Môžem ísť počas tehotenstva na ultrazvuk viac krát?

matakun
29. nov 2011

Ahojte dievcata som v 11 tt...a ultrazvuk som absolvovala uz 4 krat...23.12.idem znovu.
nemyslite si ze je to vela?? tolko krat ozarovat naseho drobca...myslite ze je to spravne...???

mamjka
18. sep 2013

mne dr robi ultrazvuk pri každej kontrole tak ako aj pri prvej dcérke kôli cystám a rizikovým tehu.....chvala Bohu moja mala je úžasna krásna a zdravučká....a verím že aj druhý chrústik bude ok....verím mojmu dr nerobil by mi ultrz.tak často k eby to nebolo bezpečné....

nikuska265
18. sep 2013

Neviem či to ohrozuje či nie, na to sú tu iní ľudia aby vedeli odpoveď....... Ale mne osobne sa to zdá veľa, keďže si len v 11tt. Však toľkokrát som nebola ani u dr. za taký čas tehu. Prečo tam musíš chodiť tak často? Je tam nejaké riziko, alebo nejaký problém? Ak je všetko v poriadku, tak sa ani na kontroly nevhodí tak často, či už s utz alebo bez....... Ja by som sa v prvom rade pýtala a smerovala svoje otázky na doktora. Podľa mňa by žena mala dôverovať a veriť svojmu doktorovi a ten by jej mal odpovedať na otázky a dať čo najuspokojivejšie a presné odpovede (možno chcem veľa v našom zdravotníctve, ale veď si za to platím) .

beruska141
18. sep 2013

tak ja som bola za cele tehu iba 5x. su mamicky, ktore "potrebuju" vidiet svoje dieta zive a hybajuce sa kazdy mesiac, su mamicky, ktore sa tesia na realitu a nie obrazovku. ale vsetko je to o zdravi mamicky a babatka. opytaj sa lekara, ci je to ozaj potrebne a ak ultrazvuk nechces, mozes ho odmietnut. tak ci onak, TY musis byt v pohode. ak ho chces vidiet a pomoze ti to (kym necitis jeho pohyby), tak sa sonografuj. ak ho radsej nechces, tak odmietni. hlavne sa nestresuj viac ako je to potrebne a vsetko bude v poriadku 😉

zuzanocka
19. sep 2013

hm...pisete, ako svojmu lekarovi verite... ale to vam on nepovie, kolko bodov od poistovne za to vysetrenie dostane.. preco by vam ho teda nespravil, no nie?? 🙂
co sa tyka skodlivosti UZV, tak ako taky skodlivy nie je. ALE: babatka sa pocas vysetrenia v brusku PREHRIEVAJU! takze ano, odporucam nastudovat si fyziku....
informacie takto v skratke mam od manzela, ktory sa UZV zaobera uz peknych par rokov... instrukcie k poctu vysetreni pocas mojho tehotenstva teda od neho boli: nic netreba prehanat 😉

celasapremenim
21. feb 2014

niekedy je v prvom trimestri robenych viac ultrazvukov z diagnostickych dovodov
ak su nejake obavy, este si to aj same velmi rady vypytame (samozrejme lekar vie, co robi a preco)....inak nie je dovod na casty uzv, ale netreba sa cudovat a huby otvarat, nie kazde tehotenstvo ma idealny priebeh, niekedy je to potrebne a mozeme byt len rady, ze take nieco existuje

darja12
13. mar 2015

Ahojte. Som v 13 tt a okrem 4 ultrazvukov u gyn som bola ešte na sono kvôli NT a NB. čiže už 5x.. Na prehliadku chodím každé 3 týždne, všetko je ale OK, ale tiež neviem, prečo mi robí tak často ultrazvuk. Ale keďže viem, že mám kvalitného gyn, tak verím, že vie, čo robí.. Možno kvôli veku, mám 34. Neviem. Ak Vám gyn nerobí ultrazvuk na každej poradni a ste OK, tak čo vlastne riešite?? Lebo mne urobí utz, napíše správu, opýta sa ako sa mám, či nie je problém a idem domov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre