Môže tehotná pracovať v zlom pracovnom prostredí?

kucerkaa
1. aug 2014

Ahojte maminky chcem sa opýtať či s tým je nejaký problém ak by som 3mesiace normálne chodila do práce a po troch mesiacoch by ma môj lekár dal vypísať až do začiatku materskej?pretože pracujem v prostredí v ktorom nechcem počas tehotenstva byť (hluk,prach,dvíhanie ťažkých vecí,práca väčšinou v stoji) Pýtam sa to preto či to malinkému nebude od začiatku škodiť alebo či si na to nenavykne a potom s ním po narodení budem mať problémy chápete ako že nebude chcieť spať keď bude ticho a tak...Každý váš názor mi pomôže

matulka2314
1. aug 2014

ahoj ja tiez robim v takom mprostredi a este su tam aj rozne vypary a teplo takze do troch mesiacov som robila a potom som sa dala vypisat na rizikove az do materskej ale nemyslim si ze ten hluk by mal nejaky vplyv hlavne v zaciatkoch 🙂

meduza34
1. aug 2014

Myslim ze by si nemala pokusat osud. Radsej doma oddychuj a nic tazke nedvihaj. si v pozehnanom stave tak si to vaz. ine taku moznost nemaju byt tehotne. a ak maju tak aj rozne komplikacie im hrozia. Radsej nepracuj. moj nazor. Na zaciatku je vsetko krehucke a potrebuje sa to poriadne zahniezdit. Drzim palce.

adka629
1. aug 2014

vzdy je prvy trimester tehotenstva najkritickejsi, ak nechces riskovat, tak chod teraz na PN a potom normalne do prace az do materskej, resp.kym budes vladat..ja som pracovala do materskej na ARO, sice posledny mesiac som mlela z posledneho..ale v pohode..a tiez to nie je najsterilnejsie prostredie..ale mala som super kolegyne, ktore na mna brali ohlad a vo vsetkom mi pomahali (teda ked som im to dovolila 😉 )..no aj tak 12ky na nohach mi davali zabrat..a nemam pocit, zeby to na dcerke zanechalo nejake nasledky.. 🙂

ukulela
1. aug 2014

@kucerkaa mala by si v prvom rade poziadat zamestnavatela o preradenie na inu pracu - to podla mna mozes aj hned teraz, nie len od 3 mesiaca - on by ti to mal umoznit. ak ti nema aku pracu ponuknut, riesi sa to podla zakona ... treba si to nastudovat. ja by som sa na PN - pokial to nie je nutne - nehrabala. (obmedzene vychadzky, malo penazi, problem zariadit sa, nakupit ... mamicky z okolia mali natvrdo kontroly aj 5 min po vychadzkach ...)
takze ano - tazke by si dvihat urcite nemala,ani sa namahat, takze sa porad s doktorom a zisti si, na co mas narok. pretoze tu: http://praca-ako.sk/matka-v-pracovnom-pomere/te...
sa pise: Ak nemožno tehotnú ženu preradiť na pracovné miesto s dennou prácou alebo na inú vhodnú prácu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť jej pracovné voľno s náhradou mzdy.
a to - ak nebudes mat ozaj iny zdravotny problem - je minimalne financne vyhodnejsie. ale ak prachy nebudu problem, tak PN to kazdopadne riesi.

zuzka1008
1. aug 2014

Ja som robila pred materskou na stavbe, ako geodet. Tiež som mala obavy ale všetko je v poriadku ,dcéra má už 4roky a je ok 🙂
aj bola ok😉

safranca15
1. aug 2014

Radsej len oddychuj nahoda je svina a nedaj boze by sa ti cosi stalo by di nebola nadsena a ked si dtale na nohach tak ti mozu zacat opuchat nohy skor praskat zili a cim vacsiom stadiu budes tym budes tazsia tak budes rada ze sedis len odduchuj pretoze este sa namakas pri malinkom/kej ale inak blahozelam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre