Môžem si dať v 23. týždni tehotenstva lieky proti nádche?

mibi41
6. jan 2011

ahojte, chcem sa len poradit, som v 23 tyždni a mam nadchu uz 3 dni, neviem ci som mala horucku,
mozem si dat paralen a kvapky do nosa? Ci mam byt bez liekov?
Dakujem za radu 🙂

lulu19
6. jan 2011

ahoj podla mna si kludne mozes dat paralen ja som si tiez minule musela dat lebo ma bolela hlava a tiez som mala tepltu cca 18 tt doktorka mi dovolila paralen a do nosa si daj kvapky s morskou solou MAR sa volaju su vyborne 🙂 skore uzdravenie

danielik79
6. jan 2011

ahoj samozrejme že paralen si dať môžeš a aj kvapky do nosa ako je olynt alebo nasivin ak máš kašel skús hedelix.Nie ibalgin.

zuzub
6. jan 2011

ahoj poikiaľ ja viem tak olynt ani nasivin a podobné by sa nemali počas tehotenstva a dojčenia taktiež v letaku k hedelixu je napísané, že neodporúčajú tehotným a kojacím ženám nakoľko nie je dostatočne testovaný.
ja som bola cez tehu chorá a dávala som si paralen a veľmi dobre mi zabral na nádchu sprej s morskou vodou Sterimar-odporúčam.

alexandrah
6. jan 2011

@mibi41 - ahoj, kludne paralen, aj kvapky, vobec neublizia, mne morska sol nezabera vobec, a kvapky v pohode ... babetku neskodia, to ti len kopec bab, co by si "nikdy nic nedali" povie, ze ani za nic na svete, ale kludne, aspon na noc ... v 3. trimestri uz ibalgin nie, ale v 2. ak nezaberie paralen mozes ...ale ak budes echt chora, chod radsej k lekarke, ale snad ti to prejde coskoro. 🙂

helenkasabinka
6. jan 2011

uplne suhlasim s alexandrah ,tiez mam tehotesku nadchu a uzivam kvapky do nosa a dokonca mi ich odporucil aj lekar ,neskodia a uzivala som ich aj pri prvom tehotenstve a dietatko je uplne zdrave a poznam vela zien ,co kvapky do nosa v tehotenstve uzivaju a neskodia dietatku 😉

adka12
6. jan 2011

Ja som bola na začiatku druhého trimestra a tiež som dostala nádchu, kúpila som si homeopatiká. Samozrejme mi to nepomohlo, liečila som sa takýmito hlúposťami 3 týždne, a nakoniec som aj tak skončila na antibiotikách. Našťastie, malá je v poriadku. Ale tiež by som si kľudne dala po tejto skúsenosti kvapky do nosa a ja som mala od bolesti panadol taký tmavomodrý, to mi aj lekár dovolil.
Skoré uzdravenie 😉

ivett1
7. jan 2011

ahoj...pozri si aj tieto prispevky o nadche na MK...https://www.modrykonik.sk/forum/tema/preco-sa-n......
...ide o to, aky typ "nadchy" mas...upchaty nos, vodnaty vytok alebo husty...podla toho si vyberaj ...lebo mne napr. zabral homeopaticky sprej euphorbium compositum...a paralen som uzivala aj ja, ale davky mi urcila lekarka 😅 ...

ciklamenka
18. jan 2013

nezvláneš nádchu bez liekov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre