Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

zuszana
13. dec 2011

baby ste ma tu nabili optimizmom riadne, ďakujem
@bambi2
@schnauzee
@anuska30

mimi1111
14. dec 2011

@bambi2 prepac dlhsie som tu nebola mas nieco nove??

anuska30
15. dec 2011

@zuszana ahoj.to je dobre ze sme ta nabili optimizmom.ja som po kyrete 2 mesiace a uz je to celkom fajn a tesim sa uz za chvilku na dalsie snazilkovanie.Dufam ,ze uz to bude v poriadku.Ty si kolko od kyretu? drz sa 🙂

zuszana
15. dec 2011

@anuska30 mne sa akurát teraz skončila prvá ms je to 7 týždnov od kyretu a už sa tiež neviem dočkať kedy sa budeme zas "naplno" milovať 😉 aj ja verím, že to už teraz bude dobre...a kedy sa idete snažiť? už teraz?

schnauzee
15. dec 2011

@zuszana veď o to ide, treba byť plný optimizmu, len tak sa to všetko dá zvládnuť 😉 a neboj, ono to rýchlo prejde a budete sa môcť snažiť.Mne sa stále zdalo, že to ide strašne pomaly, nevedela som sa dočkať, kedy prejdú 3 mesiace.. ale diali sa rôzne veci, ktoré mi to čakanie zaplnili - 3 týždne noha v sádre a hneď som mala čo robiť, aby som mohla existovať 😀 chodila som o barliach do práce, na jednej nohe 😀 a tak podobne. A zrazu je to tu, už o pár dní ideme skúšať, mala by byť ovulka a ja tajne dúfam...
Takže sa nabaľ optimizmom, nájdi niečo, čo ti čakanie vyplní (len žiadna sádra, skús niečo inteligentnejšie vymyslieť, ako ja 😀) a dúfam, že to všetko vyjde, držím palce!

zuszana
16. dec 2011

veď jasné, vždy sa niečo dá nájsť, my napr. ideme krstiť kamoškinu malú v januári, to sa veľmi teším a manžel bude asi 4 týždne na služobke do februára okrem víkendov takže to asi nevystihneme plodné dni no a vo februári po mojich narodkách môžeme ísť na to 🙂 joj držím ti veľmi päste, aby vám to vyšlo na prvý šup a bolo všetko dobré 🙂

anuska30
20. dec 2011

@zuszana minuly mesiac som mala po kyrete menst.22.11. tak dufam ze mi pride nacas a po menst. ideme skusat.teraz beriem antibiotika lebo som mala infekciu co mi bral krv po potrate tak dufam ze uz to bude ok.

zuszana
20. dec 2011

@anuska30 a akú infekciu si mala, aj ťa niečo bolelo? lebo mňa kus pobolieva teraz podbruško, tak sa zajtra chystám k doktorovi po prvej ms, či je všetko v poriadku...

little_miracle
20. dec 2011

Baby, chcem sa spytat po akom case od kyretu ste dostali mrchu? Ja mam taky problem, ze po kyrete som dostala infekciu z ktorej sa rozvinul zapal - preliecili sme ho antibiotikami....krvacala som 11 dni po kyrete, potom 3 dni len taky zlty hlien a potom znovu krvacanie - aj ked len velmi slabucke. Mala som ale uplne vsetky predmrchovske priznaky: vyrazky, naliate prsia, prirastok hmotnosti. Som z toho zmatena - viem ze by to bolo skoro, ale bola som po IVF s naslednym hyperstimulacnym syndromom takze je dost mozne ze mam uplne rozhodeny hormonalny profil 😖

natalinda88
20. dec 2011

Ahojte 🙂
chcem sa aj ja s vami podeliť o skúsenosť, ktorou som musela prejsť... :(
Otehotnela som po 3 mesiacoch nechráneného styku, radovali sme sa a strašne sme sa tešili, kedy už bude bábenko s nami, ale opak sa stal skutočnosťou... :( šla som na ultrazvuk, kde som sa strašne tešila na to, ako uvidím bábenko skackať , bolo to v 12.tt a tam mi lekárka povedala, že bábu nebije srdce :/ vývoj plodu bol vraj ukončený v 11.tt :( bola to hrozná rana, ktorú som nečakala ani v tom najhoršom sne ......musela som ísť na kyretáž....bolo to hrozné, bola som maximálne zničená, či už psychicky , tak aj fyzicky...., no tým sa všetko nekončilo....po kyrete som stále špinila, lekárka mi dala injekcie na vypudenie niečoho, čo vraj vo mne ešte stále vidí, preto to špinenie, no žiaľ injekcie nezabrali, čiže o mesiac po potrate ďalší kyret :( ,,,aj po ňom som ešte špinila, tak nakoniec mi dala antibiotiká , no a tie zabrali 🙂 🙂 mohli sme mať pohlavný styk až po 3 mesiacoch, čo nám vyšlo presne vo svadobnú noc...🙂 odvtedy je všetko v poriadku... 🙂 snažíme sa druhý cyklus, momentálne mám dostať svoje dni a strašne by som chcela, aby neprišli, ale asi to nie je v mojej moci, takže sa necháme prekvapiť..... 🙂 🙂 🙂 strašne moc si to želáme 🙂
mali ste niekto podobný zážitok ? 2 čistenia ? podarilo sa vám potom úspešne otehotnieť a donosiť dieťa?

feb13
20. dec 2011

@natalinda88 No gratulujem k tej svadobnej noci. 🙂 Ja som mala sice len jedno cistenie aj to z isteho hladiska zbytocne pretoze nakoniec sa potrat nepotvrdil ale bolo to mimomaternicove tehotenstvo. Tehotna som zostala po 3. menstruacii a potom som krvacala v 6tt ale Chvala Bohu nebolo to zavazne a na pohotovosti povedali ze ked je to po 3 mesiacoch tak by to nemalo byt kvoli tomu co sa stalo. Teraz uz je vsetko v poriadku, pomalicky mam uz polovicu za sebou tak velmi drzim palce vsetkym zenam ktore tym presli nech sa im tiez dari. 🙂 Ked ste mali pauzu 3 mesiace a inak mas cyklus v poriadku (co niektore zeny po cisteni nemaju...) tak si myslim ze by to nemal byt problem. A keby sa predsa vyskytli nejake problemy tak to nie kvoli tomu. Zelam krasne Vianoce a // pod stromcek. 🙂

natalinda88
20. dec 2011

@feb13 ďakujem 🙂 bolo to skoro ako po prvýkrát po toľkej prestávke 🙂 .., to je tiež veľmi nebezpečné, to mimomaternicové..., ale už je po všetkom, s odstupom času to človek vníma trošku inak...vidí na tom aj to dobré, že asi by bábenko nebolo zdravé a u teba by nebolo vyživované....,ale všetko zlé sa na dobré obráti, ja tomu verím,vidíš, ty už máš tu kritickejšiu časť tehotenstva za sebou a o krátky čas budeš vaše dieťatko nosiť na rukách 🙂... cyklus po tom všetkom som dostala na 32.deň od toho druhého kyretu a potom ten ďalší po 31.dni, takže si myslím, že úplne v pohode, až na to, že oba boli neskutočne silné.....
ďakujem za povzbudivé slová 🙂 bolo by to pre nás najkrajší darček pod vianočný stromček 🙂
A tebe a drobčekovi a aj celej rodinke želám krásne Vianoce a nech to úspešne dobojujete do konca 🙂 🙂
Držte sa 🙂

emily3
20. dec 2011

@natalinda88 ahojko, je mi luto co si musela prezit...
ja som mala spontanny potrat v 5tt..som zacala krvacat a prijali ma na kyret.... hned potom som otehotnela a syn sa narodil o mesiac neskor ako sa malo narodit to babo...potom som som mala este jeden spontany potrat...a otehotnela som az po polroku..a to som mala zamlknuty..ako ty, v 12tt mi dr. povedala ze babo nezije... 😔 myslela som ze uz nikdy nebudeme mat dalsie dieti..vtedy sme mali dve.... o pol roka po som znova otehotnela a na stastie uz vsetko bolo ok..teraz mame 5 deti 😀
Drzim ti palce aby dalsie tehotenstvo uz bolo ok, a babatko rastlo a zilo 😉

dia6
21. dec 2011

@natalinda88 @emily3 My sme začali skúšať pred rokom a pol. Hneď sa nám to podarilo. No v 10tt mi lekár povedal, že embryo sa nevyvinulo, takže som išla na kyret. O 5 mesiacov zase na prvý pokus.... no opäť v 10tt presne to isté. No a od vtedy sa nám už nedarí ani otehotnieť. Menštruácia si robí čo chce a lekár kašle na to. Veď čo.... ´"Skúšajte"... to sa mu povie, ale je to na nervy.
My žiadne dieťa nemáme a neviem či takto niekedy mať budeme.
😢

natalinda88
21. dec 2011

@emily3 Ahoj, no veľmi to bolelo, ale už je lepšie a veríme, že Pán Boh požehná aj nám zdravé detičky... 🙂
takže ty si živý príklad toho, že sa netreba vzdávať... 🙂 a ono to potom určite vyjde... 🙂
gratulujem k detičkám 🙂 tiež si si toho vytrpela, ale hlavne, že to malo úspešný koniec.... 🙂

natalinda88
21. dec 2011

@dia6 je mi to strašne ľúto, čo sa ti stalo, neviem. či by som bola silná, keby som mala za sebou 2 potraty, aj keď poznám také prípady a tiež to potom dotiahli do vytúženého cieľa, takže mi neostáva nič iné len ti dodať odvahu a vieru, hlavne mysli pozitívne a ver, že to vyjde.... 🙂
veľmi vám to prajem 🙂 🙂

lucia1974
21. dec 2011

mne sa podarilo otehotniet po pol roku a mame doma krasnu bambulu.

dia6
21. dec 2011

@natalinda88 ďakujem, ono to všetko je teraz ešte horšie, keď idú tie Vianoce. ˇ
Teraz je to najviac ľúto... lebo tráviť Vianoce ako rodina.... no čo môže byť krajšie.

zuszana
21. dec 2011

@dia6 viem ako sa cítiš, človek sa hnevá na celý svet, že prečo práve my ☹ ale jediné čo nám ostáva v živote je viera, viera, že raz sa aj na nás usmeje slniečko a dočkáme sa vytúženého dieťatka, my sme sa teraz začali zas snažiť po kyrete a som odhodlaná to skúšať dokým to proste nevyjde, lebo vzdať sa je ľahké...

natalinda88
21. dec 2011

@dia6 mi niečo hovor, aj na mňa to viac doľahá, ale na druhej strane ma to aj ženie vpred, veď ako napísala @zuszana vzdať sa je ľahké, ale bojovať a potom dosiahnuť víťazstvo je ťažšie, ale potom stojí za to 🙂
takže hlavu hore, ide sa ďalej a určite to vyjde... 🙂

anuska30
21. dec 2011

mne dnes dorazila druha MS a vcelku nacas.Minuly mesiac som mala 22 a teraz 21.Bala som sa ci nebudem musiet dlho cakat.No a po MS sa zaciname snazit.Dufam,ze uz to vyjde.

anuska30
21. dec 2011

@zuszana nic ma nebolelo.Robil mi len testy po kyrete a tam sa ukazala infekcia .teraz beriem lieky 3 tyzdne po 3 dni 1 tbl.Buduci tyzden mam 3 davku t.j.posledna a to mi konci aj MS druha od kyretu tak sa zacneme snazit .

poisonblu
21. dec 2011

@dia6 a na genet. a hematol. vysetreni si nebola? ja som bola uz po prvom potrate a zistili mi vysoku zrazanlivost krvi..potratila som v 8tt, ale nebolo tam vidno srdiecko, takze sa embryo prestalo vyvijat skor...takto aspon viem, co mohlo byt pricinou a pri dalsom tehu budem pod dozorom lekara...dufam, ze dalsie tehu vyjde tak ako ma....

zuszana
21. dec 2011

@anuska30 ja som bola dnes na kontrole po prvej ms a poveda, že je to ok, že ak otejotniem tak nevadí, videl tam aj celkom dobrý folikul, tak uvidíme, bral mi síce nejaké stery, ale dúfam, že budú negatívne 🙂

anuska30
21. dec 2011

@poisonblu nie nebola som len krv a ster mi bral a ked som sa pytala nato tak povedal ze nic tomu nenasvedcuje ze by som mala nejaky problem.ja som bola podla ms 10tt ale podla lekara v 8tt a tiez som mala co ty. a ked ti zistili zrazanlivost krvi mala si predtym nejake problemy ci si o tom nevedela vobec??

anuska30
21. dec 2011

@zuszana ja som mala tiez po prvej menst.folikul ok a aj sam pekne praskol. tak drzim palce 🙂

zuszana
21. dec 2011

@anuska30 ďakujem a aj si otehotnela?

poisonblu
21. dec 2011

@anuska30 nevedela som o tom...ani netusim, cim sa to ma prejavovat...jedine, co mi suvisi s krvou je, ze mi praskaju vlasocnice a mavam casto modriny..inak nic...tak uvidime, ked otehu, co mi dr. da a ako to dopadne...ja dufam, ze dobre, ked uz viem co mi je..neviem, asi zacnem pit caj na riedenie krvi

dia6
22. dec 2011

@zuszana @natalinda88 Je to tak, ani ja sa nechcem vzdať. Nám už tento rok skúšanie nevychádza, takže až rok 2012.... možno bude lepší ako tieto dva predošlé.

dia6
22. dec 2011

@poisonblu Bola som na genetických aj hemato. testoch. Tiež som mala podozrenie na trombofíliu (zráž.krvi), lebo je to dedičné a aj sestra to má. Ale nakoniec sa nič nepreukázalo. Vštko sme mali v poriadku.
Nedávno som menila lekára. Ten prvý povedal, že keď sa nič nepreukázalo, tak proste treba len skúšať. Tento druhý tvrdí, žte aj keď sa nepreukázala tá trombofília, tak je tam nábeh a preto to treba hneď po zistení, že som tehotná riešiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre