Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy to povedať rodine?

andromeda10
11. okt 2014

Ahojte ešte sa len chystam doktorke ale kolko ste čakali než ste to oznamili rodine a priatelom?? 🙂

lienka959
11. okt 2014

ja až vtedy, ked to bolo potvrdené lekárom a prešli prvé týždne... až okolo 12tt som to povedala

eeffka
11. okt 2014

ja som sa k lekarke oba razy vybrala az okolo 9tyzdna, takze rodicom v ten tyzden, kamoskam dobrym tak priebezne do 1-2t a v praci priammeu sefovi hned a zvysku tak v 5mesiaci ( nie z povercivosti ale preto ze ich do toho nic 🙂 )
Gratulujem

bajana
11. okt 2014

Po prvom otehotneni sme to povedali hned...vsetci sa tesili, sirili svoju radost dalej...bohuzial v 10.tt nasledoval MA a bolo tazke vysvetlovat kazdemu, ze uz nie som tehu...preto po druhom pozitivnom teste sme cakali az do prveho screeningu v 13tt...ak sa postasti este jedno, urobime to rovnako

patricia128
11. okt 2014

Ja som počula,že by sa aspoň do 3.mesiaca nemalo nič hovoriť...samozrejme rodine(blízkej) sa to môže povedať.

janka54321
11. okt 2014

V 12 týždni

matarka
11. okt 2014

My rodine v 10. tyzdni, v praci po prvom trimestri a potom postupne, kamaratom... niektori este stale nevedia, ale ked nas stretnu, uz uvidia aj bez slov🙂

michala.s
11. okt 2014

Pri prvom tehu v 13tt, bohužial v 14tt sme o babo prišli. Teraz sme si vraveli, že počkame aspon do prvotrimestralneho screeningu. Keď sme prišli ku našim v lete tak som bola tehu, ešte som to nemala potvrdene a sestra okamžite na mňa, že som tehotna a tak som len povedala ano a tak sa to dozvedela aj cela rodina v nejakom 8tt

tajka1986
11. okt 2014

Ja som to vykecala hned kazdemu ked som sa to dozvedela v 7tt,nedokazala som zakryt svoju radost a nadsenie😀

bambibam
11. okt 2014

pri prvom vedeli všetci ,len ja nie 🙂 , ale kedže sa dlho nedarilo a zrazu sa stal zázrak od radosti som to dala vedieť do sveta .

safranca15
11. okt 2014

Prvy raz hned to som bola v 8tt druhy krat v neakom 17tt a treti krat az v 5mesiaci

adeala
11. okt 2014

pri prvom tehu som sa nechala presvedčiť, aby som to povedala hneď. MA 6tt. Nikdy viac. Nabudúce budem čakať u mojej rodiny aspoň do 4. mesiaca, ak nie dlhšie a u partnerovej ideálne do porodu, ak sa bude dať (bývame ďaleko od seba).

milagrosss20
11. okt 2014

Ja som pri oboch tehu vytarala hned...a to som este ani nemala potvrdene od dr ze som... 😀

lucy125
11. okt 2014

Hned 😀 ako som to mala potvrdene od Dr. z krvi 🙂 a kedze som stastim plakala pri telefone dozvedela sa to aj kolegyna 🙂. Gratulujem 🙂

katharrina
11. okt 2014

Ahoj, my sme to vedeli skoro od začiatku, čakali sme ale až do skoro 4.mesiaca a až potom sme to povedali rodine a neskôr známym. Som ale rozhodnutá pri druhom dieťati nepovedať nikomu nič a bude všade pokoj :D

shania31
11. okt 2014

V 14 tt. rodicom a priatelom neskor 16-17 tt.

bianca
11. okt 2014

prve tehotenstvo sme ohlasovali pomalicky kazdemu na pockanie od stastia ako blazni,no vsetko sa skoncilo v cca 9 tt.Druhe uz nikomu.Ani rodicom.Prisli na to casom jedny skor,druhy neskor.Pri dalsom tehu budeme postupovat rovnako

zuja14
11. okt 2014

rodičom jedným aj druhým sme to oznámili hned ako mi vyšiel pozitívny test, ešte som ani nebola u doktora.
A až cca po 12 tt som to oznámila v práci, známym a ďalšej rodine.

azbestica
11. okt 2014

ja najblizsej rodine a kamoske hdned ako som sa to dozvedela, ostatnym az po 3. ci 4. mesiaci

cawes
11. okt 2014

ja si myslim ze je to kazdeho vec, kedy to povie, milujem ked tu citam ze pocula som ze by sa do 3 mesiaca nemalo a ako preco by sa to nemalo? viem ze do 12 tt je riziko velke ale aj tak. ja som to povedala mamke sestre asi v 5 tyzdni bola som doma na dovolenke a nebolo mi dobre, a moja sestra je teraz tehotna len v 3-4- tyzdni a uz to viem. Kamoske som to povedala tiez hned sefovi v 12 tyzdni a ostatni neskor videli 😀

jana_eyre
11. okt 2014

raz mi povedala kamaratka celkom peknu mudrost - ze preco by nemala hovorit o tom hned? ved ked ju ludia maju radi, tak s nou chcu zdielat radosti aj starosti - ak by sa nieco stalo...

je to kazdeho vec - kazdy to berie inak.. jeden to berie ako cisto intimnu zalezitost, iny chce, aby o tom vedeli vsetci.. tak ty musis vediet, kam patris.. 🙂

ja som to vravela vzdy vtedy, ked som mala tehotenstvo potvrdene od doktora.. a hocikomu, kamaratom, rodine aj znamim.. velmi som sa vzdy tesila a tak som mala chut sa so vsetkymi podelit..

ammellia
11. okt 2014

Ja by som to tajila pred svetom co najdlhsie, pacilo sa mi mat take nase male krasne tajomstvo. Ale kedze som este v 1.trimestri mala narodky, tak moju abstinenciu by som nezakecala, isli sme s pravdou von 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babenko789
12. okt 2014

Obom rodicom a najlepsej kamoske sme povedali hned po pozitivnom teste (vedeli ze sa snazime), dalsim par dobrym kamoskam asi v 7tt, sefovi tak v 9 tt, ked sa ma niekto spyta, tak nezatlkam, ale ostatnym zatial nehovorim. Ako tu pise mamicka vyssie, ked by sa nieco stalo, tak by sa o tom moji najblizsi dozvedeli aj tak, mame dobre a doverne vztahy, takze chcem s nimi zdielat radost aj smutok.

denisalv
12. okt 2014

Tiez som to povedala rodine hned, nedokazala by som nieco take tajit.. Takze nasi to vedeli uz od 4 tt, kamaratkam okolo 6tt a v zamestnani, tiez celkom skoro, myslim ze 11tt, aby ma setrili, robim v gatronomii, takze si myslim, ze to bolo potrebne, keby sedim v kancli tak asi pockam dlhsie.

lauricka
12. okt 2014

kedy len chces Ty 😉

meluela
12. okt 2014

je lepsie pockat ten prvy trimester, ale niekedy z praktickych dovodov treba povedat skor aspon najblizsej rodine (potreba pomoci pri velkych nevolnostiach, odmietnutie ocakavanej pomoci rodine alebo spolocnych aktivit, darceku ak by boli rizikove - malovanie bytu, skakanie padakom a pod.) ... a specialnou kapitolou su rodinne oslavy kde velmi vidno ak predtym si zena dala poharik vina a zrazu nie ... niekedy sa to da schvovat, ale minimalne niekto si to vsimne 😉

cerez
12. okt 2014

Je lepšie oznámiť rodine až vtedy, keď ti lekár oznámi, že je všetko ok. Takže najlepšie po 12 týždni. Ja som prvý krát oznámila hneď a za pár týždňov som potratila. Ďalšie tehotenstvá som už oznamovala až keď bolo všetko v poriadku.

prasiatko30
12. okt 2014

Ja si pamatam ze prve sme ani moc nemuseli oznamovat svokra si hned vsimla ze pri kazdotyzdnovom sobotnajsom obede som odmietla pohar vina a hned bola novinka vonku 😄😄😄

matulinuska
12. okt 2014

Pri prvej sme to zacali hovorit postupne okolo toho 10tt,vedeli sme to az od 8tt cize dlho sme cakat nemuseli. Teraz som to vedela od 4tt ale vsetkym sme to povedali az po 12tt kedy nam lekarka povedala ze je vsetko v poriadku a dostali sme aj fotku. Oplati sa vydrzat ako potom niekomu vysvetlovat ze zrazu si neni tehotna no nie?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli