Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jacuzzi v 24 týždni tehotenstva

simi906
18. jan 2013

Chceli by sme sa ist s priateľom kúpať,oddýchnuť si len neviem či môžem.. viete mi žienky poradiť? 🙂 pôvodne sme chceli ist do Podhájskej,čo je vonku ale to nepripadá do úvahy tak nás.napadla jakuzza...

marcelatje
18. jan 2013

@simi906 teplá voda sa neodporúča a ja by som tieto verejné bazény v tehu neriskovala boh vie čo tam pláva. Raz sa mi stalo že chlapík vo vírivke sa vysmrkal a šup to do vody 😠 😠 😠 😠

aliza
18. jan 2013

@simi906 rozhodne nie! u nas vo fitku je nad jacuzzi velky oznam, ze nie je to vhodne pre tehotne. V tehu by sa nemala zvysovat telesna teplota, je to nebezpecne pre plod, neodporucaju sa dlhodobe kupele v horucej vode, ani sa potit pri teplote. Samozrejme, ze su aj pripady, kedy neboli ziadne nasledky, ale naco riskovat? ale zaplavat si mozes ist, ja som chodila plavat cele tehu

kmkke
18. jan 2013

@simi906 Ja som bola v 32.týždni na welness pobyte na Donovaloch, sauna, bazén, vírivka a perfektne som si oddýchla, uvoľnila chrbát, brucho mi vo vode nadľahčovalo... Ak sa na to cítiš, choď. 😀 (a konzultovala som to najprv s gynekológom a ten mi povedal to isté - ak sa na to cítite choďte, on nemal nič proti)

tatiana7777
18. jan 2013

Ja mam doma jakuzzi a urcite doporucujem, no ak vahas opytaj sa gynekologa.

dari226
18. jan 2013

presne tepla voda neni ono aj ja som bola v termalnych a len raz a 2 dni na to som s krvacanim lezala v nemocnici ☹
clovek sa nauci z vlastnych chyb

flower2
19. jan 2013

@marcelatje tiež by som to neriskovala, ktovie aké iné tekutiny okrem smrkancov tam po ludoch plavaju....

marcelatje
19. jan 2013

Sto ľudí sto chutí. Aj názory gynekológov sa líšia mne môj povedal že v žiadnom prípade ale mne z toho nebolo ťažko lebo dieťatko mi bolo prednejšie. Ako písali baby niekomu sa nemusí stať nič a niekomu to nerobí dobre. Vo všeobecnosti však teplá voda vyvoláva kontrakcie a tie by som ja v 25tt neriskovala ☹

tatiana7777
19. jan 2013

Este som zabudla dodat ze tie verejne by som neriskovala.

katka1981
19. jan 2013

Tu je podla mna vacsie riziko infekcie ako problem s teplotou. Staci, ze chytis kvasinky, kt. by si mat nemusela. Ja ani ako tehotna bazeny nevyhladavam, bud more, alebo radsej nic, ja mam s kvasinkami dennodenne zazitky 🙂 A co sa tyka kupania v teplej vode, hned na prvej poradni som sa nato pytala, a gynekolog povedal, z ejludne ale nesmie mi byt voda neprijemne tepla. Tak som sa v pohode kupala v teplej, ale nie horucej zeby som mala kozu cervenu a vsetko bolo ok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli