Kedy sa objaví gestačný vak?

lucy1311
7. apr 2012

Ahojte baby, na teste som si objavila vytuzene // ... bola som na 19 den od predpokladanej ovu (podla merani BT) na sone, ale okrem zvysenej sliznice a folikulu o velkosti 2 cm zatial nevidel nic. Vraj mam prist o tyzden ... velmi sa bojim mimomaternicoveho tehotenstva alebo toho, ze sa fazulka nevyvinie ako ma ... myslite, ze som bola skoro, ked nevidel zatial ani ten gestacny vak? PM bola 22.2, ovu som mala podla BT az na 25 DC (17.3.) kedze moje cykly su nepravidelne, ale je to zhruba 34-41 dnovy cyklus. Dr. mi sice vypocital, ze zacinam 7 tyzden, ale ked by som to brala podla datumu pocatia, tak je to dnes ukonceny 3tt. Myslite, ze ked pojdem o 2 tyzd., t. j. 5 tt od pocatia, uz urcite bude nieco vidiet, vsak? Dal mi termin o tyzden, t. j. 4tt po oplodneni, ale bojim sa tolkych son, lebo vraj na zaciatku je to nebezpecne. Brusko mam stale v napati asi z tych nervov, sem tam ma popicha v strede, sem tam ma boli na pravom vajecniku, kde mam ten folikul (zlte teliesko) a uz sa len sledujem, ci nedostanem menzes alebo ci to nie je mimomaternicove, ked ma picha napravo ... zacala som mat taky jemne zlty vytok, pomerne husty, ked zaschne, tak je taky bielozlty. Prsia mam tazke, bolia ma ... tak ja neviem, asi sa zblaznim dovtedy! Davam si na nervy 1x denne magnezium 500, vraj sa to moze ... poradte prosim, ak mate skusenosti, ci su tieto veci co tu pisem normalne ... ja uz neviem, ako sa skludnit, lebo viem, ze ten stres mi na nicom neprida. DAKUJEM.

lucy1311
autor
8. apr 2012

@cikyta no ved jasne ale PC ona asi vnima ako skodlivejsie, silnejsie ziarenie ako napr. mobil ... mikrovlnka je vo vedl. izbe, nie si pri nej 8 hod. denne a TV to iste vies ... jaj boze, som strasna, vsak :D? ale ja som po takom dlhom case snazenia preto taka, lebo sa teraz bojim, nech sa to len udrzi a vyvinie ako ma ...

cikyta
8. apr 2012

@lucy1311 Ak ti môžem poradiť, všetko vypni...vezmi chlapa pod pazuchu, vyjdi si s ním von na prechádzku, urobte si pekný výlet, večeru a HLAVNE sa teš, že si tehotná ! Ved to si vždy chcela,nie ? 😕 Myslíš, že bábätku prospieva tvoj vnutorný nepokoj a stres,ktorý mu spôsobuje sťahy maternice, tvoj zrýchlený tep atd ?
Teraz sa bojíš, aby ho na utz našli, neskôr sa budeš báť, aby dopadli dobre tripple testy, potom morfo utz, pôrod, chorôbky, prve krôčky-urazy, strach z toho, čo robí v škôlke, či mu pôjde škola, jeho prvá láska, matura, jeho život..............vždy bude dôvod na strach-to sme už my matky. 😉 Preto sa ho snaž HLAVNE zredukovať a byť jedna pohodová mamička pre svoje malinké dieťatko 🙂

lucy1311
autor
8. apr 2012

@cikyta budem sa snazit, elbo citim, ez ked som v strese, tak ma viac boli brucho ... nevies, ci mozem magnezium 500, resp. v akych davkach? vcera som si xcela kupit nejaky tehu caj na ukludnenie a v lekarni priatela odbili, ze take pre tehu nie su ... ale citala som, ze medovka a roibos je velmi dobry,nemas skusenost?

lauritka
8. apr 2012

stres je najhorsi spustač vsetkeho.. takze stres ti moze uskodit asi najviač.. toto- tamto. naozaj sa skus ukludnit, čo ti je sudene to ta neminie. 🤐 ... ak to nema byt v poriadku, neh to radsej odide hned na začiatku.
potraty v neskorsih stadiah su ovela horsie.

liviana1111
8. apr 2012

@lucy1311 kriste pane 😀 😀 😀 😀 to je uz moc 😀DDDDDDDDDDDDDDDD moja robota je non stop pri PC ,robila som rok a pol az do nastupu materskej pri PC,pretoze som robila na nom kupne zmluvy,ponuky, a plus ,ked zakaznit volal, tak som mu vyhladavala v pocitaci polozku, ktoru potreboval prezistit ci je na sklade, takze ja som od siedmej rana do 15:00 sedela non stop pri PC!!!!!! prosim ta nepocuvaj takto reci a trochu uz vypni bo si privodis aj infarkt 😀DDDDDDD ved toto su nezmysli ani len mobili nemaju take ziarenie ako hovoria niektori borci, ze su z toho nadory na mozgu ,este ani jeden pripad nebol zaznamenany zeby mal dakto koli mobilu nador na mozgu 😀 ako ludia su jedna haved ,hlavne ta ktora nema co robit a prave preto vymysla tieto haluze a sype ich druhym do hlavy ,aby spestrili druhym zivot a zvalst tym, co im sandnu na lep a uveria im... a bilinkarka ti mozno pomohla amozno si si to len vsugerovala, ze ti pomohla,pretoze si myslim, ze najdoslezitejsie na pocatie si ty a tvoj muz ,bilinkarka moze byt len nahoda,ze sa vam to rpave teraz podarilo a jej to len hra do karat, pretoze si k nej zacala chodit .... bylinky ti mozu len ulahcit niektore veci ako napr po potrate je dobre pit alchemilku, lebo ma dobry vplyv na regeneraciu maternice a podobne, ale ziadne zazraky ti bylinky nezarucia,nato hlavne potrebujes ovulaciu a sikovneho bicikovca 😎 ale suhlasim ze su bylinky ktore ti mozu pomoct aj vyvolat ovulaciu,alebo dozretie vajicka,ale zase je to len na tebe a tvojom muzovi ,bo vy dvaja musite vystihnut to spravne obdobie aby sa to aj ujalo, ostatne robi psychika comu uveris a comu nie, a tak skus si to trochu prehodit a miesto toho, aby si verila tym nezmyslom ,tak skus si vsugerovat to ze si tehotna a ze tento krat to bude, tak ako ty chces a nie ako ti nataha niekto iny do hlavy 😉 skus sa riadit sama sebou a nie tym co budes pocuvat od druhych hm?

lucy1311
autor
8. apr 2012

@liviana1111 😀 vyzeram jak psycho, co :D? ale to som jaaaa, tesiii ma hehe ... ano, dala mi byliny, z ktorych sa mi dostavila ovulka a merala som BT tak podla toho sme casovali, ale predtym ovulka nebola, dokonca ani clostilbeghyt vzdy nezabral co je svinstvo prveho rangu! tak som jej vdacna vies a je to clovek, ktory za pomoc nexce prachy, proste robi to z presvedcenia, mala sama take problemy ... ale tak mne vela k nervnemu stavu netreba no :D ... teraz som si supla 500Mg magnezium, citala som, ze sa to moze a beriem femibion do 12tt tak hadam to bude ok ... asi sa opytam na to este dokyho, co to mozem kombinovat ked budem preobjednavat sono :D

liviana1111
8. apr 2012

@lucy1311 ja myslim ze magnezium mozes 🙂 ja tez berem v podobe sumivych tabliet a co sa tyka ovulacie...aj ja som meravala BT aj sm si dokonca robila v jednom kuse ovulacne testy,ked to preberem s pred troch rokov tak ja som tiez bola psycho 😀DDDDDd teraz sa natom len kosim.. ako ja ta vazne chapem,ale zase odtal potal mala by si fakt vsetko vpynut ako ti napisala cikyta a ist niekde von 🙂 teraz s auz skor sustredit nato ze si tehotna a budes tehotna a basta :-P ty psychac 😝 ale plne ta chapem ja som tiez bola psycho a to zvlasst este aj po tom prvom potrate, to som bola zrela na psychiatriu,ale bolo to pred piatimi rokmi a po rokoch vidim ako som si len sama sebe zle robila ,ze som bola taka posahana 🙂 drza sa a pohoda neboj vestko bude dobre ,dobre to dopadne a urcite sa budes coskoro tesit s miminka 😉 a femibion beriem aj ja to je dobre brat 😉

cikyta
8. apr 2012

@lucy1311 Ak, tak kys.listovu a možno teda ten femibion, alebo calibrum mami......S čajíkmi skusenosť nemám (s tými až po pôrode na tvorbu mliečka),no tiež opatrne, lebo napr.alchemilku už tehulku nesmu. Ani s vitamínmi to netreba prehánať,lebo sa môže narodiť velmi velké bábätko. A ani magnezium by som teraz velmi nejedla...To sa dáva pri bolesti podbruška,no až neskôr, po odporučaní dr.
To, že ťa pobolieva bruško je predsa uplne normálna vec....niečo sa tam deje, dozrieva, maternica pracuje, zväčšuje sa...si tehotná 😅
Možno začneš čochvílu vracať, možno ťa bude páliť záha atd...bohužial, tehotenstvo je už raz také 🙂

lucy1311
autor
8. apr 2012

@liviana1111 no ja som si slahla to 500kove magnezium, ale pre istotu len 1x denne, musim si to u dr. overit ... medovku a roibos nevies ci mozem?
:DD no tak vidis, tak to chapes, ze preco mi sibe ... a ja si aj vypravam, kaslem na to, bude to ako ma byt, ale furt citim,ako mam brucho v krci ... asi pojdem do roboty, lebo doma to len rozoberam, tam nebudem mat cas na to tak mysliet a musim este 3 seminarky spravit a na skusky sa o tyzden zacat ucit tak sa zamestnam :D

lucy1311
autor
8. apr 2012

@cikyta no ale ja mam nervy to z toho ma asi bojim,lebo ked sa na to nesustredim, tak ma to prejde ... no musim zavolat utorok dr. ... ak sa mi ten zazrak podari, lebo odkedy su na novom mieste, cista katastrofa, ale 6,6 eur ked prides neobjednana nezabudnu zobrat!

liviana1111
8. apr 2012

@lucy1311 ja tiez teraz sice berem magnezium ale 250mg ,a to som v siedmom mesiaci,ako s tymi bylinkami tiez neviem povedat ci je to dobre skor hovoria ze v tehotenstve je fajn pit ovocne caje,kazda bylina ma v sebe nejaku tu vec co nieco ovplyvnuje preto su to aj narecovo drogy a aj ta alchemilka sa pije len pred otehotnenim hlavne po potratoch na regeneraciu maternice uz ke dis tehotna by sa hlavne v prvom tirmestri pit nemala...a tak celkovo aj to magnezium neviem,treba sa popytat dokotra a co sa tyka tehotenskych vitmainov to je zase len taka povera ze z toho byvaju velke deti... napr. sa hovoilo ze s femibionu su velke deti,ale je to blbost,alebo ti poviem o tri mesiace to uz budem vediet na vlastnej kozi,haha ale ja osm pri prvom brala pregnium a zlozenim je to uplne to iste ako femibion a mala mala 3200g a bol z nej chutny maly batoztek a teraz podla posledneho sona mam dieta standardne velike dokonca malinko pod priemerom,ale paramtrami take ako ma byt ,takze si nemslim ze je to vitaminmy,tam vela urobi strava a genetika...ale s tym sa budes haluzit uz neskor ,teraz mas na haluzenie ine 😀DDD ale kyselina listova je dolezita pocas celeho tehu !!! a aj DHA neni na skodu.

cikyta
8. apr 2012

@liviana1111 Zrovna pred týždnom davali v správach o tom, ako niektore maminky uživaju viac vit.v prehnanom množstve a tým sa môžu narodiť väčšie bábätká. Ja som ich brala preventívne len 1,2 trimester aj to každý druhý den 1 tabletku a ked som vedela že bábo už je dosť velké, radšej som to zredukovala.....pretože v našom prípade zase nieje pravda, že geny by hrali rolu 😀 (Ja pri narodení 2 kg, moj muž skoro ani to nie 😅 )

lucy1311
autor
8. apr 2012

@liviana1111 hm no tak radsej ho nebudem teraz teda brat to magnezium a kyselina listova je uz v tom femibione tak ju teraz extra neberiem, ale predtym som ju brala skoro rok kazdy den takze uz som paradne nadopovana :D

lucy1311
autor
8. apr 2012

@liviana1111 pocuj a zevraj v prvych mesiacoch je normalne, ked je zena velmi ospala ... ja nie som ... ty si bola? vraj to ma skoro kazda ...

cikyta
8. apr 2012

@lucy1311 Niekto nemá žiadne príznaky a celu tehu pohodové....a niekto ich má všetky 😀

lucy1311
autor
8. apr 2012

@cikyta no ja som zvedava, rano spravim este druhy kontrolny tehu test, ci nahodou palicka nezosilnela a uz potom sa tym asi fakt prestane zaoberat a necham to na prirodu 🙂

liviana1111
8. apr 2012

@cikyta ale ved to ano vsetko je zmierou a bohvie cim sa tie tehule dopovali,ale ja som pri prvom brala len pregnium a teraz pri druhom berem len femibion nic nekombinujem ,ale ked dakomu neni rady ,tak neni pomoci,ved to vseobecne plati, aj ked sa dakto pere vitaminmy s lekarne ani tehotny nemusi byt a ludia sa dopuju somarinami neustale ,ze aby boli zdravsi miesto toho ,aby to hladali v zelenine a ovoci ,tak radsej si nakupia chemicky spracovane vitaminy v podobe tabletiek a sumivych celaskonov a tak...ja som teraz zacala posledne dva tyzdne brat magnezium 250mg, ale len preto ze som mala krce v nohach v noci a tak mi to dporucila doktorka inak som nic nebrala,len ten femibion a to mi viaceri vyvratili, aj lekari ,zeby z toho boli enormne velke deti 🙂 Ale zase je to len o tom, kolko ludi tolko chuti a ti co mali tie deti velke a brali femibion ,tak by to dieta mozno mali velke aj bez toho ,keby ho nebrali,len takto je to vzdy lepsie na nieco hodit hoci pricina moze byt v uplne inych veciach...

liviana1111
8. apr 2012

@lucy1311 kyselinu listovu ber v kazdom pripade aj ked si ju brala predtym,ked beres fembion mas ju v tom tak uz ju inak brat nemusis ale keby si chcela femibion vysadit urcite si kup apson samotnu kyselinu listovu,je to vitmain typu B ktory nijak nemoze uskodit ak ho bers kazdy den raz!! a za pomoci neho sa predchadza vyvojovym chybam dieta raztepu chrbtice a pery a podobnym takymto vivijovim vadam,to nevadi ze si ho brala predtym rok ked si tehotna mala by si ho brat este aj ked budes kojit z toho urcite velke dieta mat nebudes!!

liviana1111
8. apr 2012

@lucy1311 nieeee to je individualne ja som bola unavena pri prvom, teraz pri druhom som nebola a v podstate do zaciatku siedmeho mesiaca som aj na koni jazdila, necitila som sa nijak unavene,az teraz uz zacinam pocitovat v tomto poslednom trimestri unavu,tak uz sa viacej aj setrim,kazde tehotenstvo je ine,niektore zeny ani nevedia pomaly do porodu, ze su tehotne,len je to na nich vidiet a niektore su od prveho dna rozbite na kašu 🙂

lucy1311
autor
9. apr 2012

@liviana1111 jj beriem femibion teraz a ked nebudem, urcite ju nasadim 🙂 .... dik

lucy1311
autor
9. apr 2012

@liviana1111 :D no asi ano ... rano som robila druhy testik a po 4 dnoch je palicka vyrazne silnejsia :D, tak sa tesim, len mam stale dilemu, ci ist zajtra do roboty, zvazovala som este tie 4 dni volno, reku nech sa to poriadne uhniezdi kde ma ... co myslis? a to PC ma stale strasiiiiiiiiiiiiii :(((((

liviana1111
9. apr 2012

@lucy1311 aaaaale,ked budes doma ,tak bude sediet pred PC z ktorhe sem pises a este budes aj rozmyslat nad somarinam...pokial nemas vyslovn stresovu robotu a nepouzivate tam pocitace s roku dva ,ktore maju tie obrovske monitory, ktore ked spustis z ruk na zem ti urobia dieru v podlahe,tak si nemyslim, ze moderny pocitac s plochou obrazovkou ti moze uskodit.... to je uplne hovadina... a to ze budes sediet doma ti nijak v uhniezdovani nepomoze. Ono ja ti poviem asi tak ja som do siedmeho mesiaca jazdila na koni,s bruchom velkym jak basketbalka a kazdy ze uz by som nemala ,mala by som si davat vacsi pozor a bla bla bla ... ale ono ked je vsetko v poriadku ,tak to ta zena sama citi kedy s tym prestat a celkovo som toho nazoru,ze ka sa ma stat zle tak sa zle stane a nijak to neovplyvnis,mozes aj doma sediet za zavertymi dverami a mat vylozene nohy na stole a nepohnut ani prstom.. bohuzial niektore veci sa ovplyvnit nedaju,ale uz len to ze ti ciarky zosilneli je len dobre znamenie,to znamena ze stale sa nieco deje a preto by si mala byt v pohode, ak mas robotu v pohode kludne chod do roboty a pracuj,nebudes nadtym tolko rozmyslat a tolko sa sledovat,tak pocitac a vyzarovanie je blbost,ved aj terza sedis pred PC aj vcera si sedela nemas to jedno ci si doma alebo v praci? hm?. 😉

tinushka13
9. apr 2012

@lucy1311 Lucka neboj sa.. sme na tom viac menej rovnako. U mňa bola posledná menštruácia 23.2. a teraz sa doťahujem na 7tt. Potvrdiť tehotenstvo som si bola dať 30.3.2012. Ale potom som mala bolesti a išla som na vyšetrenie či je všetko OK. to som bola 5.4. a som bola práve v 6+0 tt a drobček bol veľký 2mm.. srdiečko však ete nebolo počuť bo je veľmi maličký. Keď som bola toho 30.3. tak mi dala ďalší termín až o 21 dní takže idem až 20.4. Držím ti silno palčeky, aj Vášmu drobčekovi, nech má veľa síl a drží sa pevne 🙂))

lucy1311
autor
9. apr 2012

@liviana1111 no zvazujem,ci tieto 4 dni este obetujem, aby som mala vnutorny pokoj ... je pravda, ez doma sedim za PC,ale vies, v praci je to predsalen 8 hod. 😖 ... skor sa bojim ze si tym stresom ublizim ... ale pekne si mi to napisala, straaaaaaasne by som xcela byt v pohode, ale aj k tomu hadam pride, uz keby tam zbadali ze vsetko je ok, tak budem hadam uz kludnejsia ... dneska som nasla jednu stranku, co sa zaoberaju tym ziarenim a maju vsetko mozne od izolacii na dom az po oblecenie z takych materialov, ktore eliminuju, tak som im napisala, tak som zvedava, co odpisu :D vyzerali celkom seriozne

lucy1311
autor
9. apr 2012

@tinushka13 a ovulku si mala kedy? lebo ja som vlastne mala neukonceny 3tt od oplodnenia a to este nevidel ani tu dutinku ani nic ... tak som sa vystrasila, ci to tam este dorastie :(

miskaska
9. apr 2012

lucy1311: neprehanaj to uz...ja pracujem v kancelarii, 8 hodin s PC + dalsi dvaja kolegovia...vedla mna tlaciaren, vonku kopirka, ktora tiez ziari a doma som po veceroch s notebookom na stehnach a surfujemna nete...+ v dosahu asi 5 WiFi sietí....Prestan sa stresovat, kazdy Ti to pise a ty stale dookola to iste a hecujes sa a stresujes...Urcite si skodis viac ako to ziarenie z PC. Ak mas taky strach, kup si na brusko taky pas, co pohlcuje ziarenie a uz skonci s tymi uvahami..Bylinkarka nie je vseved!

tinushka13
9. apr 2012

@lucy1311 vieš že si ani nepamätám.. ale myslím že okolo 6.3...ale viem presne , že sa nám zadarilo 7.3. 😅

afrika
9. apr 2012

@lucy1311 týmito stresmi škodíš malému najviac. to by Ti povedal každý gynekológ a aj bylinkárka 😉 😉

lucy1311
autor
9. apr 2012

@tinushka13 cize ak dobre ratam tak 5. 4. bolo 30 dni od oplodnenia, tak to uz ho mohlo byt vidiet, ja som bola hned rano na 19 den od oplodnenia, takze asi fakt skoro 😖

lucy1311
autor
9. apr 2012

@afrika ved ja viem ... ja som šibnutá už, zavrem sa do jaskyne a tam mi drahy bude nosit jesť a bude 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre