Dobrovoľný potrat

masutatsu
24. dec 2012

baby ktore mate skusenosti s dobrovolnym potratom .... ako to prebiehalo ? na kolkaty den od vyplnenia papierou s gynekologom ste tam isli ? da sa to tihnut za 2. tyzdne ? ake boli pocity ?

janinah
24. dec 2012

@masutatsu nerob paniku,ešte ani nemáš potvrdené tehotenstvo u tvojej frajerky,najprv nech sa ona poradí s lekárom,so svojou mamou,potom sa uvidí.....a hlavne ju do ničoho nenúť,je to jej život,jej telo....interupcia nie je žiadna "sranda" ani po fyzickej ani po psychickej stránke

niikoletka
24. dec 2012

Do dvoch týždňov sa to stihnúť dá, ale psychika je zničená na vždy ;) a na stránke kde ženy túžia po bábätku a častokrát sa im to nedarí asi ťažko nájde podporu malá flandra čo chce zabiť nevinné dieťa

olifcek
24. dec 2012

@masutatsu chlape chlape, kde ste mali hlavy, ked ste sexovat sli. o antikoncepcii ste ani jeden nepoculi? katastrofa...

a ano, stihnut sa to da. nastastie to nie je moja skusenost.

slniecko2
24. dec 2012

@masutatsu na potrat sa naozaj pytas na Stedry den? ked oslavujeme narodenie Jezisa?? Jedineho Pana zivota, ktory bol umuceny strasnym sposobom aj kvoli takemu ohavnemu cinu akym je potrat??? Na Vianoce? to myslis vazne???? sa zamysli aj tvoja frajerka! keby nieco: tu ti dam link: skuste aj ine alternativy: http://www.alexisporadna.sk/

maca_p
24. dec 2012

@niikoletka nie vsetkym zenam UPT nabura psychiku... preco su hned vsetky f...y a ja neviem co este?
@slniecko2 nie vsetci ludia musia byt veriaci...

@olifcek tak, tak 🙂
@masutatsu skus na inom fore.

niikoletka
24. dec 2012

@maca_p Kto napísal, že všetky sú flandry? 🙂

maca_p
24. dec 2012

@niikoletka citit to z teba... ze kvazi kazda ktora ide na UPT je f...a 😀

este napisem jednu vec. idu mi na nervy zastupy mravoukarok, ktore sa zlietavaju nad podobnymi temami ako je tato, ako krdel hladnych supov, s cielom vydobat cloveku oci... aj tato/tento nestastnik, ci nestastnica bude mat zajtra mozno iny nazor, ale urcite nie vdaka nazorom o flandrach, o jezisovi, o vrazde etc. kazda osoba urcite vie, ze UPT je nezvratny zakrok. cize odpoved by sa mala tykat hlavne otazke, ostatne nazory via IP 😎

nalla
24. dec 2012

@masutatsu fíha, tak toto je silná káva takto a Štedrý večer

ja verím, že tá otázka nebola myslená úplne vážne

nalla
24. dec 2012

@maca_p či sa ti to páči, či nie - každej - bez rozdielu KAŽDEJ žene sa potrat odrazí na psychike

či už hneď alebo aj o 20 rokov

zabitie vlastného dieťaťa vo vlastnom tele NIKDY nie je bez následkov

a môže sa ti to nepáčiť, nezmeníš to 🙂

zuzi0911
24. dec 2012

@masutatsu mate to narocne.musite si sadnut s rodicmi a nieco poriesit.su aj mlade mamicky a su stastne a ich rodiny tiez da sa vsetko len musite chciet.upt moj nazor neni dobry,ale je to vec ktora sa neda vratit spat.myslim ze kazda tym zakrokom trpi aj ked to neda na javo a trva to velmi dlho a uz nemusi mat dalsie dieta ked po nom bude naozaj tuzit.aj ked rodina nadsena nebude myslim ze sa to vyriesi aj bez toho zakroku.

billam
24. dec 2012

@masutatsu v prvom rade sa neskryvaj za cudziu identitu...nie je hanba, ak priznas, že ide o teba - teda o dievca, ktore má 15 rokov a pravdepodobne je tehotné...este si ani nebola u lekara a hned myslis na potrat?...vies, napisem ti to priamo...tym, že si nebola chránená voci pocatiu, si vlastne dobrovoľne otehotnela. Je mi jasne, že v 15 ti žiadny lekár nepredpise antikoncepciu bez súhlasu rodiča, ale do budúcna - ak uz v takomto skorom veku si začala so sexom, tak si najprv nastuduj co to o svojom tele...existuje aj kondom, ktory chráni nielen proti otehotneniu, ale aj proti pohlavným chorobám....skoc pekne za lekárom, jedine on ti povie ako si na tom a ake mas možnosti...tu, na verejnom fóre predsa nemôžeš riešiť smrť, alebo zivot svojho dietata!!!

elizabeth888
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonka1304
24. dec 2012

@slniecko2 Suhlas od A po Z.

nexa
24. dec 2012

No niektore tomu davate... viete teda poradit..

neskryvaj sa za cudziu identitu... to sa pytas dnes? na stedry vecer??... ked sa to opyta o tyzden uz to bude ok???..

nechcela by som natrafit na take rady na linke detskej zachrany...
vsak si uvedomte ze ma 15!!! Je vystrasena!! ano urobila chybu.. nasledky si ponesie... ale nemoralizujte... niekedy proste clovek nerozmysla ze co bude.. ani v 30 rokoch nieze v 15 tich...

@masutatsu pisala som ti IP....

nalla
24. dec 2012

@nexa to si si tu pomýlila - toto nie je Linka detskej záchrany 😀 😀

vieš čo - vystrašená nevystrašená -- ja keď som išla prvý raz sexovať, bola som si plne vedomá možných dôsledkov a rizík, a podľa toho som sa zariadila

nexa
24. dec 2012

@nalla este dobre ze si mi to napisla.. nedoslo by mi to.. kde som... 😕

takze ti mam zatlieskat ze si taka uvedomela a ze si nespravila ziadnu chybu??...
tak si sa nam pochvalila... a tlieskam ti... si sikovna...

nalla
24. dec 2012

@nexa nie, nechcela som sa pochváliť a už vôbec nie zožať potlesk od teba

chcela som ti le naznačiť, že tvoja správa, kd sa oháňaš vekom a nejakým strachom je úplne bezpredmetná

a zdalo sa mi, že si si to tu pomýlila s Linkou detskej záchrany, keďže si tu porovnávala príspevky

nexa
24. dec 2012

@nalla no vidim ze mas vo vsetkom jasno..presne vies co je predmetne a co nie... tak dik za naznacenie a ze si ma uviedla na spravnu kolaj... 🤐

borkavan
24. dec 2012

@maca_p tak ja poznám rôzne druhy UPT a proste každá, každá to po čase lutovala, aj ked nie že na slučku alebo tak. Ale proste každá rozmýšla "keby bolo keby".
Ja osobne som mala UPT zo zdravotných dôvodov nedávno v 12. tt. A to som nikdy nebola proti UPT ale tak to zakývalo so mnou, že hrúza. Ani neviem, ako žijem, len fungujem.
Kamoška mala UPT pred 9-timi rokmi, chcela to, v 10. tt tam šla dobrovolne. Teraz má 3-ročnú dcéru a proste jej prídu myšlienky "keby bolo keby" a to ona je iný druh ženy... taka pohodačka, rastafačka a tak...
Iná kamoška tam šla v 18-tich a doteraz v deň narodením toho dieťatka si poplače a tiež šla dobrovolne, lebo proste tam bolo vela vecí okolo... nemala inú možnosť...
.. a moja znama... bola na UPT tiež zo zdravotných dôvodov v 12 tt, poriadne sa opila po tom, mesiac revala... a potom na to úplne zabudla. Až ked sa jej narodil synček, tak ho ráta ako druhé dieťatko. A pritom neplače za tým potratom ani nič.. ale proste to ráta ako svoje dieťa.
Len tým chcem povedať... pre KAŽDU ženu je to zásah do psychiky. Skôr či neskôr ju to dobnehne a je to jedno v akej forme, či si iba raz poplače o par rokov..alebo pomyslí... ALE dobehne.

borkavan
24. dec 2012

@nalla úplne s tebou súhlasím.

borkavan
24. dec 2012

@billam ty si naozaj myslíš, že ona má 15 r.? Inak to by bola silná káva. Veru rozmýšlam, keby som bola matka 15-ročnej, ako by som to riešila. Veru neviem. Mňa potrat uplne rozhodil a nikdy som nebola proti. Ja som ale nechcela ísť. babatku prestalo biť srdiečko a nič zo mňa nevyšlo, takže mi ho nasilu vytiahli. doktor povedal, že je to rovnaký zákrok pre mňa ako pre tie, čo idú dobrovolne. Uf, vtedy som si povedala, že závidím tým dobrovolným, kde naberú, nabrali na to odvahu.. a ako žo prežijú a tak..
Ale zas som taká, že neodsudzujem. Je to každej súkromná a intímna vec. ale ak má vážne 15 r. aj viem ako sa rozhodne.

borkavan
24. dec 2012

@billam no ale veď to nevychádza časovo. Viem to podla seba. Ja som musela na kyret 9.11. a len teraz v piatok bol 6-týžden od toho. Takže tam sa píše nejaký ultrazvuk v 7 tt, ked styk bol niekedy po mojom kyrete. Takže je to asi sranda. Alebo vážne ta 15-ročna mala sex a bojí sa že je tehu a nebola nikde u dokyho, len je proste hlupučka a nevie... bojí sa
no dúfam, že nie je tehotna.

aduskatt
24. dec 2012

a netreba zabudnut na to, ze ak ma 15, treba mat na potrat suhlas zakonnych zastupcov......

slniecko154
24. dec 2012

@nalla btw ZIADNA antikoncepcia nie je 100%, ani 99,9% ochrana nie je 100%. takze ohanat sa tu recami ze mali mysliet na dosledky je dost ubohe ak nikto nevie fakty. a co ked mysleli a zlyhala ochrana? ano aj mne sa to stalo raz, som zodpovedna a myslim na mozne nasledky ale aj napriek tomu ze som sa zodpovedne chranila, antikoncepcia zlyhala, nastastie bez nasledkov. takze najprv ako sa tu bude ktokolvek do kohokolvek pustat a mat huste reci o (ne)zodpovednosti, zistite si najprv fakty 😉

borkavan
24. dec 2012

@slniecko154 prepáč, ale čo má čo 15-ročna vôbec mať plný sex? A ako vieš, že ti antika zlyhala, ked si neotehu? Ved antika zlyha iba, ked sa otehu. Alebo si myslela, že praskol primak?

niikoletka
24. dec 2012

@maca_p Nie nie.. skutočne to tak neberiem. Aj keď ja osobne by som na potrat nešla neodsudzujem ženy, ktoré naňho idú. Lenže keď si 15 ročné dievča robí falošné nicky a pýta sa či nie je tehotné a či stihne potrat kým začne škola, tak mi to príde trochu blbé. Najmä na tejto stránke kde denno-denne píšu ženy o svojom trápení, keď sa nevedia dočkať dvoch čiarok. Myslím, že so sexom by mali začínať dievčatá pripravené niesť zodpovednosť za prípadné otehotnenie to predsa nie je len tak a nie sa pri prvom meškaní menštruácie vypytovať na fórach čo ďalej.. 😒

sweeeteee
24. dec 2012

@masutatsu Je jedno kto si, rozhodnutie je cisto na tebe, odsudzovat ta nema nikto pravo. Kazdopadne ak to nie je len fiktovna tema na sprijemnenie si vecera, tak si to velmi dobre premysli. ja mam sice dieta starsia, ale s ovela mladsim priatelom. Ked sa to udialo, poznali sme sa asi len 3 mesiace a ked sa to dozvedel, snazil sa ma donutit ist na potrat. Nastastie mna nepresvedcil, on sa casom pripravil na to, ze bude otcom a teraz mame nadhernu 10 mesacnu dcerku, vsetky problemy sa vyriesili a predstava ze by som ten potrat absolvovala je teraz nemyslitelna ako pre mna, tak aj pre mojho priatela. Dieta je to najkrajsie co moze byt. Takze zvaz pre a proti velmi poriadne, aby si to raz nelutoval/a.

slniecko154
24. dec 2012

@borkavan ja som nepisala o tom ze 15 rocnej odobrujem sex, ale o inom..antikoncepcia nie je len HAK, to je len jeden druh antikoncepcie, ano praskol prezervativ, cize aj keby som mala vtedy otehotniet, tak by som tomu nezabranila. ale to uz odbocujem od temy.. ja som len chcela povedat to, ze sa tu do nej tak pustate a ani neviete ci kaslala na ochranu alebo jej mohla takisto zlyhat. a vtedy je jedno ci ma 15 alebo 30 rokov

borkavan
25. dec 2012

@slniecko154 hm, vieš ako na toto sa dá použiť tiež tvoj meter. Nevieš ako sú na tom ženy tie čo sa do nej púšťajú. Tiež si možno prechádzajú svojim... Takto sa to nedá brať.
Skôr by som to brala z pohladu, čo by som robila ako matka 15-ročnej tehotnej.
Ale asi je toto tu blud - písala som to vyššie. Nevychádza to časovo.
A inak som učiteľka a veru by sa žišla ešte v prvom ročníku na strednej taká riadna sexuálna výchova v škole. Aspoň osveta, ako sa dá otehotnieť, čo sa dá prosti tomu robiť, aké sú následky, potrat.. porodenie... život... Jednoducho nejaký takýto program spraviť. Ale na našej škole sú tehotné až 17-18 ročné, je to učňák... Tak som si myslela, že tehotné 15-tky jednoducho vymizli. Naivna som veru.
Lebo nábožko majú v prvom ročníku aj etiku... ale toto ich tam nikto neučí... A to je veľká chyba.
A normálne som si dala myšlienku a nie tento šk. rok ale na budúci niečo skúsim takéto navrhnúť... a spracovať. Teda ja osobne dúfam, že pôjdem skôr na materskú ako budem robiť. Ale keby náhodou som nešla, tak niečo vymyslím.
Lebo ak je tehu tak mi je ju aj ľúto aj toho babatka čo zabije a celkovo... môže ju to zničiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre