Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

irriss
22. apr 2013

Ten, kdo si mysli, ze lze interupce objasnit a pokladat za to nejlepsi reseni v dane situaci, casem zjistim ze vsechno,co si myslel, byl jen vnitrni PODVOD! 😔

januska191
22. apr 2013

@simca06022011 to bola tkz. sokova terapia... , ak je uz rozhodnuta, tak moj prispevok jej urcite nijako neublizi. Jednoduchsie je si dat dokopy vsetky negativne veci, preco nemat dalsie deti, ale z tych pozitivnych z jej strany som nepocula ani jednu. Manzel pre vlastne pohodlie dalsie deti nechce, ale ako matka by sa mala rozhodnut jednoznacne za svoje nenarodene deti.
holly, prve 2-3 roky budu tazsie, ale potom ti to vsetko vynahradia, daju ti nekonecne vela lasky! Zvladnes to, zvladli to aj ine zeny, tvoje dieta, ktore uz mas, bude stastne, ze ma surodencov, navzajom si budu uz cely zivot pomahat! Mysli pozitivne, to ti pomoze....

janinah
22. apr 2013

moja babka mala 12 detí a bola vojna,hlad,zo všetkých sú slušní ľudia.....ak svojim deťom nedovolíš narodiť sa,tak to budeš ľutovať do konca života...ak pomyslím trocha sebecky-raz budeš stará a aj tvoj muž,doba je ťažká,tri deti vás ľahšie dochovajú ako jedno..

matulka82
22. apr 2013

@holly30 ale ved to je uzasne ,este k tomu duo 😉 hlavu hore ,nic nie je take zle ,ako sa zda horuce ...Chapem,ze financie nepustia,ale vies, toto je trpka zalezitost ,ktora teraz sa Ti zda neriesitelna ,ale VER ,ze je!!!My mame dve deti,a zijeme z mesiaca na mesiac ,z debetu do debetu, a uz aj bolo ,ze debet vycerpany,a museli sme si pozicat na prezitie ...tym chcem povedat to,ze urcite mate okolo seba dobrych ludi,ktori by Vam pomohli!! Aj najvacsie polozky sa daju kupit lacnejsie na bazari a pod. Skuste nad tymto desivym rozhodnutim este popremyslat.Osobne som zazila niekolko pripadov interupcii,a mnohe z nich to lutovali hned ,a na mnohe dalsie prisli tazke depresie az po case...tym Ta samozrejme nechcem strasit,je to Vase rozhodnutie,ale ked Vam Boh pozehnal,mali by Ste ich s laskou prijat.Su prispevky ,ktore by Vam tiez pomohli,aj tu na MK by sa urcite nasli mamicky ,ktore by aj darovali ...Teraz je toho na vas vela,ale treba len predychat ,a povedat si zvladli ini,zvladneme aj my,aj ked to bude o obmedzovani a skrtani...

digysa
22. apr 2013

@holly30 Precitala som si par Tvojich prispevkov a trochu sa nad nimi zamyslela......

Podla mna "klames samu seba" a "nutene si nahovaras" negativny priebeh tvojho zivota s manzelom.....
Obaja ste sa silno priklonili ku vsetkym negativam, ktore obnasa "novy potomok".......( a s tym suhlasim, dieta prinasa vela zmien v zivote rodicov, a nie vsetky su pozitivne....treba toho vela prehltnut....vsetci to pozname)

Ale nejde mi do hlavy tvoj postoj k veci......... Na zaciatku napises toto:

"Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju."

Potom dostanes rady od dievcat a k adopcii/nahradnemu rodicovstvu sa vyjadris takto:

"Nedokazem vynosit deti, mat ich v brusku, citit pohyby porodit ich a potom sa ich vzdat. Mam krasnu dceru a je to najkrajsi dar co som v zivote dostala. milujem ju a toto rozhodnutie by ma zabilo. Mozno si myslite ze som sebec ale nemozem prezit zivot s tym ze mam niekde deti, ci sa dostali do dobrych ruk. S pocitom ze sa raz budu pytat preco sa ich mama vzdala a ci su vobec stastne .... to fakt nedokazem ...."

OK....davam si 1+1 dohoromady....a vychadza mi z toho tento usudok:

Nedokazem vynosit 2 deti, dat im zivot a urobit niektoru bezdetnu rodinou stastnou............. TO BY MA ZABILO
Radsej ZABIJEM moje 2 nenarodene deti...

Rozmyslaj..........naozaj ide o financie???? 😒 ☹ 😒

veronika1306
22. apr 2013

@digysa tak toto si naozaj trafila klinec po hlavicke lepsie si to ani nemohla napisat tiez som toho nazoru

fra
22. apr 2013

nejako sa ma tema dotkla, asi preto, že moja mama je z dvojčiat, mali o kusok staršieho brata, vlastne rovnaká situacia ako u vás... narodili sa počas 2. svetovej vojny, babka vobec netušila že budú dvojčatá, ultrazvuky neboli, jednoducho sa narodila mama... a babica zrazu vraví, je tu ešte jedno a narodila sa teta... to bol pre babku šok 🙂 .... bola to tažka doba, často nemali čo jesť, ked počuli že sa blíži front nechali všetko tak, ratovali si hole životy a odišli sa do nejakeho ineho mesta kde front nemal byť, vrátili sa po vojne a museli začínať uplne odznova... nikdy som babku nepočula reptať ani sťažovať sa a vždy vychovavala deti vo vzajomnej laske a ucte hoci boli dosť chudobní ... dvojčatá mali k sebe cely život veľmi blízko, majú sa neskutočne radi, malokedy som videla takú súrodeneckú lásku... a hoci bývajú stovky km od seba, každý týžden si píšu navzájom listy... už vyše 50 rokov ... a mama s tetou babku aj doopatrovali posledných 15 rokov , strýko mal problémy sám so sebou, bol taký vetroplach ani sa neoženil, ani nemá deti ... keby moja babka povedala, že dvojčata su na nu moc, nikto z mojej blizkej rodiny by tu nebol a nikto by po nej neostal...

lilitela
22. apr 2013

@holly31 Ano mas pravdu, nikdy nevies, ku komu sa dostanu a dovolim si tvrdit, ze sa moze stat, ze sa dostanu k nie "idealnym" rodicom. Mozes sa teoreticky rozhodnut, az ked ich porodis, alebo par tyzdnov neskor. Ano, jasne, uz ked sa narodia, uz to budes mat rozhodnute a bojis sa, ako dalej. Keby sa to stalo mne, my by sme to hadam finnancne utiahli, skor sa bojim starostlivosti. Moja mala mi dava zabrat, a mat do toho dvojicky, myslim, ze by som sa zblaznila. A mozno naopak, mozno by to dcere prospelo a dvojcata by boli kludne a mozno by sa to dalo zvladnut. Presne tak sa moze situacia zmenit aj tebe. Moze sa vam financne prilepsit, ale aj nemusi. A chapem ze sa bojis o partnerstvo, je normalne ze sa clovek snazi robit veci tak, aby nieco nepokazil. Usudzujem, ze nie si veriaca a nevnimas interupiu ako zabitie, ci ano? A vobec si nevsimaj niektore prispevky, skutocne sem nepatria a mozes 10x napisat, ze nech neprispievaju take co odsudzuju, mam pocit ze len cakaju na to, kedy narazia na takuto diskusiu. Je to normalne sila, ked ta tu niekto pouca, alebo porovnava s babkou, co zila pocas vojny alebo robi ti citaky. To je ta obratena dobrota - za zachranu nenarodeneho dietata by ta aj do pekla poslali.

lucyvivien
22. apr 2013

@holly30 vyrovnala ? S tím sa vyrovnat podla mna nedá.. Správne sa rozhodni

holly31
22. apr 2013

@lilitela niesom veriaca, takze to nevnimam ako vrazdu v pravom slova zmysle. Ale som len clovek, ktory ma city. Uprimne povedane, ani neviem co som si slubovala od toho ze sem napisem. Deticky si nenechame, lebo na to fakt nemame, a vyberat si manzel ci deti je blbost. Bola by vyhra byt sama s tromi malickymi detmi? Nad adopciou neuvazujem lebo to by som nedokazala ako som vyssie pisala. Je mi to cele luto a asi som to len potrebovala zo seba dostat. Nepoznam nikoho kto bol v mojej situacii a dufala som ze mozno tu niekoho najdem.

bluff
22. apr 2013

Nevyrovnas sa. Kedze si uz matka a vies aky je to pocit a nekonecne stastie byt mamou, bud pripravena na to, ze uz nikdy sa nezbavis myslienok na tvoje nenarodene deti ak pojdes na interupciu. Pri kazdom stretnuti s dvojickami budes porovnavat, ake stare by boli teraz tvoje dvojicky, ako by asi vyzerali atd. Nikdy sa pocitu vinu nezbavis.

lilitela
22. apr 2013

@holly31 Ak mas city, tak to bude tazsie. Moja mama bola na interupcii, neviem, ci ju to poznacilo, nikdy sme sa o tom nebavili - mozno preto ze ju to poznacilo a mozno preto, ze jej to nic neurobilo. Priklanam sa k druhemu. Bolo to pred tym nez som sa narodila ja, a evidentne sa nepoucila, kedze otehotnela so mnou. Preco si nechala mna, neviem, mojho mladsieho brata vraj chcela. 🙂 Mozno sa bala ist na dalsiu interupciu. Je to aj riziko. Ty tiez nemas istotu ci donosis ale to sa uz nedozvies.
Ale vtedy zas zeny neboli take informovane ako dnes, ved neboli ani ultrazvuky a tak.
No, a mne by bolo uplne jedno, keby som sa nenarodila.

holly31
22. apr 2013

@bluff no ublizilo by to aj mojej dcerke, ktora by prichodom deti prisla o velmi vela. Od mojej pozornosti az po vela materialneho. Ona je uz tu na svete a chcem jej len to najlepsie.
@lilitela asi si mala tazke detstvo, sudim z tvojho prispevku. ale mama ta urcite lubi, ci uz si bola chcena alebo nie.

lilitela
22. apr 2013

@holly31 Som myslela ze ti ulahcim, ked ti napisem, ze nenarodenym detom je to jedno, ci sa narodia alebo nie. Je to to iste, ako ked ja sa mozem teraz trapit, ze jedneho dna umriem, ale ked uz umriem, bude mi jedno, ze som umreta. Zivot je pominutelna vec. Svoj vyznam ma iba od chvile narodenia po smrt.

vroni
22. apr 2013

@holly31, lenze ty si vyberas (podvedome) uz teraz, ci manzel ci deti. Ak mas vycitky a trapi ta to uz teraz (inak by si, predpokladam, nezakladala diskusiu), tak to casom bude iba horsie. Rozumiem ti, ze sa ti prieci myslienka adopcie, aj mne je zle uz len pri predstave takeho cohosi, ale ja neverim, ze manzelstvo dokaze "rozdychat" interrupciu. Budes obvinovat nie len seba, ale i manzela, vase sance na dlhodobe spolunazivanie su mizive. Naozaj by som doma este raz dobre spocitala, ci nemate viac, nez si myslite (no a co, ze rodicia byvaju daleko?) Skus mozno pocitat sama, bez manzela, chlapi maju spravidla iny pohlad a dieta (deti) na pociatku tehotenstva pre nich predstavuju len abstraktny (a teda odstranitelny) problem. Ale hlavne sa rozhodni podla seba, nech sa rozhodnes akokolvek, s tym rozhodnutim budes musiet zit cely zivot. Ty, nie manzel a uz vobec nie my na koniku.

vejula
22. apr 2013

@holly31 no ublizilo by to aj mojej dcerke, ktora by prichodom deti prisla o velmi vela. Od mojej pozornosti az po vela materialneho. Ona je uz tu na svete a chcem jej len to najlepsie.
No možno, že tvoja dcera by omnoho radšej obetovala nejaké to materialno, ako zavraždenie jej dvoch surodencov. Pozri sa na tvoju dceru, takto podobne by o rok a pol vyzerali aj tvoje detičky ktoré nosiš v brušku. Rovnako by sa na teba krasne usmievali, rovnako by ti hovorili mama. Tvojej dcere by surodenci dali omnoho viac ako zobrali. Život to niesu len peniaze. Sú dôležitejšie veci, tak neklam samu seba. Ty to nerobiš kvôli dcerke, ty to robiš zo strachu pred mužom - to je môj nazor. A ešte jedna vec, nevyrovnaš sa s tym nikdy, s tym sa vyrovnať neda.

maznacik007
22. apr 2013

@holly31 skus si precitat tu na tejto stranke...najdes tam aj pribehy zien

http://www.alexisporadna.sk/

tortelinka
22. apr 2013

@katkanova nechcem byt hnusna, ale ja by si nikdy neadoptovala dieta otvorenej adopcie....asi do toho tolko nevidis, ale je malo ado rodicov, ktori by boli ochotni svoje dieta zdielat s bio rodicmi...

luk25
22. apr 2013

@holly31 plačem ked toto citam, my co sa snažime a nič a ty ani nechceš a bum hned dvojičky, vieš co by sme my dali za detičky???a inak ja verim tomu že už ked je dietatko raz pocate tak ma miesto na tejto zemi a je k niečomu predurčene, co ty vieš možno si sa prave odhodlala zabit spičkoveho lekara co by vynašiel nejaký liek......možno sa urazis ale mne to pride od teba strasne sebecke,pretože kvoli sebe,, kvoli svojmu komfortu a neochote upustit od svojich materialnych veci si ochotna zabit svoje vlastne deti. Prečo si nezabila svoju dcerku?preco si jej dala život a tymto dvom neviniatkam ho chces zobrat?vies co ja prva som ochotna ti poslat peniažky ked už ti ide o to že ich nemas ako materialne zabezpečit! ako ospravdlnujem sa ale take veci nemožem citat ☹

holly31
22. apr 2013

@luk25 je mi luto ze sa vam nedari a za tychto okolnosti chapem tvoj hnev. No skus pochopit aj ty mna, viem ze je to tazke ale som len clovek nie stroj na rodenie deti o ktore sa neviem postarat. Chranili sme sa a stalo sa. Bohuzial stalo sa to nam. Velmi ti prajem aby to prislo, podarilo sa .....

lieska
22. apr 2013

@holly30 - nezazila som a som si na 99% ista, ze ani nezazijem! Len tolko, ze mam gucu v hrdle a zimomriavky, ked som si precitala tvoj status! ☹ Naozaj si myslis, ze neexistuje (neexistovalo) lepsie riesenie ako zabit si vlastne deti vo vlastnom lone? Tolko zien by ich s laskou prijalo!! Nehnevaj sa, ze tak na rovinu (to sa este krotim), ale myslim, ze ked sa takto verejne vyznas tak hadam neratas len so suhlasnymi postojmi! Kazdopadne ti zelam, aby si toto rozhodnutie nikdy v zivote nemusela lutovat!

vejula
22. apr 2013

@holly31 je pre mna ( a myslim že väčšinu diskutujucich) tak hrozne čitať tuto diskusiu, pretože môžeme len bezmocne pozerať ako sa chysta poprava dvoch malých nevinných detičiek. A môžme len čitať a plakať a s tebou to ani nepohne. Je to velmi frustrujuce.

hyta
22. apr 2013

Nezávidím ti tvoju situáciu, našťastie som pred takýmto rozhodnutím nikdy nestála. Niektoré kočky ti tu radia dať deti na adopciu. Viem, že keby som ja detii vynosila a porodila, nikdy by som sa ich už nevzdala. Navyše, človek nikdy nevie do akej rodiny sa adoptované deti dostanú, i keď to môže na prvý pohľad vyzerať všetko OK.Ty si musíaš nazrieť do srdca a rozhodnúť sa sama. Je pravda, že žijeme v čase krízy, všetko je drahé, vzdelanie detí dnes neni zanedbateľná položka, rovnako strava, lieky, oblečenie.Môžem ti napísať len to, čo by som urobila ja, napriek všetkému by som im dala šancu na život.Držím palce pri rozhodovaní.

tortelinka
22. apr 2013

@holly31 neviem co ti na to nepisat, ale poviem ti len tolko, ze keby sa jedna matka rozhodla tak ako ty (v ovela horsej situacii ako si ty)..moj syn by mi dnes nehovoril mama....a ja som jej nesmierne vdacna, ze bola taka silna, a nerozhodla sa pre vrazdu

cecil36
22. apr 2013

@holly31 hmm tazka situacia, jedna aj druha moznost je na prd, ale osobne si myslim, ze sa skor vyrovnas s interupciou ako s tym dat deti na adopciu. Mna by zaujimalo, ktora z tych co ti radia adopciu by svoje deti na nu dala.... 😒 Bude to mozno tazke, treba to riadne zvazit, ale je to rozhodnutie vas dvoch a nik z MK tu nema pravo niekoho sudit..... Drzim palce.
@luk25 budes jej kazdy mesiac posielat peniaze a platit najom, spravis jej kazdy tyzden nakup? Ak nebude moc dojcit, kazdy stvrty den jej donesies UM? Budes platit studia toho buduceho spickoveho lekara? Neverim. A to som bola aj ja dlhodoba snazilka.

katka1304
22. apr 2013

@holly31 myslim, ze diskusia by sa mala ukoncit.. Ty si uz rozhodnuta a nas ostatne to len trapi a je nam do placu. Je tu este jeden vazny problem - vas vztah. Manzel , ktrory ta miluje a nadovsetko miluje uz jedno dieta nemoze nastojit na interupcii. Normalny chlap urobi vsetko, aby uzivil rodinu. Ludia ziju s troma detmi zo 400 Eur ... a ziju.. Ale vy ste si sebecky vybrali lahsiu cestu. Ak si uz rozhodnuta, tak nase nazory su zbytocne.. a ak mas pochybnosti.. radsej si sadni s manzelom a preber to este s nim. Kazdopadne, rozhodni sa podla svojho svedomia.

danim
22. apr 2013

na odlahcenie- ale pravda : moja teta ( neriesila taketo rozhodnutie.. ) ale mala syna a po 1 a pol roku cakala druhe dieta.. a ked mi to hovorila.. ako pocas porodu dr cakal na placentu.. a zrazu povedal.... aaaaa co to tu mame ?? dvojca !!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 a tak aj bolo... vsetko sa udialo 1. aprila 😀 😀 😀 nikto netusil, ze cakaju dvojicky... ( v tych rokoch sono ani neexistovalo.... ved nech vam mamy povedia ako prebiehali poradne... lievikom pocuvali cez brucho 😀 dnes maju dvojicky 31 rokov a ich brat o par mesiacov 33 rokov... jasne, ze to mala narocne.. lebo 3 male deti, ale vsetko zvladli, pomahali vsetci okolo 😉 dnes su 2 vystudovani pravnici, treti surodenec tiez velmi uspesny clovek 🙂

malinkaaninka
22. apr 2013

@holly30 ak čakáš,že sem niektorá napíše,že po interupcii ide život ďalej..tak čakáš márne.veľa sa zmení.a to dôležité sa už nezmení..

danim
22. apr 2013

@holly30 podla mna si to nechaj dobre prelezat v hlave a dobre zvazte s manzelom. Ak si ich nechas, budes to povazovat za najlepsie rozhodnutie v svojom zivote podla mna. ak sa rozhodnes inak, neodpustis si to do konca zivota, urcite nikdy na to nezabudnes si myslim... a uvazovala si ako by si s tym vedomim zila dalej ? ako rodina ? je mozne, ze sa ti rozpadne aj ta... ( neriesila som taku dilemu ako ty.. len uvazujem ) prajem dobre rozhodnutie. urcite tie deti zvladnete po kazdej stranke !!! drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre