Môžem ísť počas tehotenstva na ultrazvuk viac krát?

matakun
29. nov 2011

Ahojte dievcata som v 11 tt...a ultrazvuk som absolvovala uz 4 krat...23.12.idem znovu.
nemyslite si ze je to vela?? tolko krat ozarovat naseho drobca...myslite ze je to spravne...???

meryska
29. nov 2011

ahoj, moj maly bol "ozarovany" od 4 tyzdna kazdy tyzden, az do velkeho sona v 11 a potom kazu chvilku, lebo na prelome meiacov vzdy robil neplechu, neboj doktori vedia co robia, a ani nepocuvaj bludy o hyperaktivite alebo tak, moj maly je kludnucky a spokojnucky 🙂

cmulinko
29. nov 2011

Ultrasonografia je vysetrovacia metoda pri ktorej sa vyuziva ultrazvuk.Nefunguje na principe ziarica...takze k ozarovaniu tam nedochadza.

lili777
29. nov 2011

Mne doktorka robila taký rýchly ultrazvuk zakaždým celé tehotenstvo. ako tie veľké ultrazvuky som absolvovala mimo vyšetrení bežných. ale vždy keď som prišla mi tak narýchlo priložila ultrazvuk na bruško, že aj maminy sú spokojnejšie, keď vidia drobcov, že sa veselo hýbu. A malá je zdravá, čula, šikovná, nič jej nechýba! Vôbec sa nestresuj

veronique_1
29. nov 2011

Ja som chodila na ultrazvuk pri kazdej kontrole, casto, mala som rizikove. Mala je zdrava a velmi pokojna. Povahu ma po nas.

stardust
29. nov 2011

Radsej sa douc fyziku.

ajca123
29. nov 2011

Ja chodim casteji od 30tt lebo krpon je mensi ako by mal byt 🙂
A od kedy som zjistila ze som tehotna,kazda kontrola a aj ultrazvuk 🙂 lekar kuka ci je vse ako ma byt 🙂

bambi2
29. nov 2011

no mna by zaujimalo, ked vsetci tvrdia, ze je UTZ taky neskodny a lekari vedia co robia, odkial beriete tu istotu, ze je to ozaj tak????hodte sem nejaku studiu, podlozte to niecim, mna by to zaujimalo velmi...
preco si stale vsetci myslite, ze vsetci nam chcu iba to "najlepsie"?!!!!!!! ako si mozete byt taki isti, ze dr. vedia co robia????? 😕 ved nie su neomylni aj oni robia chyby!!!! a to, ze su studovani, to este neznamena, ze vsetko vedia a robia spravne...
aj ked to nie je ozarovanie, su to vlny take iste ako v mikrovlnke, zohrieva to plodovu vodu... my to sice necitime ale embryo alebo babo ano... preto niekedy aj tie potraty, co nemuseli vobec byt...
😖 ale to moze byt nejednemu dr. uplne jedno, hlavne, ze on ma svoj plat...
takze, ak nemas ziadne komplikacie, tak by som si tak casto utz robit nedavala. je to zbytocne a nerobi to dobre tvojmu dietatu... viem, ze vsetci tvrdia, nie je sa coho bat, ale myslim, ze to su ti, co by si mali o tom zistit nejake info a nie slepo verit dr. co povedia, to je svate... a hlavne zo zahranicnych zdrojov, tam je toho viacej... 😉

warholette
29. nov 2011

@bambi2 aj ty sa douc fyziku. odcitujem ti wikipediu "Ultrazvuk sú mechanické kmity prostredia s frekvenciou vyššou ako je schopné počuť ľudské ucho, teda približne nad 20 kHz (20000 Hz).
Ultrazvuk vedia produkovať a používať rôzne živočíchy - napr. netopiere ho využívajú na orientáciu v priestore a lov, podobne delfíny ultrazvuk využívajú na orientáciu a lov."
cize ide o zvuk, ktory sa odraza od organov v tele. nie je to ziadne ziarenie, ako mikrovlnka. a ak to funguje v zivocisnej risi a vsetky zvierata su OK, preco by neboli ludia?

beruska.zuzanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivett1
29. nov 2011

úplný súhlas s @beruska.zuzanka (vrátane toho odporúčania pre @bambi2..)
ultrazvuk sú mechanické kmity (zvuk...) a "mikrovlnky" pracujú na princípe mikrovlnného žiarenia - elektromagnetické žiarenie...dievčatá, stačí, ak si to dáte do vyhľadávača a nepotrebujete žiadne štúdie ...sú to len základy fyziky... 😅 🙂
bola som na rizikovom a kontrolné sono (ultrazvuk) mi robili pri každej návšteve (cca každé 2 týždne...) ...

pingu1
29. nov 2011

mna ultrazvukovali kazde dva tyzdne do konca tehu

miskap
29. nov 2011

Ja si myslím, že je to naozaj často. Tvoj doktor má nejaké pochybnosti, že ťa tak často kontroluje? Už sa dosť popísalo o ultrazvuku, pre dieťa je to veľký hluk a môže spôsobiť ohluchnutie. Pokiaľ viem, vedecky dokázané jeho škodlivé účinky nie sú(ešte sa používa krátko), ale čo ak sa následky prejavia za dvadsať rokov? Ja by som radila neodmietať ultrazvuk, ale stačia tri- v 10. , 20. a 30. týždni.

pici
30. nov 2011

urcite je to v poriadku. kamoskam robili sono vaginalne kazdu poradnu... a navyse ak tam bolo podozrenie na nejaky problem, tak doktor snad vie lepsie nie? a je celkom na mieste opytat sa doktora, preco tak casto?

vierkasteffi
30. nov 2011

mne tiez robili sono na kazdej poradni maly je zdravy ako buk 😉

pifina
30. nov 2011

nie som fyzik, ale ak ultrazvuk znici spermie, co to asi moze spravit s vyvijajucim sa babatkom?
(http://www.naturalnews.com/028853_ultrasound_fe...)
myslim, ze utrazvuk je skvely pristroj, ktory moze pomoct pri roznych problemoch, ale netreba to prehanat s jeho pouzivanim, ja osobne by som si nenechala robit ultrazvuk v kazdej poradni, ak by som sa citila dobre a nemala by som ziaden problem ...

olivova
30. nov 2011

aj ultrazvuk je vlnenie urcitej vlnovej dlzky a intenzity(energie) a nie je jednoznace dokazatelne, aky v plyv to ma na vyvijajuci sa organizmus, ale ultrazvuky sa pouzivaju v priemysle na cistenie (oddelovanie dvoch zloziek od seba). Takze zaver si moze urobit kazdy sam. Sice ziarenie to nie je, ale kmity tam su, a ako viete, ako to posobi na vas organizmus a vyvijajuci sa organizmus. Moj lekar dodrziaval sono 3x, vyslovene mi povedal, ze by castejsie ultrazvuk nerobil, pokial na to nie je dovod....To neznamena, ze ked je to "in", je to aj v poriadku.

bobocka
30. nov 2011

pocas tehu s malym som mala utz 5x-7tt,12tt,(asi)19tt,20tt 36tt.maly je v najvacsom poriadku.z toho 2x bolo z mojej iniciativy. 😕 (je to komplikovane,bola som sledovana v uk,manzel na svk,teda ked som prisla na svk,tak som si sono zaplatila,aby aj on mal zazitok ked videl svoje dietatko na monitore,ako sa hybe ako mu srdiecko bije 🙂 ) ak bude dalsie miminko,tak casto to nebude ,len keby boli na to opodstatnenia z lekarskeho hladiska.nemyslim si,ze to nejak extra skodi miminku,no zas nechodila by som na utz ako na klavir len preto,ze chcem miminko vidiet a srdiecko pocut 😕 len ak by na to lekar ozaj dovod videl .

siusinocka
30. nov 2011

ked som čakala prvého tak som bola na sone 3 krát.. 8 týž, 12 týž a 20 týž.. a ešte raz v pôrodnici... a ked som čakala druhého tak každé 3 týždne v poradni.. neboj, oni vedia kedy robiť či nerobiť.. ale radšej nech sa doktor pozrie ako by malo niečo byť v neporiadku...

martina2001
30. nov 2011

ja som pri druhom tehu bola často na ultrazvuku, či už pri hospitalizácii, alebo klasickej poradni, jednoducho ináč sa mimino nedalo vidieť či je v poriadku, preto sme obetovali aj 3D/4D ultrazvuk a nebola som naň, malá je tu je zdravá a nič jej nie je a aj vďaka ultrazvuku je teraz tu. Tehu som mala rizikové najprv hroziaci potrat a potom od 26týždňa riziko predčasného pôrodu.

bleelka
30. nov 2011

Mne robi moj lekar uzv pri kazdej poradni, momentalne uz mam za sebou 4, o tyzden budem mat zas a to este len koncim 1.trimester. Tak isto som to mala aj v prvom tehotenstve, dokonca morfologicky bol az 20-25 minut a mala je uuuplne v pohode. Ja som pocula, ze pocas celeho tehotenstva by to mala byt spolu 1 hodina, takze ak ti robi pri kazdej poradni tak do 5 minut co je urcite aj menej, tak mozes byt pokojna... ja by som zas nevydrzala keby mi robil len 3 za cele tehu ako je to u niektorych lekarov... nebola by som pokojna ci je vsetko ok keby som babo nevidela... takze ja to vitam a naozaj sa nie je coho bat!

lenuska20
30. nov 2011

mne robil utz takmer na každej poradni, od 34tt každý druhý týždeň na rizikovej poradni a od 38tt každý druhý deň, ked som ležala v nemocnici...tiež som mala rizikové tehu a proste to bola jediná možnosť odsledovať, či je malý v poriadku a narodil sa úplne zdravý

sssimi
30. nov 2011

Ja som mala do 18tt ultrazvuk častejšie. Funguje na princípe zvukových vln a keďže dieťa nemá do 18tt vyvinutý sluch, tak je to v poriadku. Nič iné neohrozuje.

lussy211
30. nov 2011

čožeeeeeeeee??? 😕 To sa mi zdá priveľa pokiaľ je všetko v poriadku...Neplatíš si tak náhodou za to? 😠

mandragora22
30. nov 2011

myslim, ze podobna otazka tu bola iba nedavno. ja odpoviem iba za seba, ze prvych 12 tyzdnov som absolvovala priblizne 6 ultrazvukov (dokonca tych "vnutornych" odspodu, teda nia na brusku, ale priamo cez vaginu), potom uz v ramci poradni niekolko mesiacov kazde 2 tyzdne, ku koncu kazdy tyzden. vsetko bolo v poriadku, dieta je tiez v poriadku a dufam, ze sa na tom ani nic nezmeni 😉

bbtina
30. nov 2011

Ja som mala dvojicky a uz od zaciatku som bola rizikova,ultrazvuk som mala dokopy 8x+3D a popritom mi chlapcov aj riadne premeral a vsetko dokladne poprezeral a len to trvalo dobru hodinu

katka3012
1. dec 2011

neboj,ved to nieje roentgen 😉

sisac
1. dec 2011

ja som mala od začiatku tehu do 12tt tiež sono asi 5x( stále tam bola nejaká čierna škvrna),potom 3D a potom klasika v 20 a 30 a 36 tt. Pomedzi to na každej poradni lekárka narýchlo skontrolovala či je všetko ok. Zato ma nevyšetrovala resp. menej pohmatom. Malá je v poriadku,spokojná. Asi by to lekárka nerobila(ved študovala)keby to ohrozovalo život dietata.

kaylaaa
13. feb 2013

Ahojte,ja chodim od zaciatku tehu na to 4D ,kazdy mesiac a teraz uz kazde dva tyzdne ...nemyslim si,ze by to skodilo 😒 ...... len tam vidi lepsie ako sa vyvyja a tak pod. Ved sa zato aj plati a tolko babatek ohrozovat ,neviem ...ja mojmu lekarovi veriiim 😉

jannullka1
18. sep 2013

no vraj niektore studie doslova dokazuju ze ultrazvuk ktory je dost casty predsalen nieje uplne bezpecny, ze aj ked je dieta zdrave tak v neskorsom veku sa az mozu objavit nejake problemy, dokonca vraj aj autizmus! no tak ktovie kde je potom ta uplna 100% pravda...

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre