Je nebezpečné užívať Guajacuran v tehotenstve?

eevviittaa
4. jún 2013

Ahoj baby chcem sa opýtať či nie je nebezpečné užívať guajacuran v tehotenstve. Včera som bola u obvodnej lebo ma pichalo na pravom boku tak že som sa nmohla ani pohnúť no a ona mi povedala po vyšetrení že mi malý tlačí na nejaký nerv či čo použila aj odborný názov ktorí si nepametám a dal mi na to tie tabletky o ktorích mi povedala že ich môžem aj v tehotenstve no keď som si doma prečítala leták tak tam stalo že neni vhodný pre tehotné potom som jej pre istotu volala či sa nesplietla no ona mi tvrdila že nie že to možem. Ja sa bojím či to neublíži malému tak mi niekto prosím poraďte kto s tým mate skúsenosť.

bubu4125
4. jún 2013

ja som to brala po serkláži...takže bez problémov...brala som ich 10týždňov...

mata1001
4. jún 2013

ahoj skus sa poradit bud s inou obvodnou dr alebo priamo s tvojim gynekologom...

simonkazga
4. jún 2013

Guajacuran som brala v nemocnici keď som tam ležala v 13tt s čiastočným odlúčením placenty, čiže sa určite smie (aspoň dúfam 😉 ). Aj na Ascorutine máš napísané, že je nevhodný pre tehotné a berie ho každá druhá tehuľka.

eevviittaa
autor
4. jún 2013

Tak vďaka ona mi napísla že ho mam bratrano a večer a potom ked som jej volala koli overeniu tak mi povedala že ak by som bola po nom ospalá tak si ho mam davat len na večer tak si ho dávam len večer som pokojnejšia ked si dám len jednu tabletku denne

hajajanka
4. jún 2013

Bezne sa berie pocas tehu, nemas sa coho bat.

bubu4125
4. jún 2013

@eevviittaa ja som brala 3x denne...nakoľko som bola po dvoch potratoch, 19tt a 17tt....
bola veľká pravdepodobnosť, že sa budem otvárať aj pri treťom tehu...keď mi robili zákrok ( serkláž), už som sa otvárala, hneď po zákroku mi nasadili Guajacuran...pomáhal mi veľmi, nemala som žiadne tlaky ani na podbruško ani na steh na krčku....ja mám s tým len dobré skúsenosti...

funlucy
5. jún 2013

aj mne ho vcera predpisal doktor mam ho brat 3x denne,dal mi aj Zinnat antibiotika,lebo ma neskutocne bolia krize,podbrusko tlaci a v kuse mi treba cikat...tak uvidime ci to zaberie

riave
5. jún 2013

aj ja som ho brala pocas tehu, davkovanie si uz nespominam, ale bolo to tusim 3x denne...okrem toho aj magnerot...

tanusa888
5. jún 2013

ja som na tom podobne.V prvom tehotenstve som ich brala iba v nemocnici ked som bola a teraz v druhom tehotenstve ich beriem uz 2 mesiace a musim povedat ze mi velmi pomaha,necitim tak tlaky a ani bolest v podbrusku.Sice na zaciatku som bola taka ospala s nich ale teraz uz je to ok.Beriem ich 3xdenne,takze nemusis sa bat.

monikaboh
16. sep 2013

Ahojte baby aj ja užívam guajacuran , ale snažím si dať len tak 1 tab. dennne. Ale doktorka mi povedala že si ho kľudne môžem dať. Ja mávam dosť silné krče, a magne veľmi nezaberá, ale guajacuran mi vždy pomôže. Niekedy keď som v strese si dám aj cez den, niekedy stačí aj polovica. Som v 26 tt. a dúfam že to dostiahnem do šťastného konca...

upam
8. okt 2013

urcite ho mozes bat mne ho odporucil gynekolog

dominika16
21. dec 2013

Ahojte tehulky, chcem radu pls, bola som vo stvrtok na poradni kde mi moj gyn povedal vetu krcok drzi ale trocha sa skratil, nasadil guajacuran 3x denne plus cipky na kvasinky nakolko mi macmiror moc nepomohol :( ale znama mi povedala ze uvolnuje svaly aby mi krcok neoslabol a aby som nepotratila :( som v 21.tyzdni a neviem co mam robit boim sa :'( nechcem svojej princeznej ublizit aby sa daco nestalo..v posve pocitujem pichanie a taky divny pocit jak stahy kebyze mam tam, kebyze malinka ma kope v posve taky pocit....pls neviete mi poradit ze co ? :( som zufala

map0007
12. jan 2017

Akurat čitam vase spravy,tiez som dnes

map0007
12. jan 2017

Akurat čitam Vaše spravy,tiez som dnes dostala tie lieky.Aj ma upojojili vase odpovede.😉Tak snad bude všetko oki.Tiez mavam po nociach strasne bolesti bruška,aj nospu mi dala dr.

zuzkazuzanka55
9. dec 2017

chcem sa spýtať možem ho piť ked beriem aj paralen?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre