Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je váš gynekológ po ľudskej stránke?

lenka216
17. jún 2015

Ahojte. Chcela by som sa informovat, akého mate gynokologa. Ide mi totiz o to, ze viem, ze je odbornik, ze co sa tyka vysetrenia mozem byt kludna, ale skor sa mi jedna o taku ludsku stranku. Ked vidim, ako vsetky pisete, kolko vase deticky vazia, meraju, pridavate foto - ja nic take neviem, nemam. Ked pridem na vysetrenie tak ma popozera, povie ze je vsetko ok a kedy mam prist zasa. Ale nikdy mi nic nepovie, ani kolko meria ani kolko vazi. Dostala som jednu fotku aj to ked som si ju az vypytala, aj to bolo s poznámkou, ze nechape naco mi bude a este som zato zaplatila aj dve eura, teraz by som chcela dalsiu, kedze malicka je uz vacsia ale nemam ani odvahu si ju vypytat. Ked som sa ho pytala prvy krat na pohlavie, tak mi povedal, ze on sa nepozeral, ze ci si myslim, ze ci to je jedine co kontroluje. Druhy krat mi uz povedal, a kedze citam ako sa casto krat stava, ze sa pohlavie zmeni, tak som sa ho minule spytala, ze ci je to este stale dievcatko a iba mi odvrkol, ze vsak som vam minule povedala, ze hej tak naco sa pytam znova. Mavam strasne migreny, samozreme ako na kazdom lieku, je napisane, tehotne poradte sa so svojim lekarom, tak som sa ho spytala ci si mozem jednym kremom masirovat krk a nato mi povedal, ze ci je on chodiaca encyklopedia ze uplne zboznuje, ked mu nastavajuce mamicky zacnu vyvolavat ci mozu to alebo to :( zamerne nepisem o ktorého doktora sa jedna, mozno mi napisete aby som od neho odisla, alebo ze som len precitlivena, lebo viem ze je odbornik a vsetcia si ho chvalia, ale proste tato stranka mi vadi, hlavne ked citam ako vsetky sa tesite na poradnu a davate fotky, a ja ked mam ist na poradnu tak skor trpnem nech to uz mam za sebou...

mamjka
17. jún 2015

z toho čo píšeš by som si čím skôr vzala kartu a odcválala....

piacere
17. jún 2015

môže byť akýkoľvek odborník, ale podľa správania, ktoré predvádza, by som uvažovala, či je vôbec vhodný kandidát čo i len na veterinára..... Ak by som mala možnosť zmeny lekára, šla by som preč.
Môj je po ľudskej stránke skvelý, ale ako odborník stojí za prd.... ale nie je v našom meste na výber a tehotná už neplánujem byť, takže momentálne neriešim.
Ale poviem ti jedno.... v 20tt som skončila na pohotovosti na oddelení gyn. s masívnym krvácaním. Prijímal ma taký ľudský ozembuch (a môže byť top odborník v gynekológii a pôrodníctve), ale keď videl, v akom som týždni, iba skrivil ústa, že to je taká NIJAKÁ tehotnosť... ani veľa, ani málo.... skonštatoval, že v podstate zbytočne plaším, lebo iba špiním (hodina na to ma už ratovali na posteli, lebo sa zo mňa liala krv a behal už okolo mňa primár....) ... ale čo som tým chcela povedať.... ak ho stretnem v meste (a to sú už dva roky), dodnes sa mi prevracia žalúdok pri pohľade naňho a v ušiach mám stále tú sprostú vetu: nijaká tehotnosť, ani veľa, ani málo.... (o maličkého som vtedy skoro prišla, prijali ma s diagnózou "začínajúci potrat" a bojovali sme až do 37tt, keď sa narodil AS po abrupcii placenty).

pianistka
17. jún 2015

@piacere Ja by som takymto doktorom a vsetkym takym podobnym bez milosti odobrala diplom. Ked uz aj niektori maju sproste reci, ale keby si aspon robili tu robotu tak ako maju.

katrinka8
17. jún 2015

@lenka216 - ahoj, no ja neviem, mne by sa rozhodne takýto prístup nepáčil. Ak by som mala na výber niekoho iného, určite by som odišla k inému odborníkovi. Neviem síce posúdiť, či by som sa rozhodla odísť zrovna takto v polovici tehotenstva, lebo môže byť trochu tažšie zohnať niekoho, kto by si Ťa zobral. Ale ja by som osobne mala problém s takýmto prístupom. Vadilo by mi to.

sissy27
17. jún 2015

@lenka216 ak ti nevyhovuje, tak zmeň...
ja sa mu na druhej strane nečudujem, ak dostáva len polovicu takých otázok, ako si človek prečíta na mk, tak akože díky moc 😅 a viacero lekárov nemá rado otázku na pohlavie dieťaťa - je to tá úplne najmenej podstatná vec na celom tehotenstve a pritom snáď úplne najčastejšia otázka... a pohlavie dieťaťa sa nemení - to je stále rovnaké, akurát nemusí byť dobre vidieť, resp. sa lekár môže mýliť... takisto čo sa týka krému - predpokladám, že si sa ho pýtala na názov krému a nie podľa účinnej zložky, on ten krém vôbec poznať nemusí...
ja vás chápem oboch, ty chceš vedieť úplne všetko, keby sa dalo aj počet vlasov, je to predsa tvoje prvé dieťa, ale na druhej strane on ako lekár to tiež nemá jednoduché s otázkami á la mk...

piacere
17. jún 2015

@sissy27 moja bývalá gynekologička ak nepoznala liek, otvorila si v PC databázu a hľadala....

Lekár, ktorý nemá rád otázky pacientov, mal ísť študovať patológiu... tam sa ho tí nebožtíci nešťastní už na nič pýtať nebudú.....

maria_u
17. jún 2015

@lenka216 vidím, že si z Púchova... tiež som k nemu chodila celé tehotenstvo, a tiež som s tými istými pocitmi vždy odchádzala a cítila som sa ako krava... pred dvomi rokmi som zmenila, a skoro som odpadla(samozrejme v dobrom), keď ma doktor v ordinácii privítal podaním ruky... teraz vždy na vyšetrení mi všetko vysvetlí, môžem sa spýtať čokoľvek bez toho, aby som sa cítila blbo a trápne... ako, v našom okolí je kopa gynekológov, ktorí sú skvelí odborníci a majú aj ľudský prístup, takže ja by som isto zmenila, lebo ho poznám, a nie je až taký odborník... len v skratke, kamoška kvôli nemu už nikdy nemôže mať deti... držím palce nech všetko dobre dopadne a isto ber kartu a utekaj 😉

dionyzka
17. jún 2015

@pianistka presne ako hovoris, aj ja by som bez mihnutia oka takymto lekarom odobrala diplom. Predstav si, ze sa takto spravas ku klientovi v banke alebo v inej sfere, kde sa tocia peniaze. Bez mihnutia oka letis ako handra. Ale lekar je "boh" - tak ako sa poniektori spravaju, to sa snad ani na VS vzdelaneho cloveka nehodi.

janickacrazy
17. jún 2015

@lenka216 Moja gynekologička je super, vždy sa s nou pekne porozprávam, možem sa opýtať hocičo a všetko mi pekne vysvetlí, fotky mi teraz dala zadarmo, aj ked stoja 2 eurá a to len preto, že mi oznámila, že čakáme tretieho chlapčeka a vedela, že som chcela dievčatko, tak mi to pekne opatrne oznámila, že ani nie som sklamaná, má úžasný ľudský prístup. Na tvojom mieste by som určite zmenila doktora, ked máš pomaly problém sa niečo opýtať alebo vypýtať si fotku, ved to je od veci. Medzi lekárom a pacientom by mala byť dovera, u vás to akosi nefunguje.

sissy27
17. jún 2015

@piacere jedna vec sú otázky pacientov, druhá vec sú priblblé otázky pacientov... 🙂 (týmto nenarážam na nikoho konkrétneho, ale naozaj sa stačí porozhliadnuť tu na fóre...) ty by si odoberala diplom lekárovi za nedostatok empatie, ja zas poniektorým jedincom (a nemusia byť ani lekári) občianske preukazy za nedostatok rozumu...

dionyzka
17. jún 2015

@lenka216
@maria_u
... a este jednu vec uplne nechapem - ako takyto lekar moze liecit, ked si pacienta poriadne ani nevypocuje. Podla mna je viac nez dolezite s pacientom dostatocne komunikovat. A to, ze sa niekto opyta nejaku vec, ktora je banalna pre lekara - ved na to tam je. Tiez by sa on mohol opytat strojara vec, ktora je z jeho pohlada banalna, ale lekarovi to ani nahodou nemusi byt jasne, kedze nikdy nestudoval napriklad statiku, fyziku...

dilino
17. jún 2015

môj gynekolog na začiatku ako tak ale potom des hrôza ako keby do päť nevedel naratať a vrcholom sa stalo zo zdravej dcerky pre jeho lajdackosť dcerka podotykam zdrava do poslednej chvile ked som sa po pôrode zobudila na ARE a zistila som podľa slov lekara že nechcel podpisať papier pre včasnu hospitalizaciu zrutil sa mi svet dokiaľ budem žiť nezabudnem na slova lekara v Martinskej nemocnici mate dcerku žiaľ bojuje o život 48 hodin bude rozhodujucich ak prežije navždy bude mať trvale nasledky suma sumarum odumrety mozog, ochrnutie všetkych štyroch končatin, slepota na obe oči, operovane brucho lebo sa jej zalievali čreva hnisom, a ťažka porucha termoregulaci v tele dalšie diagnozy a čakanie v bolestiach na smrť ktora sa nenavratne bliži tak že je to taky gynekolog a ešte mamičky ktora hada že sa mu nič nestalo ta hada spravne ešte ho UDZS zbavilo viny sudca ako keby sa s nim poznal manželka pana doktora sudkyna no čo by sme chceli nič nam ako rodičom ostava čakať a pozerať sa ako nam dcerka zomiera pred očami.

piacere
17. jún 2015

@sissy27 myslím, že všetci diskutujúci v tejto téme sme dostatočné múdri na to, aby ste vedeli, že nie je reč o priblblých otázkach pacientov, ale o klasickej komunikácii medzi pacientom a jeho lekárom a hlavne komunikácii na úrovni (nielen zo strany pacienta, ale aj zo strany lekára....) 🙂

maria_u
17. jún 2015

@dionyzka ach s týmto doktorom sa jedná naozaj ťažko, keď som bola po pôrode na preventívke, akurát sa začínali tie nadštandardné cytostery, vtedy u neho stál tuším 26e, keď som odmietla, že na to nemám, tak ma zdžubal, že u kaderníčky by mi to isto nebolo lúto dať, že my ženy sme hrozne jednoduché... blbec... čo ho to vôbec trápi, na čo ja dávam peniaze... takže tak... čistý úplatkár, keď mu nedáš do vačku, tak sa s tebou moc milo nebaví...

zabka1000
17. jún 2015

@lenka216 ahoj....chodíš k dr. priamo do Púchova alebo do inej obce k doktorovi M? pretože mám pocit,že chodíš k môjmu bývalému dr....presne ten istý prístup, žiadne info o veľkosti, o polohe placenty a presne tá istá odpoveď pri otázke pohlavia...ja som tiež mala paniku pred každou kontrolou, tak som v 24 tt odišla...nový lekár ma privítal podaním ruky, keď som k nemu volala, dal mi priamo číslo na seba, nemusela som nič riešiť cez sestričku...síce teraz musím dochádzať o dosť ďalej, ale snáď to bude stáť za to...

sissy27
17. jún 2015

@piacere hmmm by si bola asi dosť prekvapená, čo všetko sa dokážu ľudia pýtať aj u lekára 😅
ja som asi divná, ale radšej by som si vybrala odborníka, ktorý možno rozpráva len keď je to nevyhnutné ako takého, ktorý so mnou bude preberať pomaly aj výber mena, ale prehliadne niečo dôležité... na príjemné debatky mám kamošky, partnera, kolegyne, k lekárovi chodím za úplne iným účelom...
ale každý sme nejaký a už na začiatku som zakladateľke písala, že pokiaľ nie je spokojná, má právo na zmenu aj keby bola jediná s takým rozhodnutím...

gergeja
17. jún 2015

ja mam uplne super gynekologa a aj jeho sestricka je super, uplne vynikajuci ludsky pristup, mozem sa pytat, na co chcem a vzdy mi odpovie, dokonca aj ked len volam.predtym som mala takeho xxxxx, uz nikdy viac...Bral ma ako kus mesa a nie cloveka.a to k terajsiemu dr. dochadzam asi hodinu autom,ale nezmenim ho ani naaaahodou 😉 ak nie si spokojna, zmen ho.teraz si mozes vyberat predsa. 😎 a inak, menila som dr. pocas tehotenstva...

lenka216
autor
17. jún 2015

Viacere tu pisete, ze sa necudujete ani doktorovi, kedze niektore tu davaju otazky ako davaju :D toto som si aj ja vravela, ked som sla odtial a citila som sa ako krava, ze asi ma zly den, a ked sa ho kazdy pyta a bla bla. ale ja nemam pocit, ze by som sa ho pytala nieco strasne. co sa tyka toho kremu ano povedala, som mu nazov a jednalo sa mi o to, ze obsahuje aj ibalgin tak ci si to aj tak mozem natierat a odpoved bola ako som uz pisala. Ked som bola 7 tyzdni, vedcer v nedelu vecer som zacala krvacat, tak som sla na pohotovost, s tym ze bolo vsetko v poriadku, ale poslali ma rano radsej k svojmu doktorovi, tak som samozrejme sla, tehotna som prvy krat, troska ma to vylakalo. po prichode som dostala odpoved, ze co sa hned vsetky plasime ked zacneme krvacat a bezime na pohotovost, ze keby som zostala radsej doma v klude lezat spravila by som lepsie. Tak ja viem, ked to nic nebolo tak si vravim, asi mal pravdu, nemala som hned panikarit, ale na druhej stranke zostat doma a nedaj boze by som o malicku prisla, tak by som si to do smrti vycitala, ze som lezala doma a cakala co sa bude diat :(

lenka216
autor
17. jún 2015

@zabka1000 nooo asi mame na mysli rovnakého. ja som sa ho raz spytala aspon na dlzku a povedal mi, ze to sa odmeriat neda, ze kde som to videla, ze babatko je skrcene, ze ako to ma pomerat. jeden jediny raz som sa dozvedela viacej, aj vahu aj mi poukazoval co kde je, ked som bola myslim v 13 tyz na 3D co som mala samozrejme zaplatene, tak vtedy sa so mnou bavil asi tak ako by som si to normalne predstavovala. Som celkom rada,ze tieto pocity nemam sama, pretoze vela zien si ho chvali a prechadzaju ku nim, tak uz som aj rozmyslala, ze mozno som mu ja vysoko nesympaticka a preto sa sprava ako sa sprava :D

zabka1000
17. jún 2015

@lenka216 ak nechceš písať verejne jeho meno, napíš mi ho do správy....ja som tiež krvácala a tiež sa vyjadril, načo idem na pohotovosť, že aj tak si ma tam nenechajú....a keď som sa spýtala, že čím to je spôsobené, tak vraj....ženy niekedy krvácajú...dajú si vložku a fungujú ďalej.....podotýkam, že to bolo krvácanie pod dvoch MA...a ešte sa so mnou dohadoval, keď som použila výraz "že som špinila", tak ja vraj normálne krvácam, nešpiním.... ☹

piacere
17. jún 2015

@lenka216 áno, stane sa, že človek nemá svoj deň, popr. v hlavne plno osobných (niekedy aj ťažkých) problémov, tak vybuchne, vyštekne, nezareaguje primerane.... Ale ak sa pacient doslova obáva akejkoľvek otázky a na poradňu ide so strachom, že čo zase bude... tak súdruh gynekológ asi niekde urobil chybu.... aby sa raz nestalo to, že v jeho kartotéke ostanú posledné tri pacientky, ktoré k nemu vlastne ani nechodia, lebo nemajú problémy, tak nevedia, aký je to ozembuch a karta tam leží.... A potom príde deň, keď zaštrngajú kľúče ambulancie poslednýkrát.... 😅 😎 🙄

zabka1000
17. jún 2015

@lenka216 no, presne v 13. tt mi spravil 3 D, relatívne poukazoval, čo kde je, ale veľkosť som sa vždy dozvedela len tak, že som mu kukala na ten monitor...hej, chvália ho ako odborníka, ale v poslednej dobe, komu ho spomeniem, každá len povie, ako kedy na ňu nakričal a aké "milé" odpovede jej dal....na koni si už druhá, ktorá s ním nie je spokojná a obe som objavila iba podľa "milých " skúseností s ním...

patkah128
17. jún 2015

@lenka216 S takýmto ,,lekárom,, by som nestrácala čas a vzala kartu..odišla..Ten môj je oproti tomu čo píšeš zlatíčko.. 😉

pianistka
17. jún 2015

@lenka216 Ja sa velmi cudujem pristupu takehoto doktora/ci doktorky (ako ty opisujes jeho reakciu na danu vec), vychadza mi z toho, ze maju asi nejaky komplex a vybijaju si ho na pacientoch. To je nonsens, aby sa jeden doktor takto obuval do pacienta. Ano, empatia je velmi dolezita v medicine, kedze my vsetci sme velmi chulostivi na nase zdravie, a toboz na zdravie nasich este nenarodeninych deti. Radsej nech ma vysetria aj zbytocne, ako by sa malo nieco zanedbat a nasledky mozu byt fatalne. Krvacanie je nocna mora kazdej tehotnej, tak si neviem predstavit, ze ak by som zacala krvacat ja, ze by som si mala v klude lahnut a cakat co sa bude diat... aj keby to bola hned ta spravna vec, ved ty nie si doktor, aby si vedela, co mas robit. Kazda sa boji o svoje dieta v brusku, sme aj precitlivene, tak by na to mali brat ohlad, ale hovorim empatia...

Ja si myslim, ze ty sa tu pred nikym nemusis ospravedlnovat, nemyslim si ze si jedna z tych ktore kladu nezmyslene otazky, a to ze chces vediet len zakladne info o svojom babatku je uplne normalne, a malo by byt uplne normalne aj zo strany doktora, ze by ti o nich mohol aspon na jednej poradni povedat.

maria_u
17. jún 2015

@lenka216 lekári sú na to, aby liečili a keď začne žena v tehotenstve krvácať, nemusí to byť nič nebezpečné, ale aj môže, takže ja si myslím, že každá jedna z nás by urobila to isté, čo ty, a doktor by to v žiadnom prípade nemal kritizovať, veď sa jedná o zdravie tvojho bába a aj teba... obvolaj si lekárov v okolí, ktorý by ťa zobral a isto odíď... Ja som nemala s čím porovnávať, ale keď som zmenila, tak už mám s čím porovnávať a je to neporovnateľné...

zabka1000
17. jún 2015

možno by ozaj stálo za to, napísať sem jeho meno, keďže keď ho dám do koníkovského vyhľadávača, vyhodí mi len chváli, aký je odborník, ale časom človek zistí, že ľudsky stojí úplne za prd....

filipal
17. jún 2015

pacient ma pravo aj na blbe otazky a lekar to musi vydrzat. ved nemusi pracovat v ambulancii ked to nezvlada. laskava komunikacia patri k tejto profesii a pacienti ju opravnene vyzaduju.

tinqua
17. jún 2015

no môj doktor sa správa podľa toho ako sa vyspí, ale tiež som nevedela koľko meria ani váži...keď som sa spýtala tak mi ukázal tabuľku, ďobol do nej prstom a povedal "toľko asi", inak u neho fotka z ultrazvuku 10 eur. Neskôr som si našla k nemu cestu a už sa viem pýtať tak, aby mu na tvári zasvietil úsmev a zrazu je to opäť fajn chlap. Keď má náladu je super a ani vyšetrenie nie je žiadny stres, hádže vtip za vtipom a idem sa popučiť smiechom. Zas na druhej strane mať doktora ako opisuješ ty, asi by som si nerobila stresy a normálne sa pýtala a v momente keď by odpapuľoval tak by som sa ohradila: odborník ste tu vy a nie ja, keby viem to čo vy nepýtam sa vás ani vás nepotrebujem. Nie si húska, akú sa z teba snaží urobiť.

gergeja
17. jún 2015

@zabka1000 a kde to davas do vyhladavaca to meno dr?ja ze by som kukla toho mojho, co tam o nom pisu 🙂

zabka1000
17. jún 2015

@gergeja neviem, či tu bude aj ten tvoj...ale normálne si dáš fórum a hore máš kolonku vyhľadať vo fóre....tam napíšeš meno a uvidíš, či ho niekto spomína v diskusii....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli