Čakáme tretie bábo a bojím sa ako to zvládneme

anula106
1. okt 2014

Ahojte. Hladam u vas pomoc a rady,prip.vase skusenosti. Mame doma 3,5rocneho a 11mesacneho synceka. Cakame asi mesiac tretie babo. Manzel sa vyjadril,ze prislo to moc nevhodne a najradsej by bol,keby som sla na potrat. Ja mam velmi protichodne pocity,iste je,ze na potrat nepojdem(ani si ho nemozme dovolit),ale predsa si neviem predstavit ako to zvladnem s tromi detmi. Mm chodi do zahranicia,pride asi po mesiaci na tyzden,cize som na deti sama. Auto nemame,chodit s tromi detmi peso bude o drzku a o navsteve dr.ani nehovorim...bojim sa toho,niekedy si zelam,aby sa babo rozhodlo "odist"...poprosim hlavne mamicky,ktore maju podobnu skusenost,aby mi napisali,ci sa to da zvladnut ☹

2712sasenka
1. okt 2014

@anula106 A preco sakra nepouzivate ochranu aby babo nemuselo"odist",co nemate ziadnu zodpovednost!!...trtkat to ano,ale prebrat zodpovednost to nie,co neviete,ze existuje vela moznosti ako sa chranit?sorry,musela som ti to napisat...chudatko male

anula106
autor
1. okt 2014

@2712sasenka diky,taketo reci nepotrebujem 😉...

lili91
1. okt 2014

@anula106 neboj, zvladnut sa to urcite da! nehovorim, ze to bude lahke, hlavne prvy rok/dva, ale ked podrastu, budu super partaci a budes rada, ze ich mas 🙂 moja svokra mala 3 deti v priebehu 3 rokov 🙂 a ked o tom rozprava, bolo to narocne. ale zas v mnohom krasne. a vzdy treba na vsetkom hladat to krasne, toho sa drzat a z toho sa tesit! 🙂

zaza218
1. okt 2014

vsetko sa da zvladnut, je pravda,ze moj manzel chodi vecer domov,ale tiez som sama na deti, nemame nikoho na blizku....a mame doma dceru 4 roky,syn 2 a pol a dcera 1 a pol. tiez najmladsia bola neplanovane,ale nikdy by my moj muz nepovedal,aby som isla na potrat a ja by somani neisla

maznacik007
1. okt 2014

@anula106 zvladnut to budes musiet a zvladnut sa to da aj ked to bude o drzku ale tu antikoncepciu si pories aby si o rok nezakladala temu ale uz o stvrtom babetku ... 😉

barborazilina
1. okt 2014

@2712sasenka fakt nevhodne :(

mirkava
1. okt 2014

@anula106 ja mam len jedno, má 6 mesiačikov a je to pokladík tak neviem či ti vôbec môžem nejako pomôcť alebo poradiť, ale detičky sú to najkrajšie na svete.... chcela by som viac, ale mám problémy po porode tak neviem.... budete to mať ťažké, tie dva su ešte maličké, ale o čo to bude na začiatku ťažšie tak o to to bude potom lepšie a ľahšie... ja by som na potrat určite nešla to by si si vyčítala celý život... držím palce s drobcami a nech sú zdravučké a nech počúvaju a robia maminke len radosť 🙂

lulu369
1. okt 2014

@anula106 Ahoj, presne viem aké myšlienky ti behajú hlavou ☹ My sme si tým prešli začiatkom roka. Mm tiež pracuje v zahraničí, domoch chodí takisto ako tvoj, ja som na deti tiež sama (doma máme 5 ročnú dcérku a 2 ročného synčeka, a každú chvíľu čakáme 3. bábo)...Neviem ako tebe,no mne nemá kto pomôcť, som na všetko úplne sama (čo sa týka rodiny, tak sme na tom tak, že po nás ani pes z rodiny neštekne, moja mama sa vyjadrila, že som mala čakať do 40.-tky aby mi mohla pomáhať s deťmi, svokra je už staršia, no ja nie som nevesta a naše deti vnúčatá). Nás tiež zaskočilo keď sme zistili, že budeme mať ďalšie bábo, zvažovali sme aj potrat, no manžel mi povedal, no nič tak budú traja. Viem, že to budeme mať náročné, no viem aj to že to budeme zvládať aj keď budú dni kedy budeme na dne a budeme mať pocit, že už ďalej nevládzeme, no keď sa pozrieme na tie naše poklady tak budeme plné energie 😉 A áno bude to náročné aj na financie, no keď to zvládlo mnoho párov pred nami, tak to zvládneme aj my 😉 Dúfam, že som ťa aspoň trocha povzbudila a potom si môžme vymieňať nápady ako to všetko zvládať 🙂

2712sasenka
1. okt 2014

@barborazilina Co je nevhodne?nie je to absolutne nevhodne,su to 2 dospele oosoby,nie deti,tak ked preboha nechcem ortehotniet,tak uzivam antikoncepciu aĺebo si navleciem kondom!!!

mirkava
1. okt 2014

@2712sasenka nepáči sa mi tu na MK ak nejaká mamička prosí o radu a dostane výčitku je to dosť trápne ak nechceš pomocť a poradiť tak načo prosím ťa takéto reči???

moni244
1. okt 2014

@mirkava to sa tu vždy musí nejaká nájsť, čo bude rýpať a mať blbé komenty

barborazilina
1. okt 2014

@2712sasenka No myslim ze tohto si je vedoma az prilis ... tak naco jej to pripominat ... je to ako kopanie do niekoho kto je na zemi ...

junova
1. okt 2014

@anula106 Ja som najmä na rada, že si vylúčila potrat. Jedna žena tu tiež nedávno písala, že čaká tretie dieťa a manžel ju posiela na potrat aj šla:( Budeš to musieť zvládnuť, veď najstarší pôjde do škôlky a mladší už bude mať rok a pol keď sa tretie narodí. Moja teta mala štyri deti po roku a zvládla to. O 2 -3 roky budú deti partaci a budeš s vylozenymi nohami piť kávu.

mamulienka30
1. okt 2014

@anula106 - ved jedno podedi po druhom, vypiplas ich obe, financne to o tolko viac nebude, len sa namakas, mne manzel chodi len kazdy, alebo kazdy druhy vikend, tiez robi v zahranici, tiez mame tri deti. Nasli sme si system, nechovorim, ze niekedy nepadam unavou (este popri detoch pracujem z domu), ale stoji to za to... maly ma 19 mesiacov, z najhorsieho sme vonku, este chvilu a budem si to uz uzivat ;)

lulu369
1. okt 2014

@2712sasenka Ahoj, prepáč ale napísala si to fakt nevhodne...Áno je to tvoj názor a áno máš pravdu, dieťa za to nemôže...No pokiaľ si neprežívala podobnú/rovnakú situáciu tak nevynášaj nad nikým súdy (stať sa to môže aj tebe)! A život je tak nevyspytateľný, že stať sa môže hocičo aj niečo také, čo sa ti zdá nemožné...

junova
1. okt 2014

@anula106 Nás mali rodičia štyroch, tiež nemali auto a mama s nami peši chodievala k doktorke do vedľajšej dediny.

mamulienka30
1. okt 2014

Este som chcela, viac deti ano znamena ano viacej prace, ale aj omnoho viac radosti, hrdosti a stastia. My sa snazime o stvrte 😵

anula106
autor
1. okt 2014

@junova ja som tiez zo 4deti,najmladsia som. Aj nasi nemali auto,ale chodili busom ci peso. Ked male,tak ako mama rozprava,ze nas dala tri do kocika a islo sa 🙂...ale vtedy bola "ina"doba...ako sa tak teraz casto hovori

anula106
autor
1. okt 2014

@lulu369 dakujem ti,toto potrebujem,ze niesom sama v takom rozpolozeni...ja som momentalne v takej krize.je mi zle,zaludok na vode. Deti aj ja sme uz 3.tyzden chori,tak mam toho dost a vsetko ma vytaca a rozculuje. Starsi chodil do skolky,pochorel a tak doma mukarime...

junova
1. okt 2014

@anula106 Aj nás mama napchala dvoch do kočíka a ďalší peši. Aj minule som to tu spomenula, že moja babka hovorí, že doba je iná, ale mravy rovnaké. Stále sa rodia a umierajú ľudia ako v časoch minulých. Vyhovárať sa na dobu nie je podľa mňa Ok, aj vtedy bolo ťažko.

jerryjanka
1. okt 2014

no u nas podobne - v januari čakame tretie najstaršia bude mať 4 mladšia 2,4 a novorodenec, no prvy den som prerevala, ale otriasla som sa , teraz už sa aj teším na drobátko, len teda bude to náročné festt držím palce

katieg85
1. okt 2014

@anula106 ahoj ,zvladnes to,kazdy sa boji ked ide dalsie dieta ,ze ako to zvladne ale ked to pride tak kazdy sa vie aj tak zariadit.nam prislo tretie tiez necakane, ani manzel nepracoval len brigadne no tesne pred porodom sa mu poskytla dobra praca v zahranici,on nastupil a ja na druhy den na sale,videl ho az po mesiaci.nebala som sa ze tu budem sama na deti.deti su radost a treba si to uzivat.ved nemas nic ine na praci.ja som zo siedmich deti,manzel z 9-tich a zvladali to a pritom chodili na pole a prali plienky.my uz mame pohodlnejsi zivot.jeden chlapik mi raz povedal,ked cigani vyziju z tolkymi detmi ,preco by sme my nevizili. 🙂

vejula
1. okt 2014

@anula106 najstarší už chodiť vie, mladší v kočíku, babatko v šatke 😉 Ja čakam teraz tretie a tiež budem takto chodiť. 😉

lulu369
1. okt 2014

@anula106 Tak to potom skoré uzdravenie všetkým...Neboj ani sa nenazdáš a prejde vás to. Ja už mám tiež všetkého dosť, najradšej by som bola keby sme aj malinkou už boli doma s pôrodnice, hoci viem že prvé mesiace budú náročné a kým si nájdeme nejaký systém budem padať od únavy, ale budem to musieť zvládnuť...A vieš čo, my to zvládneme, veď sme mamy, ktoré zvládnu všetko 😉

anula106
autor
1. okt 2014

@junova tu diskusiu mamicky co cakala tretie som sledovala. Citim s nou,no rozhodla sa ako rozhodla. Pri niektorych prispevkoch som si poplakala(tie moje hormony!)...aj mne zabehli myslienky na potrat,no nejak ked som bola u dr. A na sono bolo vidno uz "blikajuce"srdiecko,tak by som to asi nedokazala. Aj muzovi,ked som povedala o srdiecku,tak mu zvlhli oci...tak verim ze bude vse ok...

junova
1. okt 2014

@anula106 Ja ju neodsudzujem, je mi jej aj toho malého anjelika ľúto. Ja keby som teraz náhle otehotnela, tiež by som to musela asi predychat. Ale potrat by som vylúčila. Ja svoje deti milujem a to hneď od prvého dňa ich počatia. Ale ja mám super antikoncepciu, tak ja sa báť nemusím🙂

tepka
1. okt 2014

Baby ja som uz pri druhom mala taketo pocity ako to zvladnem ja lebo vse je na mne tiez je to fuska i s dvomi ale akosik padnes do toho a musis ist musis makat a fungovat ani dve som si nevedela predstavit a tu som makam davaju mi silu ist i ked su za 4ri deti a je to fuska...tiez ak by 3doslo som v panike vsetko sa moze stat...drzim palce hlavne klud mozno bude dobrucke babo...nestresuj dopredu ako som ja😀 a uplne je to i tak ine

denduska
1. okt 2014

No ja mam pocit ze 90% tretich deti pride vzdy totalne nevhodne 😅

@anula106 v prvom rade gratulujem k tehotenstvu a neboj ked to zvladame my, zvladnete aj vy. Presne poznam ten pocit a zufalstvo, ja som to nevedela rozdychat a nejako prijat, az ma v 8.tt potriasla kosacka az ma meter odhodilo...a taky strach som dostala o babo, ze som hned vedela ze ho strasne lubim a chcem aby bolo a sa narodilo. Mimochodom, kosacka bola vtedy po oprave a odvtedy uz vobec nefungovala..bol to naozaj zasah "zhora" 😀

alzbeta1312
1. okt 2014

@anula106 ahoj, aj ja mam tri deticky. Ked som zistila ze cakam tretie skoro som odpadla, rozdychavala som to tyzden. Nad potratom som nikdy neuvazovala. Bala som sa ako to budem zvladat. Cim viac sa blizil termin porodu, tym viac som bola nervoznejsia. Teraz som velmi stasna ze mam tri krasne zdrave deti, robia mi radostp niekedy aj starost. Poviem ti, ze dve a tri je fakt rozdiel. Niekedy mam pocit ze uz nevladzem, ale stale tu musim byt pre nich a pomahat im. Velmi ich lubim a som stastna ze su tri. Ved kolko ludi tuzi po babatku a nemozu mat. Urcite si ho nechaj, neboj sa to zvladnes, a ked budu vacsie, samostatnejsie bude lepsie. Prajem ti vela sil 🙂

anula106
autor
1. okt 2014

@lulu369 ze sme super zeny,vsak? Ja viem,ze budeme musiet zvladnut,ale asi budem musiet pchat do seba nieco na ukludnenie,bo uz pri tych dvoch mi rohy rastu! Ale asi najhorsie bude,,ako mladsieho odnaucim o,d prsnika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre