Čakám tretie dieťa a neteším sa

alexandra206
27. nov 2015

ahojte mam doma dceru ma cca 2,5 roka a skoro pol rocneho chlapceka zistili sme ze cakame dalsie ale ja to neviem niako spracovat neviem sa ani len tesit bola som aj na sone ale vobec nic to somnou neurobilo som az nestatna myslite ze to prejde

sonicika
27. nov 2015

urcite ano 🙂 ja keby mam peniaze chcem tri deti! najviac na svete...predstav si tie dovolenky ... ako behaju v kaluziach ... ako sa chrania doplnaju a tretie vraj vnesie medzi dvoch rivalov pokoj a harmoniu 🙂
ale chapem ze mas cerstve babo a mas sa tesit z dalsieho ale uvidis vydrzis a budes najviac stastna len treba tie tazke zaciatky vydrzat

michaela025
27. nov 2015

@alexandra206 hmm pol rocne babo a este tehotna tak ti verim ja som mala tak deti po sebe a 3tehotenstvo som planovala az po 7rokoch tak drzim palce nech to aj psychycky zvladneš

jaja1979
27. nov 2015

@alexandra206 Bola som v podobnej situacii ako ty. Tretie dieta som vzdy chcela, ale neskor, ked starsi odrastu. Ked som zistila, ze som tehotna, manzel bol akurat v nemocnici s podozrenim na zapal mozgovych blan - no infarktove stavy. Ale zvladli sme to, bolo to sice trochu zlozitejsie a narocnejsie obdobie, ale vsetko preslo, vychublala som ich vsetkych naraz, v podstate bez prestavky som bola na materskej, teraz ma najmensi pat rokov a je to to najpohodovejsie dieta, vsetci ho maju radi. A vsetci traja sa vedia super zahrat, i ked obcas byvaju aj hadky a krik. Ja som rada, ze mam tri deti, ked si spomeniem na co vsetko som myslela pri tretom tehotenstve - teraz by som sa za to nakopala do zadku...
Neboj sa, nie si jedina, co ma takto deti po sebe, vsetko sa to da zvladnut, oblecenie sa ti poposuva po starsich, aj hracky ci kocik... Aspon to nestihne vyjst z mody 😎
Drzim palce, neboj sa, zacnes sa tesit, mozno to sice trosku dlhsie potrva, ale nakoniec to zvladnete... Tretie babatko u nas bolo naozaj za odmenu. Prajem Ti, aby to bolo u vas podobne 🙂
PS: A treti porod bol najrychlejsi, takze ked to na teba pride - sup sup do nemocnice, aby ste to stihli - ja som dobehla o pat minut dvanast 😉

julma
27. nov 2015

@alexandra206 nase tretie babo sme planovali neskor, tiez sme boli zaskoceni zo zaciatk...pocuj moje najpohodovejsie tehu, najkrajsi porod, najlepsie babo...kazdy den dakujeme Panu Bohu, ze ju mame. Vloz to do Bozich ruk

mima595
27. nov 2015

mas toho naozaj veľa...ani ja som nebola 2x nadšená, keď som zistila, že som tehu s 3. dieťaťom....bola to absolútne nečakaná situácia...a dosť dlho trvalo, kým som sa tým zmierila...asi keď som sa začala báť, aby bolo zdravé🙂))

budeš mať 3 deti v rozmedzí 3 a pol roka...vieš, aká úžasná partia to bude? Ja mám tiež 3 deti v rozmedzí 3 rokov...netvrdím, že to bolo ľahké...ale teraz je to podstatne ľahšie....

alexandra206
autor
27. nov 2015

@jaja1979 ja sa nedokazem niako stym vyrovnat dufam ze to prejde bo mam myslienky aj o potrate
no ja mam druhe cisarskym to je asi to najhorsie ze som necelich 6 m po cs tak sa len modlit aby jazva vydrzala

alexandra206
autor
27. nov 2015

@mima595 kolko ti trvalo kym si to rozdychala kym si sa fakt tesim ze si tehotna ja som myslela ze to sono cosi somnou urobi ale nic

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanka_april
27. nov 2015

@alexandra206 a preco sa netesis? vies si to v hlave rozanalyzovat? este mas male babatko? zdravotny stav? nedostatok financii? ak vies najst dovod, skus sa zamysliet ako ho vyriesit, postupne krok za krokom a v konecnom si povies, ze to bude v pohode 🙂 aj ja to tak robim....

alexandra206
autor
27. nov 2015

@hanka_april starsia dcera je dost zle dieta...a mame malicke ved len po rocne babetko.zdravotny stav je ok a financii neni moc ale niako by sme zvladli ale ja ho vlastne nechem

julma
27. nov 2015

@alexandra206 nechoood na potrat, cosiii
To budes lutovat dlhsie ako ked deti podrastu

adka629
27. nov 2015

ja mam medzi detickami rozdiel 1,4 a 1,9..tiez sme chceli 3 deticky..ale nie takto po sebe..ja som pri druhom myslela, ze sa mi zruti svet..ked mala dcerka 8mes.a ja som otehotnela..tiez som sa netesila..ani z tehu..ani ked sa maly narodil..trvalo mi dlho, kym som si zvykla na vlastne dieta..ale zle obdobie preslo a milujem ho neskutocne..tiez som sa zamilovala..ako pri starsej dcerke.. 🙂 a tretie som cakala, hned na synov rok..no to bolo uplne ine..pohodove tehu..nadherny porod (predchadzajuce dva boli utrpenie), no proste nadhera..zo zaciatku som to brala vsetko "och boze..tak naraz" ale teraz v tom vidim len pozitiva..veci po detoch mam..starsi sa spolu hraju..mam cas na najmladsiu..odkrutim si MD naraz..v podstate, je to asi to najlepsie ako by sme si to planovali inak.. 🙂

chymenitta33
27. nov 2015

@alexandra206 - Prajem ti, aby ti Boh dal silu! a nechaj to na nom, čo sa má stať sa stane...
Viem že náročné na psychiku, šok, ale ten tretí uzlíček sa "zvezie" pri dvoch. Teraz je šok, ale neviem či chceš byt v šoku, každý deň ked si spomenieš že si sa toho daru vzdala s tým sa lahko nežije, je to zlý pocit.

mima595
27. nov 2015

@alexandra206 - dosť dlho ☹ ...stale skor prevladal strach, že ako to zvladnem ☹

hanka_april
27. nov 2015

@alexandra206 ved dcerka pojde dovtedy do skolky a s drobcami to bude zahul, ale mozno sa lepsie prehraju aspon a neviem kolko deti ste planovali, ale aspon to budes mat za sebou a ak bude tretia sekcia, tak sa mozes dat hned sterilizovat a do konca zivota byt v pohode a tesit sa z deticiek 🙂 sama chcem tri deti, ale tym, ze musim racovat to nejde tak rychlo za sebou 🙂 predstav si, ze by si mala druhe dvojicky a mala by si sa rozhodnut, ze jedno nechces, alebo ho dat prec.......ale kazdopadne držim palce! 😉

mima595
27. nov 2015

@alexandra206 - ja som sa vlastne stale cely cas bala, aby bol zdravy....

alexandra206
autor
27. nov 2015

@hanka_april teraz budem mat druhu sekciu prvy bol normalne ale aj tak chem sterilizovat chcelu sme dve deti

alchemilkazltozelena
27. nov 2015

@alexandra206 mali ste sa chranit ked ste nechceli, teraz je to uz sice neskoro pisat, ale do buducna..treba sa chranit, ved tolko moznosti je dnes..
chapem ta, neviem si predstavit otehotniet pol roka po porode, ...trebalo na to mysliet a chranit sa, ale uz sa opakujem

alexandra206
autor
27. nov 2015

@alchemilkazltozelena mala som tabletky raz som si zabudla dat v decembry som si mala ist dat kruzok na 5rokou

henrike
27. nov 2015

Ak dietatko nechces kvoli tomu, ze sa citis u navena a je to pre Teba sok, je to podla mna uplne ok. Ak ho nechces kvoli tomu, ze tretie dieta ste uz proste nechceli, tak je to mozno trochu horsie, ale nevzdavaj sa ho! Nic nie je nahoda a aj toto dietatko vam ma do zivota cosi krasne priniest. Drzim palce! Urcite to zvladnes! P.S. Ani ja by som nebola nadsena, ak by som teraz otehotnela, ale ak by to prislo, URCITE by som na potrat nesla. Asi by som sa do konca zivota nenavidela (aj svojho partnera), ak by som to spravila. A viem, ze by som smutila do umoru ... :(

alchemilkazltozelena
27. nov 2015

@alexandra206 a muz co na to vravi?

alexandra206
autor
27. nov 2015

@henrike moj chlap je proti ale on ani nechape ako sa citim

alexandra206
autor
27. nov 2015
alchemilkazltozelena
27. nov 2015

@alexandra206 kolko mas rokov ak sa mozem spytat?

alexandra206
autor
27. nov 2015

@alchemilkazltozelena budem mat 26

henrike
27. nov 2015

Tak to je podla mna este ten lepsi pripad ... ked sa tesi a mas v nom podporu. Ja viem, ze moj by sa netesil a to by bolo pre mna to najtazsie ... vediet, ze sa netesi na vlastne dieta. Ale chapem, ze ked mas pocit, ze ani netusi, ako sa citis a nevie, ake je to pre Teba tazke, tak Ti je z toho tazko ... Povedz mu vsetko, co mas na srdci. Aj o obavach, aj o tom, ze to dieta nechces, aj o tom, co Ti z jeho strany chyba, aj to, ako Ti v tomto vsetkom moze pomoct ...

jolinka
27. nov 2015

Ja som mala podobne pocity ale pri stvrtom tehotenstve...akurat ze som neuvazovala ani sekundu o potrate.

Mali sme 3 male deti s 2 rocnymi odstupmi, po dvoch dievcatkach este chlapceka, to nam stacilo az az... do toho rozostavany dom, kopec poziciek, ja som sa uz konecne chystala do prace, najmladsi mal za chvilu 2 roky a zrazu ... necakane 2 ciarky, presne v takom case ako ty teraz, koncom novembra som oplakavala pozitivny test 😖 Vianoce o nicom, vkuse mi bolo zle, do toho myslienky ako to zvladneme, zdravotne financne psychicky... mala som uz 40 rokov a vobec som netuzila este po daslom tehotenstve a porode.

No ale akosi po zime prisla jar a leto, viac sme boli vonku na slniecku, starsie deti podrastli zmudreli, nevolnosti presli, a zacala som sa tesit a vraviet si ze dobre bude, aspon bude mat najmladsi brata /uz sme vedeli ze to bude dalsi chlapcek/.

Maly sa narodil v auguste, pohodovy porod, a mame krasne rozumne dieta, ktore nam robi radost, a teraz si vravime. Tak to malo byt. 🙂 🙂

fuska
27. nov 2015

Tri deti su najsuper pocet. :D Ked ta prejde sok, zacnes sa tesit. Uvidis. Aj my sa chystame na tretie. Dufam, ze sa coskoro podari. 🙂

alexandra206
autor
27. nov 2015

@henrike snazila som sa ale on sa pita ci mi sibe ze ako tak mozem hovorit o nasom dietati

alexandra206
autor
27. nov 2015

@henrike ze ako mozem povedat ze ho nechcem ked je to anse dieta tak isto ako tie co mam doma ze ho mam lubit tak ako tie nase ale ja to zatial endokazem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre