Je možné vidieť šijové zhrubnutie v 7. týždni?

meggie.sk
9. máj 2013

Žienky stretli ste sa už s niečím takýmto? Bola som na sone u lekárky ke´d som bola 7+0. Rozmer vraj zodpovedá 6+5, srdiečko bilo. Keď som sa však spýtala či je malinké v poriadku, tak mi povedala, že to vyzerá, že má šijové zhrubnutie? Aký máte na to názor? Je možné to tak skoro vidieť?

ewca
9. máj 2013

tazko povedat, to sa sleduje v 11tt, ale mozno ak je vyssie ako by malo byt, tak to moze byt vidno uz skor... ale nestresovala by som kvoli tomu

freyjanr
9. máj 2013

@meggie.sk pochybujem že už by to bolo vidieť.pamätám sa ked som bola v 7tt na sone a malý bol len taký cervicek.neboj sa a držím palce nech je všetko ok

xlucia
9. máj 2013

@meggie.sk vylucene, skor ako v 11 tt to nevedel urcit ani super odbornik

sotia
9. máj 2013

to ťažko, mojej malej ešte v 6+5 nebilo ani srdiečko...a všetko je OK

saska.t
9. máj 2013

@meggie.sk boha ty musis mat odbornika,v tejto dobe je ledva vidiet akcia srdiecka,nieto este sijove nezrovnalosti,najskor 11tt,nerob si starosti - nechapem,preco takto Dr. zastrasuju mamicky 😠 u nas (v DE) sa ani skore triple-testyy nerobia,Dr.tvrdia,ze su na 80% zavadzajuce a zbytocne strasia mamicky 😉

mistrall
9. máj 2013

@meggie.sk tak to isto nemoze byt vidno..ved je ledva vidno plodik..nestresuj sa, ked si na nete pozres ako vyzera babo v 7tt tak uvidim ze ma zahlavie s chrbatikom jednu placku, nema to formovane..pozri na ypoutube..neda sa to vidiet, res p spolahlivo posudit

duracikova
9. máj 2013

No to máš riadne jasnozrivého lekára, takú blbosť som už dávno nepočula.

anjelicek26
9. máj 2013

@meggie.sk - haha vyrok dna.... sijove prejasnenie sa robi 10+5-12+6, inak je to uplne irelevantne... pravdu vidiet nejaku siju pri 3mm embryu je dost odvazne tak ci tak 😀

bubinovci
9. máj 2013

nestresuj sa zbytočne, ja som bola na NT ultrazvuku kde sa toto sleduje začiatkom 11 tt, doktor si nebol istý či to bude dobre vidieť, nakoniec to bolo vidno, ale práve preto sa to robí od 11-13 tt, lebo vtedy už je to dobre vidieť, v 7 tt dosť pochybujem že by to aj hocaký odborník vedel s istotou posúdiť 😉

meggie.sk
autor
9. máj 2013

No kočky lekárka mi k tomu povedala, že to mohol byť dôvod prečo som krvácala aj špinila :(

aristka
9. máj 2013

tá dotyčná lekárka vie vôbec ako vyzerá dieťa v 7 týždni,asi by mala ísť späť na školu

anjelicek26
9. máj 2013

@meggie.sk - dovodom spinenia a krvacania moze byt hematom, ranky na krcku, cokolvek, ale nie zhrubnutie sije dietata... niektori lekari by za tie "hlody", co vypustaju mali vratit diplom 🙄

meggie.sk
autor
9. máj 2013

@anjelicek26 o tom nič nevravela a dúfam, že ani nebude. Dúfam, že bude všetko v poriadku.

aristka
9. máj 2013

@meggie.sk ja keď som bola 3 krát tehotná som mala aj slabý menzes a tiež som špinila ,na začiatku sa to môže vyskytnúť a prejde to a sme zdravý

mistrall
12. máj 2013

@meggie.sk to spinenie urcite nema nic spolocne so sijovym prejasnenim v 7tt 🙂 spinit mozes ako ti napisala @anjelicek26, hadam ti prepdisala nejaky progesteron,. to prejasnenie vobec neber v uvahu, to je uplne mylne co ti vravela 😉 drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre