Môžem si dať pivo, keď som tehotná?

1. máj 2022

zienky mozem si dat pivo ked som tehotna? ja viem zeby som nemala ale ziada sa mi napit sa piva velmi, male pivko samozrejme nevypila by som ho naraz ale po duskoch a na najedeny zaludok

natalia_r
1. máj 2022

Baby prosimvas NEDAVAJTE jej rady, ze mozes trochu, podla mna to neskodi, deci vinka prospeje a podobne p*coviny, lebo NIE NEMOZES ani kvapku!!! Tvoje dieta nemoze za to ze mas strasnu chut na pivo, tak sa ukludni, daj si sprchu a spravaj sa ako zodpovedna matka!

gabika128
1. máj 2022

@natalia_r trochu hystericke na nedeľu 😂

simona92101
1. máj 2022

@adriannasvk prepac ale ist na manikuru/pedikuru- rozumej ostrihanie nechtov,upravenie kozky okolo nechtov,zbrusenie pilnikom naozaj babatku neuskodi.ani lak na nechty,ani vytrhanie a farbenie obocia...btw,to uz by zeny ani sprchove gely ani sampony nemohli pouzivat🤦‍♀️ a myslim,ze salka kavy takisto neuskodi.. alkohol tehotnym urcite nepatri,ale prestat pouzivat beznu kozmetiku je uz ozaj cez.

adriannasvk
1. máj 2022

@simona92101 ja nehovorim o strihani nechtov,hovorim o umelych nechtoch, ake to je neskodne je vidiet ked si ich das potom dole..vdychovanie odlakovaca a laku na nechty je doslova mnamka 🙄.o vytrhani obocia tiez nehovorim ale o tetovani obocia napr. A nikde som nepisala o nepouzivani beznej kozmetiky 😜 aj kofein je skodlivy tak sa netvarme,ze salka kavy neuskodi ale pivo,ktore ma v sebe minimum alkoholu alebo ziadny tak to uz skodi. Vsak kazdy nech si robi podla svojho uvazenia, ja som napisala svoj nazor,su zeny,ktore robia pocas tehotenstva vacsie koniny takze by som nerobila tragediu z par glgov piva. Aj ked ja som si nedala na svadbe ani pripitok napr 😅 len tie co tehotne boli a bili ich nepochopitelne chute vedia ake to je na nervy a obcas je potrebne hladat adekvatnu nahradu aj ked je to tazke😁

basska_b
1. máj 2022

Vygoogli si, co je to fetalny alkoholovy syndrom a potom sa rozhoduj... su to veci, ktore sa prejavia kludne az v predskolskom veku. Moj sused sa stara o deti z domova ako nahradny rodic, maju aj prednasky o fetalnom alkoholovom syndrome a hovoril, ze nikdy si v tehotenstve nedajte ani kvapku alkoholu... deti maju vypadky pamate, nesustredeny pohlad, dyslexia, dysgrafia...

simona92101
1. máj 2022

@adriannasvk tak hadam ten odlakovac nefetuje ako toluen ze si to priklada k nosu kym nieje v deliriu 😃 a cez nechtove lozko sa pocas odlakovania k babatku urcite nic nedostane.za mna je kava mensie zlo ako pivo. A tak isto ako v odlakovaci ci farbach na vlasy,aj v inej kozmetike su rozne prisady,tak isto ako v cistiacich prostriedkoch.ale to neznamena,ze sa budem zanedbavat alebo ze nebuddme doma upratovat 9 mesiacov.s triezvym rozumom a s mierou,tehotenstvo nieje choroba 😉

adriannasvk
1. máj 2022

@simona92101 vsak to ty tu prehanas 😅 vies ked ma niekto nechty ako ja co mi lak vydrzi max 2 dni na nechtoch,tak ja by som to mala pomaly ako fetovanie,lebo by som cele dni len lakovala a odlakovala 🤣vsak ja som pocas tehotenstva pouzivala normalne make up,sprchac,sampon 😜 aj som riadila pravidelne, si predstav 😅tak kofein je za mna nic moc,ja som kavu nepila a ani pivo resp.ziadny alkohol, len proste nerobim dramu z par hltov piva, je plno skodlivych veci,ktore mozu a aj nemusia babatku ublizit. Ja som to hned na zaciatku pisala,ze by som z toho dramu nerobila,vsak nevypije liter piva. Mojej mame slo na chut strasne cierne pivo ked cakala brata a bola taka neznesitelna,ze jej oco siel v noci zhanat cierne pivo,nalial jej 2 deci a bol klud 🤣 v tom pive je toho alkoholu naozaj velmi malo, vsak sa tu nebavime o tvrdom 🙈

natalia_r
1. máj 2022

@gabika128 Radsej hysterka v nedelu ako dat si tehotna zopar glgov piva.

ludma88
1. máj 2022

Plod nemá ADH(alkoholdehydrogenazu)-enzym , ktorý sa u ľudí zúčastňuje na premene alkoholu.
Alkohol sa dostáva k plodu placentu v rovnakej koncentrácii ako u matky, avšak plod alkohol nevie odbúrať

domiklik
1. máj 2022

áno môžeš, odpi s mužovho a potom si daj kofolu

veronika946
1. máj 2022

Akože prečo by si tehotná žena dávala alkohol-pivo keď existuje nealko verzia?? Nechápem 🤦🏻‍♀️

zorkahorka
1. máj 2022

@pribinak to by musela inak chlastat, pre boha! Pyta sa na jedno pivo 🙈

pribinak
1. máj 2022

@zorkahorka ty si nejaká odborníčka? Lebo ani lekári ktorí sa tým zaoberajú nedokážu presne povedať čo všetko môže aj jedno posrate pivo v daný moment poškodiť

Snáď autorka témy nie je na rozdiel od podaktoRYch nejaká alkoholička ktorá nevydrží bez piva

Je tu možnosť byt zodpovedna voči dieťaťu a vybrať si nealko alebo vôbec

zorkahorka
2. máj 2022

@pribinak nemusis byt odbornik, staci sedliacky rozum. Vies, kolko zien nevie, ze su uz tehotne a idu na riadnu zurku? Ak ma autorka rada pivo, tak je automaticky alkoholicka? V tehu moze mat zvysenu chut na pivo. Nik nepovedal, ze ho chce vypit komplet cele 😉

pribinak
2. máj 2022

@zorkahorka boze, to sú zvasty

sono2
2. máj 2022

Riešite pivo a fajčenie?? X krát sa tu číta, čo mne je nepochopiteľné, že sa ma prestať v tehu fajčiť pomaly a nie naraz, dokonca, že to dr povie.
Normálne som si dala pivo v lete po jedle pomaly vychutnala, nechápem, čo je na tom zle.
Určite lepšie ako ťahať cigarety.
Ja nealko osobne len birel čierne nealko chuti ako zvratky a syndróm a neviem čo, to sa týka alkoholikov a pravidelnej konzumácie.

sono2
2. máj 2022

Z jedného piva žiadne dieťa syndróm mať nebude. Pre pána jána

natalia_r
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkava
2. máj 2022

Ženy "možno" jedno pivo neuškodí, "možno" glg vína.. ale vážne tehulky myslíte, že to stojí za to? A čo ak uškodi.... mam 8 ročného syna dám sa mu napiť piva... ved jedno mu neuškodí 😁

gabu_lienka
2. máj 2022

Uz sa ani necudujem, ze kazde druhe decko ma “dys” vsetko, adhd a neviem co. Rok 2022, informacie snad dostupnejsie nemozu byt a zeny povazuju za normalne chlastat v tehotenstve. Dala by si novorodencovi vypit pivo? Alebo pohar vina? To ste zavisle od alkoholu, ci co? Sak uz je nielen nealko pivo, ale aj hubert 🤦‍♀️

beronsche
2. máj 2022

@zorkahorka kym je zena tehotna kratko, tak kratko, ze nemala ani sancu tehotenstvo zistit, alkohol plodu neskodi v zmysle FAS. Placenta sa este len formuje. Avsak mam na mysli bezne pripady, nie, ze zena nevie do 5. m , ze je tehotna..

Ale ano, pokojne sa moze stat, ze aj ta, co sa nalievala bude mat zdrave dieta. Moze. Nemusi..
Problem je, ze nielen ze nie je stanovene max. bezpecne mnozstvo alkoholu, ale ani najrizikovejsie obdobie.. Cize jedna sa ozerie a v pohode, ziadne dosledky pre dieta, ina to "blbo nacasuje" ked si da obcas poharik a problem je na svete.
Tak preco preboha pokusat osud??

cudujem sa, ze sa to este stale tak veselo odporuca.. no hnus..
a ano, viem, aky je to pocit mat tehu chute.. 😁 zomierala som za cervenym vinom... kupila som si nealko, dobry hnus inak a kedze to nestacilo, nechala si zajst chut.. To silne odporucam vsetkym tehotnym zenam.

orini
2. máj 2022

Daj si nealko 🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre