Čakám štvrté dieťa a obávam sa

barbara088
21. júl 2015

Ahojte.je tu niektora,ktora ma 4deti?alebo caka 4dieta.ja mam 3 a cakame babetko.moje pocity su na jednej strane stastie a na druhej obavy.manzel uvazuje o praci v zahranici...uz som aj rozmyslala o interupcii...som plna obav

barbara088
autor
21. júl 2015

Ja som kadernicka.jasne,ze nebudem mat take skusenosti...ale naucila som sa ine veci.dakujem za radu

karotka12
21. júl 2015

@cawes urcite je v densnej dobe aj v zahranici najst tazko robotu, a viem o com hovorim, co je to zit v zahranici, kedze my tak fungujeme, samozrejme na zaciatku to bolo tazke ako vsade aj na Slovensku, kym si zaobstaras byvanie to trva dlhsie, respektive mladi si beru hypoteky, ale casom sa vsetko urovna a da sa to, nehovorim, ze clovek v zahranici s ma skvele, ked pracuje iba muz, je to asi tak, ked robi na Slovensku, pretoze, ked sa zaplatia naklady na byvanie, stravu, tak clovek nic ale nic neusetri, lebo je to tu vsetko dovjnasobne drahe, ale niet nad to, ked je rodina spolu, a samozrejme po par rokoch, ked zena uz nie je pri detoch a najde si robotu, tak sa uz pekne da vyzit

karotka12
21. júl 2015

@barbara088 to je skvele, ze si si kadernicka, to aj teraz mozes hocikoho znameho ostrihat a pomalicky si takto klientelu ziskavat, a reci typu, ze nic ine nevies robit okrem domacnosti ani nepocuvaj, pretoze, kazdy clovek je schopny robit vsetko, a naucit sa vsetko co prave v danej situacii potrebuje, takze to ze nie si dobra uctovnicka teraz neznamena ze o 1 rok, nebudes holt aj najlepsia a najvyhladavanejsia uctovnicka, tlmocnicka, riaditelka .........., ked clovek chce a musi, tak zvladne vsetko,

bonaqa2013
21. júl 2015

ja mám 4 deti. nevravím že je to med lízať - ale dá sa. Už som si zvykla. Pozerám, že ty máš detičky už aj vačšie - takže možno aj niečo pomôžu. Keď som prišla s poslednou dcérou z nemocnice, doma boli deti vo veku 18 mesiacov, 4 roky, 15 rokov. A to na nešťastie poslednej ešte diagn. DMO - keď mala 5 mesiacov. Bola zdravá a všetko sa zvrtlo. A ešte sme stavali aj dom a varila som aj ľuďom na stavbe.
Ja by som interup. vynechala.

ottka
21. júl 2015

@barbara088 ja mám 4 deti a nemenila by som. Sú pre nás to najviac, čo sme s manželom mohli od Života dostať. Držím palce, rozhodla si sa správne 🙂

barbara088
autor
21. júl 2015

😉

kemonka
21. júl 2015

@cawes v poriadku.... inak aj ja mam Tobiaska 🙂

cawes
21. júl 2015

@kemonka a je aj tvoj taky mega nezbednik ako moj?

fra
21. júl 2015

@barbara088 ked mali naše deti 5,4 a 2 roky, zistila som, že čakám ďalšie bejby - samozrejme, že sme sa báli ako to zvládneme, ale naozaj je to tak, že kde rodičia zvládnu 3, zvládnu aj to 4. ... najmladšia dcéra je absolutny poklad, je to napríklad jediné naše dieťa, ktoré sa kompletne povahou podobá na mňa, vieš si predstaviť, ako sa z nej teším? 🙂 ... občas dokonca trošíšku ľutujem, že som sa nedala ešte aj na to piate ked som bola mladšia 🙂 - hlavne ked vidím, ako moja dobrá kamoška nádherne funguje s 8 deťmi (jej najstarší práve vyhral programatorsku suťaž a je na 2 tyždne v USA- nestálo ich to ani cent 🙂 ) ... také veci ako dovolenky? aale, stačí vedieť hľadať na internete.... koľkokrát sme celá rodina leteli niekam do tepla s ryanairom s letenkami po 20€ ... oblečko? v časoch zliav, ked si človek za 15€ zaopatrí celý značkový oufit? najvačší náklad je jedlo, puberťaci majú bezodné žalúdky - ale toto sa ťa najbližších 5-8 rokov týkať nebude- a dievčatá aj tak nejedia veľa .... deťom jedine prospeje, ak nedostanú všetko a musia vedieť aj trochu pracovať a deliť sa- naši napríklad teraz v lete chodia na brigády namiesto toho, aby sa poflakovali ako niektorí ich rovesníci a fakt im to len prospieva .... keď píšeš, že máte dobrý štandard, určite sa aj o 4. dieťatko budete vedieť postarať, hovorí sa, že obavy sú úrokom zaplateným vopred za niečo, čo sa možno vôbec nestane 😉

kemonka
22. júl 2015

@cawes ale celkom sa da, je zlatučky, mám ešte dcéru a skôr ta je nezbednica velka :D ---- kedy oslavujete meniny? Lebo ma aj v juni aj v septembri

chokma
22. júl 2015

Dat svojim detom surodenca je najviac, co mama detom moze dat. Ja som jedinacik, moja mamina uz nemohla mat deti. Po bratrancoch som nosila este aj slipy a necitim sa byt v tomto smere ukratena. Malemu dietatu je to jedno...

marcela2015
22. júl 2015

Ahoj zienky ak mozem,moja sestra ma 5deti a funguju...normalne...ja som nikdy nechcela tri deti...pretoze som vzdy chcela aby boli ako zoskatulky a mali vsetko pocom tuzia...teras mam tretie a som najstastnejsia zenska podslnkom...sice som nane sama ale milujem ich nadovsetko...ano nemaju vsetko...ale maju mna a pokial dicham postaram sa a splnim im ich sny...aj keby som mala krv potit!!!Nieje vsetko mat znackove oblecenie...zalezi na uhle pohladu viac deti viac vydajov,viac starosti,zodpovednosti...ale ak je zenska sikovna dobre si veci zorganizuje...vsetko sa da zvladnut...ja som este tyzden pred porodom robila od rana od 7do 17hod...a mesiac po porode uz zas...clovek ked musi zvladne vsetko...nikdy by som nechcela mat jedno dieta...dve su radost tri starost...stvrte...???!!!radost!!!!dieta je dar...a su zeny ,pary ktore by zato dali cokolvek len aby mali aspon jedno dieta...samozrejme cim viac deti tym skromnejsie...ale stastnejsie!!!moj nazor ak vychovavas tri...stvrte zvladnes...zial doba je zla a bude horsie. Ale niesi nato sama takze stastie rodiny...deti nieco stoji v tvojom pripade ze muz bude mimo domu...ajv minulosti tak zili...a prezili...tak co s toho robite vedu...clovek nemoze mat vsetko musi si stanovit prioriti...drzim palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre