Môžem piť šalviový čaj v tehotenstve?

jujlucka
8. jan 2013

Ahojte...som v 5 tt - este nepotvrdene lekarom - už 4 dni ma trápi strasna chripka, bolest hrdla, klbov, tlaky v hlave, no proste hrozne....kazdy den som si rano davala jeden paralen, ale uz na treti den mi bolo naozaj hrozne, striekala som si 4 krat pocas dna bioparox a do nosa muconasal....to mi ale taku tazku hlavu neorbi, ako to, čo som sa dočitala pred chvilkou na nete, ze sa nesmie salviovy caj, a ja som ho vypila asi tak dobre 3 litre...co teraz?fakt mam z toho strach...mna to absolutne nenapadlo, ze bylinka moze uskodit...mam ist ku gynekologovi?podla mna by aj tak este nic blizsie nevidel, ked je to este len 5 tt...

brumka
8. jan 2013

ahoj no prvom trimestri sa neodporuca ani paralen, byt tebou utekam obvodnej aj gynekologovi. lipovy caj mozes pit urcite jasom sa tak teraz liecila lipovy caj+ oscillo homeopatikum ale jasom mala len hrdlo a nadchu chytenu

janie80
8. jan 2013

Na bylinky v tehu strasny pozor... Take, ktore prekrvuju sa nesmu... 😔 urcite treba ist k obvodakovi, povedat, ze si tehu a on uz bude vediet, co ti moze predpisat... Skore uzdravenie prajem 😉

demonique
8. jan 2013

Ahoj, je pravda, ze bylinky niektore sa nesmu a salvia patri medzi ne, ale myslim, ze sa nic nedeje. Ak si vezmes, ze niektore baby sa v tom case este veselo opijaju lebo nevedia, ze su tehotne a maju krasne zdrave deticky, tak by to malo byt ok. ja som tiez pila v zaciatkoch salviovy caj (kym som nevedela, ze sa nema) sice 3 litre to asi neboli, ale aj tak. a maly je ok 😉

saska.t
8. jan 2013

pozor aj na lipovy caj, tiez sa moze len v obmedzenom mnozstve, koli vypudzujucim ucinkom a potlacaniu hormonov presne ako salviovy caj...

achesa
8. jan 2013

určite choď k lekárovi. Ja som teraz v 16 tt a pred mesiacom som ochorela- paradoxne v nemocnici. tri týždne kašľa, hlienov a bolestí hrdla, týždeň z toho aj teploty. Šla som k lekárovi a ten ma poslal rovno na krčné. Bioparox mi nepomáhal. Tak mi Dr. na krčnom dala penbene, vraj je jediný bezpečný z antibiotík v tehotenstve, je to na ňom aj napísané. Brala som ho 6 dní, choroba ustúpila, až na hrdlo, to ma bolí stále a vôbec neprechádza. Aj mňa na krčnom vystríhala lekárka, že šalvia je v tehotestve kontraindikovaná, takže sa nemôže. Jedine ak slaná voda. A ja som si tiež veselo kloktala šalviou, lebo som to nevedela. ☹ Skús si postrúhať zázvor zaliať vriacou vodou a priliať citrónovú šťavu. Ale nie viac ako pol litra denne. A isto choď k svojmu obvoďákovi.

zvedavamt
8. jan 2013

Umeocot v teplej vode kloktat, popripade aj vypit na odkyslenie organizmu. Dcere po nom ustupila hnisava angina a bez antibiotik. Ak uz antibiotika,tak radsej prirodne, koloidne striebro. Kuzu koren na posilnenie imunity. Tieto prirodne veci mozu aj malicke deti aj tehotne. Vsatko dostat v predajniach zdravej vyzivy.
Upravit stravu bez cukrov, viac cerstvej zeleniny a dostatok nesladkych a nesytenych tekutin, obmezdit mliecne.
Zázvor výrazne čistí a tiež prekrvuje,takže s ním opatrne.

zeytin
8. jan 2013

Priroda to tak skvele zariadila, ze na zaciatku tehu je babatko chranene v takom specialnom obale, prave kvoli tomu, ze mnoho maminiek ani netusi, ze su tehotne a beru antibiotika, alebo piju alkohol... tak prave preto. Myslim, ze v tomto stadiu by ti ten salviovy caj nemal uskodit. Ja som sa pytala na to svojho gynekologa, lebo tiez som bola velmi nachladnuta v prvom trimestri, ci mozem kloktat so salviovym cajom a on mi povedal, ze ho kludne mozem aj vypit, nie vela, ale mozem... Vraj by ho bolo treba vypit na hektolitre, aby mal negativne ucinky... A dokonca mi povolil aj kvapky do nosa (Nasivin pre deti) 3 x denne. Velmi mi to vtedy pomohlo, Ale kolko lekarov, tolko nazorov... Ako citam @achesa - jej lekar nedovoli ani kloktat... Kazdopadne si precitaj, co v tehu mozes a co nie, lebo na bylinky si treba davat pozor a este aj na mnoho dalsich veci... Popisalo sa toho tu vo fore uz velmi vela.

camacama
8. jan 2013

Ahoj, aj ja som ochorela 28.12. a este ma troska drzi, musela som az z prace odist, co mi bolo mizerne... na druhy den som sla hned k obvodnemu, predpisal mi antibiotika a sirup na kasel... v lekarni som si kupila sprej do nosa (pre tehu je najlepsi z morskej soli)... urcite chod k lekarovi, a ja na tvojom mieste by som sla aj k zenskemu, aj ja som bola v 5tt a bolo tam uz vidiet, sice malicka bodka, ale bola a potvrdil mi to....drz sa a daj o sebe vediet, ako si dopadla. skore uzdravenie. 🙂

pumka
8. jan 2013

ahoj jujlucka,šalviový čaj sa v tehotenstve pit nesmie,také sú moje skúsenosti,mohla by si potratit a k lekárovi rozhodne chod,predpíše ti antibiotiká,1.trimester je najrizikovejší pre plod,ktorému sa v tom čase vyvíja mozog,ked máš chrípku a a nádchu a hlavne hnisavú a zapálené hrdlo atd.všade je tam infekcia!!!ked sa plod dostane do kontaktu s infekciou v 1.trimestri hrozí plodu vrodená vada v hlavičke!ja ta naozaj nechcem strašit,ale na nič nečakaj a hned zajtra chod ku gynekologovi,aj ja som bola chorá a moja prváčka má dnes ztp...a popri antibiotikách tak ako píšu mamičky bud probiotiká,alebo niečo dobré na imunitu pre tehotné morský sprej do nosa 😉 prajem skoré uzdravenie 🙂

lindarty
9. jan 2013

Ahoj, mne gynekolog hned po otehotneni zatrhol vsetky bylinne caje... urcite chod k dr, nech ta prelieci. ja som este vzdy pre istotu konzultovala lieky od obvodneho s gynekologom a do tretice este v lekarni 😝

luci974
25. feb 2014

Ahoj neviem či ti náhodou viac neuškodil ten paralen ako šalviový čaj. A určite by si mala zájsť aj k obvodnej, v súčasnosti sú dostupné aj antibiotiká pre tehotné.

anny1984
25. feb 2014

Radšej sa nelieč sama, ale bež k Dr. Šalviový čaj pokiaľ viem - len kloktať! A Paralen mi povedal gynekológ, že sa môže, nie sú dokázané nežiadúce účinky na plod, to sa firmy chránia, tak to tam udávajú na každom lieku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre