Jesť, či nejesť vitamínové doplnky omega 3 mastné kyseliny?

daeneris
2. jan 2018

ahojte 🙂 kedze nekonzumujem takmer ziadne ryby vzhladom k tomu ze ich nelubim, zvazujem kupu toboliek v lekarni. Som este len v druhom mesiaci tehotenstva, ale snazim sa stravovat tak aby malo babatko vsetko potrebne,citala som ze su dost dolezite. Ako je to z vasich skusenosti? Jest ci nejest vitaminove doplnky omega 3 mastnych kyselin / rybieho oleja? A ak ano, poprosim o odporucenie konkretnej kvalitnej znacky 🙏 😇

pribinak
2. jan 2018

Pokial sa normalne zdravo stravujes, si zdrava, tak nepotrebujes ziadne umelé vitamíny. Vsetko je to len reklama.

sovica
2. jan 2018

Najdôležitejšia je kyselina listová. Hlavne pred otehotnením a v prvých mesiacoch tehotenstva. Tú som uživala a potom ešte vitamíny pre tehotné (značku si už nepamätám). A, samozrejme, zdravo som sa stravovala.
Niektoré mamičky vám napíšu, že sa stačí zdravo stravovať a nemusíte užívať žiadne vitamínové doplnky. Rozhodnutie je len na vás. Kľudne tie omega 3 mastné kyseliny užívajte (v tehotenstve sú dôležité) alebo sa poraďte so svojim gynekológom. Ten pozná váš zdravotný stav, keďže chodíte na prehliadky. Ináč, okrem rýb sa nachádzajú aj v orechoch, semienkach, v olejoch (hlavne v ľanovom), avokáde, v sóji, tofu... treba pogoogliť. Prajem bezproblémové tehotenstvo a zdravé bábätko 🙂

jamabe
2. jan 2018

Moj manzel tiez nema rad ryby a vlastne ani dcerka. Kupujeme od Jamieson tobolky pre muza, pre malu zelatinove rybky tiez od tej firmy. Ja ryby milujem 😀

prevenar
2. jan 2018

@daeneris je dobre zvysit omega 3 ..ale nemusis nic extre kupovat ..staci, ked si rozrvis / rozmixujes denne 1-2 polievkove lyzice lanovych semienok a das do smoothie ..napriklad.

deniska96
2. jan 2018

Nie som si ista ci sa smu uzivat v tehotenstve. Nie vsetky vitaminy sa mozu. Treba sa poradit s lekarom alebo lekarnikom.

katharines
2. jan 2018

Skus omega-3-kys s vit D3 od NaturaMed

martyna238
2. jan 2018

Ja mám presne ten istý problém ako ty,nemám rada ryby a som v 5 mesiaci tehotenstva. Preto užívam od jamieson omega 3. Dôležitý je obsah EPA a DHA. Jamieson bol aj testovaný a vyšiel ako jeden z najlepších.ale samozrejme je na tebe akú značku si vyberieš. Mimochodom hovorila som to aj doktorke a povedala že je to v pohode. A súhlasím aj s tým že množstvo omega kyselín môžeš nájsť aj v orechoch a semienkach ale je rozdiel medzi živočíšnym a rastlinným zdrojom.

jarmilafilova
3. jan 2018

Omega sa v tehu moze brat. Aj tablety pre tehu ktore sa beru v 2a 3 trimestri obsahujú jednu omega tabletku. Odporuca sa brat ich aj pocas kojenia. Ja mozem odporucit forever omegu aj dalsie vitamíny pre tehotné a dojčiace mamičky. Ak chcete info poslem spravu. Ide o firmu ktora je na trhu 40rokov vo výške 100krajinach sveta. Ma prirodne produkty, netestovane na zvieratách. 😊 Drzim palce pri vybere, na trhu je toho fakt vela. 😊

leeshka
3. jan 2018

@katharines presne tieto mam;)

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre