Kontroluje Vás gynekológ vaginálne aj ultrazvukom?

didi35
13. feb 2011

Chcela by som sa spytat, ci Vas gynekolog pocas tehotenstva kazdykrat v poradni skontroluje vaginalne aj ultrazvukom? Lebo moj doktor do mna pocas prveho tehotenstva ani raz nesiahol, za co mu dakujem, ale zase vzdy ma kontroloval na ultrazvuku. Podla porodnych asistentiek su oba zasahy zbytocne, staci vraj vysetrenie pohmatom. Zdravotne poistovne vraj pocas tehotenstva preplacaju len 3 ultrazvuky... Dakujem za Vase skusenosti.

tinki
13. feb 2011

Ahoj, tak vraj časté vyšetrovanie zvnútra nie je dobré...na začiatku maloktorý doktor vyšetruje. Mňa vyšetril až v 12. týždni a potom asi tak 3 krát. No a teraz ku koncu sa kontroluje každý týždeň na poradni, lebo chcú vedieť ako a či sa žena otvára. A čo sa týka sona, tak pri bežnom tehotenstve sú tri postačujúce. A viac sa robí len ak sú nejaké pochybnosti, prípadne problém.

evickapooh
13. feb 2011

ani mne nekontroloval vaginalne len uz ku koncu tehu ci nie som otvorena asi od 6 mesiaca ak sa dobre pamatam.ale uzv mi vzdy robil -niekedy na moju prosbu-dobre ze ta nevysetri rukou -[hlavne ak nemas ziadne tazkosti],mohol by este zaniest nejaky infekt.pocas tehu su dolezite krvne vysetrenia a uzv , tam ti nema co kontroolovat len uz na konci tehu.to je moj nazor..

jabadaba
13. feb 2011

veru ma pozera lekarka zo spodu kazdu poradnu co mi lezie na nervy uz statocne. Ci by to tak bolo keby som nespomenula tvrdnutie brucha to neviem, je fakt, ze ked som to spomenula, tak mi kontrolovala prave krcek ci drzi. Mozno by to bez tejto info uz nerobila. Pri prvom teho si vybavujem, ze nie zakazdym ma pozerala, teraz je to furt. A aj vzdy skontroluje utz. na par sekund mimino, vzdy povie, ze sa pozrie ako mu bije srdiecko, plus polohu. A zvlastne, ze ma objednala na UTZ v 35 tt, co si pri prvom nepamatam. Naposledy som bola totiz na prietokoch a kontrole maleho v 30 tt, co je jeden z tych standardnych. Caka ma ale planovana sekcia, aj posledna poradna u nej, ci snad kvoli tomu ten UTZ. kvoli nejakej sprave pre porodnicu kde pojdem na dalsie poradne pred porodom netusim. Doteraz som mala maleho KP. Hm, no neviem. uz mam tych poradni po krk.

benne
13. feb 2011

Nie nepozeral.. až v poradniach v nemocnici, ja som absolvovala viac usg., kvôli teh.cukrovke..

hedka17
13. feb 2011

Ahoj mna dr. pozera zo spodu odkedy som lezala v nemocnici na pozorovani 19tt (zevraj kvoli skrateniu krcka maternice na 30mm) na poslednych 2 poradniach mi povedala, ze krcok je tvrdy a vobec nezmeneny ako tvrdil druhy dr. tu v ZA(ja mam dr. v RK) ma 45mm. Utz. mi robi na kazdej poradni, nakolko mi ho meria aj utz. zospodu. Ano 3 utz. su preplacane,ktore musi zene dr. urobit, co sa tyka utz. kazdy tvrdi nieco ine tak tazko povedat co je pravda

berus222
13. feb 2011

mna kontroloval vaginalne prvykrat a potom este asi 3x. posledny mesiac v nemocnici kazdy tyzden. utz mi robil na kazdej poradni.

monika15
13. feb 2011

tu v kanade su nazoru ze ked neni emergency tak dole nepozriet......
mne robili len ultrazuvk 3 krat pocas celeho tehotenstva.....
ale kazda krajina je ina 🙂

zojka05
13. feb 2011

mna tiež ešte ani raz nepozeral,ale zato mi utz. robí pri každej poradni........teraz mám iného dokiho ako pri prvom a ten to robil zasa naopak
, stále ma pozeral a utz.mi robil len 3 krát,tak asi to závisí aj od lekára.....

pepi_petra
13. feb 2011

Moja dr ma pri kazdej poradni prehliedne aj od spodu,skontroluje krcok a urobi sono,ktore si samozrejme zaplatim.

bosoriak
13. feb 2011

Zakazdym mi prehmata krcok, spravi vyter kvoli Ph a spravi mi ultrazvuk.

kamajka
13. feb 2011

No u nás v každej poradni aj vaginálne, UZV len asi 4x

mircalla
13. feb 2011

Vaginalne ma kontroloval len posledne mesiace, ci nie som otvorena, neviem naco prve mesiace tehu....UZV pri kazdej poradni, tusim raz mi len nerobil
O tych 3 UZV pocas tehu som pocula, ale maloktora zena ma za cele tehu len 3 UZV, ak je treba, radsej zaplati. Podla mna, keby nebolo nieco v poriadku, tak je dost tragicke, ked sa to vcas nezisti. Kedysi UZV ani nebol, to je pravda, ale ak je, tak nech pomoze a vyuzije sa....3 krat robit UZV je malo.

alexandrah
13. feb 2011

ja neviem, podla mna je dobre aj vaginalne, krcok nemusi byt v poriadku uz aj na zaciatku, + tak mi zistil, ci ma daco neboli, maternica, vajecniky, ja som mala bolestivu maternicu, musela som lezat, to by sa zvonka nedalo ... a uzv mi urobil cca 4 krat, ale som mala aj morfo, aj 3D, ale ked som chcela uzv, ze kolko maly vazi, alebo tak, tak mi ho bez problemov urobil ...

katren
13. feb 2011

kazdy krat aj vysetrenie krcku, kedze som sa pri prvom tehu otvarala uz na zaciatku 20tt a vzdy mi spravi aj uzt, kedze je mimi trosku mensie, robi podla velkosti mimi aj potrebne odbery, aby mi to neskreslovalo vysledky 😉
a nic navyse som este neplatila a ked som si pytala foto mimi, tak bez problemov spravila a ani za to som neplatila 😉

tanja61
13. feb 2011

ahoj ja zijem v UK a ani raz ma lekar nevysetril vaginalne vzdy su vysetrenie len pohmatom🙂myslim si osobne ze ked zena nema problem a tehotenstvo prebieha tak ako ma tak to nutne nieje a co sa tyka ultrazvuku tak na nom som bola 4krat od zaciatku a to pri prvom tehotenstve tiez🙂a ked nieje nieco v poriadku krcok alebo ine veci tak myslim ze vytok to prezradi alebo v najlepsom pripade ster 😉

bobocka
13. feb 2011

ja som bola prvych 5 mesiacov sledovana v anglicku a tam ma vaginalne nik nevysetril.som bola rada ak mi tlak zmerali-ja som zaujata voci anglickemu zdravotnictvu.tam som absolvovala 3utz.prvy v 7tt (ten som si vynutila,som si vymyslela,ze mam bolesti v podbrusko-chcela som proste maleho vidiet 😀 ) a dalsi v 11+4 tt a v20+2 tt.doma ma moj gynekolog vzdy aj vaginalne prezrel.kontroloval krcok vraj.bolo to neprijemne,no ja som mu verila.vraj je to u nas bezne a ked som chodila posledny mesiac do nemocnice na poradnu,tak tam ma tiez vzdy porodnik aj vaginalne prezrel.

vivien11
14. feb 2011

mna minule pozeral ci som zatvorena atd a čo nenašiel zapal kvasinkovy takze si myslim zeby to malo byt aspon parkrat pozerane nakolko tieto zapaly su v tehotenstve nebezpecne takze ked ta pozrie tak mas aspon istotu ze si tam dole ok

cmulinko
14. feb 2011

rodila som 2 krat v Irsku a ani raz pocas celeho tehotenstva ma nevysetrili vaginalne....az v den porodu....s prvym synom som mlaa cisarsky rez,tak ma vysetrili len jediny krat pred tym ako am brali na salu a s druhym synom ma vysetrili pocas porodu 4 krat ako sa otvaram.....ani po porode ma nevysetrili vaginalne.

nenullienka
14. feb 2011

ahojte, mňa vyšetruje zospodu na každej poradni, dr. povedal, že kontroluje krček maternice či sa neotvára. Keď som sa ho spýtala či to musí zakaždým, tak mi povedal, že jeho to tak naučili a že on má radšej istotu aby niečo nezanedbal. UVZ mi robil na každej poradni + morfol. uvz. Ja som takto spokojná aspoň viem na čo sme aj s bábikou, som spokojnejšia.

katslad
14. feb 2011

Mna doktor kontroluje zospodu od 12 tt a sono mi robí každú navštevu. Ja som rada, aspon mam istou že je všetko ok.

zora256
14. feb 2011

Aj mňa od 12tt kontroluje doki zo spodu či sa neotváram,a sono robí 3x v 12tt,v20tt a v 30tt,lebo vtedy hradí poisťovňa ináč si za ostatné,ktoré by som chcela ja zaplatila 10eur.A ako píše vivien11,tak to že doki kontroluje krčok a zátku,je dobré,lebo tak môže zistiť i zápal a liečiť výtoky,o ktorých mi ani nemusíme vedieť.A je to tak lepšie. 🙂

zaira301
14. feb 2011

...môj názor je taký, že vyšetrenie by malo byť každýkrát......teraz idem k doktorovi po mesiaci a už sa bojím, či je všetko v poridaku..ak niekto príde o svoje dieťatko, tak ako ja, potom už druhýkrát chce si byť istý a vďačím za každé vyšetrenie, ktoré mi doktor urobí......

marcovka
14. feb 2011

ahojte dievčata moj doki pozera zo spodu až 20tt,lebo nechce niečo pobabrat a myslim,že je to správne 😉 ale na druhej strane niektore ženy majú problemi v tehu od začiatku tak určite musia byt kontrolovane zo spodu zaleži asi od lekára 🙂

melpomene
14. feb 2011

mňa tiež pozrela doktorka zospodu až okolo 20tt...dovtedy len ultrazvuk...ale v každej poradni mi spravila ultrazvuk, vraj aby aj ona vedela ako sa babatko ma a ci je vsetko v poriadku...ani za jeden ultrazvuk som neplatila....a viem že ani ostané babenky čo k nej chodia za ultrazvuk neplatia...takže veľa závisi aj od lekára

svetlankat
14. feb 2011

Mna pravidelne aj zospodu

soldi
14. feb 2011

kazdu navstevu kontroluje krcok a robi mi vzdy aj sono - bezplatne. keby ma nekontroloval vzdy odspodu, tak ani neviem, ze mam mykozu (v 10tt, preto asi aj na zaciatku sa tak vysetruje)

gabika84
14. feb 2011

ja idem teraz na prehliadku v 16. tyzdni. minule vravel ze v prvom trimestri sa snazia do toho vobec nezasahovat, ale potom robi uz aj vysetrenie.

jezkomanka
14. feb 2011

ahoj mna doki nepozeral vobec zospodu, tu v irsku sa to nerobi a mas max 2 UTZ ak mas bezproblemove tehotenstvo, ja som mala 4 😉

leanela
17. feb 2011

mna tiez nepozrel cele tehu akurat teraz ma cakaju stery kôly pneumokokom 🙂

babulina
17. feb 2011

mna lekarka vysetrovala na kazdej poradni vaginalne a pod uzv skontrolovala akciu srdca, inak som mala klasika standardne uzv v 10,20,30,36tt a ked sa vyskytol problem v 28tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre