Ako povedať manželovi, že som tretíkrát tehotná?

monika98
30. apr 2015

Ahoj žienky zistila som ze som treti krat tehotna a neviem ako mam to povedat manzelovi ked on tretie dieta nechcel a rodine mam zmiesane pocity neviem co robit na potrat nechcem ist ked vidim moje dve krasne baby neviem ako zareaguje aj rodina neviem co povedia mam strach

sviezost
30. apr 2015

Mal davat pozor ked nechcel dalsie dieta treba najs vhodnu chvilku a povedat mu to 🙂 drzim palce

monika98
autor
30. apr 2015

@maaaria3 no bude musiet co mu ine zostane , nech si nesie aj on svoje nasledky

monika98
autor
30. apr 2015

@stepanka274 v tej to dobe je to hrozne ako vsetko vela penazi stoji clovek ide do obchode necha tam vela penazi a skoro za nic alebo aj oblecenie , ma sstrach asi ze by nedokazal uzivit 3 deti bude to tazke

monika98
autor
30. apr 2015

@sviezost skusim najst mam na to este 2 tyzdne ked pride domov tak dovtedy mozno nieco vymyslim :D

stellamaris
30. apr 2015

@monika98 normalne mu tehotenstvo oznam a poblahozelaj mu k skvelej praci.Nech vidi,kam to prerusovanou sulozou dotiahol 😉 Ale vazne,ved mu oznam,ze bude zase tatko,mozno sa trochzu pozlosti,ale verim,ze neskor sa bude tesit 😉

monika98
autor
30. apr 2015

@stellamaris to musim nejako mu to povedat mam cas este 2 tyzdne kym pride domov , ved to mu poviem

heni79
30. apr 2015

@monika98
To myslíš vážne? Vedela si o nedostatočnej ochrane, ale on prišiel po mesiaci, tak si mu "ustúpila"?
A teraz sa mu to bojíš povedať?
Nuž, verím čoraz menej. Ale ja ti veriť nemusím, to je pravda.
Každopádne prajem bezproblémové tehotenstvo a úspešné oznámenie manželovi.

P:S. Čo znamená vzdelaná dosť? Lebo tvoje texty sú "trošku šifrované".

ukulela
30. apr 2015

@monika98 a ja si inac myslim, ze v konecnom dosledku sa bude tesit. niekde si pisala, ze mate dobry vztah ... hadam nakoniec v hlave sito zrata a nebude robit sceny.

dai
30. apr 2015

@fra dakujem pekne 🙂

bonaqa2013
30. apr 2015

@monika98 tiež som to zažila. Ten môj sa so mnou vyvadil že som tehu, potom ešte raz že zas to bude slečna a potom sa ešte aj na pôrodnici z neho smiali, že ocinko bude robiť len na vložky. Takže sa zlostil 3 krát.
A to som ešte 2 týždne rozmýšľala ako poviem 15 ročnému synovi, že som tehu.....

monika98
autor
30. apr 2015

@heni79 jedna otazka mas nejaky problem somnou ci co nemusis ze vobec pisat nepotrebojem to vedela som o tom mala som aj neplodne dni vtedy tak som stym moc nepocitala . nemam naladu ti vysvetlovat nieco ked nevies tak neries , je mi jedno co mu veris ! dakujem aspon za uprimnost tvoju . a nerip uz do mna

monika98
autor
30. apr 2015

@ukulela no ved hej mozno inak zareaguje vsetko je mozne :D typujem ze sa na mna nahneva a bude sa durdit a potom ho to prejde a bude sa tesit

monika98
autor
30. apr 2015

@bonaqa2013 heh to iste mne povedal manzel ze robit bude iba na vlozky dufam ze to to tretie bude chlapec aby mal dusu na mieste a nejedoval sa 🙂 , nebude sa hadat somnou len sa nahneva

bonaqa2013
30. apr 2015

@monika98 môj na to nedošiel, to sa z neho smiali na pôrodnici....

heni79
30. apr 2015

@monika98
Nuž áno. Vidím, že potrebuješ iba hladkajúce komentáre. 😀
Nemám problém s tebou, len ma zaráža tá nevedomosť dospelých žien.
A ty ju vykazuješ v mnohých oblastiach. 🙂
Každopádne, želám ti všetko dobré. 😉

monika98
autor
30. apr 2015

@heni79 co uz nikto neni dokonaly viem spravila som chybu ktora sa uz vratit spat neda 🙂 , dakujem , nie nepotrebujem hladkajuce komenty len trochu s niekym pokecat a postazovat sa , ja same sebe vycitam aka som bola duta 😉

alerka
30. apr 2015

@monika98 ziadnu chybu si nespravila. 🙂 Dieta je skutocne bohatstvo 🙂 Ja si myslim ze moze byt pekne byt chvilu so svojim tajomstvom sama vies ze si ho nechas a nechces aby ta stresovalo okolie a nikomu nie je potrebne nic vysvetlovat.. Nespravila si predsa nic zle 🙂

alerka
30. apr 2015

@bonaqa2013 ty mas 4deti?

sednaja
1. máj 2015

@monika98 Píšeš to ako keby manžel nebol otec dieťaťa....že on tretie nechcel - a kto bol pri plodení? Hádam aj on, ste v tom spolu........okrem toho tri deti nie je vôbec nič hrozné.........a názory okolia a širšej rodiny ti môžu byť ukradnuté.
Ani my momentálne tretie neplánujeme, ale keby sa tak stalo, tak nemám problém to povedať VLASTNÉMU chlapovi. Myslím, že ten tvoj ťa tiež nezožerie - má na tom takú istú zásluhu ako ty 😉
Uži si tehotenstvo aj bábätko. 😉

janinah
1. máj 2015

@monika98 s odstupom času sa budeš sama sebe čudovať ,že TOTO považuješ za problém 😉 problémom choroba,dlhy,strata bývania,rozvod,smrť....ale nie dieťa,hoc aj neplánované.Manželovi to povieš normálne,ako si povedala o prvom aj druhom tehotenstve.Možno hned nezvýskne od radosti,ale prvotné frflanie ho prejde a bude sa tešiť,veď je to vaše dieťa a nie nejaké mača pri ceste.A žiaden strach,si matka,máš svoju hrdosť,svoju hodnotu,svoje kvality.....a okolie? niekto z okolia bude tvoje tretie dieťa živiť,šatiť? nie,takže nech sa nestarajú a akýkoľvek negatívny komentár by som hned odbila,že nech sa starajú o svoje deti.

bonaqa2013
1. máj 2015

@alerka áno. Vek 5, 6,5, 9 a 20. prvý je syn potom už len dievčatá.

alerka
1. máj 2015

@bonaqa2013 Wau 🙂 moj muz je zo 4 deti 🙂 a celkovo sme obklopeni ludmi co maju viac deti myslim ze mat viac deti je super aj pre ne 🙂

jajka71
1. máj 2015

ja som z piatich deti, ked bol prvy krat u nas manzel pred desiatimi rokmi, bal sa, ze je to dedicne 🙂

dnes vidi, ze mat surodencov ma aj vyhody a podla toho, ako to zvladaju kamaratky, vidim, ze ked sa vychovaju dve, tak sa vychovaju aj tri deti, lebo vecicky si mamicky vedia poposuvat a nemusi byt vsetko uplne nove, lebo deticky malicke velmi rychlo rastu

co sa tyka dilemy dotazujucej, niektore uz vedia, pracovala som roky ako specializovany socialny poradca, ja neodporucam ist na potrat, lebo mam mnoho klientiek, ktre s tym roky ziju, ze sli, posluchli partnera a potom na ten pocit viny nevedia zabudnut, aj ked preslo dvadsat, tridsat rokov :(

v konecnom dosledku si myslim, ze by si muzi mali uvedomit, ze pri tom plodeni su aj ony a nemaju sa preco na partnerku hnevat, ked pritom boli, to som povedala aj na sude, ked jeden otecko, ktory neplatil vyzivne roky povedal, ze to boli zenine deti, nie jeho, on deti nechcel, ale to, ze jej to nikdy nepovedal? ze nic preto, aby deti nesplodil neurobil? s kludom anglicana sudkyni (clenke viacpocetnej rodiny) povedal, ze zeny su na to, aby to riesili, ked sa "vyskytne problem"

jajka71
1. máj 2015

inak u nas je to rocnik 83,85,86,92,98 (pat deti), dnes uz ma oco styri vnucata a do mesiaca pride na svet piate vnuca (mamka uz nezije, zomrela ked mala sestra cca 7 rokov), pocas vysky sa postarat o prvacku dalo zabrat, ale vdaka tete, maminej sestre sa to podarilo a dnes je stredoskolacka, to bolo tazke!

enka81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabriela5
1. máj 2015

@monika98 neviem ako mas stare tie dve deticky,ale to je jedno,viem,ze ti v hlave prebehlo milion veci,ktore sa asi zmenia,ale to sa da zvladnut,ved to pojde postupne.Ja som mala 18 a 15 rocne deti,ked som zistila,ze som tehotna,mozno sa vtedy aj duli,ze naco,ale dnes by ju urcite nevymenili za nic,maju z nej zabavu a zaroven vidia ake je to narocne.Ber to ako dar,urcite vas to obohati a nie vam zoberie,zaroven vzdy je lepsie ked clenovia rodiny pribudaju a nie odbudaju.

dilino
1. máj 2015

prva vec kde že bol tvoj muž ked si treti krat tehotna asi s tebou v posteli tak že ty mu len pekne povedz pozri sa urobil si si dieťa a kedže hovoril že tretie nechce mal si dať ochranu a mala by si pokoj poviem ti vetu od mojej sestry ktora vravieva Spať s chlapom sa da aj s rozumom tak že asi tak čo si navaril nech si aj je a hluposť isť na potrat ak bude zdrave čosi to nerob po cely život by si mala vyčitky držim palce

jolly84
1. máj 2015

@monika98 tak radikálne? A čo takto on? 😀 už to vie?

maca_p
1. máj 2015

@monika98 urob topresne tak, ako pise @stellamaris . urobil dobru pracu na 100%. 😉
jedine on si moze trieskat hlavu o stenu, nik iny. 😉

enka81
1. máj 2015

@monika98 a pisala si, ze pride domov za 2 tyzdne,ak sa ti da, kludne mu to oznam aj skor, aspon kym pride to stravi a trochu si to v hlave urovna/teda dufam, ze v tom dobrom /.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre