Čo pre vás spravil váš vyvolený počas tehotenstva?

20iffka
4. máj 2016

Ahojte ženušky, častokrát tu vidím, čo pre vás spravil ten váš manžel/priateľ/snúbenec atď. počas vášho tehotenstva a vždy mi to príde také milé ... a tak sa podeľte o to, čo pre vás spravil ten váš... (masáž nôh, darček, topánočky, upratal 😉 ) nech sa potešíme a pochválime navzájom 😉

yasnina
4. máj 2016

Môj manžel často varil, piekol, kupoval na čo som mala chuť, aj to na čo si myslel, že by som mohla mať chuť 🙂 nosil mi kvety, staral sa o malú počas mojich služobiek, ale to všetko robil ak pred tým ako som bola tehotná, za čo som naň veľmi hrdá, keď sa úplne sám postaral o nášho mesačného synčeka, ked som po pôrode dostala žlčníkový záchvat a skončila v nemocnici. A úplne naj čo pre mňa urobil, bolo na začiatku tehotenstva, keď mi bolo zle z cigaretoveho zápachu zo dňa na deň PRESTAL FAJČIŤ 🙂

20iffka
autor
4. máj 2016

@yasnina to je teda super, že prestal takto fajčiť, to mal teda poriadnu motiváciu 😉

emilia25
4. máj 2016

@20iffka veru mat poklad doma hned sa zije kralovsky.moje motto zijem si svoj raj na zemi.moj muz mi aj basne sklada a ja ked ho pocuvam az rastiem a usmievam sa.pomaha mi pri detoch vsetkych 3 okupe ja nachystam pyzamka a nosi mi ich po jednom tak ich obliekam.pre malinku mi vodicku nachysta ja ju ocapem a kym ja olejcekujem muz kupe chalanov.a preto som ta najstastnejsia zena manzelka matka na svete.sme vsetci zdravy plnime si nase sny.proste raj na zemi.len o jedno vzdy prosim a dakujem a to je zdravie

20iffka
autor
4. máj 2016

@emilia25 to si tak krásne napísala 😉 to je pravda, keď je zdravie, tak potom je všetko... a to musí byť aj divočina niekedy s tvojimi drobcami, ale keď máš takého muža (do voza aj koča) tak to ide hravo 😉 dobre to máte zorganizované 😉

mircalla
4. máj 2016

Nic - len ticho zavidim, ale v dobrom

candii
4. máj 2016

@emilia25 presne ked je zdravie je vsetko..

amairim
4. máj 2016

Zeny, asi sa tu teraz pohorsite. Ale mne nosil do prace mcdonadls (ked mal cestu a siel okolo), ja som bola na tom pocas prveho tehotenstva zavisla a este aj dve velke margotky som zbodla na pockanie. Hovado 🙂 ved som to aj dala na uctihodnych +19kg.
Ale najcastejsie mi masiroval nohy, mala som ich ako shrek, rodila som v to osudne leto 2013, ked boli teploty okolo 40- kupil mi tu taku vanicku, co mi ch masirovala vo vode. Stale mi ju napustal, bo uz som bola jak hroch a tazko sa mi zohybalo.
Tej vanicke vadacim za to, ze ako prvorodicka som zistila, ze uz mam ist.
Bola som frajer, 40tom tt som si ju isla napustit sama (manzel sa bavil s jeho bratom), ako si ju nesiem a idem polozit, tak mi praskal voda. A uz sme aj isli....
Ale ako pisu vyssie, nie je dolezite, ako sa sprava pocas tehu, to sa ho este nic netyka.
Moj mm sa dokaze postarat o obe deti, ked som cely den v skole. Nakrmi, umyje, uspi, zahraje sa, "vyvenci", semtam navari, zem zmyje, povysava.....ja som skromna, mne toto vrchovate staci 🙂

emilia25
4. máj 2016

@20iffka no veru je hlavne ked sa medzi sebou biju ako chalani.ale cim budu starsi tym budu lepsi a snad aj bitky prestanu.

misipka
4. máj 2016

Mojmu manzelovi som velmi vdacna, ze za mnou chodil tri mesiace kazdy den do nemocnice, ked som lezala na rizikovom, nosil mi vselijake dobroty a vo februari zhanal melony, ktore odkostkovaval ako pre mimino ;) sam nachystal izbicku pre babatko a postaral sa o mojich papagajov, ktorych z duse neznasa :D

jana_eyre
4. máj 2016

ja mam hroznu pamat, ja si taketo veci nepamatam.. ale viem, ze sa nejako extra nezmenil tehotenstvom, pomahat mi pomahal ci som tehotna alebo nie.. samozrejme mi nedovoli robit urcite cinnosti, resp. snazi sa mi zabranit, ale kedze ja som tvrdohlava, aj tak vie, ze ked chcem napr. vymalovat, tak si vymalujem..

ale napr. ked som cakala prveho syna a musela som lezat, pravidelne poobede chodil do mojej prace pre podklady aby som mohla robit z domu a zas to odnasal.. ale to by podla mna robil aj keby som musela lezat z ineho dovodu, ako rizikove tehotenstvo..

jana_eyre
4. máj 2016

@amairim big mac bolo jedine maso ktore mi v prvom tehotenstve chutilo a tak som ho jedla rada, kedze som bola chudokrvna 😀 takze ja sa rozhodne nepohorsujem..

kubkovamama
4. máj 2016

no mne je normálne do plaču, ked vás tu čítam aké poklady máte doma.. mne môj ani nesúhlasí aby som pripravila detsku izbu, že to sa skrátka robiť nebude.. nie aby ešte sám niečo prichystal alebo sa staral ako mi je. ach

amairim
4. máj 2016

@jana_eyre ty si moj clovek. ja som tam mala pravielne tri číze a hranolky 🙂 na big mek mam male usta, vzdy ma bolia kutiky, ked to chcem narvat vsetko 🙂

michala.s
4. máj 2016

Sedel pri mne ked sme prisli o babo a celu dobu si nechal mackat ruku, az mal modriny. Sedel pri mne a drzal ma za srdce ked nam zomrel 10mesacny syn a teraz opat sedi pri mne, romanticky pije pivo a smeje sa z mojich nevolnosti. Milujem ho nadovsetko. Ale inak, umyva riady, podlahy, vysava, perie, vari, upratuje, nakupuje, na konci tehotenstva mi holil nohy 😀

jana_eyre
4. máj 2016

@amairim inak, ked to tak opisujes, dala by som si aj teraz 😀 😀 este ze nemaju dovoz domov a muz by mozno pri prvom potomkovi este aj utekal kupit, ale teraz ked zaspal pri deckach je rad, ze je rad.. 😀 tak si necham zajst chut..

amairim
4. máj 2016

@jana_eyre ja uz to nežeru 🙂 teda snazim sa nejest. Vsak musim ist prikladom. My to mame dost od ruky, keby ho poslem. 45 minut! a asi by ma poslal do riti, ked tak nanho pozriem 😀
uz pocujem tie komentare: "cez den sa stazujes, ze nemas cas na cvicenie.......nutis ma jest zeleninove zmesky.......a teraz chces talcit meka?" 🙂
Ale ty mozes ty si tehotna, ako tak citam. Tebe je prepacene

mijo53
5. máj 2016

@kubkovamama netráp sa, tvoj muž je normálny, že nechce pripravovať detskú izbu? ma pravdu, veď si ešte iba v 15-15 týždni a už teraz chystať veci, keď pôrod máš až v októbri? Máš na to ešte dosť času, možno ťa potom prekvapí. Môj manžel kúpil sám postieľku, kočiarik, keď už sme boli s dcérkou doma z nemocnice a bol to kúpovať 100 km od nás, lebo niekedy nebolo toľko kočíkov na výber ako teraz. Kúpili sa vopred plienky, košieľky, rekliky, dupáčky, perinka a potom sa postupne dokupovalo.

emilia25
5. máj 2016

Mne muz rano povedal ssk ked si vyberies kočík postielku tak kúpime samozrejme nemyslel to hned no kočík sme kupovali z druhéj ruky ns dvor stačí všade aj tak chodime autom a postielku fungel novu v bszsry ale uplne novu zabalenú sj s msdrscom.o 2 hodky vstal po nocnej moje psie oči nshodils a uz sme šli aj pre kočík co som si vybrala aj postielku.dokonca ms sám nahovoril aj na prebalivaci pult tiez z druhej ruky ale to som napríklad pri chslsnoch nemala.

20iffka
autor
5. máj 2016

@kubkovamama moja zlatá, netráp sa 😉 ak ťa to "poteší" moje prvorodené dieťa bude bez detskej izby najbližší rok určite ... takže nie si v tom sama 😉 hlavne nech sa dobre cítiš zdravotne 😉 všetko ostatné počká... drž sa 😉

20iffka
autor
5. máj 2016

@emilia25 to k tomu patrí... bitku berú ako hru 😉 horšie je, že asi ty ako mamina vidíš skôr potenciálne rozbite kolená, že? či?

emilia25
5. máj 2016

No vzdy to skončí plačom.a vtedy ich vobec neľutujem to by bolo este viac plačú.ale poviem ja som vám to povedala aby ste sa tak nehrali ale su to chalani s bsbiksmi sa mi hrsť nebudu.

marylinmary
5. máj 2016

mne moj chlap pomaha so vsetkym s cim moze 🙂 comu sa velmi tesim pretoze pred tehotenstvom bola cela domacnost vsetko len na mna. Teraz sa mi aj venuje viac a hlavne zacal aj varit co bolo pre mna kedysi nepredstavitelne 🙂

lilka5566
5. máj 2016

Mne teda s nicim az ku koncu tehotenstva zacal brat do uvahy ze som tehotna a zacal mi obcas pomahat s nakupmi.ale zas musim povedat ze po porode je to uplne zmena.chodi s nami po doktoroch,stara sa ponaha s malou,uplne super.dufam ze to nezakriknem 🙂

20iffka
autor
5. máj 2016

@emilia25 tak to by si ani nebola asi nejak veľmi nadšená, keby sa s babikami hrali 😉 resp. keby uprednostnovali pred bitkami a autickami nejaké barbie :D

emilia25
5. máj 2016

@20iffka no veru nie.ale za chvíľu začnú uz sa v škôlke hrajú s kocikmi kedze majú malu sestričku a kočík mám dole tak okuksvsju a tak sa hrajú.ale doma naozaj len autíčka pištole bitky to je ich ale co je sranda ked nás deti vidia ako sa s muzom lubime tsk uz aj stredny syn ľúbi llili a zoberie si ju za zenu k tomu sa pridá najmladší a ten povie nie moja lili a uz su opet v sebe.no mám sa ns co tesit ak sa im v puberte bude páčiť to iste dievča.

ciusinka
5. máj 2016

Kedze som mala vysokorizikove tehotenstvo, pocas ktoreho som nemohla robit vobec nic, jedine lezat s vylozenymi nohami, tak moj manzel sa musel postarat o celu domacnost, o psa, upratoval, nakupoval, jedine varit nevie, takze varili nam jeho rodicia..

rozkosnica1
18. sep 2019

Kedze som musela posledný mesiac lezat a ozaj som nevladala tak robil vsetko za mna aj ked tyzden a pol este chodil do prace a potom si vzal volno. Varil, piekol, pral, nalozil susicku, umyvacku, dokonca par krat aj pozehlil, hral sa s nasou dcerou ktora mala vtedy 2,5 roka, chodili kazdy den von, vzdy mi priniesli niečo dobre pod zub, okupal malu, uložil spat, dostala som masaz a na oplátku som mu co najčastejšie dopriala trochu rozkose, bud klasicky abo aj inac keď som sa na sex necitila. Cely cas som pocuvala aka som sexi ako tehotna, ze som ta najkrajšia, ze ma miluje. Vzdy potesil kvietkom. Sme spolu krásnych 9 rokov a je to úžasný chlap

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre