Bude nemanželské dieťa diskriminované?

ana107
21. máj 2020

Ahojte baby,
Chcela by som od Vás radu, čo sa stane, ak nebudem mať svadbu pred pôrodom a narodí sa mi nemanželské dieťa. Bude dieťa štátom diskriminované?

veronikaszabova
21. máj 2020

@ana107 ale akej diskriminacie prosim ta? 🤣🤷‍♀️🙈
Si v 6tt - este mas cas na svadbu cca 34t

evkakozickova
21. máj 2020

@fokuska to fakt vo veľmi kresťanskej založenej komunite ta môžu odsúdiť aj za to že po svadbe berieš antikoncepciu? A keď majú napríklad tri deti a ďalšie nechcú a nechcú použiť ochranu tipu kondóm

janulik2008
21. máj 2020

Sestra je sama s malou. A mala je pokrstena. Dokonca ked sme sli vybavovat krst mala bola s mamou v aute a farar dal malej krizik na celo. Mam v r.ti nejaky slovnik ... ziadne dieta nie je bastard ... bastardi su ti kt odsudia matku s dietatom len kvoli tomu ze dieta je nemanzelske 😒

0silvia0
21. máj 2020

ja neverím, že je táto téma reálna... nemôže byť...

fokuska
21. máj 2020

@evkakozickova Ano, niektori to tak beru. Ze sex patri len do manzelstva a v manzelstve sluzi na plodenie. Aj nam na naukach vysvetlovali, ze jediny cirkvou akceptovatelny sposob planovania rodicovstva je sledovanie plodnych a neplodnych dni (podla hlienu a podla merania bazalnej teploty). Cize v plodne dni abstinovat a v neplodne si uzivat. A ked si uz prajes babo, tak prave vyuzivat plodne dni.
A pocula som uz aj o takych, ktori neakceptuju ani to - lebo zasahujes do planov boha.

@ana107 Ked ste sa vyspovedali, tak potom pohodaaaaa. Mozno ta budu ohovarat, diskriminovat, ale aj oni sa pojdu vyspovedat a tiez budu v pohode a bude im odpustene.

evkakozickova
21. máj 2020

@fokuska tvl akože aj ja som veriaca ale až o takom som nepočula

jajko22
21. máj 2020

Th si neni celkom v poriadku. Kazdy sa moze na teba akurat vykaslat a nie diskriminovat aj zo stati aj z tej tvojej,,komunity".

grandzero9
21. máj 2020

tak teraz som sa trosku stratila a nemyslim si, ze toto je ozaj mozne nieco taketo :O

dahra
21. máj 2020

@ana107 - jedine, co viem, ze moze byt "diskriminacne" je, ze ak zomrie muz, ktory nezije so zenou v manzelskom zvazku, zena nema narok na vdovsky prispevok. O tom som pocula, ale bolo to takto pred cca 5 rokmi, neviem ci sa nieco zmenilo. Neviem, ako je to so sirotskym...

bea22196
21. máj 2020

Niekedy neviem kde na tie otazky chodite ...v dnesnej dobe sa malo ludi bere ako keby to bola moda ..a dieta bude zit normalne 🙂

alchemilkazltozelena
21. máj 2020

@ana107 ty si kompletna? Vyspovedala si sa ze si sexovala, no nic, ja sa uz ani nevladzem smiat, tak ma uz boli brucho z toho smiechu, ze ledva dycham 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 toto hadam ani nieje pravda ...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
21. máj 2020

@dahra Na tom nie je vobec nic diskrimacne - na vdovske ma narok len vdova a vdovou moze byt len ked je vydata.
Neexistuje "vdovske" pre "partnerov, frajerov, milencov..."

Ak je otec zapisany v rodnom liste, tak dieta ma narok na sirotske. To je vztah otec/dieta a je jedno ci je matka dieta manzelka ci nie.

judar
21. máj 2020

@ana107 ty si asi v roku 2020 vyliezla z pivnice a z roku 17xx cosi...kto uz len ti bude vycitat a ukazovat na teba ze mas podla toho tvojho krizovkarskeho slovnika bastarda...niesme v stredoveku v dobe kralov a cirkevnej ery kedy by ta za to este aj opluli na prahu dveri....inak smiesne ze krestanka a tohoto sa bojis ale toho si sa nebala ze si vtaka bozieho prijala pred svadbou 😀 este aj vysledkom

judar
21. máj 2020

@evkakozickova V zahranici su taketo chore pripady ale namiesto kondomu davaju na vtaka bio crevo z barana ...lebo baranok bozi 🤣 maso padlo na uzitok bohu tak aj crevo

simca06022011
21. máj 2020

Vyhľadaj pomoc odborníka 🤦‍♀️ a potom sa zamysli... Keď žiješ v takej komunite, bojíš sa co, kto povie, mali ste si nechať "radosti" po svadbe... Inak si neviem predstaviť, ako mohlo diskriminovanie dieťaťa štátom prebiehať....

simca06022011
21. máj 2020

@judar ale to sa tak robilo už dávno v histórii a baranimi črevami... Keď ešte nebola "technológia" 😂. Tak možno idú eko-bio spôsobom... Predsa rychlejsie sa rozkladá odpad 😂

cervenaruza123
21. máj 2020

@ana107 Neboj sa a ked aj vasa krestanska komunita bude zazerat, ich to prejde. Kaze cudo tri dni trva, ako sa hovori ;) . Poohovaraju ta a o tyzden budu hladat nove klebety. A ked sa aj tak vezmete potom, tak to si uz ani nespomenu.

judar
21. máj 2020

@simca06022011 ved ano ale vtedy stym viera nic az tak nemala :D len v sucasnosti sa najdu takto zazrany veriaci co i zvierata beriu riadne cez vieru spotrebovanim a to aj creva na vtaka ...aby sa boh na nich nenahneval za latex z fabriky xD

simca06022011
21. máj 2020

@judar 😂 No veď hej... Si vymyslia niečo a hodia to na "vieru" 😂

lentilkaxxx
21. máj 2020

@ana107 z pohľadu kresťanstva sa radšej nevyjadrujem, nie som z pobožných. Zo strany štátu nebude mať partner na Teba nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, ako by mal na manželku na MD/RD. Ak by si však aj ako manželka mala tento rok príjem znížený o odvody na ZP a SP, tj. (vrátane PN, materského, podpory v nezamestnanosti a vyhier) vyšší ako 4035 EUR, nárok na uplatnenie úľavy manžel nemá. V tomto prípade je to zaujímavé práve v čase, keď budeš na rodičovskej dovolenke. Dovtedy svadbu určite poriešite.
Ako "nemanželke" Ti nepovedia nič o zdravotnom stave partnera.
Inak sa posudzuje príjem, ak by ste brali napríklad hypotéku (o tom by Ti viac povedali fin. poradcovia alebo v banke).
V prípade smrti partnera sa inak postupuje pri dedení, príp. nárokoch na dôchodok (nebola by si vdova), ale to už je moc vzdialený prípad.
(Ak to tu už niekto písal, ospravedlňujem sa, nečítala som všetky príspevky. Skončila som pri farárovi a tlaku kresťanskej komunity...🙉)

evkakozickova
22. máj 2020

@judar 😱😱😱 veď to je choré

kiki68
22. máj 2020

Tak sa rychlo vezmi ked uz je to take v tej komunite. Ale ziadne dieta nie je bastard. Deti su velky dar. Nech pridu na svet nehodou, chcene, zo skumavky. Stale su velkym darom pre rodicov a cely svet. Nikdy nevies ci to dieta nebude zachranovat polku sveta v buducnosti. Ja vnimam moje dieta , co o par tyzdnov porodim ako zazrak. Polovica mojich kamaratov totiz deti mat nemoze. A nejde to nijako.

amaro
22. máj 2020

@ana107 Keď si sa tak bála odsúdenia komunity, tak si nemala sexovať pred svadbou. Čo pôjdeš teraz na potrat, len aby si "hanbu" nemala? Avšak, keď sú to praví priatelia a kresťania, tak ťa neodsúdia. Prípadne sa môžeš oháňať staťou z Biblie, kde idú kameňovať farizeji cudzoložnicu a Ježiš im povie, že nech prvý hodí kameňom ten, kto je bez hriechu. A aj ty si prečítaj tú kapitolu. Všetci robíme chyby a musíme za ne niesť aj dôsledky. Pokiaľ to nie je nejaká sekta, kde sa takéto zlyhania nejak trestajú, tak by som sa len tešila z bábätka, ktoré nosíš pod srdcom a vykašľala sa na pohľady druhých.

marca12
22. máj 2020

Este nie sme tak daleko,aby sa nenasli ludia,ktori si budu ukazovat na tehotnu bez sobasa a tehotna pred oltarom v bielych satach je pre tetky z kostola hotova katastrofa,co sj budeme klamat. Ale diskriminovane v pravom slova zmysle urcite nebude. A aj tie reci ta nemusia ttapit,Pan vam pozehnal a asi vedel preco. Dieta je pozehnanim a ma sa narodit v laske

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre