Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo povedať mamine?

zirafa112
6. nov 2015

Ahojte baby,
pred pár týždňami som mala s priateľom pohl. styk. Samozrejme kedže neberiem antikoncepciu tak sa chránime kondomom,ale pred cca. týždňom a pol sme spolu spali a roztrhol sa nám kondom a kedže som nemala plodné dni nechali sme to tak (samozrejme čo bola chyba,ale čítali sme na internete,že mimo plodných dní je malá šanca otehotnieť) no a bum robila som si test a dve čiarky..V pondelok som objednaná k doktorke,ale musí ísť so mnou aj mama kedže nemám 18..Prosím poradíte mi čo jej povedať alebo aspoň ako ju na to pripraviť? A čo sa týka dieťatka bojím sa čo bude či je v mojom veku lepší potrat alebo si ho nechať.Samozrejme viem,že to malé stvorenie za nič nemôže..
PS: do albumu Vám pridávam aj fotku dvoch rozdielnych tehotenských testov

iukas
6. nov 2015

@zirafa112 tvoju mamu najlepsie poznas ty, takze len ty vies, ako jej to povedat. v kazdom pripade je test pozitivny, takze ti nic neostava, len si v kludnej chvili s mamou sadnut a povedat pravdu. potrat/nepotrat tu prosim neries, lebo bude z toho jedna nechutna hadka tvoch taborov.

mirkava
6. nov 2015

@zirafa112 ahoj, povedat mame je tazke, ale nech jej to povies akokolvek som si ista ze ta pochopi. Potrat urcite nie, do konca zivota si to budes vycitat. Urcite to zvladnete. Si mladucka, ale pred par rokmi si zeny v 18tke bezne zakladali rodinu a v 25tke uz boli stare dievky. Nehovoriac o tom, ze ked zena rodila po 30tke bola "cudna" 😉. Drzim palce a gratulejem 😉😊

viera27
6. nov 2015

@zirafa112 mama s tebou ist vobec nemusi. To odkedy? So mnou u gynekologa nebola ani raz. Inak otehotnela som tiez v 18 tich. A ked mamina stretla moju gynekologicku a pytala sa jej na moj stav, ta ju kategoricky odmietla s tym, ze je to lekarske tajomstvo a o mne sa s nou bavit nebude. A to si vychadzali aj vychadzaju dobre 😀

zirafa112
autor
6. nov 2015

@iukas poznám len nvm nájsť tie správne slová aj keď si myslím,že či to poviem tak či onak aj tak sa bude hnevať čo jej poviem..Len som chcela takú menšiu radu alebo skôr tie slová,ktoré by ju možno aspoň o niečo ukľudnili,..A ďakujem 🙂

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 to mas skade ze ked nemas 18 musis ist s mamou? urcite to tak nie je. mozes ist sama. ale mame to povedz cim skor, nie je co tajit, toto je neutajitelne 😉

zirafa112
autor
6. nov 2015

@viera a @mirkava ja nemám 18 tých budem mať až za 10 mesiacov ..Proste nechcela som ju sklamať...

nikuska744
6. nov 2015

Mamíííí, počúvaj! Mám pre teba skvelú správu! Budeš babka!

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 sklamat... tak nadsena asi nebude ale mozno o par mesiacov ked sa babo narodi bude stastna ze je babka. chodievala sem verulka, uz som ju davno nevidela, ta mala tak skoro dceru, tusim v 16, teraz uz ma 4 deti a nevyzera ako nestastna, skor naopak 😉

alchemilkazltozelena
6. nov 2015

@zirafa112 priael ma kolko rokov? mali by ste z coho zit? on to uz vie?

zirafa112
autor
6. nov 2015

@libka1 ak jedievča mladšie ako 18 rokov a chce absolvovať potrat musí to vedieť aj mama aspoň doktorka mi to vravela, ako nevravím,že ho chcem,ale rozoberali sme aj takúto možnosť,ale to nejdem rozoberať kedže sa nechcem hádať..
A nemôžem to tajiť a dlho by som ani nie kedže v decembri mám ísť na výber mandlí čo sa asi bude musieť preložiť..
@alchemilkazltozelena priateľ bol pri mne keď som si robila testy a on už zarába

iukas
6. nov 2015

@zirafa112 urcite to bude pre nu obrovsky sok, aj pre mna ako matku by bol, keby mi nedospela dcera nieco podobne povedala. skus si premysliet hlavne prakticke stranky veci "mat babetko" - kto sa bude o babetko starat? kto to bude financovat? kde budete byvat? nechas skolu? ako sa k tomu stavia priatel? spolu s mamou urcite pridete na cestu, ktora bude pre vas vsetkych najschodnejsia. drzim palce. ak vyssie pisu, ze mama by s tebou nemusela ist k lekarovi, nechaj si rozhovor s nou az po tom, co si budes ista, ze si tehotna, i ked tie testy su podla mna jednoznacne..

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 nebrala som to tak ze hovoris o potrate ale navsteve gynekologa 🙄 k tomuto neviem co ti mam povedat, byt tvoja mama tak ma potratom naseries viac ako tehotenstvom...

loginexistuje
6. nov 2015

@zirafa112 kolko mas rokov vlastne ze musi ist s tebou mama?

maminkynafazulka
6. nov 2015

Neboj sa..🙂 mamina to určite predýcha.. ale keď jej to budeš vravieť nech sa posadí..:D to aj moja mamka po mne pozerala ako po dementovi ked som jej to povedala a to už mám 20 :D a teraz sa už len teší kedy sa to narodí..:D pchéé asi čaká že to bude taká istá zloba ako ja..:D Nestresuj mamina ťa určite podporí..🙂

zdena12345
6. nov 2015

ku gynek urcite mozes ist i sama🙂 ja by som to mame urcite povedala. Necakat dlho, lebo potom bude odhodlavanie horsie. Co na to priatel? Nerozhodujes len ty ale je to aj jeho dieta. AK zvazujes dieta si nechat mozno pozri tu na koniku ine mlade mamicky co pisali, pripadne pridaj dalsiuu temu aby si sa vedela lepsie rozhodnut.

vika35
6. nov 2015

na prehliadku k lekarovi a potvrdenie teho s tebou mama ist nemusi, ale ak by si teda chcela ist na potrat :( tak tam treba suhlas tvojho zakonneho zastupcu.
nuz a co povedat mamine? tak nejak co si aj tu napisala, neviem aky mate vztah spolu a ci mamina vie, ze uz pohlavne zijes s priatelom, ale urcite to netaj.

zirafa112
autor
6. nov 2015

@iukas školu by som určite nenechala to v žiadnom prípade nepripadá do úvahy a priateľ by ho chcel len nevieme ako zareagujú moji rodičia,ale nečakám,že dobre to určite nie.
@libka1 keby sa aj mamina viac nahnevala za potrat ako tehotenstvo bolo by to možno aj lepšie

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 tak hlavne jej to treba povedat a mozno ta prekvapi 😉

jana_eyre
6. nov 2015

no, pokial si dobre pamatam, mama nie je povinna s tebou chodit k lekarovi.. prvy krat som isla ku gynekologovi ako 16rocna a mama somnou nebola, lebo som chcela ist sama a gyn. vobec nenamietal..

tak ci tak, raz jej to povedat budes musiet a myslim, ze bude lepsie ak jej to povies mimo ambulancie.. a ako? hlavne uprimne.. naozaj je mozne, ze sa bude hnevat - ale ziaden hnev netrva vecne.. stalo sa to, uz sa to neodstane..

ked uz budes mat tehotenstvo potvrdene gynekologom, tak potom mozes rozmyslat co dalej.. kolko mas rokov? kolko rokov do konca skoly? ako sa k tomu stavia priatel? kolko ma rokov on a aky je? kde budete byvat, ako zarabat... na zariadenie mas dostatok casu, mama ti urcite pomoze, ale hlavne sa treba k tomu postavit zodpovedne..

a ci je v tvojom veku vhodnejsia interupicia? podla mna v ziadnom veku nie je vhodnejsia interupcia, hoci je to osobna vec kazdej zeny... podstupit take nieco musi byt nesmierne tazke a myslim, ze sa s tym asi nikto vnutorne nevyrovna nikdy.. hoci, nemozem to tvrdit s urcitostou, lebo som take nieco nikdy nezazila a zazit dufam nikdy nezazijem..

drzim palce aby dopadlo vsetko k spokojnosti vsetkym koho sa to dotyka..

iukas
6. nov 2015

@zirafa112 to vies, ze ta rodicia od radosti neobjimu, ale ak to mate s priatelom vyriesene smerom, ze to babetko chcete a ste schopni sa o neho postarat, to je zaklad. Z tvojich riadkov citim, ze mate s maminou velmi dobry vztah, po prvotnom soku bude aj ona rada. Cim skor to povies, tym sa budes menej trapit.

0silvia0
6. nov 2015

@zirafa112 ak nevieš nájsť tie správne slová, pozitívne tehotenské testy to povedia za teba 😔

zirafa112
autor
6. nov 2015

Baby priateľ o tom vie..Bábo by chcel (kto by chcel zabiť vlastné dieťa? myslím potrat) a čo sa týka financií on zarába a ja mám od starkej našetrené.Školu by som nenechala to určite nie! a za 10 mesiacov mám 18 🙂
A keby Vám napíšem čo asi by som jej povedala povedali by ste mi svoj názor,či to tak môže byť? a áno viem,že každé mami sú iné,ale každého názor sa mi zíde 🙂

senta_sofia
6. nov 2015

Zacni,ze vies BABI, mam problem 😀 drzim palec

miciluci
6. nov 2015

chod ku doktorke sama.chapem aky strach prezivas,ako to povies mamine.tak mozno najlepsie to zoberie,ak je ukazes fotku babetka zo sona 😉 drzim palce,nech sa rozhodnete akokolvek!

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 no daj co by si povedala 😉

jana_eyre
6. nov 2015

@zirafa112 takze ak to spravne chapem, priatel by chcel dieta, ty by si ho tiez vlastne chcela, zabezpeceni by ste boli, ale interupciu volis len preto, lebo mama by sa hnevala? 😕 to je podla mna trocha zvlastne.. dieta bude tvoje, nie mamine..

zirafa112
autor
6. nov 2015

@miciluci ja som volala so sestičkou a rozprávali sme sa cez telefón a to som ešte bola pevne rozhodnutá za potrat a povedala mi,že mám prísť s maminou ak chcem potrat..Lenže teraz už nvm čo vlastne chcem a bez maminy nvm či teraz nebude blbé tam prísť keď som povedala,že prídem s ňou

viera27
6. nov 2015

@zirafa112 od 16 rokov suhlas nepotrebujes. Ale zastupcu o vykone upovedomia, to mas pravdu.
Co sa tyka rodicov, ja by som ti takto povedala. Uz nemas 5 rokov. O par mesiacov budes vo veku, kedy by si mala rrozhodovat sama o sebe a niest zodpovednost za svoje konanie. Uz teraz si teda mozes skusit, ake to je, postavit sa celom a stat si za svojim rozhodnutim. Nech je akekolvek a s akymikolvek vysledkami

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 tvoje dieta, tvoj zivot, nic nie je blbe, blbe je ked spravis zle rozhodnutie, ktore to je ti nikto nepovie, ja by som v tvojej situacii co tu popisujes na potrat nesla urcite... su ludia v komplikovanejsich situaciach a daju to... to nie je ako vybrat davku antibiotik 🙄

viera27
6. nov 2015

@zirafa112 inak mat dieta v 18 tich je ine ako si myslis. Ani si to zatial asi nevies predstavit. Je to komplikovane, je to tazke. A to ty mas este pred sebou rocnik skoly s dietatom, ak dobre pocitam. Tvoje kamaratky budu riesit zabavu a buducnost a budu ta lutovat. Mozno sa budes lutovat aj ty sama. Mozno ti vztah s priatelom vyjde, mozno nie. Este nemas take sebavedomie a nie si zvyknuta jednat za seba a za to co chces ty, tak sa aj k tebe budu zo zaciatku chovat. Poucovat, lekari sa radsej na tvoju mamu obracat atd atd. Nie je to med lizat.
Na druhej strane ak to ustojis.... Po par rockoch zacnes uplne iny zivot a level. Bez strachu z buducnosti, lebo uz vsetko budes mat 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli