Hrubá brušná stena. Sú kilá navyše problémom pre ultrazvuk?

vladimira1
9. mar 2009

ahojte, viem ze na fore uz existuje par tem pre baculky a moletky, nikde vsak som nepostrehla zeby sa dalo diskutovat o kilach navyse ktore su vraj problem pre ultrazvuk
nemyslim si ze som natolko pri sebe aby bol problem robit bezne vysetrenia ultrazvukove, ale asi je to tak
mojich 90 kil je problem.- som v 26 tyzdni a urcite budem priberat dalej.......co si o tom myslite vy.........ake mate skusenosti

susik77
9. mar 2009

to sa mi zda fakt divne...skor mi pripada dotycny dr. nekompetentny-co ti robil ultrazvuk 😕

bzucinka
9. mar 2009

ou..toto som este nepocula 😕

susik77
9. mar 2009

teraz som citala ze ultrazv. vysetrenie je nepresne u pac. s velkou nadvahou. ale 90 kg v 26.tt mi nepride ako velmi velka nadvaha.

susik77
9. mar 2009

ja som mala pred porodom 94 kg kg a nikto mi nic na ultrazv. nepovedal, dokonca im vysla vaha mimca skoro presne 😎

kvietocekx
9. mar 2009

Ahoj Vladka... ja som sa s tym stretla a popravde nebolo mi to moc prijemne...
kvoli stitnej zlaze, ktoru mi zistili po porode prvej dcerky som pribrala 10 kg a bola som z toho nestastna... potom som sa zacala liecit a nastastie to radikalne priberanie skoncilo a ustalilo sa to na 78kg. potom sa mi ale dlho nedarilo schudnut☹ a chcela som pokracovat v materskej, lebo keby som sla do prace, tak by som uz nechcela ist na matersku... tak sme sa s manzelom rozhodli, ze budem chudnut po druhom porode... tak som otehotnela a v 20tt som bola na ultrazvuku, kde mi pan doktor povedal, ze mam taky typ slaninky, ktory poziera velku cast ultrazvuku... mala som vtedy 83kg. to ze som pri sebe som vedela aj ja a dost som z toho bola nestastna... nastastie som zatial pribrala len 10kg (35tt). ale nepadlo mi to dobre, ked namiesto toho aby mi povedal, ze je babatko v poriadku, tak stale kecal o pozieracovi ultrazvuku - tuku na bruchu...
v 26tt som bola v hlohovci na 3D ultrazvuku a cielene som sa na to pytala, lebo som sa bala, ze nic neuvidime... a pan doktor mi povedal, ze je to uplne v poriadku a vsetko bolo nadherne vidno... aj tvaricku... velmi ma povzbudil, ze su aj ovela tlstejsie zeny a vsetko je ok a ze z podobnych kecov si nic nemam robit...
takze kaslat na vacsie tukove zasoby, hlavne je, ze babatko bude v poriadku🙂 drzkam palceky, aby Ste boli obaja zdravucki... to je podstatne...🙂

vladimira1
autor
9. mar 2009

dakujem za odpoved kvietocek..........nie je to prijemne ked sa takto pani doktori odborne vyjadria........nevidim pretoze ste silna.- to su este celkom slusne frazy.....atd

zuzkaaaa
9. mar 2009

vladimira1 presne poznám tvoje pocity, aj mňa lekár na začiatku tehu uistil, že na sone bude veľmi málo vidieť, pri veľkom ult v 20 týždni keď som sa ho spýtala na pohlavie bábätka len sa usmial a povedal, mamička kebyže máte o 20kíl menej tak vám to aj poviem, tak som sa veľmi bála 4d ultrazvuku, či bude niečo vidieť, na 4d som išla inde k inému lekárovy on mi na moju hmotnosť vôbec nič nepovedal a mi sme maličkú videli v plnej kráse, podľa mňa to závisí aj od lekára a jeho prístupu, inak ak chceš pridaj sa k nám k tehotenstvi XXL aneb baculky honem sem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre