Môžem jesť paštéky v tehotenstve?

kikaski
19. dec 2012

Baby, vraj by sa nemali, ale to ma fakt ani nenapadlo a zjedla som Pali s rožkami...no takú chuť som na ňu mala a neodolala som...ja už mám pocit, že tehotná nesmie nič, asi si urobím zoznam všetkého čo sa nesmie a už len s tým budem chodiť do obchodu ☹

moon1979
19. dec 2012

v pôrodnici dostaneš celú plejádu jedál nevhodných pre dojčiace ženy a dobre je ... treba sa vyhýbať len vnútornostiam, nepasterizovaným mliečnym výrobkom a bylinkám, ostatné môžeš samozrejme všetko s mierou ... a keď máš chuť tak si kludne daj aj paštéku 🙂

memma
19. dec 2012

ja som jedla vsetko na co som mala chut.Aj pasteky aj bryndzu a aj colu som si dala. Samozrejme vsetko s mierou

savanah111
19. dec 2012

Vy ste asi poniektore fakt neni normalne, alebo co?? Preboha, ze ci sa mozu jest PASTEKY? NIE! V ZIADNOM PRIPADE! Len ovsene vlocky, a klicky, maximalne bio mrkvu, a len a len prevarenu vodu, lebo ta z vodovodu ma strasne vela bakterii .. Normalne sem asi prestanem chodit, lebo mi to pripada, ze tehotenstvo je smrtelna zakerna choroba! Sa spamatajte, ved jedine, co naozaj skodi su cigarety, alkohol, a a drogy!!! Nie pasteka, jedna natreta na jednom rozku, a vy tu panikarite, ci sa to moze! Ja som sa s takym niecim nestretla, to uz potom fakt neviem, co sa moze jest. Podla mna je dolezite si uzivat tehotenstvo a aj jestvsetko, co si telo pyta, jasne, ze s mierou, ale uz mi je zle z takychto primitivnych otazok. Ako napr. som tu citala, pytala sa jedna zena, ze koji, a ci moze jest syr, alebo nieco take, mliecne, nie, vobec! Sa cudujem, ze niektore nehladujete, alebo vase deti!!! 😝

jaruska8
19. dec 2012

Urobila si mi chuteeeeeeee!! 😀

ladyka8
19. dec 2012

papaj všetko na čo máš chuť 🙂 neobmedzuj sa a neodopieraj si. čo si telo pýta to mu daj. tým že ješ všetko na čo máš chuť, si aj bábätko zvyká na chute a ak budeš môcť kojiť, je menej pravdepodobné že bábo bude citlivé na chute, alebo niektoré jedlá.

dodkap
19. dec 2012

pasteky a parky a take radsej nie, niektore potraviny trochu mozes, nie je toho tak strasne vela, co nemozes, ale toto zrovna by som neriskovala, ani plesnove syry napr.

diane87
19. dec 2012

Ja jem ozaj vsetko....aj syr s modrou plesnou....ked robime jednohubky, tak sa toho neviem dojest.... no co uz.... sa stale modlim nech prave v tom pouzitom trojuholniku nebola listerioza 😀 😀 😀 😀 a co sa pasteky tyka....tak fakt, ked mas chut...daj si....len radsej nejake lepsie...lebo tie vselijake v crievku boh vie co obsahuju...ale taka Majka mi chuti 🙂

bambibam
19. dec 2012

bola som tehotná 3x a ani som netušila čo všetko nemôžem 😲 ,načo stresuješ seba i dieťa ,môžem - nemôžem, dám si a basta. 😲 Ak ti to pomôže ja som si aj slivovicový čaj spravila,hoci tvrdé nemusím 😝 ,ale voňalo mi to,chutilo mi to. Môže sa to? Neriešim, ved som toho za kýble nevypila a dobre sa mi spalo. 😀 😀 😀 😀 😀

dejka77
19. dec 2012

Ako ti tu uz pisali, mozes, ale s mierou. Jasne, ze netreba prehanat, ale su urcite veci, ktore sa rozhodne jest nemaju. Napr. vela pecene kvoli vitaminu A, nepasterizovane vyrobky, niektore druhy ryb. Ja som mala napr. strasne velku chut na colu. Nie je to prave najvhodnejsi napoj, ale nemohla som odolat. Nepila som ju na litre, ani pocas celeho tehu, sem-tam som si proste musela dat.

mirkave
20. dec 2012

Tehotné ženy by sa v každom prípade mali zrieknuť pečene, ktorá v značných množstvách obsahuje vitamín A.ten moze sposobit vrodene vady plodu.jedla som bocikovu pasteku,ta pecen neobsahuje.

ffrancis
2. máj 2013

Tehotenstvo, baby, naozaj nie je choroba, ale urcite je to iny stav a zodpovednost uz nie len za vlastne telo, co si niektore naozaj neuvedomuju. Pasteky, nemusia, ale mozu uskodit, ziadne, podotykam ZIADNE, dostatocne tepelne neupravene vyrobky by sa v tehotenstve nemali pozivat. Napriklad v mäse mozu striehnut zarodky toxoplazmozy, vo vajciach salmonela. Dospely organizmus sa z toho vylieci, ale na este nenarodenom dietati to moze zanechat skarede nasledky. Samozrejme, ked kupujeme pasteku, nemyslime hned, ze kupujeme toxoplazmozu, ale co ak?! Stoji nam ta jedna pasteka za ten strach? Myslim, ze tych devat mesiacov dokaze vydrzat kazdy clovek s nejakym tym malym obmedzenim v potravinach, a hlavne v teplom obdobi, kedy sa riziko zvysuje ako pri mäse, tak aj syroch, surovych vajciach.... Ale to uz je na kazdeho osobnom uvazeni, aky pristup k stravovaniu bude mat vo svojom tehotenstve. Vsetkym nam prajem hlavne bezproblemove tehotenstvo a zdrave deturence 🙂

8853
15. máj 2013

vzhladom na to ze vyvraciam vsetko na co prave nemam chut a chudnem dve kila za tyzden, tak jem aj pasteku. drzala by som sa pravidiel co mozem a co by som nemala, ale neda sa to... bohuzial mi bolo povedane ze do piateho mesiaca je pre lekarov prvotna matka, a teda ked budem dalej chudnut, tak sa s babom mam rozlucit

hajajanka
15. máj 2013

Mam pocit, ze niektore tehule si myslia, ze aj dychanie ma zly vplyv na tehu 🙂 Mozes jest, co ti chuti. Pozor by som si davala pri tepelne neupravenych (alebo nedostatocne upravenych) potravinach, morskych plodoch, neumytej zelenine a ovoci a samozrejme ziadny alkohol, drogy a ine omamne latky.
Ak sa nezamyslas nad tym, co vsetko moze pasteka obsahovat (a hlavne ake druhy masa), tak s chutou do nej (ja sa nezamyslam a chutia mi 🙂 ).

zuzinka44
28. aug 2013

asi siidem dať paštétu, spravili ste mi chute 😉

edinka20
1. nov 2016

Teraz ste ma dievčatá veľmi vystrasili. Čakám totiž bábo a jedine, čo som vedela zjesť je paštéta. Aj to som musela vyskúšať tri druhy, kým som zistila, že majka je pre mňa top. Dúfam, že nič zlé som tým nerobila. 😯

star2017
18. júl 2017

V radiu hovoria o cibule, mam hrozne velku chut na cibulu.
V telke je reklama na pizzu, na druhy den si robim pizzu.
Teraz som tu citala o pastekach, opat Pawlow reflex 😁
Hroznee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre