Môžem brať Suprax 200mg, ak som v 9.týždni?

krisztina004
4. feb 2020

Veľmi sa bojím. Je tam napísaní, že by som to nemala brat, najmä v prvom trimestri.

deti95060810
4. feb 2020

lekárke si nevravela že si tehotná?

ivkazba
4. feb 2020

Nie je tam napísané, že ho tehotné nemôžu, ale že lekár má dôsledne zhodnotiť riziko. Lieky nie sú testované na tehotných ženách, preto majú všetky lieky takéto odporúčania. Ak lekár zhodnotil, že tieto atb sú najlepšie vzhľadom k tomu, že si chorá aj tehotná, tak treba myslieť na to, že väčšiu škodu ako atb môže spôsobiť neliečený zápal na ktorý si lieky dostala. Iné je, ak nevedel že si tehotná a teda s touto informáciou nemohol narábať.

ukulela
4. feb 2020

@krisztina004 ak si doktorovi povedala, ze si tehotna, tak vybral vhodne atb. moj to vzdy studoval podla ucinnej latky - a hladal, ci sa dostane k dietatu, ci nie, ak vplyva .... v tomto som mu vzdy doverovala, aj ked kojim, vzdy mi hlada vhodne lieky.

krisztina004
autor
4. feb 2020

Vie o tom že som tehotná 🙂

sisa_s
4. feb 2020

Suprax patri medzi cefalosporinove ATB, tie su bezpecne pre tehotne zeny 🙂

gabulienka623
4. feb 2020

Áno, ja som brala v 10tt. Je to bezpečné ATB pre tehotné, potvrdil odvodný ajj gynekológ. Ten prvý trimester je rizikový, ale zápal v tele by bol pre plod nebezpečnejsi ako samotne ATB. Potom som mala ešte v 30tt, obidvakrat na zápal priedušiek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre