Ako dlho vám trvalo otehotnieť?

milagrosss20
15. jún 2012

Ahojte ako vam dlho trvalo otehotniet?maly ste aj neake recepty ako to viac podporit????ako napr. hore nohy alebo nieco take???

mykaellle
5. jan 2013

@diduska113 ahoj, pozri môj profil, tam to mám v článku rozpísané.. nakoniec sme to nechali tak, a prišlo samo 😉

nika1082
5. jan 2013

No ja som už ani nedúfala, že ešte budem niekedy tehotná. Trvalo nám to 3 roky, chodila som aj do BA do GYN-FIV, bola som aj na inseminácii 3x a nič. Už som sa s tým aj zmierila, vôbec som nad tým už nepremýšľala, keďže jedno dieťa mám-7ročnú dcéru. A teraz pred Vianocami som sa dozvedela, že som tehotná. 🙂 Najprv som neverila, urobila som si test, potom druhý, tretí a stále boli 2čiarky. Takže sme sa potešili a teraz dúfajme, že bude všetko ako má byť.
Netreba na to stále myslieť, rozprávať o tom, ono to príde samo.

jankastubka
5. jan 2013

My sme zacali 14 maja vysadenim antikoncepcie, prva menstruacia prisla do 3 dni. A potom dalsia 2 mesiace nechodila, mysleli sme si, ze sa nam to podarilo, ale testy boli negativne. Potom prisla aj mrcha a my sme sa opat snazili a snazili. V auguste som skusila aj alchemilku a nohyhore aspon na 15 min. som davala stale. A v oktobri sme sa dozvedeli, ze sa nam to podarilo 🙂

denuss
8. jan 2013

hned prvy cyklus..a to som mavala opakovane zapaly mocovych ciest, mam aj znizenu funkciu stitnej zlazy cize som nieco take necakala..obavala som sa, ze to budu roky kym sa podari, je to zazrak...kedze mnohe zdrave pary sa snazia dlho a nedari sa...ved moj manzel mi ani nechcel verit..ja som to vedela uz tyzden po ovulacii citila som tie zmeny ale muz mi uveril az po druhom teste...
ale mame v rodine par ktory sa snazil 11 rokov a teraz maju 3 krasne zdrave hyperaktivne deti🙂drzim palce

ennynka
16. mar 2013

@slavkaadusko ako sa vam nakoniec podarilo otehotniet?co vam pomohlo?alebo to prislo samo bez pomoci?my sa tiez snazime uz 7mesiacov

gabika10
16. mar 2013

My sme sa nesnazili, dokonca som uzivala antikoncepciu a otehotnela som. 🙂

slavkaadusko
16. mar 2013

@ennynka ahoj,ono to prislo samo,prestala som na to mysliet a stresovat okolo toha a zrazu sa to podarilo a zacali sme s manzelom spolu spavat dvakrat cez den,tak drzim palce aby sa vam to podarilo cim skor 😉

sisi31
17. mar 2013

Ja som strašne chcela.Až bytostne.V novembri som potratila v 1.trimestri,v decembri a januári prišla mrcha,a potom už nie.Napriek tomu,že mi každý hovoril,že nemám tak strašne chcieť,bola som tým úplne posadnutá.Ovulačné pásiky ktoré sadli s cervikálnym hlienom,po"akcii "podložiť pod zadok vankúš a ostať ležať cca 15min.Držím palce všetkým snažilkám! 🙂

ennynka
17. mar 2013

@sisi31 teraz nerozumiem ci si teraz tehotna alebo nie?lebo pises v decembri,januari prisla mrcha,potom uz nie a dole pise vedla casu kedy si toto pisala ze sa snazis...

mima86
17. mar 2013

my sme sa snazili pol roka. potom mi kolegyna poradila, ze mam skusit zinok a este v ten mesiac sa zadarilo 🙂 tak neviem, ci to bolo zinkom alebo nahoda 🙂

ennynka
17. mar 2013

@milagrosss20 tak vidim ze sa vam uz podarilo otehotniet.po akej dlhej dobe to nakoniec bolo?a co u vas pomohlo?

sisi31
18. mar 2013

Som tehotná v 8tt,Neviem ako to mám zmeniť/to snaží sa na tehotná/A aj keď by som vedela,zmením si to až po prvom trimestri,

sasa1234
13. feb 2017

Otehotnela som po siedmich mesiacoch snazenia a to som si na zaciatku myslela, ze je to jednoduche a po mesiaci budem v tom. Aj z diskusii na tejto stranke som vsak zistila, ze to nie je jednoduche a ze stvorenie dietatka je naozaj zazrak z vyssej sily. Ked sa ani po troch mesiacoch nepodarilo otehotniet, zacala som uvazovat nad tym, ze zmenim pracu a to mi mozno pomoze, pretoze do prace som dochadzala vlakom kazdy den 1 a pol hod. rano a 2 hod. naspat domov a to ma dost vycerpavalo. Uz od zaciatku snazenia som brala vitaminy (kyselina listova. B6. C. Zelezo. Selen). Po styku som 15 min lezala s nohami opretymi o stenu 🙂 Stale som si urobila test este predtym, nez prisla menstruacia. Co bolo dost zbytocne. Pred mesiacom som sa docitala, ze zenam, ktore maju viac muzskych hormonov sa tazsie podari otehotniet a ze na potlacovanie prolaktinu v tele zeny, ktory brani otehotneniu pomaha rastlinka vitex jahnaci. Zacala som ju teda brat v tabletkach. Po troch mesiacoch v novej praci a mesiac po brani vitexu sa otehotniet podarilo. Netusim, ci to bolo novou pracou, rastlinkou alebo len rozhodnutim Boha. Kazdopadne som za to velmi vdacna. Pocas predchadzajucich mesiacov som si nie jeden krat myslela, ze sa to uz podarilo, ale boli to falosne priznaky. V mesiaci zadareneho oplodnenia som mala bolestivu ovulaciu, ale aj s troskou krvi a o 3-4 dni skor, ako inokedy. (Krvavu ovulaciu som pozorovala pred tym len raz, no nemali sme styk) nikdy som nemala za tych 7 mesiacoch posunutu ovulaciu a teraz, ked manzel odchadzal na tyzden prec a myslela som si, ze tento mesiac to preto nestihneme, tak sa mi ovulacia posunula 🙂 a milovali sme sa teda v den krvavej ovulacie. (Malicko krvi, len stopy na toaletnom papieri) Krv som mala este aj na druhy den a na dalsi den mi stupla teplota, co mi potvrdilo ze som ovulaciu naozaj mala. Pred tymto milovanim sme mali asi 5-dnovu pauzu, aby spermie boli dostatocne dozrete. A co sa tyka tehotenskych priznakov, tak som nezbadala nic specialne. Klasicke menstrucne priznaky. Akurat som sem tam pozorovala pichnutia v podbrusku pri prudkejsom pohybe. Tieto pichnutia pokracuju dalej. Pred dnom, kedy som mala mat menstruaciu, som mala citlive bradavky, ako stale a pobolievanie v brusku presne tak, ako pred menstruaciou. Neviem ci to suviselo s tehotenstvom, ale mala som aj jednodnovu hnacku. Nemam ani ziadne zmeny na krcku maternice podla doterajsieho 7-mesacneho pozorovania sa. Negativny test som mala 6 dni pred menstruaciou. Pozitivny som mala v den menstruacie. Viditelnejsi bol Top test, Pepino ukazal druhu ciarocku slabsie. Okrem obcasneho pichnutia v brusku nemam zatial ziadne dalsie priznaky (som v 6. Tyzdni). Drzim vam silno palce.

mon8821
4. apr 2017

S ovu testami na 1.šup. Predtým 2 cykly naslepo. 😂

mirka6882
19. apr 2017

snažili sme sa od novembra, teraz čakám na potvrdenie tehu od dr.-idem tam budúci týždeň. Prvé bábo prišlo "samo" 🙂 Bude to už sedem rokov, tak som sa aj bála, či sa podarí, či už nie sme starí a pod.... ale vyšlo to a sme šťastní.

vierakuli
26. apr 2017

No cakala som, ze to bude trvat minimalne pol roka pretoze moja mama nemohla otehotniet 3 roky... a nakoniec hned na 1. sup.. snazili sme sa skoro kazde 1-2 dni a zrovna na konci cyklu ked sme polavili lebo som si myslela ze uz nemam plodne dni sa to podarilo... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre