Hluk v kine v 29. týždni

anicka246
5. júl 2013

Ahojte, chcem sa ešte opýtať, nevadí podľa vás keď chodím do kina? Myslím to hlavne kôli tomu hluku ... ďakujem

katie555
5. júl 2013

@anicka246 ako uz som si myslela ze som fakt citala vsetko co sa 'nemoze' robit v tehotenstve...
si tehotna ..nie chora. ...
ja som bola tusim v nejakom 12 tt na koncert, hlucny dobre...
ako by hluk mohol uskodit babatku?

anicka246
autor
5. júl 2013

No čítala som raz že nadmernému hluku sa majú ženy v tehotenstve vyhýbať, ale tak ja si tiež myslím že je to hlúposť že by to nemalo vadiť také aklo kino alebo niečo podobné... Ja llen pre istotu 🙂 Ďakujem

barny
5. júl 2013

OMG 😀

1ingrida1
5. júl 2013

no vy sa tu smejete, ale ja som bola v nejakom 8mom mesiaci na akcnom filme,kde je dlho ticho a zrazu vybuchy atd. dve bundy som si davala okolo brucha, pretoze maly sa vzdy zlakol a kopal jak o zivot.mala som z toho vycitky, fakt na to prudko reagoval.neviem ci to moze nejako uskodit, ale uz len koli tomu ze bola prudka odozva, uz som viac do kina nesla.

kattrin5
6. júl 2013

podla decibelov je stanovene akemu hluku by si sa mala vyhybat a inak som mala presne skusenost ako @1ingrida1 ze ked som bola v kine mala v kuse kopala a hmirila sa takze jej to zrejme vadilo...viac som do kina uz nesla...

6mia6
6. júl 2013

ja som bola dva týždne pred pôrodom na batmana a malý to celé prespal :D teda asi alebo kukal so mnou :D

vierka0
6. júl 2013

ja mam tiez taku skusenost..sme filmoví fanusikovia, bohuzial v druhej polovici tehotenstva som to musela obmedzit, lebo mala bola vyrazne rozrusena z toho hluku, preskakala mi v bruchu cely film, kazdy narazovy zvuk ju vylakal..samozrejme, ked clovek ide na komorny konverzacny film nie je o com, no ked chce ist na vypravny hlucny film, tak by som si to odpustila

freyjanr
6. júl 2013

@anicka246 neviem presne v ktorom ale bolo to okolo 29tt ked som bola v kine a úplne v pohode.žiaden problém

ifkael
6. júl 2013

v pohode...akurat sa mi uz horsie sedelo cely film na jednom mieste

anicka246
autor
7. júl 2013

No ved práve preto ma to napadlo, či mu to nemôže vadiť, lebo sa hmíril, kopal, prevacal... síce len zo začietku potom som už len sem tam cítila kopanček.. práve preto ma to napadlo .. a to že sa tu niekto smeje na tom je len o tom že to nezažil .. a dakujem za odpovede 🙂

zuzitko74
8. júl 2013

@anicka246 Záleží od dieťatka. Ja mám dietky tri a takto mi reagoval len ten najstarší. Taký bol aj po narodení. Mixer, vysavač, hlasná hudba, krik... do istého veku to jednoducho neznášal. Ešte tak okolo päť rokov. Baby, tie boli v pohode, ani si nevšimli, že je viac hluku. Čiže je to o dieťatku a trochu rešpektu voči citlivejšiemu drobčekovi nie je vôbec na škodu.

ozujskova
8. júl 2013

@6mia6 mala si suknu ze kukal?...😀

patkobo
8. júl 2013

podla mna to tiez nie je velmi dobre velkemu hluku vystavovat babatko v brusku, pretoze je nervoznejsie a moze mu to aj ostat ked bude na svete .. moja skusenost je taka, ze ked som bola tusim v 39tt tak sme si doma s manzelom pustili horor (pozn. horory milujeme) a mne zrazu odtiekla plodova vola na gauc v obyvacke a o 3 hod bol maly na svete 😒

zuzitko74
8. júl 2013

@katie555 Hluk tomu babatku neuškodí v tom zmysle, že by malo nejaké poškodenie. Je to individuálne a je len na každej maminke, ako vie s tým svojim prckom komunikovať a vnímať jeho rozpoloženie. Paušálna rada neexistuje, ale ak si nezažila, aký bordel vie to drobátko narobiť, keď mu ten hluk jednoducho vadí...niekedy to bolo dosť bolestivé aj pre mňa, takže ak by mi aj náhodou chýbala empatia, vyhýbala by som sa hluku už len z pudu sebazáchovy.

suri023
8. júl 2013

Ahoj. Ja som bola niekedy okolo 30 tt na hokeji v BA a všetko bolo v pohode. Jasné, že troška kopal. Ale možno iba fandil. Nijako sa to na ňom nepodpísalo, od kojenca je to veľmi pokojné dieťa. Občas mám pocit, že je toho nesmieš, môžeš a musíš dnes už akosi veľa. Tehotenstvo predsa nie je choroba. Pamätám sa ako mi kedysi stará mama vravela, že po odtoku plodovej vody ešte celú drevenú dlážku v dome odrhla, aby sa nemusela hanbiť keď babica príde k pôrodu pomáhať. 🙂

alenockap
8. júl 2013

@1ingrida1 aj moj malý v bruchu vystrájal v kine, tak som mala tiež vetrovku na bruchu, tak isto zvuk vrtačky a ohnostroj, to mi šiel skoro z brucha vyliezť 😀

katie555
8. júl 2013

@zuzitko74 ako ja to beriem , ale uz tu na konikovi sa kopia temy typu - mozem toto a toto v tehotenstve.....pocnuc od nosenia bikin, vyjdenia na slnko, farbenia vlasov,kupania sa, ist do kina, jedenia melonu pocas kojenia....
ved tehotenstvo nie je choroba - ale normalny stav..Zena pokail ma bezproblemove tehotenstvo moze robit vsetko s mierou..Ja som chodila do prace do 4 tyzdnov pred porodom a keby som nemusela tahat zvysnu dovolenku tak kludne aj 2 tyzdne do porodu...Ked sa zena citi dobre nevidim dovod preco by nemohla robit bezne veci..Ked je rizikove tehu , ano chapem ...ale pri bezprobleomovom nemusi sediet doma a cakat co bude 🙂

limoncino
8. júl 2013

@katie555 súhlasím....

darinka01
15. jún 2016

Pravda... tehotenstvo nie je choroba, je to normálny stav, ktorým si už tisíce rokov prechádzame. Len uvažujem, že dnešné kino s ohlušujúcimi zvukmi z reprákov nastavených na bomby, no tak to tu v histórii ľudstva asi ešte nebolo. Prirodzené to určite nie je. Tiež som uvažovala, že budem aj naďalej chodiť do kina, lebo to ja veľmi rada, ale kašlem na to, bábätku sa už od 19.tt vyvíja sluch a ja si tieto neprirodzené tisícdecibelové hrmoty kvôli nemu kľudne odpustím.

gerrwie_girl
27. aug 2017

Ja som v siestom mesiaci a chystam sa do kina na horor kedze sme hororovi fanusikovia s priatelom. Trosku sa tiez bojim co to urobi no ale kym nevyskusam neuvidim. V najhorsom uz do konca tehotenstva do kina nepojdem...vlastne asi dlhsie :D

mon895
27. aug 2017

Ja som bola cca v 6tom mesiaci a musela som odist co maly bol nekludny a vyslovene az bolelo ako kopal ked som vysla z kina po chvili sa ukludnil

gerrwie_girl
29. aug 2017

@katie555 Hluk moze uskodit babatku. Dost sa o tom dokonca pise. Dieta je velmi citlive na zvuk. Preto ja dnes velmi zvazujem ci vobec mozem ist do kina na horor alebo nie. Vy ste boli v 12tyzdni, to babatko este ani nepocuje tusim. Ale ja idem v 6 mesiaci a viem ze niektore babatka kopu ako sialene ked je okolo nich velky hluk. Co nie je prijemne pre mamicku ani po fyzickej ani po psychickej stranke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre