Čo pre vás spravil váš vyvolený počas tehotenstva?

20iffka
4. máj 2016

Ahojte ženušky, častokrát tu vidím, čo pre vás spravil ten váš manžel/priateľ/snúbenec atď. počas vášho tehotenstva a vždy mi to príde také milé ... a tak sa podeľte o to, čo pre vás spravil ten váš... (masáž nôh, darček, topánočky, upratal 😉 ) nech sa potešíme a pochválime navzájom 😉

ichbinich
4. máj 2016

Siel mi neskoro vecer kupit bez receptu lieky proti grcaniu 😉 😀
Velice romanticke, ja viem 😀 Ale dostal ich aj bez toho receptu 😉

tova
4. máj 2016

Nechapem. akoze nejaky mini darcek po porode ano. ale pocas tehotenstva? ved to neni choroba. Upratat uprace podla situacie aj ked nie som tehotna, topanocky si kupujem ake chcem a nemusi to ist z jeho penazenky mam svoju/a spolocnu kasu, cokoladu, zmrzlinu .. co mam rada to mi kupi kedykolvek, co bolo dolezitejsie isiel so mnou na kontrolu, zaujimal sa o vysledky testov, bol pri porode, v noci vstaval k detom, prebaloval daval jest. je dobry otec a deti ho maju velmi radi.

bajana
4. máj 2016

Moj ma prehnal po niekolkych turistickych chodnikoch 🙂 nemam rada take zaobchadzanie ako s princeznou, navyse tehotenstvo nie je choroba. A predsa nieco - pocas druheho tehotenstva sa sam postaral o rocnu dceru, ked som musela byt hospitalizovana a potom po narodeni maleho bol s nou 3 tyzdne sam. Ale tak je otec, vsakze... 😉

romina1912
4. máj 2016

Tak ten moj klobuk dole pred nim, starostlivost nielen pocas tehu ale aj teraz. Do konca 6 mes.som prevracala kazdy jeden den :-/ jedine co som robila je spala a chodila do prace. Pocas porodu ma drzal za ruku ,utieral pot, ponukal vodu, drzal misku ked som vracala :-0 nosil mi jest do nemocnice, doma nas cakali balony a kvety, Sophia ma uz 8 tyzdnov a stale je to pozorny chlap,ranajky do postele nez odide do prace, navari, uprace, ide s malou von po praci.....lubim ho :-*

misel0806
4. máj 2016

Ja som sa obsluhovat ani moc nedavala tehu predsa nieje nijaka veda diagnoza.... Chodil so mnou na kazdu poradnu bol mi oporou... Domace prace som zvladla aj sama aj ked brblal.. Ruky nohy mam predsa zdrave a co treba si clovek porobi ci uz s bruchom alebo bez.... Samozrejme pozornost potesi no netreba to prehanat😀 po porode mi pomahal sam sa hrnul a pomaha dodnes je to milujuci otec manzel casto krat mu hovorim ze ti sa bezo mna nestratis vie ma vo vsetkom nahradit aj co sa tyka starostlivosti o syna.. Kazdy spravny chlap vie co sa patri😁

mijo53
4. máj 2016

myslím si, že tie ženy v dnešnej dobe už veľmi preháňajú, s mužom do poradne, na pôrod, fotiť brucha, vstávať skoro, lebo žena potrebuje raňajky do postele a potom ísť do práce. Môj manžel chodí na nákupy, ja prichystám raňajky, on urobí kávu, ale raňajkujeme pri stole a nie v posteli. A stále darčeky, výročie zoznámenia, výročie svadby, v tehotenstve, pri narodení dieťaťa, meniny, narodeniny, Vianoce, už vraj aj Veľká noc ....

zlatarybka29
4. máj 2016

Moj vari perie aj zehli :D urobi vsetko 🙂 nonstop mam mnamky z obchodu , cerstve ovocie z marketu, kazde rano nachystany fresh juice na cestu do prace a pravdaze kazdy vecer mi skrabka chrbat pokym nezaspim :D a ked mi je na figu nie raz mi drzi este aj hlavu nad zachodovou misou ked uz nevladzem :D :D ale tiez viem kedy je jeho cas a ide na party s kamaratmi alebo niekam von a vobec mi to nevadi 🙂 plus kazdy priatok do praci ide do barber shopu sa dat oholit pozriet zapas s chalanmi 🙂 vzdy ma vola ale vrucne odmietnem :D proste verim mu stara sa ale viem ze jeho lifestyle bol iny a raz za tyzden chce ist tancovat na ich jamajsku party:D
A hlavne zvlada moje vykyvy nalad :D za co mu patri poklona

bro1
4. máj 2016

Pomáhal mi úplne so všetkým. Rád varí, takže každý deň som mala pripravené skvelé jedlo 😀 Kedže je veľmi poriadkumilovny tak upratovanie mu tiež nerobí problém. Vlastne robil to od začiatku nášho vzťahu takže ked si to tak spatne vezmem nebolo to nič špeciálne čo by nerobil aj teraz. Ďakujem Bohu za takého úžasného manžela

candii
4. máj 2016

🙂 moj bol cele tehotenstvo strasne zlaty.. ked som na nieco dostala chut hned bezal kupit aj ked som ho prosila aby nesiel ze sa nezblaznim ked to nedostanem. Upratoval.. nechcel ani aby som varila.. 1000x sa ma spytal ako sa citim.. dobre ze ma na rukach nenosil.. darmo som mu vravela ze tehotenstvo nie je choroba .. a to som do 24tt pracovala a musela som byt potom hospitalizovana.. chudak ten mi skoro plakal 🙂 .. aj viac krat za den mnou chodil a nosil mi vselijake sladkosti 😂 krasne spomienky ..

emilia25
4. máj 2016

No moj muz je tiez muz s veľkým m a otec s veľkým o.máme 4 deti.pri 3 bol pri jednom cez telefon.chodil vzdy somnou ku lekárom na pohotovosť aj ked spal medzí nočnými 2 hodiny.umyl vsetky okná rozprávsl sa s malou malými v brúsku bozkával ho.vzdy sa opýtal ako sa citim aj cez prestávku v práci.ked som mu spomenula na co mám chut kupil mi to aj ked som mu to povedala pred pár dňami mal to stale v hlsvke kým sme nesli spolu na nákup.ja sama som na to zabudla.stale mi hovoril ska som krásna hovorí mi to stale nielen počas tehu.ked som malá depky hned povedal nieco alebo urobil a ja zas usmev na perách robi to stale a hned mám skvelú náladu.proste ja mám úžasného muža a moc ho milujem hovorím mu to kazdy den.ze som stastns ze ho mám.mnohe páry po rokoch zabudnú na slová lásky pochváli a pritom tak ako mi zeny tak aj muzi potrebujú pocut ze ich zena lubi miluje.

katka1981
4. máj 2016

@20iffka, na to nemusim byt tehotna, aby mi manzel zbehol kupit do obchodu, ked mam chute, aby upratal, nahodil umyvacku, povysaval, urobil mi ranajky, nakupy robi hlavne on, mam pokracovat? K comu by to bolo dobre? Moje nalady toleruje rovnako ci som tehotna alebo mam svoje dni. Neberie ma inak ako ked som nebola tehotna, lebo ja ked nie som tehotna, mam stale mlsny jazyk a chute, ked som sa ucila na skusky, a nezohnal mi veternik, nastvane som mu vykricala, ze ho potrebujem, tak sa zbalil a hladal po okoli, kde sa dalo a doniesol mi plnu krabicu zakuskov a veterniky zohnal. Nervy a stres su svina. Bola som mlada a sprosta, ale jeho ochota a obetavost ostala, len teraz si to vazim viac, ako kedysi, lebo viem, ze len on je taky a moja maminka, nikto iny a uz si dvakrat rozmyslim, ci ho niekam poslem neskoro vecer, len preto, ze ja mam chut. A co sa tyka pomoc, mam ju vzdy, ked potebujem, a ma cas, bez ohladu na to, ci som zdrava, chora, tehotna, netehotna... pristupuje ku mne rovnako. Ale od tehotnej znesie toho viac. Toto tehotenstvo som bola dlho na zabitie, ale prezila som 🙂

tobnuf
4. máj 2016

@katka1981 myslim ze to kazdy normalny chlap sa tak sprava k zene aj netehotnej ale otazka bola ako sa sprava k tehotnej ..

romina1912
4. máj 2016

@tobnuf hmm tiez si myslim ze to bolo asi zle pochopene, pomaly kazdu temu co otvorim sa uberie inym smerom ako bola polozena otazka a uz su hadky a komentare....
Verim ze kazdej z vas tu partner robi tieto veci aj pomimo ale (hovorim za seba) u nas to bolo viac take intenzivnejsie pocas tehu a teraz, aj predtym varil,upratoval a jasne ze tehu nie je choroba. Poznam aj takych, ktorych partnerka pocas tehu robila vsetko okolo domacnosti, este aj chlapa obsluhovala a po tehu sa to nezmenilo, stara sa o dieta, domacnost aj jeho a on sedi na zadku,este aj jest dostane rovno popod nos, rano ranajky kavicka obedience teply uz na stole a zavreta cely den doma aj s dietatom lebo nema kedy ist von

misicka27
4. máj 2016

Ked som bola uz obrovska, obuval mi cizmy :D a nakupoval mi maslove croasanty z lidlu ked som chcela :D a este mi kupil byt a zariadil ho aspon scasti a s mojim odsuhlasenim 😎

horana
4. máj 2016

Prvy krat tehotna? 🙂
Je super ze sa muzik stara, je pozorny, je oporou.
Najdolezitejsie je, aby mu to vydrzalo, aj pri porode a potom hlavne cele tie roky potom, az potom je to totiz ta prava romantika. Lebo obletovat zenusku pri (prvom) tehu, kedy este nie su ziadne az tak problemy, to robi vacsina, co je smutne ze vela z nich neskor, ked uz pojde do tuheho, narocneho kazdodenneho, odpadne, nevydrzi a ten vztah uz nie je taky...
Drzim palce nech tento vydrzi ako teraz uz aj na stalo 😵

emilia25
4. máj 2016

No a predsa sa nájdu aj tu take témy ked si zeny nevážia skvelých mužov a potom nevedia co so sebou.takže netreba to brať ako samozrejmost a využívať to.lebo aj takému muzovy raz pohár pretecie.poznám tak bývalí pár muz ukážkový z prace rovno domov a co ons nerobila za jeden tanier a chlap to trpel kým nezistil ze sa dá žiť aj inak a uz su rozvedeny.

20iffka
autor
4. máj 2016

@tova ale, veď ja netvrdím, že je to choroba, alebo nemôže aj inokedy, práveže sa to podľa mňa veľmi dobre číta 😉 lebo toľko pesimistických vecí je okolo, že mi toto príde také optimistické, nič iné za tým nehľadaj 😉

20iffka
autor
4. máj 2016

@mijo53 ja tiež nie som veľký fanda tých všetkých vymyslených sviatkov... dokonca aj v tej najbližšej rodine si darčeky kupujeme len na narodeniny (veď toľko sviatkov do roka si navymýšľali)... tak ale by som to nenazvala ani preháňaním.. každá sme iná, niektoré zdravé (ja som na rizikovom) ale tiež sa nesnažím preležať celé dni a robím čo sa mi dá (v rámci možností) ... ale niektoré ženy celkovo tehotenstvo viacej prežívajú... tak hlavne nech sú spokojne 😉

20iffka
autor
4. máj 2016

@candii
@zlatarybka29
@romina1912
baby, príjemné čítanie 😉

20iffka
autor
4. máj 2016

@emilia25 klobúk dole, niektoré rodinky (nenapíšem len mamičky) už jedno nezvládajú... takýto chlapi sú veľký dar 😉

leangela
4. máj 2016

je velmi dolezite aby muz bol starostlivy aj ked niekedy naozaj chapem ze mne ako zene v tehotenstve je tazke vyhoviet, pretoze mnohe veci by som chcela uz aj a hned 🙂 ale co mna velmi tesi ze aj ked je v praci tak si spomenie, minuly tyzden mi len tak prisla domov kytica ktoru by som ani vo sne necakala.. 🙂

20iffka
autor
4. máj 2016

@romina1912 ja si tiež myslím, že niektoré ženušky to skôr v zlom zobrali túto tému, alebo sa pohoršujú... ale sto ľudí sto chutí... mne šlo len o to, že človek zapne telku a stále niečo negatívne sa premelie... nehovoriac o správach atď. na nete kadečo vyskakuje a proste ja viem, že muži robia pre ženy aj bežne všakovaké veci, len som nadhodila tehotenstvo, lebo väčšina žien je tu tehotných, tak preto... videla som tu na MK ako nejakej babe muž stoličku spravil, aby si mala kde sadnúť, keď sa obúva... ale podľa mňa to, že sa nejaká baba pochváli svojim mužom, ešte neznamená, že to nerobil pomimo... ale ja rešpektujem každú ženušku 😉 ja sa teda hádať nebudem ;) a radšej pochválim 😉

kubkovamama
4. máj 2016

fuuu.. mám závidieť? ako tak čítam, moj by potreboval školenie.. uprace, lebo musím ležať od zač. tehu, nakúpi, ale žeby nejak exceloval.. o syna by sa ťažko staral, alebo ho niekam vzal, keď niečo, volám rodičov. Skôr mi chýba nejaký ako to nazvať záujem? ako o ženu v inom stave.. jasné, nie je to choroba, ale som vyplašená po problémoch a toto je naša posledná šanca donosiť dieťa.. chýba mi trocha záujmu, pozornosti, pochopenia.. nie iba ísť zo dňa na deň k termínu s tým, veď máš kde spať, máš čo jesť, tak čo by si ešte chcela. Pravda je, že nemá čas. Možno ma tu zvozíte, že som divná a nevážim si a možno je nás tu viac čo sa cítia podobne. 🙂

argyro
4. máj 2016

masiroval kazdy vecer unavene chodidla, a ostalo mu to dodnes. pokozku tam mam ako babatko 😅

mijo53
4. máj 2016

@kubkovamama prajem ti, aby si bábätko donosila do úspešného konca a to bude najväčší dar, aký môžeš dostať, všetko len to najlepšie

20iffka
autor
4. máj 2016

@horana hej 1x, ale odkedy som PN (rizikové) a mám zdr. problémy, tak som nemohla ostať sama, keďže manžel pracuje, tak som s rodičmi, nakoľko riskovať, že ma niekde plesne o zem a budem sama nechcem ... a aby on chodil kvoli mne skôr z práce atď. tak to by sa nedalo a ani by som to nechcela... ani mi nohy nemasíruje, ani nebehá do obchodu zakaždým keď mám na niečo chuť... 😀

kubkovamama
4. máj 2016

@mijo53 dakujem za povzbudenie 🙂

nimika
4. máj 2016

Mne manžel pomáha vždy, ale spomínam na to, ze počas tehotenstva som ani raz nevysávala 🙂

20iffka
autor
4. máj 2016

@kubkovamama hlavne sa drž a veľa štastia a držím palce 😉 ja síce ležať dennodenne nemusím... každé 2 týždne cestujem vyše 100 km do BB na vyšetrenia, medzitým ďalší doktori, niekedy mi príde, že som viacej u doktorov ako doma 😀 manžel tiež nemá na mňa toľko času (od 7-19 je v práci), a keďže som mimo nášho bytu (čo je aj mimo mesta) tak sa vidíme cez víkendy (aj to nie vždy)... takže sa netráp, môj by tiež mohol ísť na školenie, tým nechcem povedať, že nič nespraví... a dúfam, že ťa nikto nezvozí 😉 podľa mňa divná nie si... každá sme iná 😉

totatimeka
4. máj 2016

Vysával a v robote (robili sme spolu) mi ráno nosil banány lebo ráno mi nič iné nechutilo. Kolegyne sa smiali keď ho videli ísť s banánmi k môjmu stolu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre