Fajčenie počas tehotenstva

lenka26785
22. máj 2013

Ahojte, som V 10 tt tehotenstva a nedokážem sa vzdať cigariet. má niekto podobný problém?

fondgirl
3. jún 2013

@grejci1 ... no tak medicíne sa venujem zhruba od 15-tich, tak ver mi, že viem, o čom hovorím 🙂 v medicíne 2+2 sa nikdy nerovná štyrom...to, že ty máš zdravú dcéru, nemusí mať iná mamička...to je práve tá gen predispozícia, o ktorej som hovorila, ale pokiaľ tu interpretuješ len názory iných a sama o tom nič nevieš, nebudem o tom s Tebou ďalej viesť diskusiu 🙂 a okrem toho, tehotenstvo je zodpovednosť, nie je to kúpa ponožiek v obchode...ak už niekto plánuje tehotenstvo, treba sa na to pripraviť, prečistiť sa...je mi jasné, že veľa párov má bábätko neplánovane a jediné, čo môžu potom urobiť je to, že mamička sekne s fajčením a uvedomí si, že má zodpovednosť za iného človeka, že od nej závisí jeho život....možno život niekoho, kto raz vymyslí liek na rakovinu 🙂 takže toľko k tomu, že pletieš hrušky s jablkami 🙂

fondgirl
3. jún 2013

@cukriiicek ... pekne si to napísala 🙂 ale nemáš úplne pravdu, lebo keby sme súdili len rozhodnutie nejakej ženy a od tohto rozhodnutia nezáleží život iného človeka, tak poviem, že dobre, však je to jej život, nech si robí čo chce...aj v tomto prípade, keby tehotná nebola, nech vyfajčí aj 10 krabíc denne, je to jej vec a nestarám sa...lenže v tejto situácii je to rovnaké, ako keď lupič vbehne do banky, zastrelí pár rukojemníkov a povedali by sme si, že však je to jeho rozhodnutie a nesúďme ho zaň...🙂

kajuska9999
3. jún 2013

@kikusa008 Spýtaj sa TY hociktorého doktora keď si silná fajčiarka že čo ti povie? A potom budeš TY prekvapená odpoveďov. Moji obidvaja rodičia sú lekári a sami mi povedali že prestať nemám, lebo budem mať abstinenčné príznaky a tie škodia dieťaťu viac ako nikotín. A to že nikotín je v tele veľmi dlho to vy nefajčiarky asi neviete alebo aj tie čo sa tak SILNO obraňujú že prestali kvôli tehotenstvu fajčiť. By som si pozrela ktoré z vás to tak aj urobili a nemajú len silné reči. Mne osobne nikto do duše neprehovorí aby som s tým prestala. A táto téma je o tom aby sa človek vyjadril a nie poniektoré TU MUDRE MAMICKY osočovali iné pretože majú iný názor. Takže HLUPANE ste vy ktoré sa tvárite ako keby ste boli najmudrejšie a neviem čo ešte. Každý človek ma právo na vlastný názor a aj to ako so svojím životom robí.

kikusa008
3. jún 2013

@kajuska9999 jedine co ti na to napisem,ze uz teraz lutujem tvoje nenarodene dietatko....jasne,moji obaja rodicia su kozmonauti....radsej si bez zapalit tu krabicku cigariet,inak dostane tvoje dieta sok....my sme hlupane??kazda jedna,ktoru poznam,ked otehotnela,hned fajcit prestala...a tyy si ospravedlnujes svoje spravanie tym,ze ked nahodou prestanes fajcit,dieta zazije sok a aaj tak sa telo detoxikuje 2roky????trosku trapne...radsej budem hlupana s vedomim,ze svoje dieta nijak neohrozujem,ty sa s tym vysporiadaj ako chces...

kajuska9999
3. jún 2013

@kikusa008 Potom sa ťa spýtam keď porodíš že či máš zdravé dieťa a nepochytá nejaké genetické choroby.. Neprajem ti to, to by bolo odomňa hnusné. Ja taká nie som, ale mám svoj názor a proste mi ho nikto nezmení.

kikusa008
3. jún 2013

@kajuska9999 to akoze ked nefajcim,tak sa na moje dieta nalepi kazda jedna choroba??este mi porad,ze aby som pre istotu zacala fajcit,a uz bude...ak aj moje dietatko nejak chore bude,budem si ista,ze som spravila vsetko preto,aby som tomu zabranila...ja ti tvoju teoriu neberiem..ale radit takto inym??kazdy mame svoju pravdu,ja sa tej svojej drzim..

zasha
3. jún 2013

@kajuska9999 velmi nevyskakuj na @kikusa008 tiez si este neporodila a nevies ci budes mat zdrave dieta...

dovetattoo
3. jún 2013

@lenka26785 verim, ze budes rozumnejsia, ako tie dve nevyzrete, ktore ti tu tak radili "len nedaj na druhych, urcite si kludne zapal,atd.." a budes sa riadit rozumom a hlavne SRDCOM!

pragmaticka
3. jún 2013

@kajuska9999 velmi hlupy postoj!! a ked ti tvoji rodicia radia neprestat, je mi jasne ako k tym diplomom prisli!!! Ze krabicku denne, keby som bola otcom toho dietata co nosis, uz mas obe ruky zlamane!!!

kiki68
3. jún 2013

tie co pisete o abstinencnych priznakoch,tak co nastane po porode? dieta od nikotinu vlastne odstavite svojim sposobom, jedine pri kojeni mozno dostane nejaku davku. Takze tie sa dostavia. Mojho kamosa mama je silna fajciarka a tiez jej lekarka v tehu povedala,ze nech minimalizuje a neprestane. Ale jej syn je v mladom veku pomerne tuhy fajciar a s nabehom na zavislosti. Plus klinicka depresia. Takze to,co nie je viditelne ked sa dieta narodi sa moze prejavit neskor takto,ze bude keby len silny fajciar,tak to este dobre skonci. Do psychiky dietata velmi dlho nevidime. Moja svokra zase s fajcenim v tehu prestala,jej to prestalo hned chutit. Prvy syn je silny fajciar,tiez nabeh na zavislosti, druhy syn,toho mala po dvoch rokoch,co vobec nefajcila,cize sa telo asi vycistilo,ten fajcenie neznasa, nemoze to ani citit.
Takze ja osobne by som urcite neriskovala,ze budem mat dieta s nabehom na zavislosti. Co ked nikotin vymeni za heroin,lebo mu to bude davat nejaky dobry pocit.

macko_usko222
4. jún 2013

@kajuska9999 teba moja draha,vysadit na pusty ostrov a nechat ta tam,hned by ta to fajcenie preslo a obisli by ta aj obstinencne priznaky.Chuda tvoje dieta co cakas.Co si ty za matku?

kajuska9999
4. jún 2013

@macko_usko222 Každý si žije svoj život ako chce. Tak mi daj s týmito trápnymi rečami pokoj!!!

seva
4. jún 2013

@kajuska9999 ahoj, nech cem Ti do toho kecat, ale prave Tvoje dietatko si nezije svoj zivot ako chce. Nakolko si sa rozhodla aj za neho, a ono s tebou "fajci" nedobrovolne. pozri si toto video. nikdy nie je neskoro prestat...

https://www.youtube.com/watch?v=vZyJ_aBBARw
macko_usko222
4. jún 2013

@kajuska9999 jajajaaaj moja draha ,ale ty uz nie si sama.To ti este nedoslo???trepete somariny o abstinencnych priznakoch a akoze ked sa uz babo narodi,akoze uz ich nema,hej?ci co mu budes fukat do tvare dym,aby sok neutpelo??co ty si za mater?ja ta nazvat matkou nemozem..

matuskova003
4. jún 2013

@macko_usko222 super pišeš všetko čo pišeš ! 🙂

macko_usko222
4. jún 2013

@kajuska9999 ty nechapes,ze dietatko nema kyslik,kym ty smradis s tymi cigaretami a robis si dobre?

macko_usko222
4. jún 2013

@seva velmi dobre video,ale kto vie ci ta neuvedomela ho aj pochopi.. ☹

baryana
4. jún 2013

@kajuska9999 podla mna by si sa k tejto teme nemala vyjadrovat takymto nazorom, pretoze si sama este neporodila a nevies, ako tvoje babätko dopadne. pretoze krabicka denne je teda nechutne vela. to, ze sa nutis vela krat nezapalit si.....co ty vlastne robis? si nezamestnana? nerobis nic, ked mas tolko casu fajcit? lebo nech ratam, ako ratam, tak 20 cigariet denne je cca kazda pol az tristvrte hodinu jedna, ked sudim, ze pocas noci snad nevstavas kvoli cige. keby si mala nejaku povinnost, alebo nieco, co ti zamestna ruky, mysel, asi by si lahsie upustila aspon od polovice cigariet denne. zrejme si cely den v prostredi, kde sa nonstop fajci. asi doma? ja som pred tehotenstvami vyfajcila max 7-8. a to som si myslela, ze vela fajcim. uf. viem, ake je tazke prestat v tehotnosti, ked chut je, ale mne sa to vzdy podarilo. aj ked teda niekedy to bolo tazke, takze chapem aj tie, ktore si tu 1-2 nedokazu odopriet. ale 20??????????????? mozno ze casom dozrejes, len aby nebolo neskoro pre to babätko ☹ skus troska brat do uvahy prezite skusenosti, ktore uz dnes "dospele deti" fajciarov maju.

sudabe
6. jún 2013

@kajuska9999 ja som fajcila pred tehu dost niekedy aj balik a ked som sa dozvedela ze som tehu hned z dna nä den som prestala bez problemov koli babetku aby som mu neskodila a myslim si ze to fajcenie velmi vpliva ci uz hned alebo neskor. netreba skodit babetku.

nella22
23. jún 2013

Do hlupáň a materí si choďte nadávať niekde inde. Asi vás nenaučili poriadne sa správať. Tu vás prosí o názor Lenka. Tak sa nehodnoťte navzájom. To sa môžete doma radiť s kamarátkami. Tie ktoré chcú prestať prestanú a druhé nie. To, aké bude ich dieťa, do toho vás nič. S tým bude žiť ona. A mimochodom mám tetu a ona bola v 4 mesiaci, keď sa dozvedela, že je tehotná. Mala normálne menštruáciu. A fajčila krabičku denne. Keď sa to dozvedela, tak pomaličky prestávala. Za deň si zapálila 1-2 cigarety. A úplne prestala v 6 mesiaci. A malý má 2 roky a je zdravý, krásny a robí veľa radosti.

monika15
1. júl 2013

Jasne.. kludne dalej cigu a nalej si aj Poldeco ;)🙂
vsak co... si len tehu nic ine........

🙂))))))))))))))))

medvedik21
25. aug 2013

ahojte..velmi to sem asi nepatri..zaujima ma som fajčiar a dnes som vyplula krv v slinach..stalo sa vam to už?..dost som sa zlakla..viem mala by som prestat..može to byt dačo važne?..hanbim sa ist k lekarke 🤐

lucilulux
16. feb 2014

ahojte baby, chcem sa opytat ja som pred tehotenstvom fajcila dost vela no ako som otehotnela som hned aj prestala, ale momentalne prechadzam dost tazkym obdobim a v tych najhorsich chvilach si zviknem zapalit, neda sa povedat ze vela fajcim je to len tyzden a za ten tyzden som mala dve krabicky cigariet je to len docasne kym neprejdem tym najhorsim obdobim a potom opat nebudem fajcit. som v 15t.t. a chcem vediet ci to mohlo nejako uskodit babatku. dakujem

oskar0812
13. apr 2014

ja som pocula ze ked zena rpestane jedneeho dna na druhy tak je tok velky sok pre matku a neraz jedna matka aj prisla o to dieta rpetoze nedostala svoju davku a telo bolo hotove..ja osobne neivem ako by som ti poradilla jasne ze nefajcit..lenze ja mam dve deti a pri obidvoch som fajcila cele tehotenstvo musim poklopkat su obidve zdrave...nejde o to ze som nepozerala nato ze chcem ich zabit ale pozerala som aj nato ze aky sok to bude pre mna..a nedajboze nedonosim a tka som si zapalila 4-5 cigarety..ale bola som kludna a je to aj vysledok mojich deti....

kittie44
16. apr 2014

ja som v 12 tt a mám tiež tento problém, fajčím síce len 1 max. 2 cigarety denne, a to som bola tuhá fajčiarka /škatuľka denne/ ale snažím sa úplne prestať no nie vždy je to ľahké nakoľko ma chuť na cigaretu vobec neprešla priam naopak, a všetci okolo mňa aj u nás doma fajčia...ale verím že to dokážem a vzdám sa ich úplne 🙂

kajuska9999
22. máj 2014

@lussy23 syncek sa mi narodil zdravy a je to statny chlap.. takze fajcenie mu nic neurobilo 🙂

nataly2211
13. jún 2014

Chcem sa spytat ci ma niektora z vas skusenost s tym ako nahrait cigu za napr cukriky alebo hocico lebo mne zacalo este viac chutit fajcit aj ked sa snazim to obmedzit no chcem prestat uplne. Prave sme sa dozvedeli ze budem mat babo a tak dlho som sa nanho tesila ze som ochotna hocico len nech je zdrave som v 2. Mes. Prosim poradte 🙂

tanyan
21. jún 2014

@nataly2211 ja som sa uchýlila k lízatkám - také malé v tvare srdiečka s príchuťou cola. musíš nájsť čo bude vyhovovať tebe. nakupovala som ich po 20 - 30 kusov a nosila v kabelke. zabavila som sa nielen počas lízania, ale potom ešte chvíľu s paličkou v ústach.

lobotienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anina33
5. nov 2014

ja som pri obydvoch fajcila pocas tehotenstva,obaja sa narodili predcasne,syn v 36tt a dcera v 35tt,neviem vraj som mala uz opotrebovany krcok-to vraveli lekari,,nefajciari z mojho okolia vraveli,ze to bolo koli cigaretam,,nastastie su obaja zdravi a na to,ze som bola dooost silna fajciarka a nikdy som nedokala prestat,,Prestala som:o) hned ako sa moja dcera narodila som cigaretu do ust nedala,a je to uz 5 mesiacov.nikto neveril,ze to dokazem.hoci ked mam pravdu povedat obcas ma to trosku taha,ale nie natolko aby som zacala:o) da sa vsetko:O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre