Mám strach, že som tehotná

didi225
7. sep 2018

Ahojte, potrebovala by som poradiť. S mojim priateľom som vyše 1 mesiaca, došlo už aj k styku. I keď si vždy dávame veľký pozor, aby som neotehotnela a používame ochranu, aj tak sa obávam, či by sa to naozaj nemohlo stať. Nedávno sme to robili počas menštruácie..je pravdepodobnosť, že by sa šanca na otehotnenie zvýšila? Symptómy si však pravidelne kontrolujem a sledujem, občas ma pobolieva v podbrušku, len slabšie bolí chrbát, menštruáciu mám mať až o 13 dní. Robila som si test a bol negatívny, ale i tak mám veľký strach. Na bábätko je momentálne však veľmi nevhodný čas. Mala by som sa strachovať? Alebo mám radšej počkať na príchod cyklu? (mám 17)

danula.ch
7. sep 2018

@didi225 to skôr bude ovulacia. Náhodou belavy výtok vtedy nemavas?
Z moralistiek si tu hlavu nerob. Používate ochranu, neviem akú, ale pre mňa je to zodpovedný prístup. V 17.rokoch som ani ja panna nebola 🙂. A prvé dieťa som mala ako 31 ročná. Aj keď tiež som koľko krát tepla, či nie som tehotná, tak ta viem pochopiť 😉

janulka2811
7. sep 2018

Ja som otehotnela cez MS,si predstav ide to rychlejsie nez normalne 😂
Potom napis o 13dni ako si dopadla 😉
A ked sa bojis ze si v tom,kolko mas rokov?

didi225
autor
7. sep 2018

@hettinka aj toto bolo posúdenie len na základe príspevku, ale rozumiem

janulka2811
7. sep 2018

@ivka185 preco myslis???
Vies kolko poznam ludi,co sa poznaju pol hodinu a idu na vec??? To je uz mesiac v dnesnej dobe doooost dlha doba,keby ze mu ,,neda,, nemozu spolu zostat,to tak chodi,to nieje ako kedysi pred 15rokmi,ze sa clovek s clovekom zoznamoval,smial,spoznaval atd ...

eliska13
7. sep 2018

@didi225 môžeš otehotnieť kedykolvek, ale myslím, že ak si mala ochranu malo by to byť v poriadku.skus používať aj pharmatex čipky či krem

didi225
autor
7. sep 2018

@danula.ch áno mávam dokonca ho mám častejší ale to je u mňa prirodzené. Ovuláciu som už mala pred troma dňami mi skončila..a ja som na toto veľmi pedantná, bez kondómu by to u mňa nešlo ani po dvoch mesiacoch, len je ťažšie udržať celibát no..😏

baaambulkaa
7. sep 2018

Kriste pane kolke moralistky :D v 17 som mala sex tiez davno za sebou a po 20 som si užívala zivot, aj ten sexualny, netreba byt taky pruderny, kebyze mam mat sex len pri vaznych vztahoch ked som bola mlada tak sa zblaznim :D

dskjhfdlkdjhl
7. sep 2018

Mna by len zaujimalo, ci tieto moderne damy budu podobne reagovat, ak zistia, ze ich 16-17 rocna dcera takto funguje. A to este len bude ina doba😉

marfikchov
7. sep 2018

@baaambulkaa no ver mi, nezbláznila. Nevravím, že mi treba vence klásť za to, že som čakala dlhšie ale zas aj tak ma dlho sralo, keď sme sa rozišli, že teda ten prvý nebol posledným. Ale tak, každý to máme inak nastavené, premyslené.

baaambulkaa
7. sep 2018

@marfikchov tak uprimne, ja som rada, ze som poskusala toho viac :D zistila som co mi vyhovuje

didi225
autor
7. sep 2018

@dskjhfdlkdjhl ono každá žena resp matka reaguje inak, no to čo počúvam často je fakt, že si dievčatá dieťa nechali a ich mamy im poskytli pomocnú ruku, keď už k tomu došlo..ale zas je iné otehotnieť počas nejakej párty a pod a v rámci normálneho vzťahu aspoň podľa môjho názoru 🙂

kikuska3567
7. sep 2018

@sonicka96 ja si môžem písať čo len chcem...nikoho nesúdim vyjadrujem svoj názor ktorý môžem ak ho neviete prijať tak na verejné diskusie nechodte ..mne je uplne u prdele že s kým a kedý sa kto vyspal...mne nejde o to kolko ma rokov to mi je jedno ani ja som necakala rok a nemala som 18 no mesiac alebo nebodaj tyzden mi pride malo to je vsetko ...

tinaa64
7. sep 2018

No mam co robit aby toto moje dievcata v puberte neriesili..mam im co vysvetlovat aby nemuseli vypisovat na fore..a je dost smutne ze o takych veciach sa nerozpravas s mamou..ja sa budem snazit aby mone dievcata aj s takymi vecami chodi li za mnou aby som im poradila..podla mna by sa so secom malo zacat vtedy az ked zena bude pripravena sa postarat o dieta.aspon by sa predislo tolkym potratom.zidna antikoncepcia nieje na 100%...

sorciera24
7. sep 2018

@baaambulkaa uprimne, ja by som sa zas hanbila ako pes, ekbze mam tolko skusensoti.....a mat sex s hocikym?......fuj...to je potom ta zodpovednost......sexovat v 17tich to ano, s hocikym po mesiaci to tiez...ale ak sa nahodou stane nehoda, to uz prebrat zodpovednsot je tazke.....ze?...a pritom je kazdemu ajsne, ze kazdy styk je potencialna moznost otehotnenia (aj ked je ochrana)....a prave to je dovod preco by som ani s hocikym nesexovala.....len s tym, kto by ulohu pripadneho otca zodpovedne prebral......preto to enbolo ani v 17 a ani po mesiaci.......a cuduj sa svete, sex si uzivam roky s mojim muzom a nikdy, fakt nikdy som sa nemusela bat , ci trpnut...ci nahodou nie som tehotna....lebo, ekby som nahodou bola.....je to ok, lebo je to super chlapa a zodpovedny! asi tak.....

beky1813
7. sep 2018

Co tu mladez ucia na skole? 😮

ukulela
7. sep 2018

@janulka2811 cez ms neotehotnies rychlejsie - cez ms otehotnies rovnako rychlo - ale LEN vtedy, ked mas cez MS (kratko po nej) ovulaciu - a teda mas ju posunutu do netypickeho terminu.

zuzanapjat
7. sep 2018

Okrem kondómu sa dá využiť i Pharmatex - vaginálny krém. Existujú globule a krém. NAštuduj si to na nete, je to voľno-predajné. Je však pravda, že niekto ho používať nemôže pretože ho to štípe. Ja som problém nemala nikdy.

tslobik
7. sep 2018

No...ja osobne by som bola radšej, keby moje dieťa malo dieťa v 17-18 r. ako nikdy.teda v prípade, že by sa dobrovoľne nerozh. byť bezdetná.

dominika1991
7. sep 2018

Uz som sa dlho tak nezasmiala 😂 to už čo je keď sa pýta jedno a odpovedajú na druhé 😂 a ešte sa budem schovávať za ,,môj názor,, no trt ju zaujíma váš názor na to koľko má rokov.. keby ju zaujímal tak sa to opýta 😂 ježiši 😂 a že po mesiaci... A????? To každá potrebuje k tomu 10 rokov??? 😂 Ženy keby ste radšej nič nepísali 😂 boli by ste užitočnejšie..

sapa20
7. sep 2018

Dievčatá tak sa pekne ukludnime a odpovedáme k veci. Neosočovat,neuražat!

matula211
7. sep 2018

Len aby ste všetky tie, ktoré si myslia ako majú zodpovedných manželov alebo partnerov neboli raz prekvapené, že zostanete samé s deťmi....myslím si, že to, že niekto pozná partnera viac ako mesiac ešte nedáva patent na spoľahlivé a šťastné partnerstvo...poznam totiz vela mladých párov, co sa im zadarilo náhodou po mesiaci dvoch poznania sa a su to teraz šťastne manželstvá...netreba súdiť, také holky z osady by sa vám len vysmiali, že by až v 17- tich s niekým sexovali 😃

magmaggie
7. sep 2018

vsetky co ju odsudzujete sa najprv pozrite na seba...a az potom sudte ju. ..a co vas je vlastne do toho ze po mesaci randenia mali sex? co mala cakat na vase odsuhlasenie ..ano teraz mozes?? ved sa to nestalo hned na prvom rande.. a vlastne mohli mat za ten mesiac aj 10 stretnuti...a dievcata uprimne vam poviem, ze na tuto dobu si vazi samu seba..lebo mohli sexovat uz na prvom rande..
porozpravajte sa o tabletkach s rodicmi a s priatelom ..ak je partner starsi a zaraba mohol by ti aj prispiet.. teraz sa budes aj stresovat a to ti moze oddialit kramy. snaz sa na to nemysliet a bude ti lepsie...zazivala som to iste co ty.. s priatelom som zacala spavat ako 16 rocna asi ani nie po mesiaci chodenia. sex cez kramy sme mavali tiez...a co?? teraz podte vsetky moralistky do mna... pracoval tak na tabletky prispieval aj on aj rodicia.. teraz sme spolu 12 rokov a z toho 4 roky manzelia.... nie vsetko musi vzdy dopadnut zle..MIER

dskjhfdlkdjhl
7. sep 2018

@didi225 jasne, vacsinou mama pomoze, ale urcite neskace od radosti a hovorit po mesiaci o vztahu, neviem. Ale tak, je to Tvoj zivot, ja Ta sudit nebudem. Moj predosly komentar nebol miereny priamo na Teba.

tslobik
7. sep 2018

A ešte by si podľa mňa mali dávať pozor tie akurátne mamičky, čo sú si absolútne isté svojou dcérou, resp. synom. Ja myslím, že nikdy na 100% nemôžu vedieť, čo robí ich dieťa v puberte, rannej dospelosti a v podstate možno aj v dospelosti, v živote. Podľa mňa dôležitejšie je stáť pri svojom dieťati a snažiť sa ho pochopiť, aj keď je to často proti nášmu presvedčeniu.

sonicka96
7. sep 2018

@akynka aj syn môže začať sexuálne žiť veľmi skoro, takže je jedno čo mám 🙂 ďakujeme 💓

bobana297
7. sep 2018

Boze moj hned po mesiaci sa s niekym vyspat. Wow kam tato doba speje. Kde sa tak ponahlas? Moja mama spala tiez s otcom v 15tich ale do teraz su spolu. Mali to lasku na prvy pohlad. (Mimo inych neskorsich otcovych uletov) mama rodila v 16tich a ked mala strasne bolesti az plakala pri 27 hodinovom porode dr.jej povedal: plakat si mala ked si jebala. Pardon za vyraz, ale bohuzial tak jej to dr. povedal. Ked to vidim tie dnesne dievcata co maju len 13 - 14 rokov ako chodia oblecene a vymalovane jak kraslice. Obdivujem ich rodicov. Ja by som to nepovolila. Ja som si prvy krat mohla dat spiralu v 17tich. A doteraz da nejako nemalujem. Ale co dnes chodi po svete. Nestiham oci ocit 🤣

loliki
7. sep 2018

@didi225
Ano, mala by si mat strach. A je dobre, ze uz mas strach, lebo je to znamenim, ze ti blika v hlave kontrolka, ze volaco robis zle. Korculujes sa ta prilis tenkom lade. Ano ide ti o zivot. A keby len o tvoj. Stoji ti to za to? Potom si buchat hlavu o stenu? Alebo si zakladat dalsie temy: ako povedat mame, ze som tehotna, kto pomoze slobodnej mamicke, frajer ma opustil mesiac pred porodom... Nie, taketo ty samozrejme pisat nebudes, si dieta stasteny. Ty sa postavis dnes pred zrkadlo a porozpravas sama sebe aky stastny zivot si zelas pre seba a pre tvoju buducu rodinu a co vsetko pre to urobis. Vystudujes, zacnes pracovat, zasadis strom, postavis dom a s tvojim celozivotnym partnerom s laskou splodis dieta.

bobana297
7. sep 2018

@bobana297 a este som chcela dodat. Na moj prvy pohl.styk si moj prvy partnerr musel pockat rok a tristvrte. Az potom som vedela, ze som pripravena lebo nikdy na mna nenaliehal a aj ked sa mu chalani smiali nikdy sa nedal vyprovokovat. Poved ze nie je vsetko o sexe

sasa1983
7. sep 2018

Baby pravda je niekde v strede. Naozaj čakať rok sa dá, dá sa aj viac, ale ozaj to je skoro až o nicom. ..ja by som v 17 tichom iste odporúčala čakať dlhsie. Ale nie zas dáko oveľa ..pár m

tslobik
7. sep 2018

Aj keď chlapi tvrdia, že nie je to o sexe, podľa nich je to vždy o sexe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre