Mám ísť na potrat?

misa0909
3. máj 2013

Potrebovala by som sa z niekym poradit. Presne pred rokom som potratila otehotnela som neplanovane... bola som stoho znicena nevedela som co mam robit po case ma to preslo teraz po roku som zase tehotna neplanovane neviem co mam urobit bojim sa ze to dopadne ako minuly rok a este ktomu mam teraz ocestovat do zahranicia a neda sa to odlozit neviem ci mam ist na potrat alebo co mam urobit som zufala prosim poradte mi ktosi..

reni1512
3. máj 2013

@misa0909 ... v prvom rade by si sa mala nastavit na to, ze vsetko dobre dopadne a nemysliet na veci typu CO AK... aj hociktorej z nas sa to v tehotenstve moze prihodit, kedykolvek, musi to byt hrozne, ale to ze si otehotnela je dar a mas sa k tomu postavit ako buduca matka! zodpovedne a tesit sa na dietatko od prvej chvile.. samozrejme sa mu nic nestane a vsetko bude v najlepsom poriadku, ked budes s tymto pocitom vstavat a zaspavat, tak to tak aj naozaj BUDE!

macamac
3. máj 2013

@misa0909 no to je super, že o mamine píšeš, čo píšeš
tak stavaj na tom, že už jedného spojenca máš- v mamine 😉
fakt neboj...uvidíš, všetko bude dobré, moc ti to prajem 🙂

martinkaxp
3. máj 2013

@misa0909 nic viac netreba, iba si uvedom, ze v brusku mas take iste dieta, ako ktorakolvek mamicka tu na modrom koniku. V brusku je normalny, realny clovek, ktory je sice malicky, no o 9 mesiacov to bude krasne 3 kilove babätko

misa0909
autor
3. máj 2013

@asfodelka no prave toho sa bojim ze ked teraz som si babo nezelala tak sa mi podarilo a o par rokov ked budem pripravena a budem chciet tak sa mi nebude vobec darit vtedy by som si to najviac vycitala

loxa
3. máj 2013

@misa0909 no tak naozaj si to napisala zle, viacere sme nepochopili, pardon...ale o potrate neuvazuj...to uz nikdy nechces mat deti preto, ze sa ti stala taka zla vec??? strach treba prekonat!!! nicim sa nesuzuj..si mlada , vsetko zvladnes🙂))

lucka_220809
3. máj 2013

@misa0909 tak sa zhlboka nadychnut a nazbierat vsetku silu, co ti ostala, a stale si myslim, ze ma zmysel to risknut, akokolvek narocne bolo, co si prekonala.. je to ozaj smutne, ja si to neviem ani predstavit, ake tazke to je, ale umely potrat teraz Ti podla mna na sile ani dusevnom rozpolozeni neprida. Zivot nejde vzdy podla predstav a nasich planov, niekedy sa zda byt nad nase sily, ale co mozeme robit... zatat zuby a prijat, co je. V tom, co prezivas, je kus tragedie, ale z ineho uhla pohladu aj stastia, naozaj otehotniet nie je taka samozrejmost. Je to velmi vzacna vec. A uz teraz to male v tebe je tvoja dcera-syncek, dufaj v najlepsie a stale radim, nechod na potrat.

zkutnikova
3. máj 2013

@misa0909 raz to mozes v zivote lutovat a nielen raz.....je to zivot,ktory ti Boh dal.....malinky, krasny ,uzasny ,....ked sa Ti narodi a pozries sa nan povies si.... aku velku,ba co velku obrovsku chybu by som urobila.... ☹ ..a teraz&,,mam to najdrahsie v naruci,co mozuem drzat..moje dietatko nevinne... 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ficekmarc
3. máj 2013

urcite si to dietatko nechaj! zvladnes to a bude to to najkrajsie co si zazila 😉 a dietatko ti da silu zvladnut to. je to ten najuzasnejsi dar, ktory si mohla dostat.

elise
3. máj 2013

@misa0909 ja na tvojom mieste by som sa tešila, v zahraniči bola a uvidela ako sa to všetko vyvrbi. dieťatko vie presne kedy má prisť aj ked nám sa zdá situácia nrišitelná a nmajuca východisko vštko je tak ako má byť. rozhodnuť sa však musiš sama. ja mám tohoročné januárové bábenko a teraz mi tu kopká v postielke, tiež moja situácia bola vážna pred oteotnnim som bola na PN kôli cievnj mozgovej prihode. v práci sa zbavuju ľudi so ZTP a dlhodobo na PN a na matrskej, pritom som priodu mala v piatok v práci....ale to je nepodstatne. jdnoducho momentálne riešim iba to že kam sa ideme kočikovať a čo budem variť a koooopec krásnych radosti a starosti pri bábenku. lekári mi nodporučali mať dieťa kôli diagnoze ale ja som si ani nepripustila že by nemalo byť všetko ok, aj tie testy na triple som odmietla aj amniocentezu. mala som iba morfo ultrazvuk u čundrlika a všetko bolo a je uplne v poriadku. takže názor pre teba dieťatko v brušku je radosť hladkaj buško a teš sa pokukávaj po výbavičke lebo budeš mať to najdokonalejšie a najkrajšie stvorenie na svete a bude iba tvoje🙂

asfodelka
3. máj 2013

@misa0909 neviem, ale myslim ze Tvoja mama by Ti pomohla na isto a Tvoj otec bude zly, ale len do vtedy kym neuvidi babatko. potom uvidis bude z neho najlepsi dedo na svete. a uprimne povedane na toho Tvojho priatela by som sa z vysoka vy...kaslala ked je ako pises. na svete je kopa chlapov co nemaju problem zalubit sa do zeny s dietatom. horsie by to bolo po financnej stranke ked zrejme nemas nasporene nejake velke prachy. ale tak za nezodpovednost sa plati.
a poviem Ti ze ked ja som cakala maleho tak som miestami uvazovala ze hm ci som ho nemala mat neskor co vsetko by som este chcela... a to som uz bola starsia ako Ty. a ked som zacala v 3mesiaci krvacat tak som vsetko olutovala a dufala ze mi maly ostane. aj mi ostal aj ked sa narodil skor a nebolo to zo zaciatku take srandovne ale vsetko sa da zvladnut.

cawes
3. máj 2013

@misa0909 ako nic v zlom, ale jednoducho taketo konanie nechapem. Bola si tehotna nedopadlo to dobre, potom s priatelom si sa hadala, tabletky si nebrala atd atd proste jeden velky chaos vo vsetkom a zostanes tehotna. No fakt ako telenovela. V dnesnej dobe je tolko moznosti, zeny su emancipovane atd a aj napriek tomu sa stane ze zostanes tehotna s niekym s kym sa chces vlastne rozist.
CO sa tyka tvojich rodicov no ani sa necudujem ze ta extra (okrem maminy) nepodporuju ved mas len 20 rokov, jedno takze tehotestvo zo zlym koncom za sebou a priatela co ta asi extra nepodporuje pri sebe. No necuduj sa.

livocka21
3. máj 2013

...baby ak chcete niekoho sudit tak si obujte najprv jeho topanky a prejdite jeho cestu.... viete aky strasny to musel byt zazitok rodit mtve dieta???? mnohe o tom nemate ani sajnu.... jednoducho sa boji ze by to uz znova nezvladla, preto ma strach si to dieta nechat tak ak chcete tak blbo reagovat nereagujte radsej vobec! 😒

@misa0909 chapem ta.... mas to tazke a mne je to naozaj velmi luto, co ti nepomoze.... ja som potratila 3x no v prvom semestri tak tento strasny zazitok ma "nastastie" obisiel... je pravda ze take riziko je tu stale a nikto ti nezaruci, ze sa to znova nezopakuje...na ako dlho mas ist do zahranicia??? ja neviem ja by som tomu babu dala sancu....vies co? chod do zahranicia....ale poisti sa.... ak sa ma udrzat tak sa udrzi aj tam... ak nie tak to tak malo byt, ale daj mu sancu...drz sa a potom daj vediet 🙂

212gabi
3. máj 2013

súhlasím s livocka21 ..pekne napísané..

laura0
3. máj 2013

Neviem naco sa tu chces radit v takychto osobnych veciach ,je to len tvoja vec co urobis a nikto ti nemoze nic prikazat alebo zakazat.Je tu kopec zien co ta ,,ukamenuju " za to ze vobec rozmyslas o potrate.Cize ,radim ti ,musis sa sama rozhodnut ci dietatko chces alebo este nie.Ty sama musis vediet ci zvladnes jeho vychovu. 🙂

kacici55
3. máj 2013

je smutne co sa ti minuli rok stalo ale toto babatko za to nemoze.keby kazda zena ktorej miminko zomrie uz dalsie nechcela tak by bolo na svete velmi malo ludi.ja som ostala tehotna v 15tich.mala som podpisany potrat od mojho otca.no aj tak som tam nesla.porodila som 2mesiace po 16tich.myslis si ze to bolo lahke?nebolo.ale dalo sa to zvladnut.myslis ze mna ludia neodsudzovali ze som mala malu tak skoro?ked som bola na zaciatku tehotenstva tak som z kazdej strany pocula len slova o potrate.ale jediny kto chcel aby som malu donosila bola moja mama.moj otec ma neznasa doteraz.takze ak by sa mal clovek riadit tym ze stalo sa v minulosti co ked sa to stane aj teraz tak by bolo asi vela ludi v blazincoch

matuskova003
3. máj 2013

ach /// teš sa z toho človiečika..teš sa že možeš ..že maš to najvascie bohatstvo pod srdcom..☹

bubu4125
3. máj 2013

keby sa mám na to pozerať takto, tak nemám moju Mišku...prvý potrat 19tt a druhý 17tt....kontroly, odbery....mala som serkláž a malá sa mi narodila aj tak v 26tt....a presne dnes oslavuje svoj druhý rôčik....a som šťastná....preležala som celých 20 týždňov v posteli, z toho 3týždne v nemocnici....krvácala som, skoro som znova potratila....
no viem, že to čo mi teraz spinká v postieľke by som nevymenila za nič na svete....ani za milión....
ale všetko je tvoje rozhodnutie....nikto nemá právo ťa súdiť....a nikto ťa nemôže zastaviť...tvoje nohy ťa odnesú na ten potrat, ak sa preto rozhodneš...no ver, že si to odnesie hlavne tvoje srdce....

krasneleto
3. máj 2013

v prvom rade by som ti poradila aby si planovane nasadila antikoncepciu aby si potom nemusela svoje neplanovane tehotenstva riesit potratom

livocka21
3. máj 2013

@misa0909 a este chcem dodat, ze ak pojdes na potrat... tak ta budu zozierat myslienky... " co keby..." ...nezasluzis si vycitky...

livocka21
3. máj 2013

@krasneleto myslim ze je trosku neskoro na taku radu.... ak jej toto pomoze?! 😒

dinusko
3. máj 2013

Ahoj Miša potrat určite nie chodte do zahraničia všetko sa pre niečo deje teraz je ten spravny cas pre vase babetko nepripúštajte si ze bude chore musite mysliet pozitivne mne povedali v piatom mesiaci ze moje babetko bude mat dawnov syndrom tiez chceli aby som isla na potrat ale nesla som v 8 mesiaci ma zrazilo auto na prechode uzila som si svoje ale po mesiaci sa mi narodila dcerka Vaneska bola zdrava ako buk žiadny syndrom ani nič podobne nema zmylili sa niekedy sa im to stava drzim vam palce aby ste sa spravne rozhodli nebojte sa všetko bude v poriadku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

trish31
3. máj 2013

Chces ist na potrat lebo chces ist do zahranicia...co Ti na to mame vobec odpovedat?

bevelie
3. máj 2013

Ahoj, velmi ta podporujem v tom, aby si si babätko nechala a o potrate v ziadnom pripade neuvazovala. Pevne verim, ze ak si to babätko ponechas, prinesie ti viac radosti a stastia nez si teraz myslis. Ak si ho vsak nechas vziat, urcite si to raz budes vycitat a stale to bude v tebe vyvolavat pocity smutku a nestastia, s ktorymi budes musiet zit do konca zivota. A to predsa nechces, vsak? Drzim ti palce a dufam, ze sa rozhodnes neznicit tento vzacny dar. Kolke neplodne by boli stastne, keby sa im podarilo to, co tebe - otehotniet. To naozaj nie je samozrejmost !

sekina
3. máj 2013

...na potrat v žiadnom prípade ani nemyslí, život je dar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

misa0909
autor
3. máj 2013

@livocka21 no to bolo to najhorsie porodit mrtve babo lezala som na porodnici vsetky zeny sa tam radovali vytrpeli si tiez porod ale mali potom cosi sneho ja som si ho vytrpela a nic sneho bolo mi stoho zle ked som videla neake babo tak som sa hned rozplakala musela som ssa vyhybat malim detom ... no do zahranicia mam ist na 4 mesiace neni to dlha doba ale bojim sa tam keby zistia ze som tehotna ma poslu domov aj s pokutou tak tam by som ani na prehliadky nechodila a toho sa bojim ze tiez to male zomrie alebo cosi a zas sa to zisti neskoro a budem musiet rodit lebo hento bola chyba mojho doktora on mi to mohol povedat uz v 2 mesiaci ze tam cosi neni v poriadku a poslat ma kdesi inam na vysetrenie nie cakat do 6 mesiaca...

livocka21
3. máj 2013

@misa0909 ja som po kyretazi mala podobne pocity, no verim ze nie v takej miere ako ty... ja ta chapem a neodsudzjem... asi to prislo priskoro vsak a ty na to nie si pripravena ani psychicky ani nijako...no je tu stale ta moznost ze sa to uz nezopakuje a ty budes mat zdrave babo, ktore zahoji vsetky rany... hmm dufam ze si zmenila doktora... ak nie tak ihned to urob a chod na vysetrenie... bola si uz??? kedy mas odist do zahranicia?

sorciera24
3. máj 2013

@misa0909 vies, ja si myslim, ze osud to tak chcel, mozno ten anjelik, co je v nebicku a odisiel ti v 6.tom mesiaci, ti za seba poslal nahradu, aby si na to zle zabudla a tesila sa z noveho dietatka (proste sa to asi malo stat) a ty by si to tak mala brat....o jedno dietatko si nedobrovolne prisla, teraz mas sancu dat zivot druhehmu, vyuzi ju...nic sa nedeje bez priciny!...vela stastia🙂

krasneleto
3. máj 2013

@livocka21 no vobec si nemyslim ze je neskoro na takuto radu, pretoze ak si ju nevezme k srdcu. coskoro bude opat riesit to iste...

misa0909
autor
3. máj 2013

@livocka21 no praveze nezmenila dnes som bola u toho somara ktory mi to aj oznamil ze som tehotna... a som mu hned hovorila o potrate tak ze v pondelok mam prist na odbery a vypysat papiere a utorok mi to spravila ale asi sa na to pekne vykaslem pondelok pojdem si zobrat kartu a pojdem k inemu ten co ma vysetroval keed sa mi hento stalo on mi povedal ze pri dalsom tehotenstve mam knemu hned prist a jeho sa popytam ze ako to vypada a ze ci by som mohla aj tak vycestovat do toho zahranicia.. lebo on mi povedal ze keby sa to znova opakuje alebo cosi podobne ze by to uz vedel v tom 4 ,5 tyzdny a by sa to hned vyriesilo no tak racej pojdem za nim ...no a odist mam teraz 21 maja...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre