Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem piť šalviový čaj v tehotenstve?

jujlucka
8. jan 2013

Ahojte...som v 5 tt - este nepotvrdene lekarom - už 4 dni ma trápi strasna chripka, bolest hrdla, klbov, tlaky v hlave, no proste hrozne....kazdy den som si rano davala jeden paralen, ale uz na treti den mi bolo naozaj hrozne, striekala som si 4 krat pocas dna bioparox a do nosa muconasal....to mi ale taku tazku hlavu neorbi, ako to, čo som sa dočitala pred chvilkou na nete, ze sa nesmie salviovy caj, a ja som ho vypila asi tak dobre 3 litre...co teraz?fakt mam z toho strach...mna to absolutne nenapadlo, ze bylinka moze uskodit...mam ist ku gynekologovi?podla mna by aj tak este nic blizsie nevidel, ked je to este len 5 tt...

brumka
8. jan 2013

ahoj no prvom trimestri sa neodporuca ani paralen, byt tebou utekam obvodnej aj gynekologovi. lipovy caj mozes pit urcite jasom sa tak teraz liecila lipovy caj+ oscillo homeopatikum ale jasom mala len hrdlo a nadchu chytenu

janie80
8. jan 2013

Na bylinky v tehu strasny pozor... Take, ktore prekrvuju sa nesmu... 😔 urcite treba ist k obvodakovi, povedat, ze si tehu a on uz bude vediet, co ti moze predpisat... Skore uzdravenie prajem 😉

demonique
8. jan 2013

Ahoj, je pravda, ze bylinky niektore sa nesmu a salvia patri medzi ne, ale myslim, ze sa nic nedeje. Ak si vezmes, ze niektore baby sa v tom case este veselo opijaju lebo nevedia, ze su tehotne a maju krasne zdrave deticky, tak by to malo byt ok. ja som tiez pila v zaciatkoch salviovy caj (kym som nevedela, ze sa nema) sice 3 litre to asi neboli, ale aj tak. a maly je ok 😉

saska.t
8. jan 2013

pozor aj na lipovy caj, tiez sa moze len v obmedzenom mnozstve, koli vypudzujucim ucinkom a potlacaniu hormonov presne ako salviovy caj...

achesa
8. jan 2013

určite choď k lekárovi. Ja som teraz v 16 tt a pred mesiacom som ochorela- paradoxne v nemocnici. tri týždne kašľa, hlienov a bolestí hrdla, týždeň z toho aj teploty. Šla som k lekárovi a ten ma poslal rovno na krčné. Bioparox mi nepomáhal. Tak mi Dr. na krčnom dala penbene, vraj je jediný bezpečný z antibiotík v tehotenstve, je to na ňom aj napísané. Brala som ho 6 dní, choroba ustúpila, až na hrdlo, to ma bolí stále a vôbec neprechádza. Aj mňa na krčnom vystríhala lekárka, že šalvia je v tehotestve kontraindikovaná, takže sa nemôže. Jedine ak slaná voda. A ja som si tiež veselo kloktala šalviou, lebo som to nevedela. ☹ Skús si postrúhať zázvor zaliať vriacou vodou a priliať citrónovú šťavu. Ale nie viac ako pol litra denne. A isto choď k svojmu obvoďákovi.

zvedavamt
8. jan 2013

Umeocot v teplej vode kloktat, popripade aj vypit na odkyslenie organizmu. Dcere po nom ustupila hnisava angina a bez antibiotik. Ak uz antibiotika,tak radsej prirodne, koloidne striebro. Kuzu koren na posilnenie imunity. Tieto prirodne veci mozu aj malicke deti aj tehotne. Vsatko dostat v predajniach zdravej vyzivy.
Upravit stravu bez cukrov, viac cerstvej zeleniny a dostatok nesladkych a nesytenych tekutin, obmezdit mliecne.
Zázvor výrazne čistí a tiež prekrvuje,takže s ním opatrne.

zeytin
8. jan 2013

Priroda to tak skvele zariadila, ze na zaciatku tehu je babatko chranene v takom specialnom obale, prave kvoli tomu, ze mnoho maminiek ani netusi, ze su tehotne a beru antibiotika, alebo piju alkohol... tak prave preto. Myslim, ze v tomto stadiu by ti ten salviovy caj nemal uskodit. Ja som sa pytala na to svojho gynekologa, lebo tiez som bola velmi nachladnuta v prvom trimestri, ci mozem kloktat so salviovym cajom a on mi povedal, ze ho kludne mozem aj vypit, nie vela, ale mozem... Vraj by ho bolo treba vypit na hektolitre, aby mal negativne ucinky... A dokonca mi povolil aj kvapky do nosa (Nasivin pre deti) 3 x denne. Velmi mi to vtedy pomohlo, Ale kolko lekarov, tolko nazorov... Ako citam @achesa - jej lekar nedovoli ani kloktat... Kazdopadne si precitaj, co v tehu mozes a co nie, lebo na bylinky si treba davat pozor a este aj na mnoho dalsich veci... Popisalo sa toho tu vo fore uz velmi vela.

camacama
8. jan 2013

Ahoj, aj ja som ochorela 28.12. a este ma troska drzi, musela som az z prace odist, co mi bolo mizerne... na druhy den som sla hned k obvodnemu, predpisal mi antibiotika a sirup na kasel... v lekarni som si kupila sprej do nosa (pre tehu je najlepsi z morskej soli)... urcite chod k lekarovi, a ja na tvojom mieste by som sla aj k zenskemu, aj ja som bola v 5tt a bolo tam uz vidiet, sice malicka bodka, ale bola a potvrdil mi to....drz sa a daj o sebe vediet, ako si dopadla. skore uzdravenie. 🙂

pumka
8. jan 2013

ahoj jujlucka,šalviový čaj sa v tehotenstve pit nesmie,také sú moje skúsenosti,mohla by si potratit a k lekárovi rozhodne chod,predpíše ti antibiotiká,1.trimester je najrizikovejší pre plod,ktorému sa v tom čase vyvíja mozog,ked máš chrípku a a nádchu a hlavne hnisavú a zapálené hrdlo atd.všade je tam infekcia!!!ked sa plod dostane do kontaktu s infekciou v 1.trimestri hrozí plodu vrodená vada v hlavičke!ja ta naozaj nechcem strašit,ale na nič nečakaj a hned zajtra chod ku gynekologovi,aj ja som bola chorá a moja prváčka má dnes ztp...a popri antibiotikách tak ako píšu mamičky bud probiotiká,alebo niečo dobré na imunitu pre tehotné morský sprej do nosa 😉 prajem skoré uzdravenie 🙂

lindarty
9. jan 2013

Ahoj, mne gynekolog hned po otehotneni zatrhol vsetky bylinne caje... urcite chod k dr, nech ta prelieci. ja som este vzdy pre istotu konzultovala lieky od obvodneho s gynekologom a do tretice este v lekarni 😝

luci974
25. feb 2014

Ahoj neviem či ti náhodou viac neuškodil ten paralen ako šalviový čaj. A určite by si mala zájsť aj k obvodnej, v súčasnosti sú dostupné aj antibiotiká pre tehotné.

anny1984
25. feb 2014

Radšej sa nelieč sama, ale bež k Dr. Šalviový čaj pokiaľ viem - len kloktať! A Paralen mi povedal gynekológ, že sa môže, nie sú dokázané nežiadúce účinky na plod, to sa firmy chránia, tak to tam udávajú na každom lieku.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli