Farbenie vlasov a nasledné svrbenie hlavy v tehotenstve

1libuska1
20. máj 2017

Baby, prosím Vás o radu. Som v 19tt, bola som si dať zafarbiť vlasy. Chodím ku tej istej kaderníčke už 10 rokov, takže farby mám odskúšané. Ale teraz po poslednom farbení ma strašne svrbí hlava. Už som si ju aj umyla, ale neprestáva to. Môže to byť hormonálnou zmenou? Mala ste niektorá taký problém? Ak áno, poradte mi, čo na to svrbenie, lebo sa zbláznim😲

lasina
20. máj 2017

Áno je to hormonálnou zmenou.V tehotenstve by si si ani nemala farbiť vlasy.Tak som dade čítala.Ale čo je na tom pravdy, neviem

1libuska1
autor
20. máj 2017

Aj ja som o tom čítala, ale je tu veĺa rozdielnych názorov. Kaderníčka ma upokojila, že s tým nie je problém. Ja si vlasy nefarbím pre zábavu, ale preto, že mám už od 25ky sivé vlasy. Snažím sa to teraz oddialiť na čo najdlhšie obdobie. Neviem, čo spravím, keď mi vlasy zasa odrastú

evittam
20. máj 2017

@1libuska1 Moze to byt hormonalnou zmenou. Kazde telo je ine. Mozno by si mala pouzit šetrnejšie farby-teda neviem ake pouziva tvoja kadernicka.
A dievcata, netreba verit všetkému co sa pise.😉
Ja si farbim vlasy uz 20rokov. Farbila som si ich aj pocas tehotenstva. Nic sa nestalo a aj obe deti su zdrave a v poriadku.

oliviamae
20. máj 2017

NIKDY nefarbiť vlasy v tehotenstve! Na začiatku tehotenstva ak je to s vlasmy naozaj také zlé a potrebujú farbu odporúča sa šampon,ale nikdy nie farba.Je možno pravda,že ,,sanič nestane´´ ale len na prvý pohľad,ten kto skúma hlbšie zistí ,čo obnáša farbenie v tehotenstve.

warholette
21. máj 2017

@oliviamae a čo to obnáša? Veď nie sme v roku 1980, doba už trosku pokročila aj čo sa týka farbenia vlasov.

evittam
21. máj 2017

@oliviamae No, to som aj ja zvedava "co to obnasa"?
@warholette Taketo "dristy" mám najradšej......😀😉

oliviamae
21. máj 2017

@warholette @evittam Pozrite,samozrejme je každého osobnou vecou,čo so sebou počas tehotenstva robí. Ked som bola na kader. školení bola reč aj o farbení v tehotenstve.Každá jedna,ktorá tam bola striktne odmietala farbenie v tehotenstve,pretože je naozaj pravda,že na každú ženu to má iný vplyv (a niky neviete čo to spraví práve s vami),tak ako aj na jej horm. zmeny a v podstate celí organizmus počas tehotenstva. Každopádne pre svoje dieťa chce každý to najlepšie a ak niekomu farbenie počas tehotenstva neprekáža a neberie ohľady (aj ked len minimálne) na svoje bábatko,ako hovorím je to jeho vec! Moj názor je NEFARBIŤ,jedine tak si možete byť istý,že nerobíte niečo,čo by mohlo poškodiť vám alebo dieťatku.

evittam
21. máj 2017

@oliviamae Čo konkrétne môže moje dieťa poškodiť ak si farbím vlasy so šetrnými farbami bez amoniaku, parabénov, ftalátov?! Nič. A nehnevaj sa, ty sa ideš oháňať nejakým víkendovým školením? Jediné čo môže viac uškodiť je vzdychovanie chemikálii počas farbenia - a hlavne amoniaku. 😉A to nie je o tom, že niekto "neberie ohľady"....😉
Ale áno - je to každého vec. A poznám ženy typu - nerobiť tamto,hento, toto, nejesť a nepiť neviem čo- tie som spoznala tu na MK. Ešteže až po odnosení, odrodení a pomaly oddojčení mojich detí.
V podstate sa dá povedať, že farbenie tehotným ženám neškodí, ale nič by sa nemalo preháňať a do kaderníctva treba ísť rez za mesiac či dva a nie každý týždeň. Pri farbení si tiež treba dávať pozor na kontaktnú alergiu. Nebezpečné sú najmä tzv. permanentné farby, obsahujúce látky p-phenylendiamín (PPD) a p-toluylendiamín (PTD), ktoré môžu túto alergiu spôsobiť. Prejaviť sa potom môže opuchnutím tváre a bolestivým zápalom. V prípade, že ste alergické na PPD alebo PTD a trpíte alergiou na nikel alebo parfumy, treba sa týmto látkam vyhnúť a radšej si vybrať šetrnejšie farby s krátkodobým účinkom.
Farbenie vlasov v tehotenstve sa v minulosti spájalo skôr s nepriaznivými účinkami na plod, ale dnes už existujú farby , ktoré sú bezpečne testované na tzv. teratogénne účinky a testy dokázali, že farby nijako nepoškodzujú rozvíjajúci sa plod. V minulosti farby obsahovali najmä amoniak a budúcej mamičke hrozilo nebezpečenstvo najmä tým, že počas farbenia vdychovala jeho výpary. Súčasné farby obsahujú minimálne množstvo chemikálií a väčšinou sú bez amoniaku.
Nič netreba preháňať - ani zbytočne sa báť "čo obnáša tehotenstvo" .....😉 A ty si si bola istá každým dňom tehotenstva, že nerobíš nič čo by uškodilo tvojmu bábätku?! 😀 Ten vzduch čo si dýchala ti tiež mohol uškodiť.

oliviamae
21. máj 2017

@evittam Súhlasím,že to nieje ako kedysi,ale aj tak by som to nedoporučovala.Riadím sa tým ,čo mi radí moja kaderníčka,takže toto téma je len vec názoru.

evittam
21. máj 2017

@oliviamae Vec názoru ale aj odborníkov. Moja kaderníčka- vizážistka našťaštie používa farby, o ktorých som písala a jej názor je taký ako píšem. A to je jedna z najlepších odborníčiek na vizáž na SVK.😉

oliviamae
21. máj 2017

@evittam Kedže mám kaderníčku v US nemožem si dovoliť hovoriť,aké farby používaju tu na Slovensku,ale v Amerike je naozaj všeličo takže človek musí byť vždy opatrnejší (našťastie moja kaderníčka pracuje skor so šetrnejšími farbami) ale aj napriek tomu mi poradila vlasy nefarbiť 🙂

evittam
21. máj 2017

@oliviamae Veď v poriadku. Ja zase verím svojej vizážistke a viem presne aké farby používa. Len tak hocičo by som si na vlasy nedala - a nielen na vlasy - mám rada seba aj svoje deti.😉
A ak si to môžeš dovoliť tak v pohode, ale sú ženy, ktoré nie - a preto ich netreba "strašiť" podobnými názormi, že je to škodlivé a môžu poškodiť bábätko ak to nie je pravda. To je všetko.😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre