Čakáme tretie bábo a bojím sa ako to zvládneme

anula106
1. okt 2014

Ahojte. Hladam u vas pomoc a rady,prip.vase skusenosti. Mame doma 3,5rocneho a 11mesacneho synceka. Cakame asi mesiac tretie babo. Manzel sa vyjadril,ze prislo to moc nevhodne a najradsej by bol,keby som sla na potrat. Ja mam velmi protichodne pocity,iste je,ze na potrat nepojdem(ani si ho nemozme dovolit),ale predsa si neviem predstavit ako to zvladnem s tromi detmi. Mm chodi do zahranicia,pride asi po mesiaci na tyzden,cize som na deti sama. Auto nemame,chodit s tromi detmi peso bude o drzku a o navsteve dr.ani nehovorim...bojim sa toho,niekedy si zelam,aby sa babo rozhodlo "odist"...poprosim hlavne mamicky,ktore maju podobnu skusenost,aby mi napisali,ci sa to da zvladnut ☹

monikabubko
1. okt 2014

Ahojte
@2712sasenka a ktorá antikoncepcia je 100% ? Len preto,že tebe antikoncepcia nezlyhala , nemáš nijaké právo ju hneď odsúdiť a zrovna keby nijakú nemala.ani tak na to nemáš nijaké morálne ani hocijaké iné právo 🙄
@anula106 neboj sa zvládnete to,určite 🙂 . Tretie dieťa nie je katastrofa,ano nebude to najjednoduchšie,ale zvládnuť sa to dá. Naše síce bolo plánované,ale aj keby príde teraz štvrté neplánované,tak si ho necháme.Kde sa najedia štyria,naje sa aj piaty a veci máš určite aj po starších súrodencoch. Keď si to zvládla bez auta s dvomi,tak zvládneš aj s tromi. Deti sa rodili aj v oveľa horších dobách ako žijeme teraz my. To len veľmi veľa ľudí tejto doby má sakra pomýlené hodnoty.Ja nehovorím,že majú ženy rodiť ako na bežiacom páse a potom ich nechať pobehovať bosé,hladné po okolí,to je čistá nezodpovednosť najmä voči tým deťom. Ale pokiaľ budú vaše deti najedené,slušne oblečené,tak viac ako lásku,svoj čas a dobrú výchovu im nemôžeš dať. 50 000 eur na účte v 18-tke by im nepomohlo. Ak máte s manželom zdravé manželstvo,tak sa neboj ,zvládnete to a držím pršteky , aby všetko dobre dopadlo 🙂

moni244
1. okt 2014

@anula106 kamoška si dáva magne B6, každé ráno a keď už je toho na ňu veľa, dá si sedafit PC a to má len jedno, zvládneš to, držím palce

vejula
1. okt 2014

@anula106 mladšieho nemusiš odučať od prsníka. Môj synček 4 a pol ročný sa teraz odstavil sam. A to mam ešte malu slečnu (necele 2 roky) ktoru dojčím a som momentlane na začiatku 7 mesiaca. Malu odstaviť nechcem, budem dojčiť obe detičky, tak isto som dojčila aj synčeka počas tehotenstva s dcerkou a až doteraz som dojčila oboch. Takže sa vlastne nič nezmení 😉

tepka
1. okt 2014

@anula106 no to vobec nemusis da sa aj tandemovo dojcit😉

anula106
autor
1. okt 2014

@vejula ved ja viem,ze dojcit sa da aj naraz. Starsieho som kojila 2roky,presne na svoje narodeniny sa sam odstavil. To som uz cakala mladsieho. Ale nejak ma to kojenie uz vystavuje,maly je dudlosko,v noci ho upokoji len prsnik a to aj 4xza noc. Takze uz "mam toho dost". Trosku pauzu by som chcela medzi kojeniami,ved uvidime ako sa to neskor podari...

bonaqa2013
1. okt 2014

Keď som prišla s poslednou dcérou z porodnice, doma boli dievčatá vo veku 4r, 18 mesiacov a syn vo veku 15 rokov. dokopy 4 deti - z toho 3 dievčatá. Bolo to veľmi náročné z niekoľkých dovodov:

stavali sme dom, musela som variť aj pre ľudí čo boli na stavbe - na firmu nebolo e
bývali sme u rodičov v jednej izbe sme boli 5, v jednej posteli dvaja dospelí a 2 deti.
posledné 2 deti sa budili v noci navzájom
poslednej dcére vo veku 5 mesiacov diagnostikovali DMO. Musela som 3 krát denne cvičiť vojtovku....
mojmu otcovi diagnostikovali rakovinu - nasledovala operácia, chemoterapia...takže nejaká pomoc od rodičov bola vylúčená

ale všetko sa časom nejako utriaslo, aj keď to bolo veľmi, veľmi namáhavé obdobie. V súčasnosti bývame už 2 r. v novom dome . dievčatá chodia do 1 a 3 triedy, syn na VŠ - 2 r. a s poslednou som ešte doma do 6 rokov. Čo bude potom uvidíme.....

2712sasenka
1. okt 2014

@mirkava Ako som napisala aj jej, nedalo mi to....v dnesnej dobe aj pubertiaci vedia ako sa robia deti,nieto 2 dospele osoby,ktore uz maju 2 deti...rozum mi to neberie,ak niekto nevie sexovat bez nasledkov,tak nech to radsej ani nerobi

siska53
1. okt 2014

@2712sasenka aby ti raz tiez nezlyhala...
@anula106 a neboj,urcite to zvladnete,aj ked to bude narocne.podla toho,co tu citam.

lulu369
1. okt 2014

@2712sasenka Prepáč, ale ty musíš byť veľmi zatrpknutý človek...Alebo človek, ktorému všetko vychádza v živote tak ako si naplánuje...Lebo inak mi nejde do hlavy, ako toto môžeš napísať. Súdiš a nevieš či použili nejakú ochranu (a aj keby nie je to len a len ich vec). Nechcem sa nikoho zastávať a ani nikoho odsudzovať, no uvedom si, že antikoncepcia (a to akákoľvek) nie je 100%! To mi chceš nahovoriť, že každá žena ktorá otehotnie hoci tehotenstvo neplánuje (bez rozdielu na to či má alebo nemá deti) je nezodpovedná...Ja som otehotnela 2-krát neplánovane a áno mala som s manželom nechránený sex. A áno druhé neplánované tehotenstvo nás zaskočilo, ale nie preto že by sme sa chceli zbaviť zodpovednosti, ale preto, že prvé 2 detičky sa nám podarilo splodiť po liečbe (kedže som mala menšie problémy) a ani vo sne by nás nenapadlo, že nám sa podarí spodliť dieťa bez akých koľvek problémov....

bonaqa2013
1. okt 2014

@2712sasenka ja by som chcela vedieť koľko detí ty máš keď máš všetko tak perfektne nalinkované. Možno žiadne....
Pre zaujímavosť, mám 4 deti a plánovanie zlyhalo na celej čiare. Nie je doležité či je dieťa plánované alebo nie, ale ako sa o neho rodičia starajú a ľúbia ho.

anula106
autor
1. okt 2014

@bonaqa2013 no tak to teda ste mali tazke,pevne verim,ze sa vam uz bude len darit a vela zdravicka hlavne 🙂

anula106
autor
1. okt 2014

@2712sasenka mila 2712sasenka! Ak mas nejaky problem,tak sa nezapajaj! Chces vediet? Nie nepouzivali sme ochranu-ziadnu! Asi sme si mysleli,ze nam sa to nemoze stat,ale stalo sa! Keby som chcela zalozit diskusiu,ze preco smee len nepouzivali antikoncepciu,tak ju zalozim. Tema je o niecom inom a ak nemas deti,nie si v podobnej situacii,tak sa prosim ta,nezapajaj. A do buducna,nevrav hop kym nepreskocis...

manchester1987
1. okt 2014

Ja nemam nic k teme len to ze jak to tu citam v "minulosti" alebo v mladosti nasich maminiek bola moda mat 4 deti 🙂 skoro kazda maminka je tu zo 4 surodencov aj moj manzel

domir
1. okt 2014

@anula106 ahoj, netráp sa, isto to zvládneš. My máme za prvých 5 rokov manželstva 4 deti a potom ešte dve 🙂 neľutujem ani sekundu, ani jednu prebdenú noc, lebo vždy bolo a je u nás viacej smiechu, ako plaču, veľa lásky a vzájomnej pomocí, veľa pohody a vzájomnej podpory. Deti sú malinké len chvíľu, všetka Tvoja obetavosť a starostlivosť sa Ti postupne vráti, aj keď je to spočiatku riadny adrenalín. A ak si niekto mysli, ze popri deťoch sa žena musí len zahrabať do plienok, silno sa mýli - ja som počas materskej vyštudovala druhú VŠ. Btw, žijeme v meste bez rodičov, jazdiť sa bojím, manžel veľa pracuje, tak som s deťmi často sama. Nie som vôbec dobrý organizátor, ani superžena, som obyčajná a dosť popletená. Ale keď človek robí veci s láskou a z lásky, nemusí hľadať systém: systém si ho nájde sám 🙂 držím palce a teš sa!!!! Mne už deti naznačujú, že máme pri stole jedno voľné miesto, že či ho nezaplníme ... 🙂

ewellina
1. okt 2014

@anula106 Je to veľmi sympatické, ako sa k tomu staviaš. Presne tak, treba sa tešiť z bábätka, aj keď to bude ťažké. Keď bude ťažký deň, kúsok čokoládky a káva tiež pomôžu. 😉 Časom si nájdeš systém. Alebo systém si nájde teba? 🙂 Budete chodiť na prechádzky na slniečko. Doktorku máte ďaleko? Nejaké lacnejšie autíčko by sa predsa len nedalo zadovážiť?

zuzub
1. okt 2014

@anula106 držím palce a neboj zvládneš(te) to!!!! poznám osobne rodiny čo majú 4-5 detí a zvládajú to lepšie ako niekto kto má 1 😀
ja mám síce len "2" deti, ale tiež som na ne cez týždeň úplne sama, nakoľk manžel chodí na služobky, z rodiny nemáme nikoho kto by pomohol tak sa trápime ako vieme, ale dá sa to, niekedy je horšie , niekedy lepšie, ale nemenila by som!!!
a z takých ako je @2712sasenka si nič nerob takýchto "premúdralých" je tu na konovi veľa,ale hovorí z nich buď len závisť, zúfalstvo alebo sú totálne vymleté.
ak by si niečo potrebovala bud pre bábo alebo pre detičky napíš IP viem poslať nejaké oblečko, hračky a pod.veľa šťastia, držte sa 🙂

anula106
autor
1. okt 2014

@domir tak klobuk dolu! Drzim palce nech vam to stastie a pohoda vydrzi nadalej...ked mas podporu v manzelovi,tak to mas lahsie...

anula106
autor
1. okt 2014

@ewellina dr.mame na druhom konci mesta od nasho bytu. Takze asi takych 3km. Predstav si to moje starsie chudatko,ako sme sli teraz do dr.,on chudacik s horuckou peso tam a spat. Ked je uz moc zle,volame mojho otca,pride autom po nas. Problem je v tom,ze ja nemam vodicak,teraz uz pri detoch,vobec zeby som ho spravila

ewellina
1. okt 2014

@anula106 Chúďatko malé... Nerozmýšľala si napríklad zavolať taxík? Viem, nie je to lacné, ale v takej situácii...

majka.neu
1. okt 2014

Anula106, ja mam tiez tri deti, medzi strednym a najmladsim je 1 a 1/2 roka rozdiel, maly mal asi 10 mesiacov ked osm otehotnela, tiez to bolo prekvapenie :D a tiez som mala strasne stresy ako to zvladnem. Manzel pracuje podobne ako tvoj, chodi "vonku", ale nasla som si system a zvladnut sa to dalo, aj ked niekedy o drzku :D. Ved vies kedy manzel pride, tak vysetrenia, velke nakupy a podobne veci si planuj na to obdobie ked bude doma. My sme sa dokonca asi dva tyzdne pred narodenim drobca, ktory ma teraz uz 3 roky stahovali, tak som si musela zvykat aj na nove byvanie. Nic som nemohla najst, este aj pohar som hladala po vsetkych skrinkach kym som si zvykla kde ich mam teraz ulozene :D. Ale za nic na svete by som nemenila, aj ked som na zaciatku bola v soku, neviem si predstavit, ze by som mojho tretieho skriatka nemala. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne, manzel sa tiez bude urcite tesit, a ty to zvladnes, ved my zeny sme silneeeeeeee. 😎

liebling98
1. okt 2014

@anula106 Ahoj, viem presne ako sa cítiš. Keď som zistila, že som tretíkrát tehotná, nechápali ani lekári ( prvé dve deti máme z IVF, šanca na splodenie dieťaťa klasickou cestou jedna k milionu - táto "šanca" má už 7 mesiacov). Môj muž povedal, kde sa uživia 2 deti, uživí sa aj tretie. Keď sa tretí syn narodil, najstarší mal 4,5 roka, prostredný mal necelých 19 mesiacov. Môj muž tiež pracuje v zahraničí, s deťmi mi veľmi pomáha svokra, moji rodičia už nežijú. Zvládnuť sa to dá, je to niekedy o hubu, ale dá.
Držím palce! Ako vidíš, nie si sama, je nás tu viac. Dôležité je ale, aby si v manželovi našla oporu.

anula106
autor
1. okt 2014

@majka.neu
@liebling98 babule dakujem za podporu. Vidim ze niesom sama,co sa tak citi. Verim ze to zvladnem,aj ked som cakala druheho,tiez som neverila,ze to utiahnem a chvalabohu zatial to ide. S tretim to bude tazsie,ale verim ze to daaaam! Pisem v jednotnom cisle,kedze je vsetko prevazne na mne...mam teraz aj trochu zlost na manzela,tak sa radsej o nom nebudem vyjadrovat skaredo 😉

anula106
autor
1. okt 2014

@ewellina
Vies ze mi to mm uz tiez vravel? No nejak na to vzdy zabudnem a ideme peso.... Musim si to zapisat do tej mojej hlavy deravej a vyuzijem to raz 😉

lenkaks
1. okt 2014

@anula106 Ahoj,ja ked som otehotnela po treti krat (ani neviem ako 😀 ) tak mi jedine pomahalo ,ked som si vravela,ze niesom prva,ani posledna a ked to zvladli ine,zvladnem aj ja 🙂 Najstarsi mal 4,5roka,prostredny mal 8 mesiacov.Tiez som sa naplakala,ze ako to budem zvladat,ale az ked to tu bolo,som vedela a videla,ze co a ako a ze sa to naozaj da...vhupnes do toho a bude to,neboj sa 😉 system si na 100 pro najdes... Ja mam sice muza pri sebe,ale je od rana do vecera v praci,domov chodi az medzi 19-20h ...takze cely den sama...nema mi tu kto pomoct,mamina daleko a chodi do prace...Niekedy je to ozaj o drzku,ale inak si uz ani neviem predstavit zivot bez nich ,uz 2 deti sa mi zdaju malo 😀 a to mam vsetkych 3 chalanov...Drzim palce,mysli pozitivne 😉

dai
1. okt 2014

Ako sorry baby ale viacere tu pisete o tom ze sa nechranite a nasledne riesite ci ist na potrat a podobne - v tejto suvislosti mi pride prispevok o tej sasenky ako maximalne vhodny...
Lebo ak 2 dospele osoby nechcu deti tak ano su aj 100% prostriedky ako tomu zabranit - antikoncepcia chrani skoro 100% a sterilizacia 100%... takze tu neide o planovanie a ine mudre pripomienky ale jednoducho o elementarnu zodpovednost za svoje konanie...

dai
1. okt 2014

@anula106 k tebe konkretne... dieta ste zarobili a urcite ho zvladnete vychovat... zvladlo to vela zien pred tebou a vela to zvladne po tebe

xevulax
1. okt 2014

Ano da sa to zvladnut. Mam tri deti starsi ma 2 roky a dvojicky maju o par dni 10 mesiacov. Je medzi nimi 15 mesiacov rozdiel. Je to tazke financne aj psychicky, ale zvladnut sa to da. O to jorsie ze ja mam tie dve malicke deti naraz. Takze hlavu hore a sup sa tesit s babatka

zeriempizzu
1. okt 2014

@dai napada ma este nesexovat - a to je 100% ucinna antikoncepcia. Ale tak netreba to dalej rozoberat. Ved niektore tu pisu ze otehotneli ani nevedia ako. A ja som si myslela ze to ako zena otehotnie je dost jasne 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre