Lekár nedodržal lekárske tajomstvo

15monca151
16. jún 2014

Ahojte dievčatá, hneď na začiatok sa chcem ospravedlniť, ak tu už takáto téma existuje, ale nenašla som :/ Stala sa mi taká nepríjemná vec.....kedže som začala špiniť tak som bola u dr na gyn ten mi kázal aby som si poriešila svoj zdravotný stav (pre upresnenie od januára sa so mnou ťahajú choroby, mala som helicobactera,hnisavú angínu a odvtedy mám hrdlo stále také nijaké, majú podozrenie na absces a mandle by mali ísť von, len teraz mi ich ešte nemôžu zobrať keď som tehotná), problém je v tom, že teraz som PN, lebo som bola chorá a môj gyn mi navrhol rizikové na základe tých podozrení na absces, ktorý je vraj dosť nebezpečný, tak mi kázal ísť ku všetkým dr a poriešiť to, kedže som ešte len v 8tt presnejšie dnes 7+5tt tak som nechcela aby o tehu niekto vedel a už vôbec nie šéfka,nevie to nikto zatial z mojej rodiny, okrem manžela, aspoň dokial by nebolo vidno srdiečko lebo bola som v 5+5tt a ešte nebolo, mám tam ísť teraz vo štvrtok a potom som chcela ísť do práce a všetko oznámiť, ale ako som bola min.piatok u dr.ktorá sídli rovno nad mojou prácou, tak tá lekárka hned volala šéfke že som tehotná a neviem čo, ved tým porušila lekárske tajomstvo nie? ako by ste sa zachovali vy? ved nemala žiadne právo o tom hovoriť.....Som maximálne naštvaná a neviem to pochopiť....Ďakujem za všetky reakcie

15monca151
autor
19. jún 2014

@ammellia presne ako hovoríš, v dnešnej dobe to je už asi "normálne", že lekári kvákajú kade-tade či už o príbuzných tebe alebo o tebe príbuzným, avšak to je ešte ten lepší prípad, ako keď začne rozoberať tvoj stav s cudzími a potom vie celé mesto že tá a tá sa lieči na to a to....nemám slov...

15monca151
autor
19. jún 2014

@natalienka12 presne ja to isté, v januári som bola preliečená 3-kombináciou antibiotík, takže záťaž na žalúdok ani nehovorím, a od februára hnisavá angína, robili mi 7-krát výter, vždy bol negatívny a až na ten posledný krát mi vyšiel streptokok a v hrdle som mala iného a v moči iného, takže znova ATB (nehovoriac o tom, že než prišli na toho streptokoka, ma pchali kadejakými ATB, ktoré vôbec nezaberali, kedže streptokok bol na všetky odolný) ...... ja som bola aj na infekčnom, na internom, aj na ORL, posielali ma na sono aj na rontgen, a nikde nič nezistili, povedali len že majú podozrenie na absces a že mandle musia ísť von,lenže ako hovoríš tiež s tým nie som stotožnená, lebo mám strach aby sa mi to potom nevrazilo na priedušky a plúca....teraz v piatok som bola na imunológii tak mi robila testy ale výsledky budú až za mesiac, zatial mi napísala diagnózu: porucha imunity bližšie neurčená....tak som zvedavá čo z toho bude...dúfam, len že nič vážne...

15monca151
autor
19. jún 2014

@monika2012 ednes idem na kontrolu a keď mi dr povie že je všetko ok, hneď zajtra posielam písomné oznámenie do práce, včera som bola u obvodnej a dala mi PN ešte aj na bud.týždeň, aby som všetko stihla vybaviť a hlavne sa dohodnúť s gyn či mi napíše PN on....

15monca151
autor
19. jún 2014

@katuli3nocka už som povedala všetkým známym, čo k nej chodia, veď to nie je normálne aby cudzí vedel o mojem stave skorej ako vlastná rodina....som sa dozvedela, že ešte jedna kolegyňa čo je tak jej manžel tiež k nej chodil a odišiel od nej presne kvôli tomuto, tá dr o jeho stave hovorila našej šéfke....ved čo je už toto za systém!!!

15monca151
autor
19. jún 2014

@ivett1 no veď práve....šéfka zatial nereagovala nijako, lebo ona jej to volala v piatok, vastne hneď ako som od nej odišla a ešte v to poobedie cestovala na dovolenku, takže nemala ešte čas to riešiť, len to povedala kolegyniam, a ked som sa kolegýň pýtala, tak hovorili, že to nejak neriešila, ale ona si to nechá cez dovoelenku uležať a začne keď sa vráti....oni si musia zákon naštudovať a pod. lebo ona má takého "zaťa", čo sa do všetkého montuje a h*vno s prepáčením vie....tak uvidím až na bud.týždeň čo sa bude diať....

tinushka13
19. jún 2014

Ja by som to určite riešila. Možno ty s tým už teraz nič nenarobíš, ale môžeš pomôcť niekomu inému. Takéto správanie by sa nemalo tolerovať a každý si má niesť následky. Otázka však je ako sa to dokazuje :-/ možno už to niekedy urobila a tiež to pacient nechal tak veď čo už narobí a ty si ďalšia.. treba to riešiť. tiež keď niečo pohnojíš v práci tak si nesieš zodpovednosť. a keďže to už v práci "vedia" určite by som to okamžite oznámila písomne. len aby som si kryla chrbát 😉 prajem krásne tehotenstvo a aby si sa dala čím skôr dokopy aby si si ho užívala 😉

15monca151
autor
19. jún 2014

@kiki68 no veď práve ešte nemám ani knižku a bez tej mi to šéfka nemusí uveriť, lebo vlastne keď jej to oznámim tak jej musím da aj dôkaz.....dúfam, že dnes ak bude všetko v poriadku tak mi dá knižku a budem to môcť všetko doriešiť konečne....

15monca151
autor
19. jún 2014

@tinushka13 len keď ja ešte nemám ani tehu knižku, lebo k tomu oznámeniu mám dať aj dôkaz že som tehu...tak dúfam, že dnes mi ju gyn dá....
problém je v tom, že neviem ako by som jej to dokázala, aj keby majú výpis hovorov, možno by to nič neznamenalo, kedže ona je lekár a šéfka je magistra v lekárni tak sa možno chceli "len" poradiť a ja to nemám ako dokázať a dr. sa neprizná že to povedala a šéfka by ju tiež nezradila, takže to je slovo proti slovu.... :-/

tinushka13
19. jún 2014

@15monca151 no veď toto.. toto je na tom celé zle, že všetko je nakoniec na tebe a nevieš dané veci dokázať. Asi budeš nakoniec nútená sa proste tváriť že sa nič nedeje. Niektorý Dr. dávajú tehu až po 12tt.. je to celé naprd :-/ ja som ju dostala okolo 14tt :-/ držím palce nech to nemá dosah na tvoj prac. pomer a aby si ju dostala. potom daj vedieť ako si dopadla. to som fakt zvedavá ale asi by som zašla za tou Dr. a povedala jej, že o tom vieš, že porušila lek. tajomstvo a ak sa to bude opakovať podáš na ňu podnet. že si max nespokojná s jej profesionalitou. mala by o tom vedieť že to vieš a že si nespokojná.

15monca151
autor
19. jún 2014

@tinushka13 veď práve, chcela som to riešiť, len ked mi hlava vychladla a vlastne som si pospájala skutočnosti tak by som asi z toho víťazne nevyšla....takže asi budem musieť skloniť hlavu a všetko nechať tak, ale teda samozrejme ak dotyčnú dr uvidím (lebo sa k nej už nechystám) tak jej poviem o tom svoje....ja som v 9tt a ak bude všetko v poriadku tak dúfam, že mi dr knižku už dá, lebo ak nie tak to bude zasa oveľa komplikovanejšie....idem tam dnes o 17-tej tak potom dám vedieť že či mi ju dal a či nie 🙂

7zahrad
19. jún 2014

@15monca151 Vypytaj si potvrdenie, ze si tehotna. To by malo stacit aj bez knizky.

15monca151
autor
19. jún 2014

@7zahrad ďakujem za radu 🙂 vypýtam si ho, som nevedela že môže dať aj iné potvrdenie ako knižku 🙂

7zahrad
19. jún 2014

@15monca151 Knizku ani nema pravo Tvoj zamestnavatel vidiet. Ved tam su udaje o Tvojom zdravotnom stave, pocte UPT.. do toho zamestnavatela nic nie je. A v zakonniku prace pisu, ze mas dat dokaz o tehu?? Pokial viem tak staci len Tvoje oznamenie, nie? Byt Tebou tak necakam na koniec dovci sefky ale uz davno by som pisomne doporucenym listom oznamila tehotenstvo. Pripadne aj s odvolanim sa na gynekologicku "Ako Vas uz moja gynekologicka informovala, som tehotna. "

15monca151
autor
19. jún 2014

@7zahrad neviem, mne bolo povedané, že mám doložiť k oznámeniu aj dôkaz že som tehu....tak teraz fakt neviem....to eprezradil gynekológ, to bola internistka a diabetologička

mirpo
19. jún 2014

Mne dal môj gyn potvrdenie : "Menovaná je v 7 týždni gravidity."
Odniesla som do práce aj s mojím listom a bolo vyriešené. Keďže som chodila skrz tehu veľmi často lekárom, tak som mala nárok na viac dní k lekárovi ako na 7 zo zákona (keby som neoznámila tehu). Knižku som dostala niekedy v 12tt.

ivett1
19. jún 2014

ja som bola na rizikovom od 8 tt, takže som to riešila len písomným oznámením + pn ... (knižku som nikomu nedávala ako dôkaz🙂...) .... mne to vychádza tak, že tehotenstvo by si mala oznámiť zamestnávateľovi, až keď je to potvrdené písomne od gynekológa - keď on rozhodne, takže "možné nepotvrdené tehotenstvo" je správa typu "jedna baba povedala..." ... myslím, že si postupovala správne a tak to môžeš aj vysvetliť šéfke, že si skrátka musela počkať na písomné rozhodnutie - potvrdenie tvojho tehotenstva ... teraz stačí, keď budeš postupovať, tak ako si napísala vyššie...držím palce ... 😉

7zahrad
19. jún 2014

Zena bud je tehotna alebo nie je. Nic medzi tym.

15monca151
autor
27. jún 2014

@mirpo
@ivett1 Ďakujem vám kočky za odpovede 🙂 už som dostala tehu knižku takže som všetko vybavila 🙂 teraz už len čakám na výsledky z imunológie či môžem ísť do práce alebo nie, mám super obvodnú, ktorá mi podržala PN-ku dokial nebude všetko ok a vlastne aj teraz mi ju ešte natiahla aspoň dokonca prvého trimestra, kedže môj zdrav.stav nie je 100%-tný, len gyn mi robí problémy, že ma nechce vypísať, zákazal mi stýkať sa s chorými, ale to v lekárni asi ťažko budem dodržiavať, neviem, prečo tak reagoval, no uvidíme podľa výsledkov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre