Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

icha5
1. aug 2006

Je lietanie v tehotenstve nebezpečné?

motylik_127
30. jún 2016

@barbarelka Ja som tiež dnes googlila a toto som našla na stránke letiska https://www.bts.aero/informacie/prakticke-rady/... a toto sa píše na stránke Smartwings v prepravných podmienkach.
11.4 Preprava tehotných žien
a) Tehotné ženy po 34. týždni (po 28. týždni u viacpočetného) tehotenstva nebudú za žiadnych okolností prijaté k preprave. Tehotné ženy v pokročilom štádiu tehotenstva, ktoré nebudú schopné doložiť týždeň tehotenstva (tehotenský preukaz, potvrdenie od lekára alebo podobný dokument), taktiež nebudú prijaté k preprave.

Tiež idem letieť o týždeň a pol, budem v 17-18tt a nejaké stresy z toho nemám 🙂 Možno asi iba pri checkine upozorním, že som tehotná a ukážem tehotenskú knižku. Moja doktorka mi povedala, že pokiaľ sa na to cítim, tak kľudne môžem ísť. Doktor ti možno nechcel dať potvrdenie, ak by sa niečo stalo, aby si ho nežalovala, že je to jeho chyba..

bodkolienkam
28. sep 2016

Ahojte.chcem sa opytat.mam letiet alebo nie,ked som krvacala v 13tt?teraz som v 17tt a vsetko je v poriadku.chcem zrusit aj pn,lebo už nepocitujem ziadne problemy.Dr.mi povedal na poslednej kontrole,že je vsetko ok.let bude len 2-hodinovy.neviem sa rozhodnut😪

luciahaluskova
28. sep 2016

@bodkolienkam mozes podla mna aj ja som tak letela,mala som hematom na maternici ale v 9tt a v 13tt som letela skoro 2hodiny 🙂

jlp
28. sep 2016

Ja som letela do USA v 29tt a odlietala odtial v 32tt. 8hodinove lety. Mala som doklad od dr. v AJ a pred letmi som si pichla fraxiparin.

bodkolienkam
28. sep 2016

@luciahaluskova lebo vsetci strasia,že co ak.A doma som už mesiac na pn a už mi sviha.zle mi nieje,nespinim.A moc sa teším na Skotske podnebie,je tam krasne😊

luciahaluskova
28. sep 2016

@bodkolienkam nevahaj a chod 🙂

dominikav123
28. sep 2016

@bodkolienkam ja som letela na konci 5 mesiaca a v pohode 🙂

avlisa
7. feb 2017

Ahojte , ako to je s lietaním v tehotenstve ak mam trombofilny stav a picham si fraxiparin? Som v 3 mesiaci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre