Mám 17 a som tehotná

michaleja_west
25. nov 2013

dneska som sa dozvedela ,že som v 6 týždni tehotenstva ,doktor povedal ,že som mala zlú antikoncepciu ,kedže pozor som si dávala ,frajer s ktorým som tri roky to dieťa nechce ,chce aby som išla na potrat pretože s nami nechce byť ,moji rodičia mi povedali ,že nás podporia finančne aj po všetkých stránkach nech mám školu a všetko ,pochopili to a podporujú ma od prvej chvíle ,neviem čo mám robiť pretože o frajera prísť nechcem ,vyčíta mi ,že mu zničím život ,že príde o mladosť a ,že nebude mať ani školu kôli tomu ,že som sa sprosto rozodla ,strašne ma to mrzí lebo neviem čo mám robiť ,odkedy to viem tak odvtedy viem ,že mu život nevezmem ale dám a bude ho mať dobrý ,a teším sa na neho keď sa štupel narodí ale na 10% ma mrzí frajerové správanie pretože nechcem o neho prísť a chcem aby bábo malo otca.. bojím sa toho ,že okolie to nepríjme a bude ma odsudzovať a myslieť si ,že spávam s kadekým jak k**** ..

lienka737
27. nov 2014

@michaleja_west Je pekné, že Ťa rodičia podporujú a pomáhajú Ti. To si naozaj treba vážiť, nie každý ma takých rodičov. Si odvážna a verím, že z dieťatka budeš mať radosť a naplnenie. Čo sa týka Tvojho priateľa, jeho postoj je hrozný, pretože keby Ťa NAOZAJ ľúbil, tak sa takto správať nebude. Čože on nebol pritom, keď ste ho splodili????? Kašli naňho, nájdeš si (neskôr) niekoho, kto ťa bude mať rád aj s bábom a bude zodpovedný.

doty1
27. nov 2014

@luckahh lucka a pred tým, ako sa rozhodneš držať sa ho a robiť všetko tak ako si predstavuje a aby mal čo najmenej starostí, tak si prečítaj niektoré témy nešťastníc tu na MK, ktoré sa tiež držia svojich partnerov a roky dúfajú, že sa NIEČO stane a zmenia sa. Len im sa všetko pretína ťažšie, pretože vo väčšine prípadov majú dve deti, sú na rodičovskom, majú hypotéku, v duši prázdno, že by sa dalo vyvážať ....majú neuveriteľnú schopnosť presviedčať samé seba, že vlastne toto je to, čo chceli... 😒

cenculinka
27. nov 2014

@michaleja_west neboj sa, si s nim od 14tich, zrejme je to jediný "chlap"v tvojom živote. ..ale reakcia o znicenom jeho zivote svedci o tom, ze nie je este zrelý. ..ano, je to "pruser" no ale co uz teraz...ak ta rodicia podporujú, je to skvelé, budes to.mat omnoho jednoduchšie ako mnohé "dospelé" maminy...a frajer sa casom spamata a ak nie a vykasle sa na vás, tak to naozaj nie je partner na cely život ☹ a ak ho budes drzat pri vás nasilu nedajboze nejakym citovym vydieranim (nehovorim ze to tak je), budes mat do konca vztahu vyhadzovane na oci ako vas zivi a co mohol mat keby a bla bla bla...hlavne vsetko ries s ako tak chladnou hlavou 😉 velmi ti drzim palce a prajem vela sil ♡

1234lubka
27. nov 2014

@michaleja_west no takyfrajer ti bude na ....vies co... v tvojom veku som bola tiez podobne upeta na "frajera", No lutujem dodnes...bola som hlupa...len koli nemu som kaslala na skolu, na vsetko len aby sme boli spolu...po 3rokoch koniec lebo ma podvadzal nakazdom kroku...mohla som mat vysku mozno lepsi zivot...bola som hlupa, nastastie som s nim neotehotnela. skvele ked sa rodicia podporuju.na Frajera sa vykasli. Nie ty jemu ale on tebe zničí zivot keby ste spolu ostali. Chodil by po kamosoch po povonku po zabavach a ty doma sama z deckom....takeho ti je luto co ta posle na potrat ?? Jeho dieta?? Znak obrovskej nezrelosti. Moja radsej sama z deckom ako posr... život z debilom...ked mas podporu rodicov tak nemas co riesit. Stretnes v zivote chlapa ktory bude chciet aj teba aj tvoje dieta neboj sa. V dnesnej dobe sanemusis krvopotne drzat cloveka co ti urobil dieta. Drzim palce. Byt matkou je krasne, nepokaz to zlym rozhodnutim. Ver ze "frajer" teda otec tvojho dietatka by ti na stasti nepridal...ty dozrejes, rola.mamky ta zmeni(samozrejme k lepsiemu 🙂, on bude stale ako jeho rovesnici....

cenculinka
27. nov 2014

@michaleja_west a nech sa paci, co by som nereagovala na rok stary príspevok 😀 maly je krásny ♡ necitala som tvoj fotoblog, ako sa ma "frajer"?

ivuska6
27. nov 2014

toho uuuuzasneho frajera ktorého nechces stratit co ti povedal ze mu pokazis zivot by som na tvojom mieste nakopala do rozkroku a poslala kade tade to nie je chlap a ani otec pre dieta ked dokaze nieco take povedat a trtkat sprepacenim to mu nevadilo ?

ivuska6
27. nov 2014

@cenculinka a ja tiez 😀

cenculinka
27. nov 2014

@luckahh kocka neblazi ☹ nemozes cely svoj zivot podriadiť frajerovi ☹ javil sa byť skvely no vidíš, pri prvom.prusery sa na teba v podstate "vykaslal" ☹ on si bude chodiť ku vam kedy bude chcieť? Ak nahodou nebude s kamosmi niekde na žúre? Nepostrehla som kolko ma on rokov? Tak ako radili aj vaby, hned (!) Sa priprav na to, ze uz "nie ste spolu", zacni si vazit seba ako matku a zenu a hlavne vsetku pozornosť upriam na budúcnosť - skola a dieťa. ..ver ze ak budes sama s dietatom šťastná, stretneš este mnoho muzov, ktori budú stáť za to, aby si s nimi travila cas, neznic si krasny mlady zivot s nezrelym jedincom, ktory ta bude len trápiť. ..rodicia ta podporia, to je úžasné 🙂 odkladaj blocky, dokazanie otcovstva po narodení, ak by nahodou mal.problem ti dat vyhlasenie kvoli rodnemu listu, stanoviť vyzivne a hura do spolocneho zivota s babom...caka ta este vela slz a placu a otazok preco ja? Ale to casom prejde...ja som vydatá, s muzom sme 12 rokov spolu, mám dieťa male, druhe na ceste, prácu a tiez niekedy revem 😀 ale vsetko vzdy prejde neboj sa 🙂

luckahh
27. nov 2014

@cenculinka a všetky ostatné
ďakujem vám veľmi, aj keď sa mi zrovna nepáči predstava nebyť s ním.. budem sa musieť postaviť na nohy... hádam ešte stretnem v živote niekoho, koho budem ľubiť tak veľmi ako jeho...dúfam.... hádam to vylieči čas... bábo tak neskutočne ľúbim, už teraz ...
Je to neskutočne tažké.... tažšie ako čokolvek, čím som si zatiaľ v živote prechádzala

lenkatajomna
27. nov 2014

@luckahh ahj, napísala si to krásne, držkaj sa

megika1
27. nov 2014

nemám čas všetko čítať,ale zjavne partner nie je pripravený byť otcom.Ak máš doma podporu je to výhra.Nenúť ho,aj tak je pod tlakom.Teš sa z malého dieťatka,ktoré nosíš pod srdcom,ťažké chvíle prežíva mnoho ľudí,držím palce a želám všetko dobro sveta 😵

katka2011
27. nov 2014

@luckahh ked sa ti narodi babo tak uvidis ako sa zmeni tvoj pohlad na otca tvojho dietata. budes bezhranicne milovat svoje dieta, lebo je to kus teba a uvidis ze svojim spravanim sa ti otec tvojho dietata akurat tak iba sprotivi...

cenculinka
27. nov 2014

@luckahh moj oco mi vzdy vravel, ze dospelost nie je o tom, ze si mozem robiť co chcem, ale o tom, ze musim robiť rozhodnutia a niesť si za ne zodpovednosť. ..toto rozhodnutie je zatiaľ jedno z najťažších, no ver, ze ťažkých ešte bude, za chvíľu nebudes rozhodovať len za seba, ale aj za bábo. ..a po svete chodi vela muzov, raz toho "správneho nájdeš 😉

mamuska123
27. nov 2014

Neboj sa, to zvladnes 🙂 ja som otehotnela tiez v sedemnastich a skolu si dokoncujem s pomocou rodiny, na babo som tiez sama, ale nelutujem to a nezmenila by som svoje rozhodnutie urcite.. 🙂 btw som v maturitnom rocniku s polrocnym dietatkom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre