Mám 17 a som tehotná

michaelka852
8. mar 2013

Ahojte, dnes som bola u doktora a povedal mi že som v 8.týždni tehotenstva. Najskôr ma to položilo aj keď som tam išla s tým že možno som v tom ale teraz to cítim trochu inak. Prvé pocity boli oco ma zabije, nedokončím školu, všetci známi ma budú ohovárať...Povedala som doktorovi že si to nemožem nechať a podstúpim UPT. Dal mi termín zákroku o 4 dni v utorok. Priateľ s ktorým som 1 rok najskôr tiež trval na interupcii ale keď sme si sadli s mojími rodičmi a začali sme to rozoberať, rodičia navrhli že by nám pomohli finančne a kým dochodím školu že by mamina bola s bábom.Ešte stále mi hovoria aby som si to premyslela že mám na to celý víkend, ale ja si myslím že sa vo mne už prebúdza materinský pud a dieťatko by som si rada nechala.Neviem ako to bude ďalej, preto ak máte niekto za sebou alebo pred sebou takúto situáciu, prosím poraďte alebo mi len napíšte váš názor.Ďakujem

monika15
9. mar 2013

@zuzkat1 prepac ale deti sa rodia rodicom anie starym rodicom !!!!
:((((
ja take pripady poznam...
mlada same skoly, akcie, disco, atd.....
a babka sa stara.....
Je na nas aby ste sa starali o nase mami ktore cely zivot sa starali o nas a vychovali a nie dat im este na starobu male dieta.
A sorry po preruseni este stale moze mat dieta.. .

monika15
9. mar 2013

@jarka721
to co ty pises tak bud rada... ale skadial vies ine pripady rodiny?
vies zarucit ze kazda 17ka bude robit to iste !!!!!!!!????

ja tu poznam pripad kde mama vychovava dalsie dieta lebo 16ka dcera rodila... a ona si to uziva dalej,

zial nie kazdy rozmysla tak ako ty.....

po druhe ty sa naleje hocikto ano ano vsak kazdy zvladol ale co ked zial praveze oni to nezvladnu tak co bude :(
baby z MK budu vychovavat vies..... to KAZDY musi vediet sam a nie podla toho ze jaaaj ta ked ona ta aj ja...

lucia2904
9. mar 2013

Ahoj,v prvom rade ti chcem napisat,ze asi urobis velmi velku zivotnu chybu a budes si to do konca zivota vycitat....Ked ti tvoji rodicia chcu pomoct tak nevahaj a nemaj pochybnosti..Je to dar tak ho prim....Ja mam 35 a nemam este dieta lebo mame problemi a neako to nefunguje.....Velmi rada by som chcela mat dieta a asi Pan Bozko si nevie najst k nam cestu....Prajem ti aby si sa rozhodla spravne a aby si bola dost silna.Vsetko dobre....

monika15
9. mar 2013

@sorciera24 no cau kamoska sektarka aj ty tu 🙂)))????

lenula57
9. mar 2013

@michaelka852 Ahoj nedávaj si preč v žiadnom prípade podstupuješ hrzbu žeby si už nikdy nemohla mať deti!!..ale ked máš podporu v priatelovi a v rodine máš to uplne super ja so na tom rovnako a ver mi je to najkrajší pocit čo len môže byť tak zvlasnej skusenosti nechaj si to malé uvidíš jaká budeš šťasná 😉

jarka721
9. mar 2013

@monika15 Monika slecna ktora pytala radu sa mi nezda ze by sa chcela vybodnut na to male 🙂 myslim ze je uz rozhodnuta si nechat mimino len si to tu chcela potvrdit.............a este jedna vec .......ja niesom proti potratom ale je x milion moznosti ako to riesit ak sa nevie ,nemoze alebo nechce postarat o dieta......potrat je fakt uz take vychodisko ktore mozes lutovat do konca svojho zivota ale to uz nezmenis..............ak das dieta mame ,susedke alebo neviem komu napr.do decaku a mozno o desat rokov to olutujes ,skutocne olutujes vies tu svoju osudovu chybu vratit ale ako vratis potrat?!

zuzkat1
9. mar 2013

@monika15 ja keby moja dcera otehotnela tak ju nepustim na upt.

cholitko
9. mar 2013

@michaelka852 Moja, nechaj si babatko. Ak pojdes na interupciu, nikdy v zivote si to neodpustis...

cat
9. mar 2013

@michaelka852 presne toto sa stalo pred 10 rokmi jednej z mojich najlepších kamošiek, v 18-ke porodila syna, rodina pomohla, dnes má malý 10r, ona je stále s rovnakým chlapom a už majú lážo plážo, dieťa je velké, samostatné, už si len užívajú..ale začiatky sú ťažké, s tým rátaj, lebo kým 18r. baba je už donútená byť ako matka aj zodpovedná, chlapi v takom veku sú fakt ešte nezodpovedné tvory mysliace akurát tak na seba /česť výnimkám, také ja nepoznám/. Aj kamoška bola prvé 3-4 roky na toho malého akurát tak sama, lebo on si chodil po diskotékach po večeroch akoby ani nebol otec a partner. Bodaj by bol ten tvoj zodpovednejší. Buď rada,že máš podporu rodičov, školu dorobíš aj neskôr, dá sa to.

marcelka123
9. mar 2013

Ahoj. ja som pred týždňom porodila svoje druhé dieťa, chlapčeka.. Hneď som sa do neho zamilovala.. Určite si vyber život, lásku, dieťatko si ťa vybralo, lebo si presne taká akú ťa potrebuje... Získate obaja a ver mi, budeš šťastná, prešťastná.
Byť matkou je skutočne niečo čo žena pochopí a precítí až keď sa ňou stane. Nie sú slová ktoré by to dokázali opísať... žiaden problém ten pocit nezničí, naopak, stále rastie s tvojou láskou, nech sa deje čokoľvejk.. Keď sa zahľadíš do tých krásnych očiek, nevinných, čistých, budeš zažívať pocit blaha... 🙂 🙂

Určite choď do toho... 😉

matul
9. mar 2013

@michaelka852 napisem Ti len jedno - velmi Ti drzim palce, zvladnes to!

adka.8
9. mar 2013

@michaelka852 Aj ked si naozaj mladučka gratulujem ti k tehotenstvu, pretože otehotnieť je niekedy veľmi náročné (mám dve kamarátky 31 r. a už 3 roky sa snažia o bábetko a bohužial neuspešne,vidím ako sa trápia a pri pohlade na moje deti sú často zamyslené). Možno sa ti takáto šanca už nenaskytne nikdy a ty sa nebudeš vedieť zmieriť s tým že tu prvú si nevyužila. Čo sa týka školy ????? Ja mam 2 deti ( 8 ročné a 2 ročné) a študujem tretím rokom na VŠ, musím sa postarať o domácnosť, učiť sa s dcérou, a kedže mam manžela celiatika takže jemu variť osobitne a zvládam to, dokonca si najdem čas aj na fitko. Ak sa ti rodičia neobratili chrbtom a podali ti pomocnú ruku nemaš sa čoho báť. A ešte ako píšeš ak sa v tebe ozýva materinský pud maš rada bábetka - tak budeš najlepšia mamička pre svoje bábetko..... držím palčeky

ikusqa
9. mar 2013

Je to v prvon rade na tebe,o potrate som neuvažovala ani chvylku lebo strach z toho že by som už nemohla mat deti bol oveľa väčší ako ten že ako všetko zvládnem,ja som otehotnela v 16 a porodila v 17 tiez som sa bála čo nato naši čo škola čo rodina ako to zvládnem..v škole som si dala rok odklad lebo som mala rizikové tehotenstvo a po roku som do skoly nastúpila na individuálne štúdium,,teraz má malinka 9 mesiacov a ja bez problemou zvládam školu ani jeden den som nelutovala že som sa tak rozhodla,,

mariuskaa
9. mar 2013

@marcelka123 dieťatko si nevybralo ju ale ona si vybrala dieťatko preto mala nechraneny sex

monika15
9. mar 2013

@jarka721 s potratom prisla ona nie ja...
keby pisala ze dieta na adopciu tak pisem ine.
proste Potrat spominala ona !!

monika15
9. mar 2013

@zuzkat1
tak kazdy robi ako chce.... 🙂
len skoda ze dnesna mladez je tak dopredu ze je to Cool mat babo v 16/17. :(((
je to smutne.
u nas ani nehoorim... tu v skolach hruza... horsie ako na sk.

jarka721
9. mar 2013

@monika15 každá sme písali len svoj názor

14petulka88
9. mar 2013

@michaelka852 Ja som sice otehotnela v 19ke ale tiez som nemala dokoncenu skolu 🙂 Dala som si externe posledny rocnik v pohode som dokoncila zmaturovala... 🙂 Tiez mi mamina pomahala dokonca pomaha do teraz ked mas taku oporu v rodine ani nevahaj 🙂

monika15
9. mar 2013

@jarka721 vsak ja viem 🙂)

zuzkat1
9. mar 2013

@monika15 nehovorim ze je to ok alebo cool podla mna.dufam ze mojej sa to nestane.ale ak hej tak ju podporim.

monika1308
9. mar 2013

je to na tebe, ale máš podporu a to skvelé, nemôžeme ti hovoriť čo máš urobiť, rozhodnúť sa musíš sama, si mladá ty to zvládneš, a nie si jediná 🙂 keď si to dáš vziať, možno budeš ľutovať a možno si povieš že si urobila dobre. Ale jednoznačne sa stretneš aj s odsudzovaním a opovrhovaním no aj s veľkou podporou hlavne tu na MK ťa určite budeme všetky podporovať, veď sme matky 🙂 mať bábo je niečo krásne a neopísateľná radosť, len to musíš tak cítiť aj ty. 🙂 v každom prípade, nech sa rozhodneš ako chceš držím palce aby si svoje rozhodnutie neľutovala 🙂

delisa2008
10. mar 2013

Asi to tak malo byt 🙂 pretoze nic sa nedeje nahodou.Bud stastna,ze cakas dietatko.Ja sice mamina este nie som.Som v 11tt,cakala som na to 3,5 roka.Uzivaj si,ved je to ten najkrajsi pocit na svete.Prajem vela stastia 🙂

verus16
10. mar 2013

Ahoj, neviem nepoznam ta, ale podla fotky si sympaticka baba, mas zaujem, staras, hladas na internete, nech sa stalo ako sa stalo aj tak verim ze sa z teba stane zodpovedna osoba a super mamicka. Moja mamka mala v 17 brata , o rok na to sestru ....potom mna a zas brata🙂 Nikdy nam nic nechybalo, postarali sa o nas rodicia skvele aj ked boli mladi, vsetci mame vysoke skoly a sestra je dokonca doktorka. Po porode ta to co si mysli tvoje okolie vobec nebude zaujimat pretoze sa z teba stane jednoducho stastna osoba koli tomu malemu zazraku. Ak mas taku oporu u rodicov je to skvele. Nezahod svoje stastie, potom budes na seba nesmierne hrda a budes mat aj dovod ze si to vsetko zvladla, drzim ti palce.

lucia941
26. mar 2013

Baby aké ste mali príznaky toho že ste tehotné..... ako ste na to prišli bez toho aby ste si spravili test alebo vám meškali krami ..... ? hm

katecameron
26. mar 2013

Gratulujem 😉

michaelka852
autor
2. apr 2013

@lucia941 proste to cíti kazda zena ked je v tom. tvoje telo sa meni mas citlivejsie prsia zvacsuju sa ti, ranne nevolnosti, citliva si na vone a pod.

lucia941
2. apr 2013

@michaelka852 to viem že u každého je to individuálne ale ja žiaden príznak na to nemám aspoň som žiaden na sebe nezaregistrovala....... dúfam že všetko bude ok a že nebudem tehotná lebo to by bolo podľa mňa ešte skoro mam na to čas ja sa nikde neponáhľam 🙂 ale aj tak dik za názor 😵

majamat
9. apr 2013

necitala som vsetko, ale dnes mas termin na UPT. ak si sa este nerozhodla, nechod. je neuvertelne krane, mat dieta. je fuk, ze si mlada, ked ti rodina pomoze. teraz si nebudes tolko uzivat, ale mozes si zacat uzivat v 30r. a este jedno plus, aj ked je to druhorade. tvoje telo sa s tehotenstvom a porodom lepsie vyrovna, ako keby si mala 1x rodit ovela neskor, ako ja.

majamat
9. apr 2013

pozeram, ze som sa sekla o mesiac.

mladakika
21. júl 2013

@michaelka852
@michaelka852
ahoj nechod na potrat ja mam len 17a uz mam krasneho chlapceka ktory ma 3tyzdne. Niekedy je to tazke lebo ja nezijem s otcom dietata ja ho nenavidim ale on to pochopit nevie. Tak mi s malim pomozem mamka. A ty mas aj priatela a podporu zvladnes to drzim ti palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre