Mám 27 rokov a štvrté dieťa na ceste

petka1989
3. máj 2016

Ahojte 😉
Som tu nova, potrebujem radu a mozno trochu povzbudenia.
Mam 27 rokov a tri krasne slecny 6rokov , 3 roky a 5 mesiacov. Prvé dve boli planovane, no tretia uz nie. Samozrejme lubime ich vsetky 3 rovnako. Da sa to aj financne zvladnut, nie je to bohvie co ale mame aj na vyletiky po okoli a detom nic nechyba. Vcera som zistila ze som znovu tehotna. To by som zvladla, ale mam strach z myslienky na to ze najstarsia pojde do skoly, prostredna do skolky a ja budem behat po tej najmensej s velkym bruchom, myslite ze sa to da zvladnut?
Mamicky ktore ste si tym presli a mate viac deticiek po sebe vytvorili ste si casom nejaky rezim? Dievcata su inak poslusne nemam s nimi problem, najstarsia mi dost pomaha. Manzel sa im venuje tiez.
Len ma prepadol taky strach, ze ako budeme fungovat neviem si to predstavit.
Dakujem za kazdy typ 🙂

stepanka274
3. máj 2016

@petka1989 ja som mala tri deticky dost tesne po sebe, skolku som neriesila, vsetky deticky som dojcila, upratovala len to najnutnejsie, varila som denne, ale rychle jedla, nesmies byt precitlivela, casto nad vecou, pises ze dievcatka su dobre, tak sa neboj, ked donesies stvrte domov, bude este zo zaciatku len spat, mne dr pivedala ze deticky maju v podvedomi ze mama ma toho vela tak su dobre, a ta veta mi velmi pomohla, deticky boli velmi dobrucke, neboj sa, zvladnes to, inak ja som vzdy otehotnela po 6 mesiacoch od porodu, takze som veru mensie babo drzala na boku jednou rukou a druhou varila

jana_eyre
3. máj 2016

no myslim, ze pokial v pohode zvladas 3 deti - 4te zvladnes taktiez uplne dobre.. rezim sa da podla mna nastavit vzdy, pokial sa clovek snazi..

/hoci ja svoje este len 3tie cakam, takze sa samozrejme mozem mylit.. ale ja som velmi rezimovy clovek, bez rezimu by som sa zblaznila 😅 😀 takze aj pri tretom sa budem vsemozne snazit o vytvorenie rezimu/

mam kamaratku, ktora ma 5 deti - prve 4dievcata s malymi vekovymi rozdielmi, posledny chlapcek je po troska dlhsom case.. ale vsetky deti zvlada uplne v pohode, je to velmi mila zena a deti ma vychovane pekne 🙂 podla mna vacsina maminiek, co ma viac deti si to proste musi zadelit tak aby vsetko islo ako hodinky a aj to dokaze, lebo proste to inak nejde..

drzim palce, nech ide vsetko tak, ako ma..

mihula
3. máj 2016

@petka1989 ale no tak,ty by si to uz mala zvladnut lavou zadnou a povzbudzovat mamicky,ktore sa boja druheho ,tretieho dietata.Prva slecna je uz velka a urcite pomoze a manzel tiez.Neboj sa zvladnes to a vravi sa,že cim je viec detí,tym to ide lahsie.Vela zdravia prajem

lulu369
3. máj 2016

@petka1989 Ahoj nečítala som príspevky od báb. Ja budem mať tento rok 30-tku a máme doma 3 detúrence - 7 ročnú slečnu (prváčku), takmer 4 ročného mladenca (chodí do škôlky) a doma 1,5 ročnú slečnu. Manžel pracuje v zahraničí už 3 roky a väčšinu času je preč a na deti som sama. Pomôcť mi s nimi nemá veľmi kto - svokra, je už staršia a býva dosť ďaleko, no aj tak by som jej deti nezverila ani na 5 minút, má viac starostí sama so sebou a moji nrodičia, tak to je kapytola sama o sebe. Bývame s nimi v jednom dome, no moja mama mi povedala, že keď som chcela aby mi s deťmi pomáhala, tak som ich mala mať po 40.-tke.
Ale nie o tom sm chcela 😉 Je to náročné, starať sa o 3 detičky sama a venovať sa prváčke. Sú dni kedy padám na hubu od únavy, no musím sa o detičky postarať. Najväčšou odmenou mi je šťastný úsmev mojích detí 🙂
Neboj zvladnete to, chcete to čas a režim si detičkami určite nájdeš. Držím palce 🙂

meusicka
3. máj 2016

@petka1989 s tou pomocou to poznam, my zijeme momentalne v zahranicic takze pomoc ziadna. neviem ako daleko to budes mat do skoly, moja nastastie uz chodi sama, moze ist peso. a co sa mne paci, akurat to neviem vyuzit, ale tu v meste maju taku vec, sa to vola Kindi Zugle, detsky vlacik.... deticky, ktore maju rovnaku trasu do skolky sa pozbieraju a odprevadza ich jeden rodic. mozno ti bude mat kto s tym pomoct a nebude smusiet behat sama.
inac jedna moja kamoska ma tiez 4 deticky a planuje este piate. je to niekedy na prasky, a ma doma tiez skolaka-prvacika, skolkarku a este dve doma.
ja som inac rada ked citam, ze sa tomu tesite, lebo uz tu bolo tolko tem, kde sa podarilo babo a pootm riesili, ci to zvladnu, ci si to nechat, jeden chel a druhy nechcel.
aj na nas dakedy pozeraju a som aj pocula jak poznamenali ludia, ze chudaci a maju 3 deti, bo druhe prisli dvojicky a ake to musi byt tazke a bla bla. a pritom ja nemam pocit ze by ma musel niekto lutovat. deti su sice starost, ale aj radost a bez nich by bol nas zivot prazdny a mozno by sme uz s manzelom ani netvorili par, pretoze by sme nemali naplnene manzelstvo. ved co my dvaja.. ok bolo to fajn, ale s detmi je to ovela radostnejsie, stale sa daco deje, nedali by sme ich ani za nic.

mayama
3. máj 2016

@magimary diky za vysvetlenie inak tlieskam 👏 si super ze si sa na toto dala keby som mala možnosť bývanie a financie tak by som tiež rozmýšľala

mayama
3. máj 2016

@magimary ani som sa veľmi necudovala len som bola mierne v rozpakoch lebo som si myslela ze sú to tvoje vlastne
Inak môj kamarát ma 11 surodenciv a to veľký obdiv pre jeho mamua otca všetky sú ich vlastné

margarita
3. máj 2016

ja som sa tiez dost bala, ako zvladnem 4 male deti, a najstarsia chodi do prvej, syn do skolky, dvojrocna je so mnou a babetkom doma. nie je to sranda, ze by som sa cez den zrovna nudila 😀 ale bala som sa, ze bude horsie. system a rezim si musis najst uz pri dvoch, ked je problem, tak sa nerozstvrtis, ale ides podla priorit. zatial takto fungujeme len dva mesiace, ale fakt je to miestami o dost lepsie,ako som si myslela este v obavach pocas tehu...
ked budes chciet, urcite to das 😉 😵 😵 😵

kafedame
3. máj 2016

@petka1989 Ahoj,ved píšeš,že je všetko ok ,finančná stránka,dcérky,manžela máš tiež dobrého. Tak podľa mňa niet sa čoho báť. Inak ja mám tiež 3 sestry,a nemenila by som,hlavne teraz ked sme už dospelé.Rozumieme si,lúbime sa a som nesmierne šťastná,že ich mám! Držím vám palce a prajem všetko dobré 😵

zuzu7899
3. máj 2016

Boze vsetky tu tak nadherne rozpravate o tom kolko mate deticiek a ja sa bojim mat tretie.Byvali sme sami v stvorizbovom byte a mame dve deti 10 a 6 a manzel vzdy chcel tri.No teraz sme spolocne kupili so svokrovcami dom manzel pracuje ako kamionista takze som skoro stale sama.Neviem si to ani predstavit ale deticky milujem strasne moc.Mam 33 rokov tak sa uz aj dost bojim.Velky respekt mam pred Vami 🙂 🙂 🙂

baiba_z_lubovne
3. máj 2016

Jedno dieta da zabrat, dve tiez a potom uz su to pribudajuci clenovia timu 🙂 Vela stastia!

zuzu7899
3. máj 2016

Ked ja moc nemam rezim asi by to nefungovalo.Niekedy vecer padam od unavy pri dalsom by som to uz nedala 🙂 🙂 🙂

2veronka7
3. máj 2016

@petka1989 si z vychodu? Taky tak... a mate krasne tie dievcence 🙂

susi111
3. máj 2016

@zuzu7899 určite by si to dala 🙂 a ak ste kupili dom so svokrovcami, tak by ti určite svokra pomohla zabávať keby bolo treba. Ja tiež pri štyroch niekedy večer padám od únavy, ale dá sa to. Aha stiham aj sem kukať, občas aj na FB, tak až taká unavená nie som. A to máme veľký dom, muž býva do večera v práci, takže sa nenudím. TV pozerám len tak z druhej izby ked počujem hlasy že čo sa deje 🙂 Len sa neboj 🙂

adelusha
3. máj 2016

@zuzu7899 my mame troch synov, všetkých plánovane, mužovi som povedala ze plánujem rodiť tak do 35 rokov, no naštastie sa nam tretí zadaril dost rýchlo a narodil sa 3 dni pred mojimi 34. narodeninami 🙂 najstarsi ma 8,5 je druhák, s učením nemá problemy a uz sa veľakrát pripraví aj sám a prostredny bude mat čoskoro 6, takze od septembra ide do školy- na to som zvedavá ako budeme zvládať úlohy popri malom. Kazdy z nich je iný, jeden ranostaj, druhy sova, najmenší ma dni ze spi len 40 minút a inokedy aj 2,5 hodiny, kazdy den majú starsi dvaja krúžky v rôznom čase, takze tiez nemáme nejaký pevný režim 🙂

mily7
3. máj 2016

@petka1989 si neskutočná! Myslím to pozitívne! Mas 27,tri deti,tretie malinke, ty čakáš štvrté a máš strach len že ako organizacne zvládnuť,lebo staršie budú v škole a škôlke! Nebojis sa ako uzivis, nebojis sa,že dve malé ako zladnes, nebojís sa ako manžel zvladne. Pises krásne pozitívne že manžel sa stará ,ze sa postarate aj o ďalšie! Chcem ti povedať že máš môj obdiv,je krásne vôbec počuť,že niekto takto rozprava,rozmýšľa. Klobúk dole. Držím prsty,hlavne nech ste zdraví,organizácne zvladnete určite, hlavne držte naďalej spolu.

tova
4. máj 2016

@zuzu7899 33r. a uz sa bojis? hahah ved v dnesnej dobe vyse 50% je po 30r. prvorodiciek. v 40r. sa v dnesnej dobe bezne rodi.

zuzu7899
4. máj 2016

Ja sa nebojim o seba ale o to ze s babetkom by som to v jednom dome so svokrou uz nechcela absolvovat

susi111
4. máj 2016

@zuzu7899 tak prečo ste s NIMI kupili dom? myslela som ze vychádzate dobre 🙂 Ja by som to veru nikdy nespravila 🙂 Tým netvrdím ze nie je dobrá, ale je to svokra, ktorá chce všade byť, so všetkym pomahať a všetko vedieť a vidieť... Nemyslím to v zlom 🙂

megies777
4. máj 2016

@petka1989 aj ja mám 4 detičky hoci s väčším rozostupom a tiež 4. bolo pre mňa veľkým nečakaným prekvapením. Neboj sa zvládneš to, z tvojho príspevku cítiť rodinnú pohodu. Na mňa tiež pozerali keď som prišla s tretím, že či sa nám pošmyklo... Čo koho do toho?? Nám je dobre, nič nám nechýba 🙂
@rainyafternoon vieš nie každý berie život vrátane sexu len ako naprogramovaný robot - teraz áno, teraz nie... U niekoho sú podstatné aj city a dejú sa veci aj spontánne bez toho ako si človek čo naplánuje. Tiež som plánovala len dve deti ale môžem povedať že deti sú skutočný dar, skutočné bohatstvo a nikdy by som ani jedno za nič na svete nevymenila

irresistible
4. máj 2016

@petka1989 velmi gratulujem...my mame tri s malymi odstupmi, dokonca som si vsetky na tento rok nechala doma, aby sme si to vsetci uzili...a ja tiez veci privelmi neriesim, vsetko ide viac-menej ako ma, chodime stale vela von, mala v kociku pospi, vacsi sa vybehaju...skor mam tendenciu lutovat, ze to stvrte uz nedame, hlavne, ked citam tvoju situaciu...mam pocit, ze jedina vec, co by som so stvrtym riesila je vacsie auto 🙂 Ale moja zaujimava skusenost pri tretom je, ze prakticky nikam daleko (=autom) s detmi nechodim, hoci pri prvom by ma ani heverom nik neudrzal doma a s dvoma som tiez stale kdesi chodila...toto tretie ma rado svoj klud, tak chodime na extenzivne prechadzky do okolia a znamena to super relax pre mna aj pre deti.
Fakt gratulujem k nastaveniu! 🙂

emilia25
4. máj 2016

Tak ja ti tiez napíšem mám tiez 4 deti.najmladšís má len 2 mesisciky.chalani majú zschvilu uz 8 6 a 4.najstarší chodí do skoly prvacik 2 do škôlky a aj buduci rok.všetky naše deti boli plánované mi sme proste chceli 4 deti sice po 3 rokoch ale tak ked sme videli ze je uz vecsie,rozumnejsi sme sli do ďalšieho všetko na prvý sup az na 4.ked sme konecne zostali tehu to boli dvojičky no v jedenástom týždni jedno tam nebolo vobec druhému prestalo byt srdiecko tak sme sa este pár mesiacov snazili no uz som tych sklamaní malá dost tak som muzovy povedala ze teda 3 chalani stačia tak sme si opet dávali pozor no az minuly rok presne máj jun si muz nedal pozor ale iba raz no na moje plodné dni.este som zabudla vsetky vecicky po detoch postielku plienky no všetko som predala za 30eur plne velke vrece a tym som sa utvrdzocsls ze robim dobre.to bol marec a júl uz dve krásne tehu paličky no skoro som padla z noh keby nesedim na wc.mňa ale hlavne trápilo ze mi končil rd.malého som malá do skolky prihlsseneho.a teraz co.no išla som na predlzeny rodicsk platený škôlku som presunula lebo nám nebola doporucens tak do nástupu na md bol somnou doma.od noveho roku pekne chodí do skolky.no ale mne to v práci neuznali ze bud nástup do prace lenže je to v cr a ja byvam v sr alebo vypoved ja takže žiadne odstupne nic alebo pn.môj gyndoss mi pn dať nechcel nems dôvod ale odporučil obvodnu tak ťa mi tu pn dala az do nsstupu.a konecne som sa dočkala aj mojej vysnívsbej dcérky.a sme stsstny jak blchy ze ju máme a aj chalani.a na malu som si kúpila kloksnku.takže obe ruky volne.

zuzu7899
5. máj 2016

@susi111 trafila si klincek po hlavicke 🙂 🙂

marienka1703
5. máj 2016

@petka1989 AAAAAAch zeeeeno, ako vam v dobrom zááááávidim :(((

amelie2017
31. jan 2017

Zabludila som sem nahodou a vidim, ze nakoniec nebolo len 4. babatko ale boli dvojicky..uff..to musel byt sok..prajem vela zdravicka celej rodine a vela vela energie pre teba..

adelusha
31. jan 2017

@amelie2017 ja som tiež uz potom mamičku -zakladateľku témy nesledovala, tak som tiež teraz prekvapená. No takze nakoniec maju dvojnásobne požehnanie, teda ozaj ma co robiť pri troch tak maličkých deťoch. Obdivuhodne!
@petka1989 Všetko dobre celej vašej krásnej rodine 🙂

stepanka274
3. feb 2017

Zakladatelka uz nema kedy sem zabludit, hlavne nech su vsetci zdravi 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre