Môžem jesť údené mäso a šunku v tehotenstve?

elliottka
27. mar 2016

Ahojte, googlim, citam, ale vsade ine pisu. Mam namysli teraz pocas velkej noci, to udene maso v tej sietke. Mozem to, ci radsej nie? Je 2hodiny uvarene, nie surove. Ak nie, tak len pre mnozstvo soli, ci aj pre nieco ine? Vdaka.

pribinak
27. mar 2016

Ano

katy2
27. mar 2016

Boze, ved tehotenstvo nie je choroba... Tehulky, uvolnite sa.... Jedz na co mas chut... Vsetko s mierou.... A hlavne bez stresu, ten je horsi ako udena sunka 😂

elliottka
autor
27. mar 2016

@katy2 ja viem, ze to nie je choroba, ale ked si precitam clanky, kde to zakazaju a potom ine, kde sa to moze, tak clovek nevie co je vlastne pravda. A radsej sa opytam, ako ublizit babatku. Napr.tento clanok http://zena.atlas.sk/tehulky-po-udenom-jedle-vo... A ked je zena tehotna prvy krat, tak ma samozrejme vela otazok. Ale vdaka za odpoved obom.

oira
27. mar 2016

Mozes urcite ... ak je varene, v pohode.

katy2
27. mar 2016

@elliottka napriek tomu opakujem, ze tehu nie je choroba.... vsteko s mierou... a mimochodom skodi aj tablet, mobil a pod.... ked ich mas na kolenach alebo blizko bruska😊 to by si sa musela skryt do inkubatora...

tobnuf
27. mar 2016

Ahoj.. ja som v tehu papala sunku kazdy den.. sice udeniny nie su najzdravsie ale vsak kilo denne nespapas .. v tehu mozes vsetko okrem suroveho masa.. plesnivych syrou tomu som sa vyhybala lebo sa mozes nakazit bakteriou a v tehu si na to nachylnejsia inak nestresuj papaj co ti chuti a uzivaj si tehulkovanie🙂

nibocka
27. mar 2016

Mozes vsetko co ti hrdlo raci,ale s rozumom.Ja ked som uz mohla som jedla vsetko.Aj plesnove syry aj bryndzu.Samozrejme nie na kila ale ked som mala chut,dala som si.A pri prvom mi byvalo brutal zle a jedine co mi pomohlo bola cola a svetle pivo.Takze moj prvorodeny zil prve styri mesiace na detskych kukuricnych chrumkach,polliterke coly a vecer doma po praci na malom pive denne.Ostatne islo von.A je tu zivy a zdravy.

nibocka
27. mar 2016

@elliottka necitaj vela 🙂 casom prides nato ze to len zbytocne stresuje.
Pri prvom som tiez googlila a dostala som sa k nejakemu suboru co sa v tehu nemoze.Malo to asi 30 a4stran a po precitani prvej som dosla na to,ze nie je nad moj sedliacky rozum a instinkt.Take veci tam boli popisabe,ze by ma do porodu museli dat do vakua niekde 🙂🙂🙂 takze som to ani nedocitala.neboj sa,daj si co chces a uzivaj tehu

luciferkax
27. mar 2016

@nibocka veru,môžeme si.nalinkovat zdravú stravu počas tehotenstva, no keď raz žalúdok povie,že budú iba kukuricne chrumky a cola 🙂 tak.budú 🙂 nevyberies si
Varenú šunku si kľudne daj

nibocka
27. mar 2016

@luciferkax tak tak.nebola som tym nadsena ale aspon polhodinovy pocit normalneho stavu bol uzasny🙂🙂🙂

luciferkax
27. mar 2016

@nibocka a ten.chvilkovy nával energie po pohári coly, hmmmmm
Ale syn má 5 rokov,je živý a zdravý. .teraz sa y mňa scenár opakuje, zasa nejem, resp.jem aj nezdravé, len.aby som.jedla, no už má to netankuje

trubi
27. mar 2016

Ja tiež čakám prvé bábo a zo začiatku som tiež čítala, čo môžem a čo nie. To by sme jedli len zeleninu a ovocie a to nie všetky druhy.. Aj to by som si musela pestovať doma 😀
Takže sa vyhýbam len plesňovým syrom a nepasterizovanym výrobkom. Surové mäso som nejedla nikdy, tak to mi chýbať nebude 😀
Myslím, že inak môžeš všetko v pohode, samozrejme s mierou..

Ja sa inak vyhýbam aj kofeínu a alkoholu. Ale nič mi z toho nechýba, takže v pohode

bonaqa2013
27. mar 2016

môžeš...

lavinis
27. mar 2016

ach jo...áno, samozrejme, ale údeniny sa majú jesť všeobecne s mierou

elliottka
autor
27. mar 2016

Dakujem za odpovede, uz tolko citat nebudem.

lenka110611
27. mar 2016

Sorry ale to naozaj treba zakladať novú tému a spamovať stránku zbytočnými otázkami? Okrem iného odporúčam do googla zadať aj "tehotenstvo nie je choroba". Nič v zlom.

janickacrazy
27. mar 2016

@elliottka každý má na tieto veci iný názor, ja napr. údené maso nejem vobec, pretože je plné soli a éčiek a nie je na ňom nič zdravé a to nemusím byť ani tehotná, šunku si dám občas, ale snažím sa to nepreháňať, ale samozrejme je to každého osobná vec, ako sa stravuje, či už počas tehu alebo aj normálne, ja sa snažím aspon trochu zdravo 😉

sisaka
27. mar 2016

@nibocka nechcem sa do teba starat, ale ked raz bude mat tvoje dieta problemy s hyperaktivitou, ci s ucenim, tak si spomen na to jedno male pivo denne. Pri tom googlovani ti asi unikol FAS, kym nad kolou, ci udenym masom mozeme mavat rukou, alkohol je uz uplne ine kafe.

tobnuf
27. mar 2016

@sisaka s tymto suhlasim.. alkohol a fajcenie maju byt v tehotenstve uplne tabu!

trubi
27. mar 2016

@tobnuf aj počas kojenia 😉

elliottka
autor
27. mar 2016

@lenka110611 a je taky problem preskakovat otazky, ktore ta tak strasne irituju? Nechapem....

milota164
30. mar 2016

jasne ze mozes ale s mierou aby ti nebolo zle 🙂

ukulela
30. mar 2016

NIE! nemozes. v tehotenstve nemozes jest nic,iba amarouny, chemicky a technologicky cistu stravu.

https://www.youtube.com/watch?v=SqlAP8Sit00
prevenar
30. mar 2016

nie.

lacino88
1. apr 2016

Ahoj, chcel by so sa spytat. Pre tehotnu, je aka optimalna trvanlivost potravin? Napr. ked bola urobena fasirtka na Velku noc, je rozumne ju jest este aj stredu po velkej noci (pre tehotnu) ? Tym narazam aj na bezne navarene jedla cez tyzden. Nie je vhodnejsie navarit kazde 2 max 3 dni stale nieco cerstve?
Za odpoved vopred dakujem. (Buduci tato)

ukulela
1. apr 2016

@lacino88 pre tehotnu je optimalne jest tak, ako prekazdeho cloveka s normalnym zaludkom - nemusite to prezivat. podlamna fasirka z pondelka je v chladnicke do stredy uplne OK. aj dlhsie. ved predsa vidis(citis, ze uz jedlo nie je OK. hovorim z vlastnej tehotenskej skusenosti 🙂 ak sa vemi bojis, tak jedlo zmrazte poporciach arozmrazujte len tolko, co zjete.
ozaj to neprezivaj .... co si dala zena normalne (kym nebola tehotna), to si moze dovolit aj teraz. pozor na rizikove potraviny - ako surove vajcia, doma robena tatarka (abdolvovat salmonelovu hnacku v tehotenstve teda asi nie) a podobne, atiez plesnive syry a huby. ale varena klasika je uplne v pohode.
takze este raz - tehotna nie je nijakym sposobom postihnuta, zaludok jej ostal nezmeneny. akurat neskor ju bude palit zaha, lebo jej babo bude na vsetko tlacit 🙂 takze nestresuj okolo jedla, radsej zene pomasiruj chrbat a nohy 🙂

fitkovci
8. apr 2016

Prvu vec ktoru by si mala urobit je prestat vyhladavat clanky o tom co moze a co nemoze tehotna zena ! Ja ked som ostala tehotna tak hned jak trdlo som utekala na net a zacala citat co nemozem jest a kedze to bolo riadne dlhe citanie tak som rovno vypla pc a bolo. Jedla som vsetko na co soom mala chut dopriala som si aj pikantne aj pizzu aj sunku a kadeco, vsetko s mierou a mam krasneho a zdraveho syna a v tehotenstvo.soom mala uplne bezproblemove. Nestresuj sa zbytocne preto co pisu kdekade.. 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre