ale led som kojila som po dvoch mesiacoch presla na pestru stravu

tynamartina
29. okt 2012

@lucina7 ja som brala pri oboch vitamíny a obaja mali 3,5 kg a teraz som v 19tt beriem vitamíny a nepribrala som ešte ani kg, dokonca mám o 1 kg menej.

ockayova
30. okt 2012

ahojte, viete mi poradiť, ktoré vitamíny pre tehulky sú lepšie? femibion 800 , alebo calibrum mami?

marci2305
2. nov 2012

Ja som brala od začiatku tehotenstva iba kyselinú listovú..tak do začiatku 2.trimestra. Samozrejme jedla veľa zeleniny a ovocia. Od 2. trimestra som si kúpila vitamíny ElastiQ a neviem či sa mi to iba zdá, ale behom týždňa som pribrala 3 kila, neviem či to bolo tými vitamínami, lebo dovtedy som nepribrala ešte ani kilo. No už som v 5. mesiaci, tak asi niečo musím pribrať...Tak neviem či ich budem brať až do konca tehotenstva 😒 No aj tak si myslím, že všetky vitamíny si do tela pestrou stravou nedodám. Prestalo mi chutiť mäso a baštim iba to ovocie, zeleninu, rožky s maslom, syry a acidofilné mlieka..Nič iné mi zatiaľ na chuť nejde..A nútiť sa do niečoho na čo nemám chuť, ba ma z toho naťahuje, nemusím... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre