Ako ,,po domácky" zabrániť počatiu pri nechránenom styku?

mackove
30. apr 2021

Ahojte mamky. Manžel sa nám vratil po skoro dvoch mesiacoch z práce , tak ako inak , troška sme si to v noci užívali. Samozrejme , že celá nádielka skončila vomne 🙄 menštruáciu mám dostať o 4dni
Jednu dcérku už máme ma rok aj pol. Druhé zatiaľ neplanujeme , nakoľko stále pracujeme na našom domčeku. Viete poradiť , ako po domácky môžem tomu zabrániť ? (Okrem tablete "po") samozrejme. Ďakujem krásne všetkým 😊

lilijana
30. apr 2021

@mackove pochybujem zeby si zostala 4 dni pred MS tehotna, to uz je po plodnych dnoch vo vacsine pripadoch,takze by som sa tym nestresovala

malinoismum
30. apr 2021

@mackove verit že to nevyšlo a nabudúce radšej myslieť predtým, ako potom... to sa vypláca.

anjelicek26
30. apr 2021

Logika toto 😂 Okrem tabletky po ti ostava teraz sa uz len modlit, nic ineho. 4 dni do menstruacie je sanca otehotniet mala, ale ja som otehotnela 27.den 29.cyklu takze ja som radsej ticho 😂

simsalabim
30. apr 2021

@anjelicek26 tiez som otehotnela tesne pred ocakavanou menstruaciou.
@mackove dala by som si tabletku po, ak by som dalsie tehotenstvo vylucovala.

aknamorka22
30. apr 2021

@lilijana pozor, ja som takto prišla k svojmu dieťaťu :D mala som 3 dni pred MS, cyklus pravidelný, myslela som si, že už mám dávno po ovulacii tak sme to riskli. A na moje prekvapenie mi MS neprišla. Zrovna v ten mesiac sa mi posunula ovulácia o skoro dva týždne! Takže ja už neverím ničomu a nikomu. Ani svojmu telu 🙂 nikdy už neriskujem 🙂

lilijana
30. apr 2021

@aknamorka22 preto som napisala ze vo vacsine pripadov je uz po 😉 nehovorim ze nemoze nastat vynimka,telo je zahada a ak ma nieco byt,tak to tak aj bude 🙂

aknamorka22
30. apr 2021

@lilijana presne tak :D brala som to ako osudové znamenie, že to tak malo byť :D

suzitok
30. apr 2021

Aj moje "predmenstruacne" dieťa beha uz 6 rokov po svete...😁 Ale my sme ho chceli, akurat ma zarazilo, ze sa vtedy zadarilo...
Nespravis nic, len čakať a modlit sa...ale snad to budes mat ok 🙂

nafka0483
30. apr 2021

@mackove Samozrejme, ze cela nadielka skoncila vo mne a druhe zatial neplanujeme - tieto dve vety sa uplne vylucuju.

Teraz ti ostava tabletka po a dufat, ze uz si mala davno po ovulacii. Do buducna sa chranit ak neplanujete otehotniet.

nikca_123
30. apr 2021

@mackove myslim si, ze ak zena pozna svoj cyklus, citi kedy ma ovulaciu a ma styk par dni po priznakoch ovulacie, sanca na pocatie je vylucena. Vobec by som sa nestresovala. Ak mavas cca v strede cyklu ovu, tak 4 dni pred ms mat styk je v pohode. Horsie by bolo keby ste trafili ovu, ale to uz ty musis vediet kedy ju mavas 😊

zuzanka.zuzu
30. apr 2021

prave vedla mna lezi "mala pravdepodobnost 2-3 dni pred ms" 😉 ale to autorke asi velmi na klude nepridavame nasimi skusenostami 😀

matkahelka
30. apr 2021

@mackove suhlasim s babami, zenske telo je nevyspitatelne 🤣 my sme mali nehodu 4 dni pred mojou MS, do par hodin som uzila tabletku "po" a vysledkom je nasa 11 rocna dcera 🤣

marryen
30. apr 2021

@lilijana no nato by som sa nespoliehala 😀 Ja mám cyklus pravidelný ako hodinky. Keď sme sa snažili o bábo, tak som si to sledovala..ovulácia bola vždy cca na 14 deň. Pred cca mesiacom som bola u gynekologičky koli problému, bolo to cca 25 dc, robila mi UTZ a mala som tam veľký folikul, vravela, že ak chcem bábo, tak dnes je ten pravý deň. 😀 Sama tomu nerozumiem 😀

aurorastone
30. apr 2021

@matkahelka uf tak to muselo byt riadne prekvapenie vtedy ešte keď ani tabletka nezabrala 🙈

matkahelka
30. apr 2021

@aurorastone to bolo placu 🤣 v zivote som sa tolko nenaplakala a nenavrestala na ziadneho chlapa ako vtedy 🤣 gynekolog sa len usmial, ze ani netusim, kolko po slovensku beha deti, ktore su vysledkom tabletky "po". teraz sa na tom uz len zasmejem, lebo to bolo to najlepsie, co sa mi v zivote mohlo stat ❤

kikaaa444
30. apr 2021

A prečo nechceš tabletku po ? Nerozumiem tomu ak nechceš otehotniet je to pre teba najlepšia a zároveň jedina voľba . Však nehlceš tie tabletky každý den .. tak neboj jedna ti neublíži 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ 🙈 toto je fakt otázka roka ako zabrániť otehotneniu bez tabletky po

queen_el
30. apr 2021

Myslíš, že ak by to fungovalo takto, boli by neplánované tehotenstvá?

eva112014
30. apr 2021

@mackove Ako zabrániť? Prestať dôverovať mužovi, že sa do teba nespraví. Nebudeš v strese.

jankapepe
30. apr 2021

@mackove už nijako 😉

ninusa221
30. apr 2021

Bože moj ... asi ked ste s*xovali tak vaše rozumy odisli niekam do tramtárie🤣🤦🏽‍♀️ Lebo mlady clovek ktory ani dieta nema sa vie uchrániť...🤦🏽‍♀️

matkahelka
30. apr 2021

@ninusa221 ale no, prehanas. aj tu su diskusie o nezelanych tehotenstvach (aj) mladych, diskusie o tom, ako zeny po nezelanych teho ostali s detmi same, na SVK sa rocne vykona kvantum interupcii. takze z toho nerob dramu, ze "mlady clovek sa uchranit vie". nie vsetky zeny su ochotne pchat do seba HAK, nie vsetkym to ich zdravotny stav dovoli. polovica skupiny mojich spoluziacok na VŠ boli na interupciach. a zas, nekricala by som hop... poznam aj take, ktore presne takto moralizovali, ze im sa to stat nikdy nemoze a otehotneli presne takto neplanovane. ziadna antikoncepcia nie je 100%, jedine nesexovat.

tecko28
30. apr 2021

Ja mam otazku na vsetky tie, ktore ste "zazracne otehotneli" akoze par dni pred MS. Nikoho sa nechcem dotknut a viem, ze sa moze stat, ze je posunuta ovulacia a moze sa stat, ze niektora otehotnela pred ocakavanou MS. Ale to ste ako mali jeden jediny styk prave ten mesiac, aby ste si boli 100% iste, ze ste otehotneli prave par dni pred???

matkahelka
30. apr 2021

@tecko28 ja ano. ako v autorkinom pripade, aj v mojom bol partner dlhodobo mimo a v tej naruzivosti, ze sme po tyzdnoch opat spolu mu trochu "uslo"

lolazmola
30. apr 2021

Ja som počula o kadejakých domácich spôsoboch ale ja osobne by som to vôbec neskúšala lebo by som sa bála ze iba môžu uškodiť bábätku (ak náhodou dáke bude) ...
Ale ved napr. Vo filme pasla kone na betóne máš recept ako na to horúci kúpeľ a červené víno alebo salvijovy čaj????

nafka0483
30. apr 2021

@tecko28 Je mozne, ze mali styk len v tie dni pred, alebo mali odsledovanu ovulaciu, cize vedeli, ze len vtedy mohli otehotniet alebo - lekar predsa videl, ze babo je ovela mensie, ze ovulacia nebola v strede cyklu ale o 7-10-14 dni neskor, lebo babo je mensie.

tecko28
30. apr 2021

@nafka0483 preto sa na to pytam, ci to maju aj niecim podlozene. Ak ano, ako mi uz jedna napisala, beriem. Netvrdim, ze to nie je mozne, ale tolke to tu s istotou tvrdia, ze sa mi to nezda

nafka0483
30. apr 2021

@tecko28 Najlepsie to podla mna vidno podla velkosti babatka. Pokial si myslia, ze otehotneli v strede cyklu a nakoniec lekar povie, ze babo takmer o 2 tyzdne mensie, tak je jasne, ze ovulacia musela byt neskor.

ninusa221
30. apr 2021

@matkahelka ja som hak nikdy nebrala a nikdy som nemala strach ze budem tehotna... nemoralizujem.. len ked nechces otehotniet tak sa mas ako uchrániť... nie ho strčiť dnu len tak a usporiť sa ze nebudem tehotna...

jablkovastrudla
30. apr 2021

@tecko28 kamoska otehotnela 2 dni pred ms. Jej muz bol 3 tyzdne prec, toto bol ich jediny sex v ten mesiac. Tak to maju dost iste.
My sme napriklad mali tiez situacii. Den pred ms a muz si nebol isty ci to stihol vcas. Bezne viem kedy mam ovulaciu ale vtedy som bola po operacii, 3 mesiace na liekoch a nemala som ziadne príznaky, tak vtedy som sa naozaj obavala.

matkahelka
30. apr 2021

@ninusa221 ja som si v tvojom veku pocas VS poklepkavala na celo nad spoluziackami, ktore otehotneli a riesili interupcie.a bila sa do prs, ake su to chudery a akeho mam ja zodpovedneho frajera, lebo aj 4 kondomy by si bol nasadil. a o 6 rokov na to ma karma krasne dobehla. preto ti pisem, nehovor hop... este si nepreskocila. to si mozes povedat v 55-ke, ked budes mat po prechode a vedla seba len tie deti, ktore boli planovane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre