Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je amniocentéza po 35-tom roku povinná?

lulucia8
17. jan 2013

neviem presne či mi musia vyjsť dva krat po sebe dobre vysledky pri odbere krvi,vie mi niekto poradiť??

beberuska
17. jan 2013

urcite povinna nie je, ziadne vysetrenie nie je povinne 🙂

sotia
17. jan 2013

povinná nie je, ja keď som rodila 2. dieťa mala som 35, skríningy boli OK, dr. mi ani amniocentézu nenavrhoval

kaja73
17. jan 2013

povinna nie je-mas pravo to odmietnut-ja som to odmietla.

andrejka1974
17. jan 2013

nie je povinna, ale ja som potrebovala istotu tak som na nej bola 2 krat a vsetko dopadlo ok a mam krasne dve dievky 🙂 🙂 🙂

elise
17. jan 2013

nie je povinná ja som odmietla aniocentezu a aj testy predsa nebude nestresovať radšej som volila morfologický ultrazvuk kde mi potvrdili čo som si myslela že naša dcerka je uplne zdravučká.

sintias
17. jan 2013

Povinnost ma iba lekár, informovat ta,že po 35 mas narok na amniocenntezu,ak mas zle testy.Tiez som si tým presla a kedze som sa bala,pre istotu som isla na morfologický ultrazvuk.Tam mi povedali,že vyzerá vsetko v poriadku, ale aj tam ti povedia,že ak chces mat 100 %istotu, presnejsia je amniocentéza Kedze som bola strachoprd isla som aj na amniocentezu,tam sa potvrdilo, že vsetko je v poriadku.Narodilo sa nam krasne zdrave dievcatko.Neskor ked sme sa viacere stretli už s babatkami,takmer kazda druha mala zle výsledky,ale vsetkým sa narodili zdrave deti.Už by som amniocentézu nikdy neriskovala,zvlast po tom,ako som sa dozvedela,že testy na alfafetoprotein, vychadzaju tak velmi nepresne,že v Cechách sú už zakázane robiť. Takže hlavu hore,ak chces, maximálne vyskusaj ten morfologický ultrazvuk,obzri si tam svoje krasne dieta a vsetky starosti a stresy vypust z hlavy.Potom sa už len tes na svoje zdrave dieta.Velmi ti držím palce. 🙂

hajajanka
17. jan 2013

Amnio je len odporucana zenam nad 35 rokov, povinna nie je a nie je mozne do nej zenu nutit. Lekar by ta mal informovat o tejto moznosti a ty sa rozhodnes, ci ano alebo nie.

strawberry17
17. jan 2013

nie je povinna, ja som tiez odmietla

katy2
17. jan 2013

AMC povinna nie je... Ja som prve babo rodila, ked som mala 39 rokov, testy na AFP mi vysli pozitivne, sla som na morfologicky uzv, kde mi potvrdili zdrave babo.... Amc som odmietla.... Druhe som rodila ako 41 rocna a zasa som odmietla.... Presviedcali ma, ze je to z mojej strany nezodpovedne, ale ja som nechcela nic riskovat... Pre mna bolo aj to 1% rizika pri AMC velmi velke na to ,aby som to riskla.... A mam obe deti UPLNE zdrave 🙂

eimuska09
17. jan 2013

ja som tiež nebola a dcérku som mala v 39. Môj gynekolog mi povedal, že ma musi na to upozorniť, že by som to mala absolvovať. Keď sme o tom debatovali ďalej, tak mi povedal aj to, že to je len super kšeft, lebo je to drahé vyšetrenie a možnosť, že sa dieťa narodí poškodené je 1: 10 000.

kacena4
17. jan 2013

podsatne nie je ci ist ci neist ci je povinna alebo nie (amniocenteza), dolezite je ci si chces dieta ponechat ak by sa ukazalo, ze by mohlo byt "postihnute" poznam viac zien ktore sli, vyslo im ze bude chore a narodilo sa UPLNE zdrave, lebo aj tak sa rozhodli ze dieta si nechaju, tak naco riskovat?? mnohe zeny odmietaju ist preto, lebo si dieta aj tak nechaju 😉 😉

brita
17. jan 2013

Nie, nie je. Na amnio sa ide, ak je nejaka indikacia, napr. ak vyjde zle screening alebo je nejaka vaznejsia odchylka na prenatalnom sone. Vzdy ju ale mozes odmietnut. Ja som rodila v 36.rokoch a dvojicky po IVf a na amnio som nebola, lebo nebol dovod. A chodila som dobrovolne na prenatalnu diagnostiku do Martina, kde sa robi absolutne podrobne sono babatiek a vzdy sme mali vsetko OK. Aj screening a krv sme mali dobre, tak nebol dovod. Len tak automaticky, len kvoli tomu, ze ma zena po 35, sa nechodi. 😉 A ak ta niekto nuti len tak preventivne, tak je to blbost a vzdy aj riziko.

janinah
17. jan 2013

lekár vyšetrenie,ošetrenie len odporúča,pacient môže súhlasiť,ale môže aj odmietnuť

vulka
17. jan 2013

Nieje povinná. Ja som ju v 38- rokoch odmietla.

bbarboraa
17. jan 2013

nie je no ja by som sla

lovela1
17. jan 2013

nieje,j ja som odmietla.....gynekolog mi dal podpísat papier,že odmietam,založil do karty a bolo to vybavené......🙂

mata1976
17. jan 2013

Nie je povinna, lekar vsak musi informovat (ak mas nad 35r ) ze je tu moznost podstupit toto vysetrenie; ja som tiez odmietla... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli