Môžem sa počas tehotenstva naťahovať?

barbie483
29. máj 2015

Ahoj mám spustu otázok chcela by som vedieť ked vstanem môžem sa natiahnuť a ako ? Neublíži to bábätku ? Teraz mám maj alergiu soplím a kýcham je to len alergia na kosenú trávu peľ a kvety časte kýchanie môže ublížiť bábätku alebo nie či sopeľ máte to aj vy ? dakujem 🙂

petulda333
29. máj 2015

@mawka nemyslim si ze ja alebo autorka sme chorobne opatrne...vies cakam prve dieta neviem ako autorka ale zrejme tiez a vobec som nemala tusenia co smiem co nie...tiez doma upratujem,pojdem do zahradky atd ale ked som zistila tu krasnu sprava mala som vela otazok a mozno aj hlupych ale chcela som poznat odpovede...nie som zastanca toho ze tehu zena nema nic robit a pod ale chapem ak maju zeny obavy...nic o nej neviete a kritizujete...ja som sa bala lebo nam trvalo kym sa zadarilo ale nechcela som babo prist len preto ze urobim chybu

me_to_you
29. máj 2015

@mawka a o tom to je, oprsklosť schovať ta nadhľad, nech sa páči, ale dúfam, že dotyčné dámy s nadhľadom sa nebudú čudovať keď ich niekto v reálnom živote pošle do pi*e, že sa nejakú kravinu pýtajú ... Stacˇí niekedy normálne odpovedať alebo ignorovať a ísť ďalej

hrcavdeske
29. máj 2015

@maslenka47 ako o tom tlaceni, mozno ti to pride smiesne, ale ja som sa mala skutocne vyhybat najma prve tyzdne brusnemu tlaku, nemohla som mat ani orgazmus, koli stahom , a doktor, ked som prelezala 1 trim v nemocnici s krvacanim, ma upozornil, ze nech si radsej dam cipok, aby som prilis netlacila, 😕

mawka
29. máj 2015

@me_to_you no a vidis, podla teba je normalne napisat to, co si napisala a ides tu mentorovat a sudit a neviem co. ach jaj, dievcata...
@petulda333 no si predstav, aj ja som bola kedysi prvy krat tehotna, ale nepotrebovala som k tomu modreho konika. ked som potrebovala, pytala som sa lekara alebo mojej mamky, tetky, babky a mala som doma dve knihy, precitala som si.
podla mna nie je zdrave vysedavat na koniku 😉 😀

petulda333
29. máj 2015

@mawka nie je to zdrave ale vysedavas tu...tak ako??? 😀 no mne ked vysiel tehu test bola som v 6tt a dr ma k sebe objednala az o tri tyzdne a my sme to na zaciatku nikomu nevraveli lebo sme sa dohodli ze az ked dr vysetri a ze je vsetko ok tak to oznamime na svadbe ako prekvapenie...nik o tom nevedel a kedze som mala pracu fyzicky narocnu tak som si dovolila sem prist a pytat sa...

alk05
29. máj 2015

@mawka to je sprostost a nie nadhlad

alk05
29. máj 2015

@alaguema zamysli sa ty!!

katarinamarkova
29. máj 2015

@barbie483 si tehotna! tehotenstvo - nerovna sa smrtelna choroba 🙂 kludne mozes kychat, soplat, rano sa natahovat. to ta ako napadlo, ze kychanie moze babatku ublizit 🙂 ?

ivanakal
29. máj 2015

caste kychanie maximalne sposobi to, ze si cvrknes, a ver mi JE TO NORMALNE 🙂

tinqua
29. máj 2015

Mne tato tema prisla ako cisty blabol, uz len preto ze zakladatelka uz ziadny prispevok nedala...tiez mam len jedno dieta a tiez som bola prvy krat tehotna, ale toto ma nenapadlo ani nahodou, som alergicka a astmaticka a kychala som ako pes aj dve hodiny po cisarovi a to je iny hardcore...mala potom blizsie specifikovat ake natahovanie mysli...brusaky jasne ze nie ale ostatne do pohody sa odporuca v rozumnej miere po cele tehotenstvo...pokial vies kde mas hranice mozes robit co ta napadne....poznam zenu co sa starala o seba az dost a aj tak potratila...tak kde mate zaruky? A hej urcita samostatnost je na mieste, milion nazorov odbornikov na nete aj real....skutocne zalezi na nazoroch laikov? Iba co sa tu kazdy nase*ie...pekny vecer prajem.

peneloppe
29. máj 2015

Robi si srandu. 😀

petulda333
29. máj 2015

@tinqua tak to s tym kychanim...no nebudem komentovat 🙂 ale natahovanie a pod.som sa pytala aj ja...viem ze dolezity je nazor dr ale niekedy aj laik vie poradit vcelku dobre a nik tu neriesi vazne choroby a tak ale take bezne veci

tinqua
29. máj 2015

@petulda333 ja som tym viac menej myslela ze treba pouzivat zdravy rozum...kazdy ti vie povedat inak...ale uprimne pride ti toto ako tema co riesi realny problem? Ver mi viem byt aj ja empaticka ale toto je kravina

petulda333
29. máj 2015

@tinqua vies co po tom co som lezala teraz v nemocnici kvoli problemom v tehu a mala som super spolubyvajucu tak ma nic neprekvapi!!tam som si tolko sprostosti vypocula ze sa mi hlava krutila 🙂 napr vedela si ze take 2dnove dieta vypije 10litrov mlieka??ja nie ale uz viem 🙂

tinqua
29. máj 2015

@petulda333 jesus christ 😀 ale myslim ze viem o com hovoris, ja som cil bola s dcerou v nemocke a tam mi jedna z matiek tvrdila, ze ked podpisem reverz, vezme mi malu socialka... 🙂

petulda333
29. máj 2015

@tinqua viem...ale myslim ze existuje vela zien ci skor dievcat ktore by deti nemali mat...lebo nie su nato pripravene v ziadnom smere...a ano tato tema mi pride taka...no smiesna??vycarila mi usmev (smiech) na tvari ale nedovolila by som si ju urazit a vysmievat sa!!

vierkac
29. máj 2015

@tinqua Si to super vystihla! mne tiez pride, ze zakladatelka sa teraz bavi na nezmyselnej hadke 🙂 Ale keby aj tu otazku myslela vazne, je fakt na zamyslenie, ze zenske pred precitanim si par odbornych clankov hladaju ako prvy zdroj info na MK... Potom sa netreba cudovat, ze je to na zasmiatie 🙂

tinqua
29. máj 2015

@petulda333 nemyslim si ze by som urazila...skor som vyjadrila svoj uzas nad polozenou otazkou...samozrejme ak to zakladatelka myslela vazne ospravedlnujem sa a opakujem pocuvaj svoje telo a otazky klad svojmu doktorovi, ktory ta ma vysetrenu...

tinqua
29. máj 2015

@vierkac ano tiez si myslim ze sa teraz puci smiechom nad monitorom 🙂

petulda333
29. máj 2015

@tinqua ja som nemyslela teba ze urazas....ale ine mile....
@vierkac aka hadka??hadky na mk vyzeraju inak 🙂 no ak sa zabava tak nech je to na jej svedomi..ale aj tak si myslim ze niektore mamicky reaguju niekedy nevhodne

miriam11
30. máj 2015

@anieli_1 prepáč,ale aj ja by som ako tehotna tvoju ziadost odmietla. Nikdy, opravdu nikdy nemozes vediet, ci dotycna zena nema az tak velmi rizikove tehotenstvo, kde aj najmensia namaha je risk. Tak prosim nerob si vopred zavery o ktorych podla vsetkeho nemas ani potuchy, lebo ty problemy nemas,vsak ano?

anieli_1
31. máj 2015

@miriam11 tak to mala ležať v nemocnici a nemala este nijaké brucho a boli tam DVA schody a ja som od nej nechcela vyniesť kočík hore ale len podvyhnut už by som si potlacila ďalej.....a nebol tam nikto iný kto by mi pomohol a didela to tak dúfam ze aj teba stretne taká ochota a budeš si musieť decko vyberať z kocika a nechať vonku na ulici kočík....a predstáv si ze s malou som bola už v 33tt na rizikovom v nemocke a vies čo ked som došla domov mala som decko ktorému som nemohla povedať ze ta nezdvihnem lebo nemozem ....úkaz mi jednu ženskú čo za celé tehotenstvo nič nerobí....

diana20
31. máj 2015

Niektoré reagujete trošku prehnane.. Normálne sa spýtala, ja to chápem, mňa napríklad dosť boli brucho keď si
kýchnem.. Aj keď sa naťahujem.. Každé telo to znáša inak, a každá žena má iný zdravotný stav počas tehotenstva.. Veď je to tu na to, aby sa každý spýtal, čo chce a aby mu poradil ten, kto chce.. Ostatné radšej kašlite na to. Čo vám to dá, že jej tu vykričíte, že je sprostá? Nič.. A jej tak isto nie, len určite ľutuje, že sem vôbec napísala..

jaruska8
31. máj 2015

@hrcavdeske Ja som mala nízko placentu a veru... Sranda to nebola. Pri menšom tlaku špinenie.😠

jaruska8
31. máj 2015

@hrcavdeske Inak super nick.😄

mayama
31. máj 2015

Ahojte ja si myslím že barbie si z nás strieľa však ani raz nereagovala chce len vytočiť niektorú z nás.

sardinka333
31. máj 2015

Podla mna netreba za každým ,,prdom,, vidieť pomaly predčasný porod. Ved si treba niečo prečítať o tehotenstve, zmenách tela ženy...jasne že vás bruchá bolia - maternica je upnutá väzmi a tie sa graviditou naťahuju, možete to citiť ako ťah, tlak až bolesť v okolí vaječníkov...a nič zlé to neznamená - pokial máte normálnnu fyziologicku graviditu. Možete sa naťahovať v posteli ako mačka, kýchať, kašlať...nič z toho by malemu nemalo ubližiť. Len pri tom naťahovaní v posteli je riziko krču v nohe. 🙂

lusi24
31. máj 2015

bože moj to je otázka

tinushka13
31. máj 2015

Och ženy.. poniektoré by vás mohla hanba fackovať. Nech myslela otázku akokoľvek, ale vysmievať sa z nevedomosti.. a čo??
Ja keď som bola prvorodička som sa bála aj prdnúť a aj na záchode potlačiť. Tak som bola vo vytŕžení z tehu a opatrná, že som chodila ako porcelánová bábika. Nič som radšej nerobila, fakt do bublinkovej fólie by som sa zabalila len aby som neublížila brušku.. Nikto mi neporadil.. a tu sa niečo pýtať? pardón ale radšej nie.. práve pre tieto odpovede..
Teraz pri druhom je to celkom iné. Nemám čas myslieť.. na nič. Nevravím že som nezodpovedná ale už viem čo znesiem a moje telo tiež. cca 2 tyždne do pôrodu a na rukách vláčim svoju 2,5ročnú dcéru. Balím kočíky do fólie a nosím na poštu. proste pokiaľ viem že zvládam fajn.

Ale ženy, ak máte napísať nejakú výsmešnú poznámku ..kúsnite si do jazyka.. Neviete nič o živote dotyčnej a po akej dlhej ceste sa im bejby podarilo apod.. vaše slová môžu ublížiť. 🙄

petulda333
31. máj 2015

@mayama sa divis ze neodpoveda???ked tu z nej robia debila ani sa nedivim a urcite lutuje ze sa pytala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre