Mám 18 rokov, žijem v Nemecku a som tehotná

nikolka28
30. sep 2016

Zdravím, neviem ani ako začať ale asi tou najkrajšou správou že po dlhom snazeni som tehotná 🙂 na jednej strane sa strašne teším ale na druhej strane neviem čo mám robiť mám 18 rokov momentálne žijem v nemecku a mam priateľa ten má 27 ale uz ma dve deti a bývalou ženou problém je že sa bojim mimino si nechať bojím sa že to finančne nezvládnem a priateľ ma opustí... nemam mamu nemam sa s kým o tom porozprávať je mi strašne na nič prosím o nejaké radi ako to zvládate vy mladé mamičky

obsadenemeno
30. sep 2016

@maciatkolulu keby si tie deticky aspon dali pracu a ked uz pisu vymyslene pribehy, tak aspon sa zaregistrujem/zmenim udaje aby suhlasili s tou rozpravkou co idem napisat.... Na Liptove musi byt dneska hrozna nuda...... 😝

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno teplo je, sice mozno tam hore az tak nie, mali by na vzduch radsej ist, prevetrat hlavky 😉 ja naozaj dufam, ze to je vymyslene, lebo ma desi, ze je takto blbe dievca niekde

obsadenemeno
30. sep 2016

@maciatkolulu je to vymyslene. Novy nick, udaje nesedia a uz nenapise. A ak napise, ta pockaj, dostaneme po holej, ze sme hnusne a necitlive a vsetko je to pravda (ci prauda, mi nedalo, som to dnes kdesi citala 😅 )

lubkavargova1
30. sep 2016

Boze moj...na toto len jedno:

Priroda je spravodliva. Ked sa rozdaval rozum tak kazdy dostal tolko, kolko si zasluzi..nikto sa nestazuje 🙂 🙂

maciatkolulu
30. sep 2016

@obsadenemeno tak je pauda 😀 , ze tu sa podocitas vselico....aj pravidla sk gramatiky v novej forme

maciatkolulu
30. sep 2016

takze problem na problem, teraz je najnovsie, ze sa nadejna buduca svokra, bestia, nechce bavit s autorkou, ale sa bavi s hysterickou exkou 😀

nikolka28
autor
30. sep 2016

@maciatkolulu máš nejaký komplex že musíš kontrolovať moje príspevky?

maciatkolulu
30. sep 2016

@nikolka28 ja nekontrolujem, ale so zaujmom citam 😉

nikolka28
autor
30. sep 2016

@maciatkolulu no jasne ďalšia zena ktorá vysedava celý deň na fóre a má veľa dobrých rád že?

maciatkolulu
30. sep 2016

@nikolka28 nie, nevysedavam, iba ked mi dieta spi, ale tebe teda nezavidim, budes sa mat co obracat a kde teda byvas?

nikolka28
autor
30. sep 2016

@maciatkolulu nie nevysedavas? To vidím pod každým jedným fórom je tvoje meno a tvoje "dobre radi" 🙂

laura1804
30. sep 2016

Sak zacni pisat knihy, ked sa nudis...ale najprv si premysli dej do konca. Je to nuda takto.

maciatkolulu
30. sep 2016

@nikolka28 no a vsimni si aj casy 😉 teda ak to nie je nad tvoje moznosti, iba poobede a vecer, inak sme vonku, ale si zlata, mala by si sa zamerat na svoje dost neprijemne problemy, pretoze ked pojdes na potrat s dietatom o kotre si sa rok snazila, tak pravdepodobne uz nebudes moct mat dalsie, ak si ho nechas, tak ta pravdepodobne kopne do riti priatel a si v riti, to je pruser, ze by si sa mala zamerat na to ako vychovas sama, bez podpory rodiny, lebo zjavne stari rodicia s otcovej strany zaujem mat nebudu, to male vytuzene dieta

amoremio26
30. sep 2016

A čo si išla robiť v 17 tich do Nemecka ? 😎

chuchu86
30. sep 2016

Ahojte babi,
Ano v niektorých otázkach súhlasím s Vami, samozrejme bola to hlúposť otehotniet v 18 -ke, keď ešte by si mohla užívať svoj život bez starostí.
Keď tvoj partner ta nepodrží budeš mať ťažké, sama zvládnuť celé tehotenstvo, potom pôrod, a po 9 mesiacoch bude najťažšie, výchova dieťaťa.
A ešte ku tomu nemáš rodičov, nemáš mamu ktorá by ti ukázala,poradila že čo a ako sa robí.
Ja by som ti poradila takto, povedz to partnerovi, uvidíš ako zareaguje, a spoločne sa rozhodnete akoby ďalej, vie v akej si situácii, je starší, skúsenejší, mal by vedieť, že samá to ťažko zvládneš.

saska.t
30. sep 2016

@nikolka28 v nemecku je vyborne nastaveny socialny system a ak by si ostala sama s dietatom urcite sa ti nestane ze to financne nezvladnes

sibalka21
1. okt 2016

Akoze nejak nechapem, snazis sa o dieta v 18tich a ked otehotnies tak sa bojis ze ta priatel opusti? Mam pocit ze srandujes :D .... Snazis sa ho nejak priputat? Vie vobec o tom ze ste sa snazili o dieta? Lebo pokial viem tak na snazenie musia byt dvaja a tym padom nechapem preco by ta mal opustit.... Pokial chcel mat s tebou dieta tak musel byt aj pripraveny na to ze sa o vas bude musiet postarat... Ci co si tym chcela docielit, otehotnela si nejak za jeho chrbtom?

emilia25
1. okt 2016

Pokial nemas nikoho do 18stky si mala byt v detskom domove alebo kde sa deti umiestnuju az do dospelosti tak nechapem ako mozes uz v 17 byt v nemecku a akoze sa s snazit o babo.niekde je velka chyba ze by zase socialka nevedela kde sa pohybuju deti.

sense
1. okt 2016

Milujem v praci tieto konikovske spestrenia...ale bud he to vymyskena tema, kedze ziadna idpoved ozrejmujuca situaciu od zakladatelky alebo aj bedna gytu ma viac rozumu... pretoze pochybuhem ze nejaky lekar v 17 urci diagnozu - cely zivot bezdetna jedine zeby si nemala maternicu....a po dalsie ak bolo dieta pkanovane krdze sa rok snazis tak ta nema dovod otec dietata opustit...aby sa este aj nestalo ze si ho bude narokivat ak to bude chlapec

obsadenemeno
1. okt 2016

@emilia25 to je vymysleny pribeh, uz sme sa jej to pytali tak povedala ze do Nemecka sla na 18 narodky, potom ze 2 mesiace neskor....a este je tam zopar nezrovnalosti.....ved asi preto sa uz neozyva, 🙄

larissa113
1. okt 2016

@lubkavargova1 😃😃😃😃😃😃😃 nemozem z teba 😃👍

mima4
1. okt 2016

@sense jasne, ze je to vymyslena tema... dievča sa doma nudí

sunny8
7. okt 2016
guiseppinka
7. okt 2016

@obsadenemeno inak aj mna by zaujimalo, ako je mozne, aby bola nejaka 18tka v zahranici, ked tom veku su ludia tretiaci na strednej skole... jedine nasi spoluobcania na strednu nechodia, ale povinnu skolsku dochadzku maju za sebou... len ti zase necestuju do zahranicia a nesnazia sa od 17 o dieta...

obsadenemeno
7. okt 2016

@guiseppinka ano, to som sa ja aj ine diskutujuce pytali, ale najprv ignoracia a potom sa zaplietla do vlastnych vymyslov a uz sa neozvala, ked sme na to poukazali..... 😅

guiseppinka
7. okt 2016

@obsadenemeno ano ano, u klamara je zakladom dobra pamat

jankalukasova
7. okt 2016

@nikolka28 dievča zlaté a čo by si chcela aby sme Ti poradili? Tu už nie je čo radiť... chcela si dieťa...tak jedno čakáš... tak si ho mala mať s niekym iným... a nie s chlapom, u ktorého sa bojíš, že Ťa opustí. Nie v zlom, ale toto je presne ten dôvod prečo by deti nemali mať deti... česť výnimkám. Chcem dieťa, lebo to je také zlaté, a tie chutné vecičky... ale nemám príjem, normálneho partnera ani podporu rodiny... nevadí, budem sa snažiť a keď sa to podarí, budem to riešiť... alebo sa opýtam na koníku...

lenjaaon
19. okt 2016

@obsadenemeno Nemam ani v plane niekoho odsudzovat ale aj napriek tomu ze je mlada je mozne ze jej doktory povedali ze dieta mat nemoze... ja som sice stastna mamicka rocneho dievcata ale po porode pol roka som mala zdravotne problemy vajecniky mierny zapal oblicky do toho a doktory mi povedali ze mala sa vobec nemusela narodit...takze len tolko k tomu...

lenjaaon
19. okt 2016

@obsadenemeno Nemam ani v plane niekoho odsudzovat ale aj napriek tomu ze je mlada je mozne ze jej doktory povedali ze dieta mat nemoze... ja som sice stastna mamicka rocneho dievcata ale po porode pol roka som mala zdravotne problemy vajecniky mierny zapal oblicky do toho a doktory mi povedali ze mala sa vobec nemusela narodit...takze len tolko k tomu...mam 21

bjeremiasova
19. okt 2016

Ženy spamatajte sa! Niekto je v 18 pripraveny byt matkou a niekto nie nie kazdy tuzi mat prve dieta vo veku starej matky😂a okrem toho samotny prispevok ci uz vymysleny alebo nie je mi fuk len ma zaraza ze stale sa preferuje mat dieta v starom veku(teda prve!)...no aspon ze mladsia generacia to tak nevidi☺a inak byt matkou v 18-20 bolo normalne to zrazu po byvalom rezime to zacalo byt nieco nepripustne😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre