Mám ísť na potrat?

misa0909
3. máj 2013

Potrebovala by som sa z niekym poradit. Presne pred rokom som potratila otehotnela som neplanovane... bola som stoho znicena nevedela som co mam robit po case ma to preslo teraz po roku som zase tehotna neplanovane neviem co mam urobit bojim sa ze to dopadne ako minuly rok a este ktomu mam teraz ocestovat do zahranicia a neda sa to odlozit neviem ci mam ist na potrat alebo co mam urobit som zufala prosim poradte mi ktosi..

modrazaba
3. máj 2013

@misa0909 v tej zmluve nie je klauzula o *vyssej moci* alebo nieco take? ked si ju podpisovala tak asi si nebola tehotna alebo si o tom nevedela. Taketo veci by mali byt osetrene v zmuvach. Neviem o aku zmluvu ide a v ktorom state; ale ochrana tehotnych zien plati vsade; na to je zakon.

livocka21
3. máj 2013

@misa0909 ano v prvom rade chod k tomu inemu doktorovi... to bude to najlepsie co mozes urobit a podla toho sa zariad... ak ti uz bude moct povedat ze to neni ok tak budes mat dilemu za sebou... ak to bude ok tak bude rozhodnutie na tebe... drz sa... a daj vediet 🙂

misa0909
autor
3. máj 2013

@modrazaba no vtedy som este nebola tehotna ked som ju podpisovala a minuly rok som tam tiez mala ist len som skor otehotnela tak som to nepodpisala a tento rok som to uz podpisala a mesiac nato som otehotnela... no tam nic take neni vobec akurat len ta pokuta a to ze ked sa mi tam nieco stane alebo si zlomim ruku alebo hoci co tak zase platim tu pokutu a este aj letenku spet...tak asi tak ale ked som to podpisovala mi to bolo jedno lebo ma nenapadlo ze budem znova tehotna...

misa0909
autor
3. máj 2013

@livocka21 no jasne dam vediet 🙂 a este by som sa chcela opytat keby nahodou mam rizikove tak nevies ze ci v takom pripade sa da odcestovat do toho zahranicia ?,

katinka4
3. máj 2013

Bábätko si nechaj, povedz o ňom aspoň mamke a to čo najskôr , neviem aký máte vzťah s priateľom ale myslím si že ak nie on , tak rodičia ti určite pomôžu.A čo sa týka zahraničia pokiaľ tam máš ísť na brigádu alebo niečo také tak choď za osobou cez ktorú si to vybavovala a povedz že si zistila že čakáš bábo , tehotnú ťa tam určite nepotrebujú a boli by svine keby ti kvôli tomu dali pokutu,v prípade že ti ju dajú môžeš ich dať na súd .Hlavu hore , niekedy je ta najväčšia chyba tým najlepším čo sa ti v živote mohlo stať 😉 a som presvedčená o tom že keď si bola pripravená nechať si to prvé bábo hoci si bola mladšia , tak teraz to určite zvládneš. 🙂

modrazaba
3. máj 2013

@misa0909 teraz si momentalne v 5 tyzdni ak dobre citam. neviem za aky cas doktor vie zistit ci ide o rizikove alebo nie. Ak to zisti pred tvojim odchodom; tak by si mala kontaktovat zamestnavatela; teda toho s kym mas zmluvu a vysvetlit mu situaciu. Ak je to normalny clovek pochopi; z ludskeho a moralneho hladiska ta nikto nemoze trestat za to ze si otehotnela; to je normalne; to nie je situacia ze si nechces plnit povinnosti v zmluve ale jednoducho sa to stalo. Ak by si vycestovala tehotna - doktori su vsade; narok na osetrenie a preventivky mas vsade v Europe. Zamestnavatel je povinny zabezpecit tehotnej zene taku pracu ktora neohrozuje jej tehotenstvo. Ja si myslim ze tu ziadna pokuta nie je na mieste; neviem sice aku zmluvu zmluvu mas ci pracovnu alebo aku; ale pokutu by si nemali dat. Najlepsie by bolo vyjasnit si to s organizaciou; firmou s ktorou si zmluvu podpisala.Hlavne ak by si mala rizikove stanovene este pred odchodom; urcite sa s nimi skontaktuj a vysvetli situaciu. Ak su ludia; tak pochopia.

livocka21
3. máj 2013

@misa0909 myslim ze to nebude vhodne, ale nemaluj certa na stenu.... s tou pokutou ti nemoze rodina pomoct? ja by som sa sudila....

gogusa
3. máj 2013
modrazaba
3. máj 2013

@misa0909 no ale ked si zlomis ruku; to je predsa nehoda; ako ti za to mozu dat pokutu? tomu nerozumiem. maju vobec pravo takto nakladat s ludmi? 😒 lebo logicky - zlomis si ruku - ides k doktorovi osetri ta; pripadne do nemocnice a potom na PN; aj v zahranici; vsade. Taketo veci pokutovat - nie som si ista ci to nie je protizakonne. Ved nehody sa deju; to som este nevidela niekoho este potrestat pokutou. 😔

malinkaaninka
3. máj 2013

chod za právnikom,opýtaj sa,či sa dá zmluva napadnúť.ak mu dáš za radu stovku,je to menej ako 800.dieťa si nechaj a prestaň sa báť,neprivolávaj to.teš sa,že si dostala ďalšiu možnosť stať sa matkou.

malinkaaninka
3. máj 2013

@modrazaba hej,toto sa dá isto napadnúť,neverím,že toto je zákonné.problém je,že či to uznajú,ked to podpísala.

modrazaba
3. máj 2013

@malinkaaninka nie som pravnik; v skole som mala len pravne minimum 😀 ale viem; ze ziadna zmluva nesmie byt v rozpore s ludskymi pravami. A v tomto pripade; nechcem prehanat ide o pravo na zivot. Ja som zazila v zahranici vselijaky pristup k tehotnym kolegyniam; nie raz som bola svedkom zleho zaobchadzania s tehotnou zenou ale ide o to - nebat sa a bojovat a nenechat aby s vami zametali. Nie je predsa OK aby niekto isiel na potrat len preto ze tehotenstvo vadi nejakej firme. Inak je tu na modrom koniku jedna mamicka - pravnicka ktora radi mamickam. Mozno by pomohla aj v tomto pripade. Ved tu nejde o svojvolne porusenie podmienok zmluvy; tu ide o tehotenstvo a to musi byt respektovane. Pohladam kontakt na tu mamicku.

modrazaba
3. máj 2013

@malinkaaninka https://www.modrykonik.sk/fotoblog/odbornicka/ toto je ta mamicka co radi ma diskusiu s nazvom pravna poradna

malinkaaninka
3. máj 2013

@misa0909 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/odbornicka/ poraď sa tu ako napadnúť zmluvu.

erikasadek
3. máj 2013

@misa0909 neviem kam mas ist do zahranicia pracoavt a ani ako co budes robit... 😉

tvoja zmluva je zvlastna ale pokial je to v EU tak urcite ziadnu pokutu nebudes platit.. ak budu na teba tlacit tak nato su poriadne paragrafy co s atyka tehotnych zien... 😉 😉

pre mna to znamena to ze nemozu od teba tahat peniaze musia ti drzia slubene pracovne miesto.... 😉 vsetko sa da vybavit a doriesit , len treba chladnu hlavu a verim ze ti neaka babulma tu s konika pravnicka urcite presne povie ako na vec.... 😉
su vsak veci ktora sa vedu ilegalne.... netreba sa nechat obabrat.. 😉

teraz je jedna vec co vlatsne chces chces dieta, alebo pracu , pretoze ak chces dieta tak budes na rizikovom podla toho co si pisala na zaciatku...;
v zivote su priority a ty si musis rozmysliet tu svoju... 😉
drzim ti palce..

janka_mamka
3. máj 2013

joj nechcem mudrovat, sama sa musíš rozhodnut , ale ja si myslim osobne že by si na potrat nemala ist, verim ze mas strach , ale skús to, daj tomu dietatku sancu, pozri jedna to tu už napísala zeny zvládaju aj horsie situacie, ja neviem či sa to dá porovnat, ale my sme so synom úplne sami, otec sa o nás nezaujíma ked som otehotnela povedal mi aby som isla na potrat ze on ho neche... a to je riešenie? nie, ja som si ho nechala a najštastnejsia som ked sa pozerám do jeho očiek, aj ked je to tazke, ver mi...možno o pár rokov zatužiš po dietatku a bude neskoro.. ber to ako dar, sržim ti peste a hlavne povedz o tom rodine, pretože ta URčITE PODRžIA, ja som myslela že naši ma nepodržia a podržali, rodina je najdôležitejšia, a povedz to aj otcovi dietata, a akýkolvek bude mat k tomu prístup, hlavne to netaj , držím ti pesti aby vam to vyslo..pekný pozdrav a hlavu hore!

linda81
3. máj 2013

@misa0909 ziadne peniaze na svete nestoja za to ,aby sa clovek vzdal vlastneho dietata, rodiny...mozno uz nikdy nebudes mat sancu byt mama ....roboty , leteniek , zmluv bude este hocikolko , ale babo mozno uz nikdy...

janinah
3. máj 2013

fakt sa niekto nás cudzích ľudí pýta,či má ísť na potrat? a na stránke,kde je 90% matiek a snažiliek? royhodnutie je na tebe a otcovi dieťatka,my vás nebudeme ani živiť,ani ľutovať,že ste sa prípadne zle rozhodli 😒 napíšem len toľko-dieťa je dar a Boh presne vie kedy a komu má toho-ktorého anjelika -dieťatko poslať 😉

mooncik
3. máj 2013

Ja sa v zivote riadim heslom Kto chce hlada SPOSOBY, kto nechce hlada dovody. Ja som napriklad odchazdala tehotna do zahranicia, (tiez som v tom case neplanovala otehotniet) bala som sa, no pristup ludi nad ocakavania. Vsetko sa deje z nejakeho dovodu, tak hlavu hore, babatko je najkrajsi dar, preco mu chces brat pravo na zivot? Teraz ako mama neviem pochopit, ze by som nedala sancu na zivot malemu stvoreniu, ktore je uplne bezbranne. Verim, ze ty najdes SPOSOB k spokojnosti teba i toho maleho cervika vnutri

0550
3. máj 2013

Patrila som k tím čo nemôžu mať bábo po rokoch sa nám to podarilo bolo to niečo krásne.Ja poviem iba to tažko sa my na toto pozerá a hlavne číta.Mrzí ma že nietkoré mladé dievčatá ako si ty takto to riešia.To malé bábo za to nemôže že si si ty nedala pozor.Ak si vedela že nechceš ešte mať bábo tak si to mala riešiť ináč existujú tabletky a iné veci proti tehotnosti.Aby si potom ked budeš staršia neľutovala túto chybu ☹ ☹

kattrin5
3. máj 2013

Ja niekedy citam tieto fora s otvorenou hubou..keby sprostost kvitla tak kooopec tuna je jak jarna luka...ako moze niekto vobec takto rozmyslat o zivote??

katasa
3. máj 2013

no som v šoku!!!! keď sa ti už raz stalo, že si otehotnela nechcene, prečo si sa teda ´dalej potom nechránila????? a to ti nedali vyvolávačku, aby si mohla porodiť??????????????????????

misa0909
autor
3. máj 2013

@katasa vyvolavaciek mi dali do kopy to bolo asi 9 a plus infuzie a neviem co vsetko mozne len kedze ono bolo mrrtve tak vobec nespolupracovalo tak nechcelo ist von... ja som bola 3 dni na porodnici bez jedla pitia len co mi prikladali vatovy tampon na usta aby som mala aspon vlke pery potom po jednom dni mi dali aspon infuziu neaku vodu cico to bolo magnezium takze asi tak tak to nechcem znova zazit tak preto takto teraz rozmyslam...

katasa
3. máj 2013

@misa0909 viem, čo je to porodiť mŕtve dieťatko!! a prepáč, ale nezdá sa mi, že ťa nechali trápiť sa 4 dni.....vieš, sme tu aj také, čo sme si tým prešli a preto "nezožerieme" hneď všetko....

lenka3007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katasa
3. máj 2013

@lenka3007 aj aj

lenka3007
3. máj 2013

@katasa hned som si myslela 😀 😀 😀

misa0909
autor
4. máj 2013

@katasa tak nie vies co vymyslam si ..... sice neviem kcomu by mi to bolo ale vymyslam si !!!!!! ked neveris tak neviem naco mi pises.... ja viem cim som si prezla a to ze neaka katasa mi nevery je mi uuuuplne jedno!!!

zuzi241
4. máj 2013

@misa0909 800eur nie je malo,ale dieťa je nenahraditeľné.nikde nie je napísané,že musíš potratit opäť.nechod na potrat,uvidíš,že neskor uznas sama,že peniaze nie su všetko.čo by som ja dala za dve čiarky na teste..

simcuk
4. máj 2013

Potrat je vražda vlastného dieťaťa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre