Cvičenie počas tehu

alubinka
6. mar 2013

pocas snazilkovania som zacala chodievat cvicit 2krat do tyzdna.. asi po mesiaci sa nam zadarilo.. ked som zistila ze som tehu, prestala som chodit.. uz je to treti tyzden co som doma, no ide ma porazit.. pridem si nemozna, ziaden pohyb, nervozna som z toho.. myslite ze by som mohla v cviceni pokracovat, aj pocas tehu? momentalne som zhruba v 7tt.. samozrejme brusaky by som vynechala, aj vsetky cviky na brucho by som nahradila napr. bicyklovanim..
podotykam ze nejde o ziadne skakanie ako na zumbe.. skor o natahovanie svalstva.. take tie cviky co mozte robit aj doma.. macaci chrbat, pochodovanie, dvihanie noh a ruk v urcitej polohe..

jasminga
6. mar 2013

a co na to tvoja dr.?

sympa1
6. mar 2013

@alubinka myslis pilates? na tom nevidim nic zle...u nas je dokonca pilates pre tehulky...stretavaju sa zeny v kazdom stadiu tehotenstva..cvici sa aj s fitloptami a su to cviky prisposobene tehulkam...vzdy plati ze kazdy cvik robis do takej miery aby ti to bolo prijemne..nie sa silit 🙂

erienka
6. mar 2013

mne tiez chyba pohyb, chodila som totiz cvicit na aerobik niekolkokrat do tyzdna. Tak teraz cvicim doma podla DVD Olgy Sipkovej - to je taky jednoduchy aerobik, pri ktorom sa neskace.
A taktiez cvicim podla tychto videi posilovacky na ruky, nohy a zadok:

https://www.youtube.com/watch?v=qjqJaYY7ewk


https://www.youtube.com/watch?v=IwPeo49HNVY


https://www.youtube.com/results?search_query=pr...

aliza
6. mar 2013

@alubinka ak sa dobre citis a mas energiu, tak preco nie? ja som pri oboch tehu cvicila, pri synovi som chodila normalne do posilky, zdvihala zavazia 😀 a do 8.m. som hrala tenis a vsetko v poriadku, este som aj prenasala 😎. Samozrejme, skakaniu a celkovo vysokej intenzite sa treba v prvom trimestri vyhnut, pre istotu.

beelinka
13. mar 2013

Ahojky ja som cvičiteľka aerobiku a cvičím v pohode.. Treba vylúčiť hlavne skákanie... Je to individuálne, hlavne je dôležité aby cvičili ženy ktorím bol pohyb blízky aj pred otehotnením... Stretla som sa už aj s mamičkou, ktorá prišla na aerobik v 5 mesiaci, lebo sa bála že priberie a nikdy pretým necvičila, a malo to zlý koniec .. To je hlúposť... 😒 Ale ženy čo žijú športom tam je to OK... 😵 Hlavne v posledných mesiacoch treba vynechať posilovanie svalov spodnej časti lebo pán doktor povedal, že potom bude pôrod viac bolieť 😀

gregusska
13. mar 2013

@erienka ahojte , tiez si myslim, ze ak je vsetko OK, nie je dovod prestat s cvicenim, mne bolo pocas prveho trimestra velmi zle ale teraz mam opat energiu a tak veselo cvicim, idem na youtube, vyhladam rozne cvicenia a ide sa, fitko samozrejme s mensimi zatazami a obmedzenymi cviceniami ako pred tehu, tesim sa na jar, ked korcule vymenim za bike. V 3 trimestri ak nebudu problemy sa chystam na jogu, ta ma zatial bavi menej, kedze mam vela energie 🙂 😀
@alubinka
Krasne tehotenstvo vsetkym!

lubikan
13. mar 2013

ja som v posilke videla jednu tehulku,mohla byt cca 7 mesiac...cvicila vsetko pomaly,zataz mala cca 15 kg...na brucho si davala pozor...chodila aj na orbitrek

erienka
14. mar 2013

@beelinka ahoj, myslis to tak, ze nemam uz v poslednom trimestri cvicit na nohy a zadok? Odkedy som otehotnela a zmiernila cvicenie, vyzeraju dost biedne a ked teraz ich teraz 3 mesiace nebudem posilnovat vobec, tak to bude jedna huspenina :(

erienka
14. mar 2013

@gregusska ja sa tiez teraz chystam cvicit jogu, ale strasne sa mi do toho nechce. Vzdy som mala rada skakanie na aerobiku a tak...Ale vraj to joga dychanie pomoze pri porode...Tak uvdim, musim sa prinutit do toho, DVD uz mam kupene🙂

blucia79
14. mar 2013

zatial som nepraktizovala.. ale ked sa zadari, tak asi skusim toto:

https://www.youtube.com/watch?v=DFkyStCCIww
blucia79
14. mar 2013

a este pozri fotoblog @dominikassp, ma tam pekne albume - rozpisane cviky na kazdy trimester 🙂

lila77
14. mar 2013

dievcata ja som cvicila jogu na zaciatku tehotenstva a odtvedy som musela len lezat aj som citala ze niekomu to neni dobre skuste si k tomu najst na internete nemyslim tehotensku jogu ale normalnu u mna to sposobilo ze som skoro potratila a lezim od 4 mesiaca

lila77
14. mar 2013

na youtoobe najdes cvicenia pre tehotne , ale som aj videla ze napr. v kochu a v inych nemocniciach mozes chodit na cvicenia pre tehotne a aj normalne sa da inde za peniaze , vravim ja som cvicila normalnu jogu a skoro som potratila asi je to individualne

aotrnavska
14. mar 2013

Ja som cele tehu prebicyklovala na stacionari... 3-4x do týždňa po 35 minút.pôrod som mala do hodiny bez bolesti

barbishkamiracle
15. mar 2013

@alubinka
ahoj,neviem ake cvicenie si pred otehotnenim cvicila, ale pokial by to bolo cvicenie v podobe pilates,ci jogy, mozes pokracovat v lahsom tempe dalej 🙂.
zumbu,ci aerobne cvicenie neodporucam, no stacionarny bicykel je vyborny a to na kondiciu a bedrove klby.
pokial by si si predsa nevedela rady, odporucam DVD wellness cvicenie v tehotenstve a po porode, pri ktorom si nielen dobre zacvicis, ale budes cvicit spravne a pripravis sa na porod 🙂.
keby si mala nejake otazky, kludne sa pytaj.

kaul
2. apr 2013

@barbishkamiracle a mozem sa opytat? a co stepper? ten sa moze? trochu si poslapat. Ja som v 17 tt, doteraz som mala strach, pretoze o jedno babo sme v lete prisli, ale tak po veceroch by som chcela nieco robit a stepper mi pride celkom fajn. co povies?

viviannka
3. apr 2013

ahojte, mate niekto skusenosti s cvicenim na rotane pocas tehu? a taktiez ten stepper?

mimirka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majdus
12. sep 2013

Caute, zienky 🙂 Aj ja Vam chcem poslat par linkov na serie cviceni, Bez ktorych si uz ani neviem predstavit den 🙂 Vcera som bola na vysetreni a normalne mi to chybalo 😀 , ze si nemozem pocvicit. Zacala som, bohuzial, len v osmom mesiaci, ale citim sa viac fit ako v piatom mesiaci. Ja som veru riadna gula, mam uz 100kg, ale odkedy cvicim (len od 32tyzdna!), tak moje telo je neuveritelne pruzne. A to som uz chcela nad sebou lamat palicu, lebo pri nicom dlho nevydrzim. Snad len pri bicyklovani. 🙂 Ked som zacala cvicit, tak som si uvedomila, ze vobec nie som pripravena na porod fyzicky (psychicky asi nebudem nikdy 😀 ). Nebola som chopna schulit sa do klbka, takze som si nevedela predstavit, ako budem tlacit pri porode! Tak isto nohy pritiahnut k sebe, tiez nerealizovatelne pri porode v mojom pripade 😀. Teraz, ako cvicim pravidelne (samozrejme, ze cvicim podla toho, ako sa citim, niekedy musim robit vacsie pauzy) Ak mate aj vy problem s naberajucimi kilami a nemotornostou, pripadne neohybnostou, pripadne s bolestami hlavy z chrbta, tak tu su naozaj vyborne cvicenia. Mna uz hlava nebolela ani nepamatam a to ma posledne roky bolievala pravidelne kazdy tyzden. Akurat som docvicila, tak skuste aj vy. Naozaj vam to veeeeeelmi pomoze. 😎

1. Toto si davam ako rozcvicku: http://www.tehotenstvionline.cz/1436/cviceni-pr...
2. Potom toto (najprv sa mi zdalo rychle tempo, ale zlepsenim kondicky je to lepsie🙂): http://www.tehotenstvionline.cz/1427/cviceni-pr...
Najprv som (miesto pilatesu na zadok a stehna) cvicievala s Dr.Kathy: http://www.tehotenstvionline.cz/1296/cviceni-pr...
3. Toto je super, ze sa precvicuje aj horna aj dolna cast tela zaroven, aby sa prekrvili obe casti tela sucasne: http://www.tehotenstvionline.cz/1290/cviceni-pr...
4. A este tuto seriu, ked sa mi este chce: http://www.tehotenstvionline.cz/1333/cviceni-pr...

Serie vacsinou cvicim v tomto poradi, niekedy niektore cviky v serii vynecham a precvicujem viac ine. 🙂 Su tam este ine cvicenia, tak si skuste kuk. Mna najviac oslovili tieto. 😀 Budem v nich pokracovat aj po porode, ked sa bude dat, lebo vidim, ako mi to naozaj pomaha. Citim sa skvele. Dokonca mi manzel povedal, ze mam pevnejsie boky. To som si nevsimla, ale tak potesi, nie? 🙂

Pekny den a tehusportu zdar! 😀

eminka7
29. okt 2013

ahojte, chodim na aerobik len druhy mesiac, raz do tyzdna. teraz mam akurat obdobie,ked neviem ci som alebo nie som tehotna (ms nemam uz od polky septembra,ale testy boli v pondelok pobede negativne). zajtra mam ist rano zase cvicit az na dve hodiny,tak neviem ci to je dobry napad ci nie 😒

ninka25
29. okt 2013

Poznam zeny co este do 8 mesiaca aktivne sportovali a jednu extremistku co v 9 mesiaci pretekala (v sporte uplne nevhodnom) a porodila zdrave dieta ale to bolo podla mna nezodpovedne.
No ja planujem sportovat stale sak to nieje choroba ale samozrejme si budem davat pozor. Ja som trenovala kazdy den tak teraz to mozno znizim na 3-4x do tyzdna...

shira_
11. nov 2013

ahojte začala som len nedávno cvičiť pilates ale zistila som že som tehotná, možem pokračovať? sú tam také rovnovážne cvičenia čo mi dávajú dosť zabrať, aj veľa cvikov na brucho. cítim sa po cvičení veľmi dobre ale aj tak sa bojím či je to ok..

majdus
10. júl 2014

@shira_ vyssie som pisala prispevok, co som cvicievala v tehu. Mozes skusit to. Ja som to vcicila vo vysokom stadiu tehu a ccitila som sa uplne uplne vyborne! 🙂

hatapkagb
10. júl 2014

@majdus ahoj,uz som si pozrela videa a ulozila dakujem.takze ja som necvicila vobec teraz a ani pred tehu kedze som mala zdrav problemy ale pred rokom a viac som doma cvicila len tak pre seba a tancovala zumbu viac pohybu vonku a zhodila som 30kg len teraz to bolo vsetko take ovisnute cize mozem kludne teraz v tehu cvicit tieto cviky ano?hlavne chcem nohy posilnit .

shira_
10. júl 2014

@majdus dakujem, už mám bábatko na rukách. nakoniec som pilates cvičila do 7 mesiaca. celkovo som v tehu pribrala 10kg a tie som nechala v porodnici. porod som mala super rýchly, tri dni po termáne, všetko ok

majdus
11. júl 2014

@shira_ hej, vsimla som si po odoslani 🙂 gratulujem a tesim sa, ze je vsetko ok. Ja na pilates nedam dopustit! 🙂

majdus
11. júl 2014

@hatapkagb ano, urcite mozes. 🙂 Ja som priberala dost a bola som ozaj neobratna. Neviem, ci som to v tom videovom prispevku pisala, ale citila som sa do konca tehu uplne super ! Ale ja som uplne cele tehu mala bez komplikacii, takze mozem odporucat z mojej skusenosti tym, kt.nemaju problemy. Kto ma, nech sa poradi radsej s dakym odbornikom.
Dosial si pamatam, ake boli prve pokusy cvicit. Uplne svalovice, nic som nevedela bez fucania urobit.....natiahnut nohy pred seba bolo nemozne 😀. Po tyzdni mi uz nic nerobilo problemy. Ale vsetko treba vzdy prisposobit momentalnemu stavu a kondicii. Po case som sa pri cviceni uz ani tolko nepotila 😝 😀 A! Hlava ma pocas cvicenia nebolela ani raz! O posilneni svalstva ani nehovorim. Inak, cvicila som aj s cinkami 1,5kg - akurat v tom case ma vysli spolu za 2€. Nahodou som ich zahliadla v hajpernove....to bolo znamenie 😀!
Tak prajem veeela chuti do cvicenia a hlavne, nech si aj s bejbim ok! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre