Môžem si dať pivo, keď som tehotná?

1. máj 2022

zienky mozem si dat pivo ked som tehotna? ja viem zeby som nemala ale ziada sa mi napit sa piva velmi, male pivko samozrejme nevypila by som ho naraz ale po duskoch a na najedeny zaludok

mogaa
1. máj 2022

veď si daj nealko pivo a žiadny problém....dokonca ja na mlieko sa odporúča čierne pivo(nealko)....

pribinak
1. máj 2022

Buď zodpovedna a daj si nealko

adriannasvk
1. máj 2022

Podla mna v pohode, male pivo nie je problem ale dala by som si nealko alebo radler napr
Asi ti chyba vitamin B 😁

thereisabear
1. máj 2022

Nie, nemôžeš

mabenn
1. máj 2022

nealko

h2o2
1. máj 2022

Alkohol hlavne poškodzuje mozgové bunky.

lucia147852
1. máj 2022

Alkohol v tehotenstve by som si nikdy nedala. Ak máš chuť na pivo existuje predsa aj nealko. Mne na nevoľnosti pomáhal trocha radler nealko

poslednepogo
1. máj 2022

Malý pohár, 2dcl podľa mňa možeš

petkasaurus
1. máj 2022

Ja si davam pravidelne citronovy radler nealko, ten 0,00 co ma znizeny obsah cukru.. Ziada sa mi.. Alko by som si nedala

evka_3
1. máj 2022

Aj keď sa mi veľmi žiadalo nedala som si ani hlt ani pri letných horúčavách...

kate_cs
1. máj 2022

Nie, nemôžeš.

gabika128
1. máj 2022

Ja ked som mala chuť, tak som si z mužovho piva dala pár glgov. Inak objavila som nedávno zlatý bažant 0,0 extra horké, je naozaj výborne a ani muž neveril že to je nealko.

kiki68
1. máj 2022

Nealko pivo mozes, 0,0% radler mozes, na pive mas obrazok, co Ti povie, ze to v tehu nemas pit. Hotovo

pavana46
1. máj 2022

Ja som si dala za celé tehotenstvo asi 5 malých pív a všetko v pohode

lenuska9999
1. máj 2022

Mne vravela gynekologicka, že napr na nízky tlak si mám dať radšej večer pohár červeného vína ako kávu. Tak víno má viac % ako pivo, tak podľa mňa keď si dáš jedno malé nič sa nestane. Pokiaľ to nie je pravidelne

maranta_leuconeura
1. máj 2022

Pri alkohole neexistuje v tehotenstve ziadna bezpecna davka. Ak to niektori lekar tvrdi alebo nedajboze odporuca, tak necita najnovsie vedecke studie a odporucania. ,,Poharik vina na tlak" je uz davno prekonany mytus, nie, nepomaha, ale skodi.

danielkka
1. máj 2022

Zlaty bazant radler okolo chuti piva ani neisiel. Vyborny je birell zeleny jacmen, ten ti chut po pive urcite zazenie, je skoro ako normalne pivo a mozes byt bez vycitiek 😉

mirkava
1. máj 2022

Ja v tehotenstve ani kvapku alkoholu... máš v sebe svoje dieťa...

kandelabra
1. máj 2022

príde mi úplne nelogické riešiť, či alkohol v pive uškodí alebo nie, keď si môžeš v pohode kúpiť nealko. Ja som mala v tehotenstve tiež hroznú chuť na pivo, gin s tonikom a podobne, už som si miestami pripadala ako taký ožran s absťákmi, a to normálne vypijem niečo alkoholické tak max raz do mesiaca. Nuž ak sa dala kúpiť nealko verzia tak som si sem-tam dala, inak ma musela chuť prejsť...

deti95060810
1. máj 2022

s mierou môžeš. Malé pivko raz za čas úplne v pohode.

lenka567899
1. máj 2022

Nie nemôžeš! Vieš čo je fetalny alkoholový syndróm? Že ešte ani pre bábätko neviete prestať chlastat 🤦‍♀️

adriannasvk
1. máj 2022

@kandelabra ja som mala strasnu chut na coca colu 🤣to bolo nieco strasne 😅ja nemam rada pivo takze mi to neslo na chut ale mala som chut na surovu rybu🤦‍♀️ ja som nepila ani kavu,nefarbila som si vlasy atd...ale keby si autorka aj dala par hltov piva tak si myslim,ze sa nic nestane. Zeny si tu davaju pocas tehotenstva pichat usta, farbia vlasy,chodia na manikuru, kavickuju a podobne srandy a tam sa nepozastavuju nad moznou skodlivostou. Ale su pohorsene z deci piva 🙄 byt autorkou uprednostnim urcite aspon nealko. To je asi vsetko

nikpa
1. máj 2022

Pár glgov snáď môžeš len ide o princíp. Keď budeš mať zajtra chuť si zapáliť alebo na borovičku tak čo? Je to na tvojej zodpovednosti.

marika39
1. máj 2022

To už fakt nechápem či sa nedá vydržať tých 9 mesiacov bez alkoholu 😢

adriannasvk
1. máj 2022

@marika39 a fakt nedokazu zeny vydrzat 9 mesiacov bez kadernika,manikury,napichania pier,urobenia mihalnic ci obocia atd? Vsak to je cista chemia🤦‍♀️🙄 ale sa tu pozastavuju nad par hltmi piva,je mozne,ze aj nealko...ked je zena tehotna ma rozne chute a nema to spolocne nic s tym ci pred tym pila pivo alebo nie mne sli na chut take veci,ktore bezne vobec nejem ci nepijem😅

kandelabra
1. máj 2022

@adriannasvk tá surová ryba je top 👍 ono je to na každého osobnom zvážení, ale podľa mňa sa každá rozumná žena prirodzene zaujíma o to, či a čo má aký vplyv na dieťa. Jasné že sú aj horšie veci, a tých pár hltov piva by tak zlý efekt na dieťa nemalo, iba mi prišlo zvláštne voliť možnosť piva s alkoholom, keď sa dá kúpiť to isté bez alkoholu.

142230919213
1. máj 2022

Volíš si dať 2dcl piva normálneho, ako do seba liať chémiu obsiahnutu v ochutených a nealko pivách. Kmotrin otec robí v pivovare a povedal, že si volí dať malinovku ako do seba liať radler. Vidí čo tam lejú a v živote by to nekúpil. Myslím, že tá chémia ublíži viac ako pohár normálneho piva

adriannasvk
1. máj 2022

@kandelabra tak tak autorka aa nevyjadrila ci ide o alko alebo nealko, to uz len my tu dedukujeme 😁 samozrejme,,e je to na zvazeni. Ja ked som brigadovala chodila k nam tehotna zena,ktora kazdy den vypila 2,5l piva ako vodu a deti su nastastie ok ale zle sa na to pozeralo🙄 hej,strasnu chut som mala na surovu rybu a ja sushi pritom neznasam 🤣

solange7
1. máj 2022

Ved si daj obycajneho nealko birella. Chuti takmer ako pivo, az na to ze po nom necitis ten alko finish.

pribinak
1. máj 2022

@deti95060810 alkohol ani s mierou. Veľmi má prekvapuje, že mnohe ženy proste totálne ignorujete fatálny alkoholový syndróm, ktorý dokáže tak vážne poškodiť dieťa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre